Resultat för Filbyter Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 02 juni 2018 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 16:40 | |||
Arrangör | LASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 01 juni 2018 |
Gren 22, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 33.33 | 1:09.24 | |||||
2 | Simon Axelsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 33.38 | 1:09.46 | |||||
3 | Fredrik Höglund | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 34.90 | 1:10.78 | |||||
4 | William Norén | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.00 | 1:11.55 | |||||
5 | Arvid Blom | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 35.03 | 1:13.54 | |||||
6 | Viktor Hellberg | 2006 | Karlskoga Simförening | 34.95 | 1:14.12 | |||||
7 | Gustav Fager | 2007 | Katrineholms Simsällskap | 35.78 | 1:14.25 | |||||
8 | Justin Rineholm | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 35.55 | 1:15.28 | |||||
9 | Teodor Berglund | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.58 | 1:16.20 | |||||
10 | Hugo Larsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 35.76 | 1:17.35 | |||||
11 | Noah Lagerman | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 35.88 | 1:17.40 | |||||
12 | Filip Olsson | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.71 | 1:18.02 | |||||
13 | Noel Spelling | 2006 | Filipstads Simklubb | 38.26 | 1:18.20 | |||||
14 | Arthur Forsfält | 2008 | Motala Simsällskap | 38.61 | 1:18.62 | |||||
15 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 37.31 | 1:18.63 | |||||
16 | Simón Perez | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 38.16 | 1:19.64 | |||||
17 | Nicholas Benyammine | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.64 | 1:19.65 | |||||
18 | Axel Coutts | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 38.08 | 1:20.43 | |||||
19 | Melvin Bosson | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 38.28 | 1:20.62 | |||||
20 | Wilmer Jakobsson | 2008 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.73 | 1:21.68 | |||||
21 | Cesar Svan | 2007 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.86 | 1:22.06 | |||||
22 | Elias Gustafsson | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 39.85 | 1:24.24 | |||||
23 | Alexander Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 40.66 | 1:24.73 | |||||
24 | Leo N?reskog | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.94 | 1:25.65 | |||||
25 | Lukas Svensson | 2006 | Motala Simsällskap | 42.22 | 1:26.91 | |||||
26 | Kevin Sixtensson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 41.01 | 1:27.69 | |||||
26 | Oliwer Lindblom | 2007 | Arvika Simsällskap | 42.01 | 1:27.69 | |||||
28 | Adam Lagell | 2007 | Linköpings Allmänna SS | 42.44 | 1:30.69 | |||||
29 | Elliot Eldh | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 42.41 | 1:30.94 | |||||
30 | Kacper Greczynski | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 42.01 | 1:31.40 | |||||
31 | Ludvig Comstedt | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 43.75 | 1:32.03 | |||||
32 | Rafael Aldana Ros?n | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.10 | 1:33.94 | |||||
33 | Benjamin Nilsson | 2007 | Tranås Simsällskap | 45.03 | 1:38.65 | |||||
34 | Olof Karlsson | 2008 | Linköpings Allmänna SS | 44.78 | 1:40.26 | |||||
35 | Valter Ericsson | 2008 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.94 | 1:40.28 | |||||
36 | Malte Klintåker | 2009 | Linköpings Allmänna SS | 47.39 | 1:41.19 | |||||
37 | Johan Pellfolk | 2007 | Karlstads Simsällskap | 50.58 | 1:47.30 | |||||
Gren 22, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Edlund | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 29.20 | 1:00.57 | |||||
2 | Olle Pettersson | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 29.23 | 1:00.88 | |||||
3 | Fabian Lagström | 2004 | Oskarshamns Simsällskap | 30.26 | 1:02.11 | |||||
4 | Gustav Fahlström | 2005 | Motala Simsällskap | 30.05 | 1:02.35 | |||||
5 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.60 | 1:02.44 | |||||
6 | Hugo Fransson | 2005 | Kalmar Simsällskap | 29.76 | 1:02.92 | |||||
7 | Marcus Bülund | 2004 | Karlstads Simsällskap | 30.17 | 1:03.72 | |||||
8 | Aldin Mandzo | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.73 | 1:04.07 | |||||
9 | David Ullstrand | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.11 | 1:04.66 | |||||
10 | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 31.85 | 1:05.66 | |||||
11 | Michael André | 2004 | Ösmo Simsällskap | 30.99 | 1:05.92 | |||||
12 | Max Claesson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 30.75 | 1:06.03 | |||||
13 | Robin Daremo | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 32.11 | 1:07.14 | |||||
14 | Robin Lundqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 32.37 | 1:08.14 | |||||
15 | Elvis Ericsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 32.41 | 1:08.53 | |||||
16 | William Lindblom | 2004 | Arvika Simsällskap | 34.13 | 1:10.46 | |||||
17 | Johannes Barkarö | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 34.36 | 1:11.07 | |||||
18 | Oskar Glawing | 2005 | Finspångs Simklubb | 34.94 | 1:12.50 | |||||
19 | Isak Widstrand | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 34.98 | 1:12.77 | |||||
20 | Edwin Brimalm | 2005 | Motala Simsällskap | 35.49 | 1:13.23 | |||||
21 | Marcus Manninen | 2004 | Motala Simsällskap | 35.42 | 1:14.60 | |||||
22 | Linus Åkesson | 2005 | Karlskoga Simförening | 35.94 | 1:14.69 | |||||
23 | Gustav Franzén | 2004 | Kalmar Simsällskap | 36.44 | 1:15.46 | |||||
24 | Jesper Gunnarsson | 2004 | Kalmar Simsällskap | 35.83 | 1:16.74 | |||||
25 | Nassim Arim | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 38.10 | 1:17.08 | |||||
26 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 36.58 | 1:17.11 | |||||
27 | Otto Svensson | 2005 | Motala Simsällskap | 36.16 | 1:17.17 | |||||
28 | Rasmus Landin | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.22 | 1:17.22 | |||||
29 | Malkolm N?mm | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.17 | 1:19.03 | |||||
30 | Neo Carlberg | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.41 | 1:25.10 | |||||
31 | Jonathan Runsten | 2005 | Ösmo Simsällskap | 42.00 | 1:29.69 | |||||
Gren 22, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emil Kernen | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.85 | 56.25 | |||||
2 | Kevin Grahn | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 27.55 | 57.06 | |||||
3 | Nicola Lundqvist | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 28.21 | 57.97 | |||||
4 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 27.62 | 58.28 | |||||
5 | Gusten Helgesson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 28.14 | 58.43 | |||||
6 | Philip Turkowitch | 2003 | Kalmar Simsällskap | 28.26 | 58.91 | |||||
7 | Carl Lingström | 2002 | Kalmar Simsällskap | 28.05 | 59.07 | |||||
8 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 28.51 | 59.62 | |||||
9 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 29.03 | 59.99 | |||||
10 | Sebastian Nilsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 28.49 | 1:00.22 | |||||
11 | Sergej Basov | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.52 | 1:00.58 | |||||
12 | Isac Böschen | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.90 | 1:01.15 | |||||
13 | Elias Axelsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 29.21 | 1:01.31 | |||||
14 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 30.04 | 1:01.33 | |||||
15 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 29.66 | 1:02.19 | |||||
16 | Nicholas Weis Shore | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.30 | 1:02.24 | |||||
17 | Elliot Höft | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.73 | 1:02.31 | |||||
18 | Stefanos Gavriliidis | 2003 | Västerviks Simsällskap | 29.65 | 1:03.55 | |||||
19 | David Kjellberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 30.22 | 1:03.58 | |||||
20 | Per Levander | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.64 | 1:03.78 | |||||
21 | Isak Lust | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 30.27 | 1:04.20 | |||||
22 | Hannes Wikström | 2003 | Härnösands Simsällskap | 30.70 | 1:04.25 | |||||
23 | Olle Almén | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 31.43 | 1:04.26 | |||||
24 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 30.71 | 1:04.27 | |||||
25 | Tim Ericksson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 29.28 | 1:05.05 | |||||
26 | Simon Brouzell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.49 | 1:05.15 | |||||
27 | Samir Haidari | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 31.25 | 1:05.71 | |||||
28 | Elliot Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 31.12 | 1:06.32 | |||||
29 | Sebastian Hosokawa | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 31.69 | 1:06.98 | |||||
30 | Filip Hedin | 2003 | Karlstads Simsällskap | 32.72 | 1:07.52 | |||||
31 | Gustav Olsson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 31.48 | 1:08.12 | |||||
32 | Amadeus Ahlman | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 32.07 | 1:08.15 | |||||
33 | Tiger Khan | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.74 | 1:08.20 | |||||
34 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.59 | 1:09.33 | |||||
35 | Ludvig Asplund | 2003 | Kalmar Simsällskap | 34.55 | 1:10.78 | |||||
36 | Jesper Sandström | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 35.96 | 1:13.78 | |||||
37 | Mattias Nad | 2003 | Västerviks Simsällskap | 34.88 | 1:16.27 | |||||
38 | Elias Kling | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 36.63 | 1:16.28 | |||||
39 | Yannick Winkler | 2003 | Västerviks Simsällskap | 34.21 | 1:16.72 | |||||
40 | Albin Mägiste | 2003 | Kalmar Simsällskap | 36.93 | 1:19.57 | |||||
Gren 22, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 25.57 | 52.95 | |||||
2 | Anton Andersson | 1993 | Linköpings Allmänna SS | 26.17 | 54.28 | |||||
3 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 26.62 | 55.27 | |||||
4 | Matthias Sandström-Karlsson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.83 | 55.77 | |||||
5 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 26.90 | 55.81 | |||||
6 | Petter Norén Vosfeldt | 1999 | Härnösands Simsällskap | 27.47 | 57.11 | |||||
7 | Petter Cyrén | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 27.29 | 57.59 | |||||
8 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 28.21 | 57.76 | |||||
9 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 27.37 | 57.93 | |||||
10 | Garri Svensson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 27.82 | 58.48 | |||||
11 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 28.70 | 58.99 | |||||
12 | Anton Arvidsson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 28.22 | 59.72 | |||||
13 | Jesper Andersson | 1996 | Karlstads Simsällskap | 29.78 | 1:01.29 | |||||
14 | Alexander Loo | 2001 | Kalmar Simsällskap | 29.61 | 1:01.74 | |||||
15 | Joakim Sühl | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.76 | 1:02.57 | |||||
16 | Adam Söderqvist | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 29.40 | 1:03.12 | |||||
17 | David Marcusson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 31.51 | 1:05.19 | |||||
18 | Arvid Johansson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 30.59 | 1:05.95 | |||||
19 | Pontus Sunnerborn | 2000 | Kalmar Simsällskap | 31.29 | 1:07.65 | |||||
20 | Hussain Bostani | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 32.57 | 1:10.07 | |||||
21 | Hemming Gong | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.88 | 1:10.87 | |||||
22 | Javad Torabi | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 33.24 | 1:14.81 | |||||
23 | Fredrik Karlsson | 1967 | Ösmo Simsällskap | 37.55 | 1:20.45 | |||||
- | Albert Oscarsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 02 juni 2018 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 16:40 |