Results for Ã…bergs Museum Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Åbergs Musem Cup 2018 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 | |||
Tävlingsort | Bålsta | Utskriftstid | 14:43 | |||
Arrangör | Bålsta Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 september 2018 |
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Heikman | 2008 | Strängnäs Simklubb | 17.28 | 36.41 | |||||
2 | Alice Jeansson | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 18.10 | 37.99 | |||||
3 | Nellie Edström | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.95 | 39.95 | |||||
4 | Alma Brorson | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 20.53 | 43.02 | |||||
5 | Elin Borgman | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 20.99 | 44.49 | |||||
6 | Martha Hammes | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 21.85 | 45.91 | |||||
7 | Belina Nord Forssén | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 22.85 | 48.64 | |||||
8 | Annie Donaldsson | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 23.57 | 50.39 | |||||
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Olivia Budden | 2007 | Bålsta Simklubb | 15.59 | 31.69 | |||||
2 | Emilia Lingman | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 16.58 | 34.25 | |||||
3 | Cecilia Brunzell | 2006 | Västerås Simsällskap | 16.63 | 34.34 | |||||
4 | Emilia Dahlström | 2006 | Västerås Simsällskap | 17.00 | 34.93 | |||||
5 | Elin Finne | 2007 | Bålsta Simklubb | 17.79 | 35.34 | |||||
6 | Clara Linnergren | 2006 | Bålsta Simklubb | 17.46 | 36.22 | |||||
7 | Ellen Martinez Molina | 2006 | Bålsta Simklubb | 17.69 | 36.23 | |||||
8 | Ebba Rosenberg | 2007 | Bålsta Simklubb | 17.88 | 36.31 | |||||
9 | Thilde Roshag | 2006 | Strängnäs Simklubb | 18.00 | 36.46 | |||||
10 | Elvira Muhr | 2007 | Västerås Simsällskap | 18.52 | 37.72 | |||||
11 | Asta Revsäter | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 18.50 | 38.30 | |||||
12 | Frida Berglund | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 19.56 | 38.41 | |||||
13 | Molly Brinck | 2007 | Bålsta Simklubb | 19.04 | 39.03 | |||||
14 | Thea Lundgren | 2006 | Strängnäs Simklubb | 19.06 | 39.04 | |||||
15 | Alice Hell | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 19.18 | 39.42 | |||||
16 | Vilma Jönsson | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 19.62 | 40.01 | |||||
17 | Eleonore Stellansdotter | 2007 | Strängnäs Simklubb | 19.39 | 40.02 | |||||
18 | Elise Blomström | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 19.78 | 40.38 | |||||
19 | Wilma Danielsson | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 19.21 | 40.50 | |||||
20 | Esther Hammes | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 20.66 | 42.13 | |||||
21 | Mildred Holmberg | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 21.38 | 42.95 | |||||
22 | Melinda Boisard | 2007 | Bålsta Simklubb | 18.78 | 42.99 | |||||
23 | Ellen Gustafsson | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 20.54 | 43.33 | |||||
24 | Ellen Bystedt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 20.71 | 43.61 | |||||
25 | Anna Gomez | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 21.68 | 43.78 | |||||
26 | Olivia Nietzsche | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 21.89 | 44.56 | |||||
27 | Judit Andersson | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 21.45 | 46.10 | |||||
28 | Sarah Millner | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 21.51 | 46.51 | |||||
29 | Svea Rådman | 2007 | Västerås Simsällskap | 24.92 | 51.69 | |||||
30 | Isabelle Lindtedt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 24.94 | 54.74 | |||||
31 | Sarah Mahoro | 2007 | Västerås Simsällskap | 25.86 | 59.35 | |||||
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Logander | 2005 | Strängnäs Simklubb | 14.17 | 28.79 | |||||
2 | Matilda Olausson | 2004 | Västerås Simsällskap | 14.57 | 29.67 | |||||
3 | Astrid Engström | 2004 | Västerås Simsällskap | 14.81 | 29.94 | |||||
4 | Amalia Mowafy | 2005 | Västerås Simsällskap | 14.69 | 30.36 | |||||
5 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 15.37 | 31.07 | |||||
6 | Sofia Ingemansson | 2004 | Bålsta Simklubb | 16.32 | 33.52 | |||||
7 | Matilda Lindgren | 2004 | Västerås Simsällskap | 17.00 | 34.98 | |||||
8 | Malvina Walldén | 2005 | Västerås Simsällskap | 16.90 | 35.17 | |||||
9 | Ella Wahlström | 2005 | Västerås Simsällskap | 17.71 | 35.35 | |||||
10 | Monica Zhan | 2005 | Västerås Simsällskap | 17.73 | 35.50 | |||||
11 | Vera Romin | 2005 | Strängnäs Simklubb | 17.14 | 35.74 | |||||
12 | Emilia Torgén | 2005 | Bålsta Simklubb | 17.67 | 36.29 | |||||
13 | Lora Encheva | 2004 | Strängnäs Simklubb | 18.18 | 36.37 | |||||
14 | Felicia Rydsheim | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 18.17 | 37.13 | |||||
15 | Alice Lindroos | 2005 | Bålsta Simklubb | 18.34 | 38.52 | |||||
16 | Terese Lundberg | 2004 | Västerås Simsällskap | 19.57 | 39.97 | |||||
- | Alicia Budden | 2004 | Bålsta Simklubb | DNS | ||||||
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 14.97 | 30.39 | |||||
2 | Wilma Nääf | 2002 | Västerås Simsällskap | 15.29 | 31.09 | |||||
3 | Alice Johansson | 2003 | Bålsta Simklubb | 15.88 | 32.04 | |||||
4 | Tyra Håkanson Reneström | 2003 | Strängnäs Simklubb | 15.96 | 32.59 | |||||
5 | Ulrika Jansson | 2002 | Västerås Simsällskap | 16.55 | 33.84 | |||||
6 | Ebba Wolfbrandt | 2003 | Västerås Simsällskap | 16.44 | 34.54 | |||||
7 | Wilda Furberg | 2003 | Västerås Simsällskap | 16.91 | 34.62 | |||||
8 | Adéla Darvish | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 16.85 | 34.69 | |||||
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Matilda Ardanius | 2001 | Bålsta Simklubb | 15.92 | 32.48 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 09 september 2018 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb | Utskriftstid | 14:43 |