Tulokset Ã…bergs Museum Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Pass 1
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Åbergs Musem Cup 2018 |
|
Utskriftsdatum |
09 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Bålsta |
|
Utskriftstid |
10:11 |
|
|
Arrangör |
Bålsta Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Hagspiel |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
18.04 |
40.28 |
1:02.76 |
|
1:25.70 |
|
2 |
Anton Martinez Molina |
2008 |
Bålsta Simklubb |
|
19.72 |
43.45 |
1:08.86 |
|
1:34.08 |
|
3 |
Rasmus Bäck |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
21.84 |
46.39 |
1:12.17 |
|
1:35.82 |
|
4 |
Lucas Bouchet |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
21.00 |
46.30 |
1:12.62 |
|
1:36.51 |
|
5 |
Ludvig Axegård |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
21.01 |
45.59 |
1:12.44 |
|
1:38.69 |
|
6 |
Oscar Sagelius |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
23.04 |
51.20 |
1:18.26 |
|
1:45.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olle Halvarsson |
2006 |
Västerås Simsällskap |
|
17.06 |
36.88 |
57.94 |
|
1:17.26 |
|
2 |
Adam Lidholm |
2006 |
Strängnäs Simklubb |
|
17.03 |
36.84 |
58.08 |
|
1:19.01 |
|
3 |
Isac Mörtstrand |
2007 |
Västerås Simsällskap |
|
18.30 |
40.56 |
1:03.49 |
|
1:25.22 |
|
4 |
Axel Svensson |
2006 |
Upplands-Bro Simsällskap |
|
20.77 |
43.31 |
1:06.48 |
|
1:29.05 |
|
5 |
Albert Sjögren |
2007 |
Upplands-Bro Simsällskap |
|
20.93 |
44.28 |
1:08.89 |
|
1:32.31 |
|
6 |
Alexander Bouchet |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
21.56 |
46.86 |
1:13.10 |
|
1:36.72 |
|
7 |
Sebastian Sveding |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
23.38 |
1:27.03 |
|
|
1:55.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joel Brewitz |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
14.43 |
31.00 |
48.28 |
|
1:04.67 |
|
2 |
Lucas Wendborg |
2004 |
Nyköpings Simsällskap |
|
15.44 |
32.45 |
50.36 |
|
1:08.54 |
|
3 |
Melvin Norlén |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
16.23 |
34.85 |
54.50 |
|
1:12.69 |
|
4 |
Elias Arvidsson |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
|
16.85 |
35.52 |
55.36 |
|
1:13.49 |
|
5 |
Lukas Jakobsson |
2005 |
Bålsta Simklubb |
|
16.63 |
35.56 |
55.09 |
|
1:13.69 |
|
6 |
Hugo Klang |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
|
15.96 |
34.76 |
54.31 |
|
1:14.02 |
|
7 |
Felix Norlin |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
17.69 |
36.74 |
57.06 |
|
1:16.45 |
|
8 |
Helmer Brobacke |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
17.38 |
36.75 |
56.97 |
|
1:17.32 |
|
9 |
Gustav Aglert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
17.00 |
36.59 |
57.86 |
|
1:18.59 |
|
10 |
Gustav Löfqvist |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
17.16 |
36.58 |
57.49 |
|
1:18.79 |
|
11 |
Jakob Fridsell |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
17.53 |
37.88 |
1:01.25 |
|
1:23.24 |
|
12 |
Oskar Thorvaldsson |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
20.05 |
42.37 |
1:05.73 |
|
1:28.61 |
|
- |
Mikael Ajjan |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Thor Pedro |
2005 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskar Fridsell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
13.59 |
28.43 |
44.39 |
|
59.50 |
|
2 |
Marcus Ardanius |
2003 |
Bålsta Simklubb |
|
15.95 |
32.88 |
50.25 |
|
1:07.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
09 september 2018 |
Licensierad till: Bålsta Simklubb |
Utskriftstid |
10:11 |
|