Tulokset Arena Cup 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena Cup 2018 | Utskriftsdatum | 23 september 2018 | |||
Tävlingsort | Upplands Väsby | Utskriftstid | 15:50 | |||
Arrangör | Väsby Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 september 2018 |
Gren 23, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lisa Nystrand | 2006 | Sala Simsällskap | 31.79 | 1:07.92 | |||||
2 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 36.12 | 1:13.78 | |||||
3 | Elsa Brandt | 2006 | Väsby Simsällskap | 36.18 | 1:16.69 | |||||
4 | Frida Loqvist | 2006 | Spårvägen Simförening | 38.78 | 1:19.22 | |||||
5 | Nellie Ekman | 2006 | Järfälla Simsällskap | 38.54 | 1:20.32 | |||||
6 | Johanna Claesson | 2006 | Spårvägen Simförening | 37.35 | 1:21.23 | |||||
7 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 37.58 | 1:22.41 | |||||
8 | Leah Ishaq | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.44 | 1:22.97 | |||||
9 | Agnes Thunberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 37.97 | 1:23.03 | |||||
10 | Cornelia Utgren | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.30 | 1:23.58 | |||||
11 | Elsa Ekenbäck | 2006 | Danderyds Sim | 40.04 | 1:24.86 | |||||
12 | Elina Tshibanda | 2007 | Södertälje Simsällskap | 37.34 | 1:25.02 | |||||
13 | Agnes Öhman | 2006 | Ösmo Simsällskap | 40.09 | 1:25.05 | |||||
14 | Ida Johansson | 2006 | Väsby Simsällskap | 40.41 | 1:27.04 | |||||
- | Milla Wahlund | 2006 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 23, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 32.67 | 1:11.76 | |||||
2 | Vilma Lindberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | 34.05 | 1:11.86 | |||||
3 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 32.82 | 1:12.54 | |||||
4 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 33.92 | 1:12.87 | |||||
5 | Martyna Piotrowicz | 2004 | Sms Galicia | 32.55 | 1:13.34 | |||||
6 | Emilia Rutka | 2004 | Sms Galicia | 32.37 | 1:13.40 | |||||
7 | Barbara Basista | 2004 | Sms Galicia | 32.66 | 1:13.71 | |||||
8 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 34.72 | 1:13.78 | |||||
9 | Linn Melander | 2005 | Väsby Simsällskap | 34.76 | 1:15.81 | |||||
10 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsällskap | 35.41 | 1:16.95 | |||||
11 | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | 36.42 | 1:17.89 | |||||
12 | Lisa Uddeholt | 2005 | Spårvägen Simförening | 36.15 | 1:19.14 | |||||
13 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 37.37 | 1:19.22 | |||||
14 | Clara Sundgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 37.31 | 1:20.73 | |||||
15 | Johanna Klingenstierna | 2005 | Turebergs Simklubb | 36.86 | 1:20.94 | |||||
16 | Filippa Bonorden | 2005 | Danderyds Sim | 38.43 | 1:21.25 | |||||
17 | Nella Silfwergård | 2004 | Wisby Simsällskap | 37.61 | 1:21.36 | |||||
18 | Alina Färm | 2005 | Spårvägen Simförening | 38.91 | 1:21.39 | |||||
19 | Hanna Sköld | 2005 | Väsby Simsällskap | 39.31 | 1:21.60 | |||||
20 | Marit Seeliger | 2005 | Södertälje Simsällskap | 37.44 | 1:21.89 | |||||
21 | Ebba Rosander | 2005 | Danderyds Sim | 39.34 | 1:22.70 | |||||
22 | Cecilia Eklund | 2005 | Väsby Simsällskap | 38.34 | 1:23.67 | |||||
23 | Elin Glifberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 40.50 | 1:23.74 | |||||
24 | Cheyenne Bäckstrand | 2005 | Södertälje Simsällskap | 39.94 | 1:24.29 | |||||
25 | Frida Steen | 2005 | Väsby Simsällskap | 39.74 | 1:24.49 | |||||
26 | Stella Finnhammar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 37.66 | 1:24.75 | |||||
27 | Signe Lundh | 2005 | Väsby Simsällskap | 40.26 | 1:25.04 | |||||
- | Tara Srikkanth | 2005 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 23, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Aleksandra Tasak | 2003 | Sms Galicia | 31.56 | 1:09.46 | |||||
2 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 32.53 | 1:10.35 | |||||
3 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 32.70 | 1:10.47 | |||||
4 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 34.04 | 1:11.39 | |||||
5 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 32.63 | 1:11.72 | |||||
6 | Wiktoria Dach | 2003 | Sms Galicia | 33.59 | 1:12.10 | |||||
7 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 32.90 | 1:12.28 | |||||
8 | Daria Oczkowska | 2003 | Sms Galicia | 33.63 | 1:12.47 | |||||
9 | Cecilia Viberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 33.70 | 1:12.91 | |||||
10 | Amanda Nilsson | 2002 | Södertörns Simsällskap | 33.55 | 1:12.98 | |||||
11 | Josefine Iwarson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 34.27 | 1:13.04 | |||||
12 | Emma Hansson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 34.83 | 1:13.12 | |||||
13 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 34.21 | 1:13.28 | |||||
14 | Astrid Nilsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 34.41 | 1:13.73 | |||||
15 | Moa Arvehed | 2003 | Järfälla Simsällskap | 36.46 | 1:13.79 | |||||
16 | Olivia Svensson | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.98 | 1:14.03 | |||||
17 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 33.23 | 1:15.06 | |||||
18 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 34.53 | 1:15.12 | |||||
19 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.43 | 1:15.13 | |||||
20 | Naomi Sterling | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.06 | 1:16.50 | |||||
21 | Julia Häglund | 2003 | Turebergs Simklubb | 34.14 | 1:16.72 | |||||
22 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 34.20 | 1:17.12 | |||||
23 | Hedda Sköld | 2002 | Wisby Simsällskap | 36.08 | 1:17.67 | |||||
24 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 37.82 | 1:17.73 | |||||
25 | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | 36.62 | 1:18.23 | |||||
26 | Hanna Carlberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 36.25 | 1:20.13 | |||||
27 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.36 | 1:21.54 | |||||
28 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 36.12 | 1:22.40 | |||||
29 | Evelina Porling | 2002 | Södertälje Simsällskap | 40.11 | 1:24.22 | |||||
- | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
Gren 23, 100m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Josefin Ossmyr | 1999 | Södertörns Simsällskap | 31.05 | 1:06.95 | |||||
2 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 32.39 | 1:08.05 | |||||
3 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 31.59 | 1:08.45 | |||||
4 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 31.44 | 1:08.59 | |||||
5 | Cornelia Eklund | 2000 | Väsby Simsällskap | 32.24 | 1:08.91 | |||||
6 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 31.01 | 1:09.01 | |||||
7 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 31.87 | 1:09.37 | |||||
8 | Carin Klasson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 31.02 | 1:09.58 | |||||
8 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.40 | 1:09.58 | |||||
10 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 32.19 | 1:10.23 | |||||
11 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.53 | 1:10.47 | |||||
12 | Katherina Gkioni | 2000 | Väsby Simsällskap | 33.92 | 1:12.76 | |||||
13 | Anna Viinapuu | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.68 | 1:13.24 | |||||
14 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 35.07 | 1:13.46 | |||||
15 | Jessica Wiklund | 2000 | Wisby Simsällskap | 34.92 | 1:16.09 | |||||
- | Josefin Lindkvist | 1993 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 23 september 2018 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 15:50 |