Resultater for Øst Junior/senior Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 29 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 18 marts 2018 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 11:00 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 16 marts 2018 |
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1987) 52.69 2017-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Signe Bro | 1999 | 760 | 27.85 | 56.66 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 55.09 | |||||||||
2 | Emily Gantriis | 1999 | 747 | 27.66 | 56.99 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 56.71 | |||||||||
3 | Karoline Barrett | 2002 | 720 | 27.91 | 57.67 | |||||
GTI | 56.52 | |||||||||
4 | Sarah Bro | 1996 | 707 | 28.22 | 58.04 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 55.54 | |||||||||
5 | Caroline Erichsen | 1998 | 693 | 28.51 | 58.43 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerød | 57.03 | |||||||||
6 | Andrea Paaske | 2001 | 664 | 28.50 | 59.27 | |||||
Roskilde Svømning | 59.77 | |||||||||
7 | Amanda Højberg | 1998 | 650 | 29.07 | 59.69 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 58.80 | |||||||||
8 | Sofia Altoft | 1998 | 629 | 29.51 | 1:00.33 | |||||
Farum Svømmeklub | 57.87 | |||||||||
9 | Sarah Missing | 2001 | 629 | 29.42 | 1:00.34 | |||||
Vest-Brøndby | 59.12 | |||||||||
10 | Johanna Berthelsen | 2000 | 629 | 29.18 | 1:00.35 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:00.94 | |||||||||
11 | Julie Darlem Brandt | 2001 | 619 | 29.72 | 1:00.65 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.77 | |||||||||
12 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 601 | 29.84 | 1:01.25 | |||||
Køge Svømmeklub | 59.62 | |||||||||
13 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 596 | 29.76 | 1:01.42 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:01.73 | |||||||||
14 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 595 | 29.70 | 1:01.47 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:02.36 | |||||||||
15 | Nina Toft | 2000 | 594 | 29.79 | 1:01.49 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gentofte Svømme Klub | 1:00.01 | |||||||||
16 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 588 | 29.84 | 1:01.69 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:00.90 | |||||||||
17 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 585 | 29.59 | 1:01.80 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:02.01 | |||||||||
18 | Camilla Dufour | 1996 | 585 | 29.34 | 1:01.82 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Allerød | 1:00.01 | |||||||||
19 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 584 | 30.09 | 1:01.86 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:02.29 | |||||||||
20 | Klara Reeh | 1999 | 580 | 29.96 | 1:01.98 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.11 | |||||||||
21 | Lærke Rask Sander | 2002 | 576 | 30.21 | 1:02.12 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.83 | |||||||||
22 | Ida Holm Hansen | 2002 | 573 | 30.17 | 1:02.25 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:03.27 | |||||||||
23 | Thippe de Neergaard | 2003 | 571 | 30.14 | 1:02.31 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.39 | |||||||||
24 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 570 | 30.10 | 1:02.33 | |||||
Herlev Svømning | 1:02.23 | |||||||||
25 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 569 | 29.84 | 1:02.37 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.94 | |||||||||
26 | Sofie Andersen | 2001 | 568 | 29.87 | 1:02.42 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:00.40 | |||||||||
27 | Clara Schade Cantby | 2000 | 566 | 29.57 | 1:02.49 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:00.05 | |||||||||
28 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 556 | 30.25 | 1:02.88 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:02.80 | |||||||||
29 | Freja Stenbækgård | 2003 | 555 | 30.11 | 1:02.89 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:02.70 | |||||||||
30 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | 555 | 30.22 | 1:02.92 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:04.35 | |||||||||
31 | Amalie W. Olsen | 2001 | 545 | 30.09 | 1:03.29 | Deltager ikke i finalen | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:00.85 | |||||||||
32 | Michelle Mortensen | 2002 | 541 | 31.01 | 1:03.44 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.74 | |||||||||
33 | Caroline Veggerby | 2003 | 536 | 30.76 | 1:03.62 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:04.70 | |||||||||
34 | Kaja Aunstrup | 1998 | 533 | 30.43 | 1:03.75 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:01.15 | |||||||||
35 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 530 | 30.66 | 1:03.87 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:03.28 | |||||||||
36 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 526 | 30.76 | 1:04.04 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:03.41 | |||||||||
36 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 526 | 30.39 | 1:04.04 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:01.16 | |||||||||
38 | Regitze Gotthard | 2002 | 525 | 30.14 | 1:04.08 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:01.28 | |||||||||
39 | Mia Rindshøj | 2003 | 522 | 30.56 | 1:04.19 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gentofte Svømme Klub | 1:02.50 | |||||||||
40 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 521 | 31.16 | 1:04.26 | |||||
JGI Svømning | 1:03.94 | |||||||||
41 | Luna Gammelgaard | 2003 | 509 | 31.16 | 1:04.76 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.94 | |||||||||
42 | Claudia Sperling | 2002 | 507 | 31.10 | 1:04.83 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:03.26 | |||||||||
43 | Elena Westmark Holm | 2003 | 504 | 31.19 | 1:04.95 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:03.07 | |||||||||
44 | Ingrid Lindemann | 2003 | 501 | 30.96 | 1:05.07 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:00.93 | |||||||||
45 | Fiona Burmester | 2003 | 494 | 31.86 | 1:05.38 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:04.60 | |||||||||
45 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 494 | 31.00 | 1:05.38 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:04.10 | |||||||||
47 | Pil Sylvander | 2003 | 493 | 31.79 | 1:05.43 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:04.99 | |||||||||
48 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 492 | 32.12 | 1:05.46 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:04.62 | |||||||||
49 | Clara Carlquist | 2003 | 487 | 31.77 | 1:05.70 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.84 | |||||||||
50 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 482 | 32.26 | 1:05.95 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:03.92 | |||||||||
51 | Emilie Larsen | 2001 | 475 | 31.34 | 1:06.27 | |||||
Vest-Brøndby | 1:03.53 | |||||||||
52 | Katrine Duus | 2003 | 474 | 32.05 | 1:06.32 | |||||
Næstved IF | 1:03.62 | |||||||||
53 | Ida Rishøj | 2002 | 468 | 32.27 | 1:06.56 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.13 | |||||||||
54 | Louise Dahl | 2003 | 467 | 32.26 | 1:06.63 | |||||
JGI Svømning | 1:06.82 | |||||||||
55 | Astrid Thimmer | 2003 | 459 | 31.96 | 1:07.01 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:05.46 | |||||||||
56 | Josephine Wismann | 2002 | 457 | 32.18 | 1:07.10 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:05.84 | |||||||||
57 | Frida Uldall | 2003 | 444 | 31.81 | 1:07.76 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:06.57 | |||||||||
58 | Josephine Gribsvad | 2003 | 417 | 33.10 | 1:09.16 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:09.54 | |||||||||
- | Maria Szokody | 2002 | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:03.27 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 18 marts 2018 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 11:00 |