2019-09-16   04:57:02
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 1630

Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  16 marts 2018   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  17:30   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Triton         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  16 marts 2018         
 
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander Aslak Nørgaard  2000    803  56.91  1:56.76  2:57.31    3:56.76   
  Sigma Swim Birkerød  4:00.02                 
                     
Arthur Dalén Ellegaard  2001    720  1:00.42  2:02.09  3:04.12    4:05.53   
  Lyngby Svømmeklub  4:06.51                 
                     
Christoffer H. Andersen  2002    696  59.37  2:02.41  3:06.49    4:08.23   
  Søllerød Svømmeklub  4:05.93                 
                     
Mads Holm  1998    695  59.98  2:03.15  3:06.77    4:08.40   
  Nakskov Svømme Klub  4:02.90                 
                     
Frederik Bojesen  2002    667  58.35  2:02.07  3:06.94    4:11.84   
  JGI Svømning  4:13.31                 
                     
Mads Rishøj  1999    667  1:00.46  2:04.13  3:08.21    4:11.86   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:06.88                 
                     
Frederik Bornemann  2001    643  1:01.22  2:06.02  3:11.78    4:14.96   
  Sigma Swim Allerød  4:16.46                 
                     
Anton Borring Andersen  1999    633  59.40  2:03.89  3:10.99    4:16.25   
  Sigma Swim Allerød  4:16.77                 
                     
Marius Rasmussen  1999    625  1:02.35  2:08.17  3:12.71    4:17.27   
  Svømmeklubben Syd  4:12.97                 
                     
10  Niels Paulli Sparholt  2000    617  1:02.80  2:09.66  3:13.95    4:18.38   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:13.38                 
                     
11  Leo Badaker  2002    617  59.76  2:07.10  3:13.93    4:18.45   
  Gentofte Svømme Klub  4:22.52                 
                     
12  Silas Storm Nielsen  2002    617  1:00.99  2:07.18  3:14.24    4:18.49   
  Dragsholm Svømmeklub  4:21.66                 
                     
13  Alfred August Grubert  2001    614  1:02.99  2:09.42  3:14.48    4:18.88   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:19.53                 
                     
14  Philip Krogh Brønnicke  2000    613  59.47  2:04.26  3:11.65    4:18.99   
  Køge Svømmeklub  4:06.65                 
                     
14  William Houen  2001    613  1:01.88  2:07.45  3:12.88    4:18.99   
  Helsingør Svømmeklub  4:13.76                 
                     
16  Joakim Brønnum  1997    606  1:02.27  2:08.10  3:14.31    4:19.97   
  Sigma Swim Allerød  4:12.85                 
                     
17  Matthias Hansen  2001    603  1:02.29  2:09.24  3:16.25    4:20.35   
  Slagelse Svømmeklub  4:19.20                 
                     
18  Andreas Mårtensson  1997    598  1:03.00  2:09.19  3:16.34    4:21.13   
  Sigma Swim Allerød  4:13.27                 
                     
19  Anders Nielsen  2001    597  1:01.57  2:07.05  3:13.78    4:21.26   
  Ringsted Svømme Klub  4:12.45                 
                     
20  Jens Bomgaard  2002    597  1:02.87  2:09.55  3:16.55    4:21.29   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:20.89                 
                     
21  Frederik Eg Ibsen  2002    592  1:03.10  2:09.22  3:16.63    4:22.07   
  Sigma Swim Birkerød  4:26.48                 
                     
22  Alexander Rendlev  2001    590  1:03.56  2:10.09  3:17.15    4:22.30   
  Vallensbæk IF Af 1939  4:18.26                 
                     
23  Lucas Bruun Strøbek  2001    589  1:00.98  2:07.52  3:15.11    4:22.49   
  Gentofte Svømme Klub  4:09.39                 
                     
24  Lauge Bastian Maar  2001    579  1:02.53  2:09.66  3:17.69    4:23.93   
  Næstved IF  4:25.46                 
                     
25  Mads Steen Petersen  1997    557  1:03.02  2:09.70  3:18.07    4:27.38   
  Helsinge Svømmeklub  4:16.82                 
                     
26  Jacob Sanchez Witthøfft  2001    548  1:04.64  2:13.76  3:21.68    4:28.87   
  Nakskov Svømme Klub  4:32.58                 
                     
27  Emil Kildahl Døssing  2002    545  1:04.84  2:13.81  3:21.74    4:29.32   
  Sigma Swim Birkerød  4:31.01                 
                     
28  Jannick Hansen  2001    540  1:02.61  2:11.47  3:21.11    4:30.20   
  Søllerød Svømmeklub  4:28.99                 
                     
29  Frede Meincke  2002    524  1:05.96  2:15.30  3:24.61    4:32.87   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:26.85                 
                     
30  Ulrik Blach Petersen  2001    522  1:04.16  2:13.55  3:23.76    4:33.18   
  Sigma Swim Birkerød  4:29.88                 
                     
31  Christian Andersen  1999    521  1:04.84  2:13.49  3:24.75    4:33.37   
  Søllerød Svømmeklub  4:14.96                 
                     
32  Nicolai Wiuff  2002    517  1:04.22  2:13.50  3:24.27    4:34.07   
  Herlev Svømning  4:32.44                 
                     
33  Marcus Dessau  2002    517  1:04.03  2:13.27  3:23.92    4:34.15   
  Gentofte Svømme Klub  4:24.30                 
                     
34  Magnus Løhr  2001    516  1:02.84  2:13.37  3:25.54    4:34.25   
  Herlufsholm Svømmeklub  4:30.88                 
                     
35  Emil Steenberg  2002    512  1:05.05  2:15.36  3:24.53    4:34.91   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:27.65                 
                     
36  Mikkel Eg Ibsen  2002    504  1:06.30  2:15.85  3:26.23    4:36.43   
  Sigma Swim Birkerød  4:37.12                 
                     
37  Mathias Aner  2001    503  1:05.17  2:15.06  3:26.27    4:36.61   
  Svømmeklubben Syd  4:23.07                 
                     
38  Thor Bols Jeppesen  2002    493  1:07.38  2:18.20  3:28.97    4:38.52   
  Helsinge Svømmeklub  4:33.28                 
                     
39  Mads Ørsted Nielsen  1999    484  1:01.71  2:12.52  3:26.13    4:40.14   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  4:17.55                 
                     
Mathias Rysgaard  1998                Afmeldt 
  Holbæk Svømme Klub  4:09.02                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 marts 2018 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  17:30 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark