Results for Vest Junior/Senior Langbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 13 (Indledende) - Officiel |
Stvne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 17 marts 2018 | |||
Stvne by | Hjrring | Udskriftstidspunkt | 09:30 | |||
Arrangr | Dansk Svmmeunion og S68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stvne dato | 16 marts 2018 |
Lb 13, 400m Medley Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:48.17 2017-05-26 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnet | Status | ||
1 | Emma Stecher | 2003 | Aalborg Svmmeklub | 1:13.10 | 2:33.97 | 4:10.05 | 5:22.02 | |||
2 | Ida S Olesen | 2003 | Aalborg Svmmeklub | 1:17.90 | 2:38.64 | 4:11.16 | 5:24.76 | |||
3 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | Esbjerg Svmmeklub | 1:17.00 | 2:46.50 | 4:17.90 | 5:32.04 | |||
4 | Karoline L. Kristensen | 2003 | Aalborg Svmmeklub | 1:13.80 | 2:39.91 | 4:18.81 | 5:32.58 | |||
5 | Victoria K. Jespersen | 2001 | IHF Svmning | 1:17.35 | 2:47.85 | 4:21.15 | 5:37.90 | |||
6 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | DeltaSwim | 1:15.02 | 2:43.70 | 4:23.69 | 5:38.82 | |||
7 | Caroline Liboriussen | 2002 | Horsens Svmmeklub | 1:15.81 | 2:45.20 | 4:24.10 | 5:43.40 | |||
8 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Herning Svmmeklub | 1:19.46 | 2:52.13 | 4:32.28 | 5:45.23 | |||
9 | Elisabeth Slvkjr | 2002 | Thisted Svmmeklub | 1:17.59 | 2:51.57 | 4:23.56 | 5:45.26 | |||
10 | Maibritt Skjoldborg | 2002 | H2Odense | 1:20.06 | 2:48.38 | 4:28.19 | 5:46.79 | |||
11 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | Agfs Svmmeafdeling | 1:21.16 | 2:52.20 | 4:29.38 | 5:48.14 | |||
12 | Kristine Hlsen | 2002 | Vejle Svmmeklub | 1:24.19 | 2:56.39 | 4:31.87 | 5:50.08 | |||
13 | Julia Harpth | 2002 | Brdstrup Svmmeklub | 1:22.21 | 2:56.26 | 4:30.63 | 5:51.00 | |||
14 | Mille Trier Pedersen | 2003 | Vejle Svmmeklub | 1:18.16 | 2:51.88 | 4:33.21 | 5:53.02 | |||
15 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | Vejle Svmmeklub | 1:26.97 | 2:56.78 | 4:34.82 | 5:53.21 | |||
16 | Camilla Kjr | 2003 | Thisted Svmmeklub | 1:13.93 | 2:47.74 | 4:32.56 | 5:54.34 | |||
17 | Freja Romanski | 2003 | Stvring Svmmeklub Pingvinen | 1:23.61 | 2:54.98 | 4:34.82 | 5:55.71 | |||
18 | Nikoline V Gallop | 2003 | Svmmeklubben Nord | 1:20.72 | 2:56.27 | 4:36.32 | 6:03.31 | |||
19 | Camilla Tommerup Srensen | 2003 | Stvring Svmmeklub Pingvinen | 1:16.60 | 2:52.72 | 4:39.58 | 6:03.84 | |||
20 | Emilie Johanna Blow | 2003 | Vejle Svmmeklub | 1:26.36 | 3:03.04 | 4:45.13 | 6:03.90 | |||
- | Julie Kappel Petersen | 2002 | Thisted Svmmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 17 marts 2018 |
Licens til Svmmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 09:30 |