Resultater for Vest Junior/Senior Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag 09:00
Resultat Løb 27 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 27 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Vest Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
18 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
14:51 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Medley Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:17.00 2017-05-28 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
|
682 |
29.71 |
1:07.41 |
1:50.35 |
|
2:23.28 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:20.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
|
626 |
32.01 |
1:10.12 |
1:53.87 |
|
2:27.36 |
Deltager ikke i finalen |
|
Aalborg Svømmeklub |
2:21.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
|
625 |
31.14 |
1:09.44 |
1:52.54 |
|
2:27.45 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:23.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Victoria Haahr Pallesen |
2002 |
|
618 |
31.88 |
1:10.64 |
1:53.00 |
|
2:28.01 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:23.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Snæfridur Sol |
2000 |
|
614 |
30.13 |
1:09.49 |
1:55.38 |
|
2:28.35 |
Deltager ikke i finalen |
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:25.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Karoline Sørensen |
2002 |
|
610 |
32.05 |
1:07.84 |
1:54.64 |
|
2:28.68 |
Deltager ikke i finalen |
|
Thisted Svømmeklub |
2:30.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
603 |
31.29 |
1:11.43 |
1:55.40 |
|
2:29.21 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
|
603 |
30.77 |
1:11.64 |
1:55.59 |
|
2:29.27 |
Deltager ikke i finalen |
|
Aalborg Svømmeklub |
2:25.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jackie Gade |
1998 |
|
583 |
31.19 |
1:12.70 |
1:56.75 |
|
2:30.90 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:31.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mia Borgensgaard |
2003 |
|
571 |
32.82 |
1:12.05 |
1:57.15 |
|
2:32.02 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
|
562 |
33.42 |
1:12.70 |
1:57.83 |
|
2:32.77 |
Deltager ikke i finalen |
|
Vejle Svømmeklub |
2:28.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lisa Schøn |
1999 |
|
552 |
31.91 |
1:13.27 |
1:58.26 |
|
2:33.69 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:22.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Anne Bøjstrup Bertelsen |
2002 |
|
541 |
32.87 |
1:15.09 |
1:59.38 |
|
2:34.75 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:36.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sarah Bundgaard |
2003 |
|
533 |
32.38 |
1:13.14 |
2:00.01 |
|
2:35.54 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:36.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Signe Villumsen |
2001 |
|
522 |
31.63 |
1:12.31 |
2:00.32 |
|
2:36.55 |
Deltager ikke i finalen |
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:34.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Freya Ellehus |
2000 |
|
520 |
32.92 |
1:15.01 |
1:59.88 |
|
2:36.78 |
|
|
H2Odense |
2:33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Selma Pruzljanin |
2003 |
|
515 |
33.23 |
1:14.17 |
1:59.88 |
|
2:37.28 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:34.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Josefine Due Christensen |
2001 |
|
514 |
33.46 |
1:16.83 |
2:01.35 |
|
2:37.38 |
Deltager ikke i finalen |
|
Horsens Svømmeklub |
2:27.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Emma Stecher |
2003 |
|
513 |
32.48 |
1:12.20 |
2:01.44 |
|
2:37.51 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:36.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Clara Tolderlund |
2002 |
|
510 |
33.12 |
1:12.74 |
2:02.13 |
|
2:37.80 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:38.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Nikoline Østerberg |
2000 |
|
502 |
33.17 |
1:14.19 |
2:01.04 |
|
2:38.64 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:35.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Karoline L. Kristensen |
2003 |
|
501 |
32.65 |
1:15.31 |
2:02.47 |
|
2:38.78 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:40.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Laura Fogh |
2003 |
|
496 |
35.75 |
1:18.43 |
2:00.90 |
|
2:39.28 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
2:34.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Annika Hausgaard Godt |
2003 |
|
495 |
34.46 |
1:16.54 |
2:00.36 |
|
2:39.43 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:32.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Louise Hvarre |
2001 |
|
491 |
34.13 |
1:16.42 |
2:04.22 |
|
2:39.78 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:32.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Thilde Rud Iversen |
2001 |
|
485 |
34.15 |
1:17.49 |
2:02.42 |
|
2:40.42 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:33.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Victoria K. Jespersen |
2001 |
|
474 |
34.67 |
1:18.01 |
2:03.96 |
|
2:41.72 |
|
|
IHF Svømning |
2:36.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Sofie Bach Nielsen |
2003 |
|
474 |
34.07 |
1:16.01 |
2:04.85 |
|
2:41.75 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Nikoline Andersen |
2003 |
|
469 |
33.65 |
1:15.65 |
2:04.06 |
|
2:42.31 |
|
|
H2Odense |
2:40.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
|
465 |
34.39 |
1:18.54 |
2:07.39 |
|
2:42.74 |
|
|
DeltaSwim |
2:36.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
|
463 |
38.04 |
1:19.01 |
2:06.48 |
|
2:42.91 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
2:44.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Julia Harpøth |
2002 |
|
462 |
36.42 |
1:21.00 |
2:04.74 |
|
2:43.03 |
|
|
Brædstrup Svømmeklub |
2:38.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Anne Dybro Nielsen |
2003 |
|
462 |
34.51 |
1:18.12 |
2:07.19 |
|
2:43.07 |
|
|
Herning Svømmeklub |
2:43.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Ida Kristensen |
1998 |
|
458 |
34.79 |
1:18.65 |
2:06.59 |
|
2:43.52 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:36.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Laura Mathilde Elkjær |
1998 |
|
458 |
35.62 |
1:18.97 |
2:04.23 |
|
2:43.54 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:35.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Josefine Bladt Wichmann |
2000 |
|
458 |
35.64 |
1:18.55 |
2:04.79 |
|
2:43.61 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:37.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Elisabeth Sølvkjær |
2002 |
|
451 |
35.07 |
1:20.49 |
2:04.94 |
|
2:44.45 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:39.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Nanna Bøgild Lundahl |
2001 |
|
446 |
36.81 |
1:18.00 |
2:05.95 |
|
2:44.97 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:46.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Sascha Lausten |
2002 |
|
440 |
33.64 |
1:20.17 |
2:07.41 |
|
2:45.74 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:35.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Jannie Eickhardt |
2001 |
|
433 |
36.67 |
1:21.70 |
2:06.45 |
|
2:46.59 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:37.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Julie Kappel Petersen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ej samt. berør. 50m |
|
Thisted Svømmeklub |
2:37.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
18 marts 2018 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
14:51 |
|