Resultater for Vest Junior/Senior Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag 09:00
Resultat Løb 33 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 18 marts 2018 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 14:52 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og S68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 16 marts 2018 |
Løb 33, 100m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.15 2017-06-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 748 | 28.70 | 1:01.29 | Deltager ikke i finalen | ||||
Aalborg Svømmeklub | 59.15 | |||||||||
2 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 703 | 29.85 | 1:02.55 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:02.35 | |||||||||
3 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 692 | 29.07 | 1:02.88 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:01.92 | |||||||||
4 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 635 | 29.93 | 1:04.70 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:02.89 | |||||||||
5 | Signe Villumsen | 2001 | 628 | 30.48 | 1:04.94 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.05 | |||||||||
6 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 567 | 31.56 | 1:07.21 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:09.76 | |||||||||
7 | Lisa Schøn | 1999 | 561 | 31.47 | 1:07.43 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.28 | |||||||||
8 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 550 | 32.56 | 1:07.87 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.84 | |||||||||
9 | Josefine Due Christensen | 2001 | 545 | 32.05 | 1:08.11 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.28 | |||||||||
10 | Mia Borgensgaard | 2003 | 543 | 31.90 | 1:08.20 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.62 | |||||||||
11 | Lærke Toftgaard | 2001 | 538 | 32.38 | 1:08.39 | Deltager ikke i finalen | ||||
Kolding SK | 1:06.06 | |||||||||
12 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 529 | 31.38 | 1:08.76 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.75 | |||||||||
13 | Amalie Bærentsen | 2000 | 525 | 32.00 | 1:08.97 | Deltager ikke i finalen | ||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.13 | |||||||||
14 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 520 | 32.34 | 1:09.19 | Deltager ikke i finalen | ||||
Odder Svømmeklub | 1:02.92 | |||||||||
15 | Helena V. Elling | 2000 | 518 | 31.81 | 1:09.24 | Deltager ikke i finalen | ||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:06.38 | |||||||||
16 | Iben Bak | 2001 | 498 | 32.76 | 1:10.15 | Deltager ikke i finalen | ||||
Nyborg Svømmeklub | 1:04.63 | |||||||||
17 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 495 | 31.61 | 1:10.30 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.53 | |||||||||
18 | Sofie Sjøgren | 2002 | 494 | 32.60 | 1:10.34 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:09.04 | |||||||||
19 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 494 | 33.50 | 1:10.35 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:09.82 | |||||||||
20 | My Phuong Bui | 2003 | 485 | 33.59 | 1:10.79 | |||||
H2Odense | 1:09.50 | |||||||||
21 | Mia Seehausen | 2001 | 484 | 33.56 | 1:10.85 | |||||
Lyseng IF | 1:07.34 | |||||||||
22 | Cecilie Christiansen | 2003 | 478 | 34.13 | 1:11.14 | Deltager ikke i finalen | ||||
Holstebro Svømme Club | 1:09.22 | |||||||||
23 | Nikoline Andersen | 2003 | 467 | 34.23 | 1:11.70 | |||||
H2Odense | 1:12.54 | |||||||||
24 | Thilde Timmermand | 2002 | 459 | 33.53 | 1:12.08 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.69 | |||||||||
25 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | 458 | 31.60 | 1:12.14 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.51 | |||||||||
26 | Freya Ellehus | 2000 | 455 | 33.66 | 1:12.29 | |||||
H2Odense | 1:10.53 | |||||||||
27 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 453 | 33.15 | 1:12.40 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:13.23 | |||||||||
28 | Karoline Sørensen | 2002 | 453 | 33.26 | 1:12.41 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:10.40 | |||||||||
28 | Maria Mehlsen | 2003 | 453 | 34.09 | 1:12.41 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:14.10 | |||||||||
30 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 442 | 33.24 | 1:13.03 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:08.88 | |||||||||
31 | Holly Lønne Turner | 2003 | 436 | 33.22 | 1:13.37 | |||||
DeltaSwim | 1:16.47 | |||||||||
32 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 432 | 34.11 | 1:13.57 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:10.32 | |||||||||
33 | Camilla Kjær | 2003 | 424 | 33.96 | 1:14.03 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:11.43 | |||||||||
34 | Clara Lynggaard | 2002 | 420 | 33.61 | 1:14.29 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:21.24 | |||||||||
35 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 418 | 32.96 | 1:14.37 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:08.94 | |||||||||
36 | Emma Jørgensen | 2001 | 416 | 33.58 | 1:14.50 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:09.53 | |||||||||
37 | Isabella Bach | 2002 | 412 | 34.71 | 1:14.77 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:10.19 | |||||||||
38 | Charlotte S. Jensen | 2002 | 397 | 34.78 | 1:15.65 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:12.91 | |||||||||
39 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 392 | 34.81 | 1:16.00 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:15.10 | |||||||||
40 | Randi Jørgensen | 2002 | 383 | 34.38 | 1:16.60 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:13.55 | |||||||||
41 | Josefine Heuer | 2003 | 379 | 35.42 | 1:16.87 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:13.21 | |||||||||
42 | Alma Burgaard | 2003 | 378 | 35.19 | 1:16.90 | |||||
H2Odense | 1:13.24 | |||||||||
43 | Sara Farag | 2003 | 326 | 36.25 | 1:20.83 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:19.55 | |||||||||
44 | Mie Trothe | 1998 | 286 | 38.24 | 1:24.39 | |||||
Lyseng IF | 1:22.11 | |||||||||
- | Helene Marie Andersen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:11.91 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 18 marts 2018 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 14:52 |