Resultater for Vest Junior/Senior Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag 09:00
Resultat Løb 36 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 36 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Vest Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
18 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
14:52 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
16 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor Bull Kramer |
2000 |
|
626 |
34.50 |
1:12.22 |
1:50.77 |
|
2:28.43 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:23.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aksel Skrydstrup |
2001 |
|
626 |
34.41 |
1:12.81 |
1:50.59 |
|
2:28.45 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:18.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Gustav Fløche Fuglsang |
2002 |
|
622 |
33.76 |
1:11.33 |
1:49.81 |
|
2:28.75 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:32.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Janus Meinert |
1995 |
|
602 |
34.24 |
1:13.49 |
1:52.67 |
|
2:30.34 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nicklas Steen Hansen |
1999 |
|
602 |
34.23 |
1:13.05 |
1:52.26 |
|
2:30.40 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:25.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Magnus Mikkelsen |
2001 |
|
594 |
35.23 |
1:13.95 |
1:52.47 |
|
2:31.02 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:26.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Andreas Hougaard |
2000 |
|
580 |
33.91 |
1:13.53 |
1:53.76 |
|
2:32.26 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Esben Vad Arentoft |
1999 |
|
579 |
34.91 |
1:14.41 |
1:53.76 |
|
2:32.36 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:22.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Oliver Hallenborg |
2002 |
|
572 |
35.08 |
1:14.81 |
1:54.92 |
|
2:32.99 |
|
|
H2Odense |
2:28.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Simon Perzynski |
2002 |
|
570 |
34.06 |
1:13.53 |
1:53.13 |
|
2:33.13 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
2:31.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emil Kamuk Frederiksen |
1995 |
|
556 |
34.21 |
1:14.13 |
1:54.67 |
|
2:34.37 |
Deltager ikke i finalen |
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:26.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Andreas Hansen |
2000 |
|
521 |
36.56 |
1:16.85 |
1:57.43 |
|
2:37.84 |
Deltager ikke i finalen |
|
Vejle Svømmeklub |
2:29.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emil Houlborg |
1998 |
|
518 |
35.21 |
1:14.94 |
1:56.34 |
|
2:38.06 |
Deltager ikke i finalen |
|
Viborg Svømme Klub |
2:24.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emil Kragh |
2001 |
|
512 |
34.71 |
1:15.02 |
1:56.19 |
|
2:38.68 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:30.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jacob Christensen |
2002 |
|
512 |
36.25 |
1:16.88 |
1:58.94 |
|
2:38.71 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:37.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Christian Rasmussen |
1998 |
|
508 |
35.43 |
1:16.13 |
1:57.24 |
|
2:39.15 |
Deltager ikke i finalen |
|
Holstebro Svømme Club |
2:35.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Filip Cederstrøm |
2002 |
|
504 |
35.54 |
1:16.04 |
1:57.71 |
|
2:39.54 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:28.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Christian Koch |
1998 |
|
501 |
35.50 |
1:15.51 |
1:57.26 |
|
2:39.81 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:29.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Casper Krohn |
2001 |
|
488 |
35.63 |
1:16.47 |
1:58.77 |
|
2:41.32 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:40.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Kasper Laursen |
1998 |
|
487 |
36.34 |
1:17.32 |
1:58.59 |
|
2:41.42 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:34.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Krestian Gelmark-Sørensen |
2001 |
|
487 |
35.35 |
1:16.45 |
1:58.80 |
|
2:41.43 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
2:29.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Mathias Lund Hansen |
2002 |
|
480 |
37.01 |
1:19.82 |
2:00.48 |
|
2:42.19 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:32.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Oskar Allerslev |
2002 |
|
473 |
37.76 |
1:20.57 |
2:01.53 |
|
2:42.96 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:39.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Nikolaj Petlin Kock |
2002 |
|
452 |
37.49 |
1:19.61 |
2:02.19 |
|
2:45.45 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:41.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Chris Lund Rasmussen |
2001 |
|
451 |
37.72 |
1:20.59 |
2:04.32 |
|
2:45.56 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:40.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Magnus V. Ancker |
2001 |
|
443 |
36.85 |
1:19.52 |
2:03.28 |
|
2:46.54 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:34.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Anton Leth |
2002 |
|
431 |
36.79 |
1:20.05 |
2:03.48 |
|
2:48.04 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:37.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Christian Hovmark |
2001 |
|
408 |
37.68 |
1:22.21 |
2:06.65 |
|
2:51.19 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:42.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Oliver L Nelander |
2002 |
|
364 |
38.70 |
1:23.53 |
2:09.78 |
|
2:57.77 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
2:52.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
18 marts 2018 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
14:52 |
|