Tulokset Øst Årgang
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 21 april 2018 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 14:47 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 april 2018 |
Løb 21, 4x200m IM Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hovedstadens Piger 1 | 2004 | 9:58.11 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 9:50.04 | |||||||||
Josefine Zebitz | 2004 | 1:11.25 | 2:31.27 | 2:31.27 | ||||||
Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 1:12.90 | 2:31.54 | 5:02.81 | ||||||
Coco Li Fuhrmann | 2006 | 1:11.48 | 2:28.54 | 7:31.35 | ||||||
Jasmin Philip | 2004 | 1:10.30 | 2:26.76 | 9:58.11 | ||||||
2 | Gentofte Piger 1 | 2004 | 9:59.08 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 10:05.21 | |||||||||
Asta Poulsen Dolan | 2004 | 1:10.30 | 2:29.68 | 2:29.68 | ||||||
Josephine Holst Vinther | 2004 | 1:08.98 | 2:32.25 | 5:01.93 | ||||||
Anne Sofie Evald | 2004 | 1:11.23 | 2:29.61 | 7:31.54 | ||||||
Kristine Nilsson Norby | 2005 | 1:09.71 | 2:27.54 | 9:59.08 | ||||||
3 | Gentofte Piger 2 | 2004 | 10:03.18 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 10:22.62 | |||||||||
Frederikke Falk-List | 2004 | 1:11.20 | 2:31.65 | 2:31.65 | ||||||
Cecilie C. Helmark | 2005 | 1:10.49 | 2:31.10 | 5:02.75 | ||||||
Clara Toft | 2004 | 1:11.21 | 2:28.86 | 7:31.61 | ||||||
Astrid M. Østergaard | 2004 | 1:09.16 | 2:31.57 | 10:03.18 | ||||||
4 | Sigma Piger 1 | 2004 | 10:12.88 | |||||||
Sigma Swim | 10:14.35 | |||||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 1:11.07 | 2:31.54 | 2:31.54 | ||||||
Katrine Bonefeld | 2004 | 1:12.46 | 2:31.97 | 5:03.51 | ||||||
Agnete Boelt | 2006 | 1:11.41 | 2:33.65 | 7:37.16 | ||||||
Signe Krag Andersen | 2004 | 1:14.06 | 2:35.72 | 10:12.88 | ||||||
5 | A6 Piger 1 | 2004 | 10:21.67 | |||||||
A6 | 10:20.88 | |||||||||
Silja Brage | 2005 | 1:17.90 | 2:37.71 | 2:37.71 | ||||||
Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 1:10.53 | 2:28.79 | 5:06.50 | ||||||
Maya Hauerberg Terp | 2005 | 1:13.35 | 2:35.69 | 7:42.19 | ||||||
Ida Skov Kragh | 2006 | 1:15.36 | 2:39.48 | 10:21.67 | ||||||
6 | Sigma Piger 2 | 2004 | 10:47.89 | |||||||
Sigma Swim | 10:48.45 | |||||||||
Isabella Victoria Nimb | 2004 | 1:16.49 | 2:40.00 | 2:40.00 | ||||||
Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 1:15.92 | 2:44.19 | 5:24.19 | ||||||
Astrid Mulipola | 2006 | 1:13.63 | 2:42.17 | 8:06.36 | ||||||
Caroline Bach Mindested | 2005 | 1:19.82 | 2:41.53 | 10:47.89 | ||||||
7 | Gti Piger | 2004 | 10:55.60 | |||||||
GTI | 11:31.20 | |||||||||
Alberte Crone Larsen | 2006 | 1:22.55 | 2:52.72 | 2:52.72 | ||||||
Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 1:13.09 | 2:40.20 | 5:32.92 | ||||||
Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 1:14.22 | 2:38.63 | 8:11.55 | ||||||
Annika Britt Larsen | 2005 | 1:13.34 | 2:44.05 | 10:55.60 | ||||||
8 | Gsc Piger 1 | 2004 | 10:58.35 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 11:04.08 | |||||||||
Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 1:11.72 | 2:33.14 | 2:33.14 | ||||||
Luna Christensen | 2005 | 1:20.02 | 2:48.36 | 5:21.50 | ||||||
Monika Dragieva | 2006 | 1:17.70 | 2:49.87 | 8:11.37 | ||||||
Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 1:19.39 | 2:46.98 | 10:58.35 | ||||||
9 | Søllerød Damer | 2006 | 11:00.69 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 11:00.00 | |||||||||
Alba Lyhne Weiner | 2004 | 1:18.26 | 2:42.56 | 2:42.56 | ||||||
Ida Marie Platzer | 2005 | 1:18.05 | 2:43.41 | 5:25.97 | ||||||
Mikkeline Mailund Clan | 2004 | 1:19.53 | 2:47.97 | 8:13.94 | ||||||
Mille Vester-Christensen | 2005 | 1:18.82 | 2:46.75 | 11:00.69 | ||||||
10 | Gentofte Piger 3 | 2004 | 11:10.15 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 11:13.26 | |||||||||
Alba Mantoni | 2006 | 1:16.77 | 2:45.22 | 2:45.22 | ||||||
Cecilie G. Mortensen | 2005 | 1:17.82 | 2:46.38 | 5:31.60 | ||||||
Anna R. Strøbek | 2005 | 1:21.51 | 2:49.68 | 8:21.28 | ||||||
Liva la Cour | 2006 | 1:19.07 | 2:48.87 | 11:10.15 | ||||||
11 | Kvik Piger B | 2005 | 11:12.20 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 11:27.96 | |||||||||
Lise Refsgaard | 2005 | 1:16.30 | 2:43.61 | 2:43.61 | ||||||
Victoria W. Stahl | 2005 | 1:21.41 | 2:46.74 | 5:30.35 | ||||||
Amalie Backhausen | 2006 | 1:19.59 | 2:44.70 | 8:15.05 | ||||||
Siv Reimer | 2006 | 1:21.63 | 2:57.15 | 11:12.20 | ||||||
12 | Kvik Piger A | 2005 | 11:17.07 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 10:54.40 | |||||||||
Caroline Koch | 2005 | 1:21.44 | 2:45.84 | 2:45.84 | ||||||
Elisabeth Roskær | 2004 | 1:21.41 | 2:49.20 | 5:35.04 | ||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 1:19.97 | 2:48.28 | 8:23.32 | ||||||
Emma Karoline Guldberg | 2005 | 1:21.87 | 2:53.75 | 11:17.07 | ||||||
13 | Hovedstadens Piger 4 | 2004 | 11:28.37 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 11:06.03 | |||||||||
Nanette Skou Clausen | 2005 | 1:19.29 | 2:47.44 | 2:47.44 | ||||||
Sara Kaarup Andersen | 2006 | 1:22.82 | 2:54.15 | 5:41.59 | ||||||
Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 1:22.99 | 2:53.23 | 8:34.82 | ||||||
Zoe Overby Traberg | 2006 | 1:26.80 | 2:53.55 | 11:28.37 | ||||||
14 | Køge Piger 2 | 2004 | 11:36.89 | |||||||
Køge Svømmeklub | 11:17.60 | |||||||||
Olivia Møller | 2004 | 1:20.09 | 2:54.12 | 2:54.12 | ||||||
Julie Brix Østergaard | 2006 | 1:25.23 | 2:54.92 | 5:49.04 | ||||||
Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 1:21.91 | 2:54.12 | 8:43.16 | ||||||
Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 1:22.01 | 2:53.73 | 11:36.89 | ||||||
15 | Gsc Piger 2 | 2004 | 11:51.14 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 12:00.80 | |||||||||
Kamma Rasmussen | 2006 | 1:23.69 | 2:54.88 | 2:54.88 | ||||||
Josefine Staudt | 2005 | 1:19.99 | 2:51.56 | 5:46.44 | ||||||
Jasmine Løkkegaard | 2006 | 1:27.41 | 3:02.00 | 8:48.44 | ||||||
Maja Damkjær Bartels | 2006 | 1:29.46 | 3:02.70 | 11:51.14 | ||||||
- | Hovedstadens Piger 2 | 2004 | DSQ | SW 9.4 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 10:14.80 | |||||||||
- | Hovedstadens Piger 3 | 2004 | DSQ | SW 10.11 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 10:38.79 | |||||||||
Laura Vangkilde | 2004 | 1:20.67 | 2:43.08 | 2:43.08 | ||||||
Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 1:15.87 | 2:41.21 | 5:24.29 | ||||||
- | Køge Piger 1 | 2004 | DSQ | SW 9.4 | ||||||
Køge Svømmeklub | 10:17.80 | |||||||||
Elisabeth Them Jensen | 2004 | 1:14.42 | 2:36.12 | 2:36.12 | ||||||
- | Vat Pigerne | 2004 | DSQ | SW 10.11 | ||||||
VAT Copenhagen | 11:09.32 | |||||||||
Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 1:19.21 | 2:41.04 | 2:41.04 | ||||||
Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 1:19.66 | 2:47.46 | 5:28.50 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 april 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:47 |