Resultater for Øst Årgang
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 21 april 2018 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 april 2018 |
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malte Berlin | 2005 | 31.21 | 1:07.55 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 1:10.35 | |||||||||
2 | Casper Puggaard | 2005 | 30.31 | 1:07.62 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.59 | |||||||||
3 | Mads Møller | 2005 | 31.35 | 1:07.91 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.66 | |||||||||
4 | Julius Svarrer | 2005 | 30.39 | 1:07.93 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 1:09.96 | |||||||||
5 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 31.67 | 1:08.27 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.12 | |||||||||
6 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 31.74 | 1:08.86 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:10.83 | |||||||||
7 | Sejer Andersen | 2005 | 31.28 | 1:10.76 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.70 | |||||||||
8 | William Bogø Andersen | 2005 | 33.06 | 1:11.22 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.82 | |||||||||
9 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 32.44 | 1:11.48 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:12.04 | |||||||||
10 | Louie Uldall | 2005 | 34.04 | 1:11.86 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:14.35 | |||||||||
11 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 32.26 | 1:12.18 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:13.62 | |||||||||
12 | August Arup Neergaard | 2005 | 32.97 | 1:12.23 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.72 | |||||||||
13 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 32.57 | 1:12.55 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.96 | |||||||||
14 | Nicholas Simson | 2005 | 32.57 | 1:12.62 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:11.79 | |||||||||
15 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 33.27 | 1:12.63 | ||||||
SVØM Korsør | 1:14.59 | |||||||||
16 | Mikkel Andersen | 2005 | 33.91 | 1:12.83 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.14 | |||||||||
17 | Illia Bulba | 2005 | 33.90 | 1:12.87 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:15.31 | |||||||||
18 | William Bendix Schmidt | 2005 | 32.85 | 1:13.11 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.07 | |||||||||
19 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 34.37 | 1:13.48 | ||||||
Herlev Svømning | 1:16.45 | |||||||||
20 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | 34.41 | 1:13.99 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.72 | |||||||||
21 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 34.88 | 1:14.21 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.77 | |||||||||
22 | Bertram Olesen | 2005 | 34.71 | 1:14.46 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:16.85 | |||||||||
23 | Sebastian Rendlev | 2005 | 34.44 | 1:14.55 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:17.00 | |||||||||
24 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 33.36 | 1:14.83 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:13.85 | |||||||||
25 | William Breuner | 2005 | 34.65 | 1:15.12 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:17.26 | |||||||||
26 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 35.00 | 1:15.30 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:14.99 | |||||||||
26 | Malthe Foged | 2005 | 34.71 | 1:15.30 | ||||||
Næstved IF | 1:16.66 | |||||||||
28 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 35.46 | 1:15.41 | ||||||
Herlev Svømning | 1:14.46 | |||||||||
29 | Theodor Møller | 2005 | 35.58 | 1:16.12 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:17.96 | |||||||||
30 | Vincent Matras | 2005 | 35.81 | 1:16.14 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.74 | |||||||||
31 | Laurits Boserup | 2005 | 37.60 | 1:16.40 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.59 | |||||||||
32 | Alexander Halken | 2005 | 36.07 | 1:16.68 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:18.29 | |||||||||
33 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 36.51 | 1:16.74 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:17.71 | |||||||||
34 | Daniel Bastholm | 2005 | 34.86 | 1:16.78 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:16.47 | |||||||||
35 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 38.01 | 1:16.90 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:17.53 | |||||||||
36 | Konrad Clausen | 2005 | 36.99 | 1:16.95 | ||||||
SVØM Korsør | 1:17.06 | |||||||||
37 | Oscar Svensson | 2005 | 35.32 | 1:17.04 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:16.56 | |||||||||
38 | Anders Thøgersen | 2005 | 35.40 | 1:17.46 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:18.78 | |||||||||
39 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 35.53 | 1:17.51 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:15.53 | |||||||||
40 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | 37.17 | 1:17.66 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:19.02 | |||||||||
41 | Emil Isaksen | 2005 | 34.51 | 1:17.68 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:17.06 | |||||||||
42 | Magnus Tullberg | 2005 | 37.48 | 1:17.85 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:18.23 | |||||||||
43 | Christian Jepsen | 2005 | 37.60 | 1:18.06 | ||||||
SVØM Korsør | 1:17.64 | |||||||||
44 | Sune Vergmann | 2005 | 35.75 | 1:18.14 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:18.48 | |||||||||
45 | Tobias Lindhardt | 2005 | 37.63 | 1:20.52 | ||||||
A6 | 1:19.08 | |||||||||
46 | Philip Rindum | 2005 | 36.49 | 1:20.91 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.92 | |||||||||
- | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | DSQ | SW 7.1 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.58 | |||||||||
Løb 14, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 28.83 | 1:01.75 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.02 | |||||||||
2 | Rasmus Warberg | 2004 | 28.92 | 1:04.81 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.39 | |||||||||
3 | Alexander Vergereau | 2004 | 29.83 | 1:05.29 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:08.63 | |||||||||
4 | Mathias Christensen | 2004 | 30.26 | 1:05.47 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.70 | |||||||||
5 | Anders Kousgard Kortegaar | 2004 | 31.23 | 1:06.25 | ||||||
A6 | 1:06.79 | |||||||||
6 | Sebastian Greisen | 2004 | 30.82 | 1:06.56 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.04 | |||||||||
7 | Eigil Sigfusson | 2004 | 30.86 | 1:06.69 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:10.01 | |||||||||
8 | Matias Munkholm | 2004 | 30.97 | 1:06.77 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:07.83 | |||||||||
9 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 31.19 | 1:07.28 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:09.99 | |||||||||
10 | Nicklas Plank | 2004 | 30.83 | 1:07.60 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:09.32 | |||||||||
11 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 31.80 | 1:07.79 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:10.23 | |||||||||
12 | Julian Birch | 2004 | 31.91 | 1:08.01 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:11.17 | |||||||||
13 | Elias Noe | 2004 | 30.18 | 1:08.53 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:12.07 | |||||||||
14 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | 30.95 | 1:08.54 | ||||||
Kalundborg SK | 1:09.04 | |||||||||
15 | Mads Liechti | 2004 | 33.42 | 1:08.86 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:12.38 | |||||||||
16 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 33.02 | 1:09.46 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.18 | |||||||||
17 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 31.43 | 1:09.54 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:13.73 | |||||||||
18 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 32.13 | 1:09.62 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:10.55 | |||||||||
19 | Jeppe Kjær | 2004 | 33.26 | 1:09.83 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:10.06 | |||||||||
19 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 31.65 | 1:09.83 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:12.18 | |||||||||
21 | Tobias Gammelvind | 2004 | 32.20 | 1:09.86 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.94 | |||||||||
22 | Emil Søby | 2004 | 32.01 | 1:09.93 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:10.21 | |||||||||
23 | William Ølshøj | 2004 | 31.67 | 1:09.97 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:10.78 | |||||||||
24 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 31.80 | 1:10.02 | ||||||
Herlev Svømning | 1:11.34 | |||||||||
25 | Oscar Isberg | 2004 | 32.05 | 1:10.16 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:14.02 | |||||||||
26 | Silas Waterval | 2004 | 31.59 | 1:10.22 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.64 | |||||||||
27 | Troels Fode | 2004 | 33.81 | 1:10.24 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.82 | |||||||||
28 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 33.32 | 1:10.27 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:10.14 | |||||||||
29 | Casper Madsen | 2004 | 32.34 | 1:10.51 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:11.70 | |||||||||
30 | Oliver Schultz | 2004 | 33.95 | 1:10.82 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:13.97 | |||||||||
31 | Tobias Mølbak | 2004 | 31.99 | 1:10.98 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:11.55 | |||||||||
32 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 32.83 | 1:11.07 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.48 | |||||||||
33 | Jannik Jørgensen | 2004 | 34.18 | 1:11.61 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:13.83 | |||||||||
34 | Frederik Lund Hirsbak | 2004 | 33.02 | 1:11.69 | ||||||
A6 | 1:11.80 | |||||||||
35 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 32.21 | 1:11.70 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.12 | |||||||||
36 | Pelle Colmorten | 2004 | 32.41 | 1:11.75 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:14.44 | |||||||||
37 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 33.23 | 1:11.76 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.76 | |||||||||
38 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 32.91 | 1:11.77 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:13.32 | |||||||||
39 | Villads Arfelt | 2004 | 35.39 | 1:11.78 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:12.18 | |||||||||
40 | Oscar Kroos | 2004 | 34.27 | 1:12.08 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.98 | |||||||||
41 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 33.33 | 1:12.39 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:13.74 | |||||||||
42 | Mikkel Roed | 2004 | 33.37 | 1:12.53 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:13.39 | |||||||||
43 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 34.43 | 1:12.67 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:12.50 | |||||||||
44 | Lucas Nielsen | 2004 | 33.54 | 1:12.72 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:14.33 | |||||||||
45 | Mathias Lindgaard | 2004 | 33.80 | 1:12.84 | ||||||
Herlev Svømning | 1:13.42 | |||||||||
46 | Emil Witzner Hansen | 2004 | 33.09 | 1:13.24 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | 1:13.67 | |||||||||
47 | Silas Fessel | 2004 | 34.67 | 1:13.73 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.35 | |||||||||
48 | Viggo Prehn | 2004 | 33.70 | 1:13.84 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.91 | |||||||||
49 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 34.27 | 1:13.87 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.95 | |||||||||
50 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | 35.10 | 1:14.19 | ||||||
Næstved IF | 1:14.14 | |||||||||
51 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 33.91 | 1:14.27 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:13.65 | |||||||||
52 | Lauritz Johansen | 2004 | 34.29 | 1:15.87 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:14.22 | |||||||||
53 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | 34.70 | 1:16.20 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.88 | |||||||||
- | Esben Rasmussen | 2004 | DSQ | SW 9.4 v/50m | ||||||
Vest-Brøndby | 1:11.12 | |||||||||
- | Niels Krogh-Olsen | 2004 | DSQ | SW 9.4 v/75m | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.77 | |||||||||
- | Oskar Luckow Larsen | 2004 | DSQ | SW 9.4 v/50m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.36 | |||||||||
- | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | DSQ | SW 9.4 v/75m | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:11.61 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 april 2018 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:01 |