Resultat för Vest Årgang 2018
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang 2018 | Udskriftsdato | 21 april 2018 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 11:28 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Holstebro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 april 2018 |
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 34.18 | 1:11.63 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.22 | |||||||||
2 | Sofie A. Wolf | 2006 | 33.57 | 1:13.37 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:18.17 | |||||||||
3 | Naja Færgemann | 2006 | 34.21 | 1:14.41 | ||||||
H2Odense | 1:14.24 | |||||||||
4 | Clara Kapke | 2006 | 34.56 | 1:15.47 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:16.89 | |||||||||
5 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 35.48 | 1:16.66 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 1:17.92 | |||||||||
6 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 36.22 | 1:17.93 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:20.30 | |||||||||
7 | Ida Rønnow | 2006 | 38.36 | 1:19.23 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:21.90 | |||||||||
8 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 37.06 | 1:19.41 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:24.55 | |||||||||
9 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 37.76 | 1:19.66 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.19 | |||||||||
10 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 35.91 | 1:19.81 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:22.07 | |||||||||
11 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 36.90 | 1:20.91 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.44 | |||||||||
12 | Laura Håkonsson | 2006 | 37.50 | 1:21.33 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 1:25.50 | |||||||||
13 | Karoline Hansfort | 2006 | 38.70 | 1:22.01 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:23.19 | |||||||||
14 | Line Gjelstrup | 2006 | 38.99 | 1:22.27 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:22.25 | |||||||||
15 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | 38.67 | 1:22.95 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:26.60 | |||||||||
16 | Sophia Jochumsen | 2006 | 38.25 | 1:23.25 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:24.03 | |||||||||
17 | Ane Christensen | 2006 | 40.80 | 1:23.92 | ||||||
Kolding SK | 1:24.56 | |||||||||
18 | Signe Kristensen | 2006 | 38.80 | 1:24.18 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:24.71 | |||||||||
19 | Anna Bach | 2006 | 39.50 | 1:24.87 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 1:23.51 | |||||||||
20 | Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | 38.42 | 1:25.51 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:24.58 | |||||||||
21 | Anne Stamholt | 2006 | 41.02 | 1:25.52 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:26.51 | |||||||||
22 | Marie Kromann Møller | 2006 | 40.99 | 1:25.84 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:26.15 | |||||||||
23 | Aia Caroline Abel | 2006 | 37.89 | 1:26.31 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:26.81 | |||||||||
24 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 40.20 | 1:26.87 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:26.32 | |||||||||
25 | Christine Mols | 2006 | 42.76 | 1:28.07 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:26.37 | |||||||||
- | Laura Snebang V. Jensen | 2006 | DSQ | en hånd i v. v75m | ||||||
Ikast Svømmeklub | 1:23.66 | |||||||||
Løb 13, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 32.12 | 1:10.76 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:12.98 | |||||||||
2 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 32.74 | 1:11.14 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:14.68 | |||||||||
3 | Mette Holstein | 2005 | 34.24 | 1:11.69 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:13.03 | |||||||||
4 | Malou Sejr | 2005 | 34.26 | 1:12.60 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.35 | |||||||||
5 | Ellen Jensen | 2005 | 33.58 | 1:12.96 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:15.04 | |||||||||
5 | Mathilde Bager | 2005 | 34.98 | 1:12.96 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:15.33 | |||||||||
7 | Amalie Tolderlund | 2005 | 33.37 | 1:13.25 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:18.43 | |||||||||
7 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 33.82 | 1:13.25 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:13.32 | |||||||||
9 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 32.98 | 1:13.36 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.98 | |||||||||
10 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 35.26 | 1:13.52 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:16.58 | |||||||||
11 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 35.33 | 1:13.99 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.11 | |||||||||
12 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 33.98 | 1:14.06 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:17.04 | |||||||||
13 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 33.84 | 1:14.89 | ||||||
Frem Odense | 1:14.82 | |||||||||
14 | Agnete Habermann | 2005 | 35.12 | 1:15.40 | ||||||
H2Odense | 1:16.52 | |||||||||
15 | Weronika L. Bjørn | 2005 | 37.22 | 1:15.87 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 1:19.45 | |||||||||
16 | Ester Lauritsen | 2005 | 33.75 | 1:15.91 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:18.17 | |||||||||
17 | Sofie Rasmussen | 2005 | 35.29 | 1:15.94 | ||||||
Swim Team Neptun | 1:19.96 | |||||||||
18 | Sofie Dyg Holme | 2005 | 36.93 | 1:16.18 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 1:19.44 | |||||||||
19 | Ida Jacobsen | 2005 | 33.83 | 1:16.55 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.35 | |||||||||
20 | Tilde Søe Bach | 2005 | 36.62 | 1:16.62 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:15.38 | |||||||||
21 | Sara Baumgartner | 2005 | 34.94 | 1:16.72 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:19.96 | |||||||||
22 | Anna Rønn | 2005 | 35.59 | 1:17.02 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:17.57 | |||||||||
23 | Jazmin Jensen | 2005 | 35.69 | 1:17.13 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.61 | |||||||||
24 | Maja Stamholt | 2005 | 35.28 | 1:17.30 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:19.99 | |||||||||
25 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 35.04 | 1:17.49 | ||||||
Swim Team Neptun | 1:17.72 | |||||||||
26 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 36.05 | 1:17.57 | ||||||
Kolding SK | 1:16.96 | |||||||||
27 | Laura S. Olesen | 2005 | 36.55 | 1:17.58 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.90 | |||||||||
28 | Sofie Bjerre | 2005 | 34.55 | 1:17.78 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 1:19.41 | |||||||||
29 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | 36.71 | 1:17.84 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 1:19.83 | |||||||||
30 | Mille Broholm Brixen | 2005 | 35.41 | 1:17.97 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 1:19.44 | |||||||||
31 | Louise Sunesen | 2005 | 35.38 | 1:18.02 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:19.90 | |||||||||
32 | Marie Jensen | 2005 | 36.68 | 1:18.34 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.29 | |||||||||
33 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 38.24 | 1:19.05 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:18.70 | |||||||||
34 | Emilie Bie Bock | 2005 | 37.02 | 1:19.16 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:18.78 | |||||||||
35 | Johanne Heilmann | 2005 | 37.72 | 1:19.30 | ||||||
Kolding SK | 1:20.61 | |||||||||
36 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 36.81 | 1:19.43 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:21.07 | |||||||||
37 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 37.23 | 1:19.71 | ||||||
Brønderslev SK08 | 1:21.24 | |||||||||
38 | Anna Varming | 2005 | 36.40 | 1:19.99 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:20.53 | |||||||||
39 | Stine Mejdahl | 2005 | 36.79 | 1:20.13 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:20.26 | |||||||||
40 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 37.22 | 1:20.40 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:20.56 | |||||||||
41 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 36.13 | 1:20.57 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:20.71 | |||||||||
42 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | 38.74 | 1:20.59 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 1:21.13 | |||||||||
43 | Cassandra Spring | 2005 | 37.70 | 1:20.62 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:20.96 | |||||||||
44 | Kristine Vestergaard | 2005 | 36.60 | 1:20.67 | ||||||
Brønderslev SK08 | 1:20.70 | |||||||||
45 | Johanne V. Futtrup | 2005 | 36.34 | 1:20.94 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:21.52 | |||||||||
46 | Line Knudsen | 2005 | 38.41 | 1:21.19 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:21.04 | |||||||||
47 | Ida Hovmark | 2005 | 38.02 | 1:21.28 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:18.37 | |||||||||
48 | Mette Barfoot | 2005 | 37.35 | 1:21.41 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:20.45 | |||||||||
49 | Mathilde Thirup | 2005 | 40.14 | 1:21.68 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:21.48 | |||||||||
50 | Nina Seirup | 2005 | 38.94 | 1:21.79 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:21.36 | |||||||||
51 | Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 37.69 | 1:21.81 | ||||||
Kolding SK | 1:20.48 | |||||||||
52 | Clara Jensen | 2005 | 36.88 | 1:21.85 | ||||||
Herning Svømmeklub | 1:20.53 | |||||||||
53 | Caden Halle | 2005 | 37.76 | 1:21.98 | ||||||
Odder Svømmeklub | 1:20.04 | |||||||||
54 | Emilie Moberg | 2005 | 37.78 | 1:22.22 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:20.29 | |||||||||
55 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | 37.38 | 1:22.27 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:19.01 | |||||||||
56 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 38.44 | 1:23.42 | ||||||
DeltaSwim | 1:20.95 | |||||||||
57 | Anna Ryet | 2005 | 39.77 | 1:23.91 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:21.44 | |||||||||
58 | Nikoline Kaae | 2005 | 39.67 | 1:25.06 | ||||||
Frem Odense | 1:20.91 | |||||||||
- | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | DSQ | afsl. mave v 50 m | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:21.09 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 april 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:28 |