Results for Vest Ã…rgang 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag 10.00
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang 2018 | Udskriftsdato | 21 april 2018 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 11:28 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Holstebro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 april 2018 |
Løb 15, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christina M. Glargaard | 2004 | 1:10.90 | 2:28.95 | 3:58.34 | 5:07.18 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 5:11.92 | |||||||||
2 | Cille Christensen | 2004 | 1:09.78 | 2:32.09 | 4:00.21 | 5:07.99 | ||||
Kolding SK | 5:12.61 | |||||||||
3 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 1:12.95 | 2:34.58 | 4:03.20 | 5:14.40 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 5:16.18 | |||||||||
4 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 1:13.45 | 2:33.79 | 4:06.38 | 5:17.96 | ||||
Vejle Svømmeklub | 5:22.68 | |||||||||
5 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 1:12.79 | 2:36.34 | 4:03.33 | 5:18.74 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 5:30.45 | |||||||||
6 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 1:19.27 | 2:39.68 | 4:11.02 | 5:19.62 | ||||
Aalborg Svømmeklub | 5:23.44 | |||||||||
7 | Laura Marie Dige | 2004 | 1:15.31 | 2:35.47 | 4:06.90 | 5:24.20 | ||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 5:23.08 | |||||||||
8 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 1:13.98 | 2:41.08 | 4:13.25 | 5:26.15 | ||||
Frem Odense | ||||||||||
9 | Anna Toft Petersen | 2004 | 1:17.65 | 2:38.18 | 4:14.97 | 5:26.42 | ||||
Aalborg Svømmeklub | 5:33.03 | |||||||||
10 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 1:17.25 | 2:40.07 | 4:10.74 | 5:26.50 | ||||
Aalborg Svømmeklub | 5:22.87 | |||||||||
11 | Kathrine Weide | 2004 | 1:21.08 | 2:41.76 | 4:11.74 | 5:26.76 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 5:51.72 | |||||||||
12 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 1:14.66 | 2:36.08 | 4:10.63 | 5:27.15 | ||||
Kolding SK | 5:28.99 | |||||||||
13 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 1:20.30 | 2:43.46 | 4:14.76 | 5:27.37 | ||||
Swim Team Neptun | 5:27.23 | |||||||||
14 | Sarah Carugati | 2004 | 1:13.55 | 2:36.82 | 4:14.19 | 5:27.60 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 5:29.94 | |||||||||
15 | Martha Bjerg | 2004 | 1:21.59 | 2:42.32 | 4:17.42 | 5:28.20 | ||||
Lyseng IF | ||||||||||
16 | Eva Hjort | 2004 | 1:16.04 | 2:41.20 | 4:13.93 | 5:29.80 | ||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 6:00.46 | |||||||||
17 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 1:19.30 | 2:37.20 | 4:17.89 | 5:32.02 | ||||
Vejle Svømmeklub | 5:39.73 | |||||||||
18 | Sarah Kildahl | 2004 | 1:22.31 | 2:47.97 | 4:18.93 | 5:34.43 | ||||
Lyseng IF | ||||||||||
19 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 1:21.85 | 2:47.09 | 4:20.75 | 5:35.35 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | 5:50.71 | |||||||||
20 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 1:24.63 | 2:46.85 | 4:22.88 | 5:36.44 | ||||
Swim Team Neptun | 5:33.01 | |||||||||
21 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 1:21.03 | 2:47.18 | 4:19.33 | 5:37.24 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 5:30.48 | |||||||||
22 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 1:21.94 | 2:49.80 | 4:22.45 | 5:37.61 | ||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
23 | Anne Terp | 2004 | 1:19.13 | 2:48.85 | 4:24.20 | 5:39.21 | ||||
Struer Svømmeklub | 5:38.48 | |||||||||
24 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 1:16.54 | 2:37.71 | 4:21.04 | 5:40.86 | ||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 1:22.36 | 2:48.76 | 4:27.24 | 5:41.82 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 5:40.35 | |||||||||
26 | Nicoline Dyrman | 2004 | 1:18.63 | 2:47.55 | 4:21.81 | 5:43.05 | ||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:39.36 | |||||||||
27 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 1:14.64 | 2:43.52 | 4:23.72 | 5:43.36 | ||||
Aalborg Svømmeklub | 5:50.40 | |||||||||
28 | Katrine Rasmussen | 2004 | 1:21.50 | 2:50.00 | 4:29.58 | 5:43.60 | ||||
Swim Team Neptun | 5:47.96 | |||||||||
29 | Josephine Larsen | 2004 | 1:14.40 | 2:47.41 | 4:31.13 | 5:49.21 | ||||
Viborg Svømme Klub | 5:43.50 | |||||||||
30 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 1:23.79 | 2:53.55 | 4:32.39 | 5:50.41 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
31 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | 1:23.50 | 2:49.39 | 4:33.52 | 5:50.49 | ||||
Svømmeklubben Nord | 5:53.39 | |||||||||
32 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 1:17.14 | 2:48.91 | 4:30.21 | 5:50.74 | ||||
Viborg Svømme Klub | 5:54.44 | |||||||||
33 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 1:20.19 | 2:52.81 | 4:37.49 | 5:51.74 | ||||
Horsens Svømmeklub | 5:55.30 | |||||||||
34 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 1:23.21 | 2:46.02 | 4:29.16 | 5:51.85 | ||||
Odder Svømmeklub | 6:10.32 | |||||||||
35 | Clara Skrydstrup | 2004 | 1:20.00 | 2:47.72 | 4:27.08 | 5:53.02 | ||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
36 | Pernille Nedergaard | 2004 | 1:18.32 | 2:49.03 | 4:33.55 | 5:54.33 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | 6:01.67 | |||||||||
37 | Karoline Kristensen | 2004 | 1:22.91 | 2:52.42 | 4:37.22 | 5:54.39 | ||||
DeltaSwim | ||||||||||
38 | Astrid Marie Hassing | 2004 | 1:23.33 | 2:55.65 | 4:38.31 | 5:57.68 | ||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
39 | Caroline Madsen | 2004 | 1:22.94 | 2:53.06 | 4:39.64 | 5:59.93 | ||||
Horsens Svømmeklub | 6:06.78 | |||||||||
40 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 1:23.80 | 2:50.25 | 4:41.18 | 6:02.83 | ||||
Ringe Svømme Klub | 6:40.22 | |||||||||
- | Elma Gabela | 2004 | DSQ | afsl. ryg på mav 200 | ||||||
Kolding SK | 5:09.86 | |||||||||
- | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | DSQ | crawlarm vend v/175m | ||||||
H2Odense | 5:53.24 | |||||||||
- | Maria Bebe Hansen | 2004 | DSQ | crawltag v. ryg | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 5:26.45 | |||||||||
- | Søs Freund | 2004 | DSQ | ej forts. bev. v 125 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 5:27.37 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 april 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:28 |