Results for Brøndby Swim Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Swim Cup | Udskriftsdato | 21 januar 2018 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:16 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2018 |
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Loui Krag | 2007 | 41.87 | 1:27.41 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:31.09 | |||||||||
2 | Storm Bargmann | 2007 | 46.53 | 1:33.95 | ||||||
Herlev Svømning | 1:41.95 | |||||||||
3 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | 46.01 | 1:34.53 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:39.72 | |||||||||
4 | Otto Cairo | 2007 | 46.26 | 1:36.28 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Peter Damsø | 2007 | 52.58 | 1:45.57 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:46.58 | |||||||||
6 | Matil Kelm | 2007 | 49.85 | 1:47.79 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:44.62 | |||||||||
7 | August Thygesen | 2007 | 54.02 | 1:50.09 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:08.16 | |||||||||
8 | Jacob Hwaiz | 2007 | 54.48 | 1:51.38 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:47.46 | |||||||||
9 | Sofus Emil L. Bøgevig | 2007 | 51.67 | 1:51.69 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:07.05 | |||||||||
10 | Viktor Nymark Føge | 2008 | 55.55 | 1:54.01 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
11 | Mads Ulslev Parbst | 2008 | 1:02.19 | 2:06.60 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:19.56 | |||||||||
12 | Vitus Jakobsen | 2007 | 1:04.09 | 2:13.21 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Alexander Juul Lorenzen | 2009 | 1:09.47 | 2:30.16 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:28.10 | |||||||||
14 | Noah Nygaard | 2008 | 1:19.77 | 2:38.56 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:31.76 | |||||||||
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders Junker | 2005 | 36.76 | 1:15.07 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.90 | |||||||||
2 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 37.20 | 1:15.79 | ||||||
Herlev Svømning | 1:18.59 | |||||||||
3 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 38.48 | 1:17.26 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.87 | |||||||||
4 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 38.92 | 1:19.76 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.55 | |||||||||
5 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 40.20 | 1:22.57 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.90 | |||||||||
6 | Mathias Bohn-Hansen | 2006 | 39.77 | 1:23.04 | ||||||
Herlev Svømning | 1:25.67 | |||||||||
7 | Anders Thøgersen | 2005 | 40.23 | 1:23.35 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:34.70 | |||||||||
8 | Magnus Rasmussen | 2006 | 41.35 | 1:23.78 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:28.58 | |||||||||
9 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 41.46 | 1:25.06 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.95 | |||||||||
10 | Elias Bach-Jensen | 2006 | 41.65 | 1:25.75 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:30.16 | |||||||||
11 | William Folkmann | 2006 | 42.39 | 1:27.41 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.25 | |||||||||
12 | Hugo Haakansson | 2006 | 42.53 | 1:28.18 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:27.08 | |||||||||
13 | Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | 42.91 | 1:28.34 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:29.46 | |||||||||
14 | Marcus Skov Zacho | 2006 | 44.92 | 1:31.76 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:34.59 | |||||||||
15 | Viktor Sønder Koch | 2006 | 45.45 | 1:32.51 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | 44.69 | 1:34.29 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:42.34 | |||||||||
17 | Sebastian Højer Øster | 2006 | 46.88 | 1:36.54 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:42.80 | |||||||||
18 | Carl S. Sørensen | 2006 | 48.02 | 1:37.37 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:41.03 | |||||||||
19 | Oscar Serizawa | 2006 | 48.23 | 1:38.18 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:37.47 | |||||||||
20 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 47.01 | 1:39.54 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:34.90 | |||||||||
21 | Philip Schou Christiansen | 2006 | 49.48 | 1:42.34 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:46.50 | |||||||||
22 | Karl-Emil Porup Sterll | 2006 | 55.90 | 1:53.30 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Rasmus Egholm | 2006 | DSQ | Ej fortsat bevæg/25m | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:29.31 | |||||||||
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 34.26 | 1:11.34 | ||||||
Herlev Svømning | 1:11.23 | |||||||||
2 | Erik Li | 2003 | 34.70 | 1:12.04 | ||||||
Herlev Svømning | 1:13.65 | |||||||||
3 | Esben Rasmussen | 2004 | 36.07 | 1:13.27 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:12.90 | |||||||||
4 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 37.47 | 1:16.80 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.11 | |||||||||
5 | Samuel Risager | 2003 | 38.14 | 1:17.37 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:20.07 | |||||||||
6 | Peter Holm | 2003 | 37.23 | 1:17.75 | ||||||
Herlev Svømning | 1:22.11 | |||||||||
7 | Mathias Ankersen | 2004 | 38.87 | 1:20.42 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:22.25 | |||||||||
8 | Marcus Appel | 2003 | 40.27 | 1:23.92 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:24.73 | |||||||||
9 | Sofus Norby Larsson | 2004 | 43.31 | 1:27.55 | ||||||
Herlev Svømning | 1:35.54 | |||||||||
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 28.98 | 1:00.45 | ||||||
Vest-Brøndby | 57.59 | |||||||||
2 | Andreas Vestergaard | 1999 | 30.03 | 1:02.52 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:00.00 | |||||||||
3 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 30.70 | 1:03.79 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:01.27 | |||||||||
4 | Casper Davidsen | 1999 | 31.25 | 1:04.12 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:03.09 | |||||||||
5 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 32.79 | 1:08.36 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:06.57 | |||||||||
6 | Lucas Jensen | 2001 | 32.18 | 1:08.60 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:07.34 | |||||||||
7 | Martin Jacobsen | 2002 | 33.75 | 1:09.07 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:12.19 | |||||||||
8 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 34.48 | 1:11.26 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:12.18 | |||||||||
9 | Altin Misimi | 2002 | 34.67 | 1:13.19 | ||||||
Herlev Svømning | 1:22.56 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 januar 2018 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:16 |