2021-12-03   11:07:22
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset XXXII Turku Super Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  XXXII Turku Super Games    Tulostuspivmr  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta      Tulostusaika  11:28   
  Jrjestj           
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 1, 200m ind. medley W, G15, Loppukilpailut 12 - 15 v 
Sponsori: Muovitech Finland Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Konkka  2004    504  32.39  1:14.45  2:01.25    2:38.41   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:33.19                 
                     
Iris Hanski  2003    480  35.39  1:16.09  2:06.00    2:41.05   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:38.12                 
                     
Kukka Kangas  2005    471  35.73  1:16.35  2:04.89    2:42.07   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:39.88                 
                     
Aino Rantala  2004    470  34.32  1:15.12  2:05.49    2:42.15   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:38.59                 
                     
Kerttu Nurmi  2003    466  35.26  1:16.25  2:06.10    2:42.57   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:36.11                 
                     
Maija Nurmi  2003    463  35.29  1:16.76  2:06.92    2:42.93   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:40.94                 
                     
Senni Mattila  2003    446  34.33  1:16.17  2:07.37    2:44.97   
  Porin Uimaseura  2:40.53                 
                     
Lilli Kulpakko  2005    441  35.51  1:19.01  2:07.59    2:45.57   
  Aurajoen Uinti  2:43.49                 
                     
Sonila Selimi  2005    437  35.09  1:17.26  2:08.70    2:46.11   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:44.89                 
                     
10  Anni Hyttinen  2004    426  35.46  1:19.06  2:09.24    2:47.60   
  Aurajoen Uinti  2:52.69                 
                     
11  Matilda Laitinen  2004    418  34.98  1:20.32  2:09.21    2:48.62   
  Aurajoen Uinti  2:50.22                 
                     
12  Oona Sirki  2004    413  34.00  1:16.66  2:09.41    2:49.32   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:49.99                 
                     
13  Ella Nihtil  2004    409  36.28  1:18.32  2:13.07    2:49.88   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:53.07                 
                     
14  Elsa Vira  2006    407  35.03  1:21.63  2:10.90    2:50.15   
  Aurajoen Uinti  2:57.79                 
                     
15  Kerttu Taponen  2005    405  36.39  1:20.57  2:12.32    2:50.44   
  Aurajoen Uinti  2:47.75                 
                     
16  Ella Suominen  2005    403  37.42  1:21.03  2:11.68    2:50.61   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:53.82                 
                     
17  Helka Suomki  2003    393  37.98  1:20.22  2:13.56    2:52.16   
  Aurajoen Uinti  2:53.74                 
                     
18  Iiris Yli-Jama  2003    374  38.99  1:26.64  2:13.72    2:54.98   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:39.08                 
                     
19  Maura Bergstrm  2005    366  37.77  1:23.96  2:15.67    2:56.17   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:58.03                 
                     
20  Minttu Kiili  2005    361  37.00  1:24.00  2:16.72    2:57.07   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:56.82                 
                     
21  Hilda Helo  2003    359  35.71  1:23.07  2:19.29    2:57.41   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:51.11                 
                     
22  My Laverman  2004    349  38.03  1:23.33  2:19.70    2:59.04   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:58.10                 
                     
23  Helmi Ahonen  2003    326  39.32  1:23.80  2:20.40    3:03.20   
  Helsingfors Simsllskap  2:50.93                 
                     
24  Erin Gonzalez Catn  2005    312  40.58  1:28.27  2:24.06    3:05.87   
  Aurajoen Uinti  3:11.64                 
                     
25  Mirella Sauhula  2006    308  42.80  1:30.94  2:26.30    3:06.67   
  Aurajoen Uinti  3:11.73                 
                     
26  Greta Kandolin  2003    307  39.04  1:27.96  2:26.50    3:06.95   
  Aurajoen Uinti  3:00.59                 
                     
27  Tilda Aaltonen  2006    290  43.35  1:31.75  2:27.67    3:10.33   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:12.32                 
                     
28  Sini Salmi  2004    287  40.92  1:27.59  2:30.16    3:11.01   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:05.81                 
                     
29  Iida Vartiainen  2006    267  41.42  1:31.65  2:31.21    3:15.74   
  Aurajoen Uinti  3:16.76                 
                     
30  Kristina Grimbaum  2005    262  45.40  1:39.81  2:33.02    3:16.86   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:16.73                 
                     
31  Wilma Turpeinen  2006    255  44.29  1:34.12  2:32.01    3:18.80   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:14.67                 
                     
32  Emma Loo  2004    242  44.32  1:36.54  2:35.93    3:22.24   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:36.13                 
                     
33  Ronja Vilska  2006    230  46.84  1:41.82  2:41.15    3:25.71   
  Aurajoen Uinti  3:22.46                 
                     
34  Mia Karolina Mrsepp  2006    221  49.11  1:44.91  2:47.15    3:28.49   
  Aurajoen Uinti  3:36.92                 
                     
35  Amanda Koistinen  2005    219  45.24  1:36.60  2:40.64    3:29.20   
  Aurajoen Uinti  3:30.72                 
                     
36  Roosa Lahti  2004    215  48.56  1:45.28  2:41.97    3:30.46   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:38.15                 
                     
37  Mea Alho  2006    215  55.70  1:50.89  2:41.69    3:30.48   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:27.90                 
                     
38  Tilda Saine  2006    193  48.51  1:46.05  2:50.93    3:37.88   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:37.54                 
                     
39  Vilma Halava  2004    186  49.69  1:54.31  2:50.54    3:40.93   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:32.56                 
                     
40  Kerttu Laaksonen  2006    179  50.42  1:46.78  2:54.62    3:43.67   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:48.28                 
                     
41  Alexandra Julin  2005    149  55.36  1:54.44  3:07.42    3:57.58   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
 
Laji 1, 200m ind. medley W, G15, Loppukilpailut 16 - 99 v 
Sponsori: Muovitech Finland Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hilla Kortetjrvi  1996    671  30.06  1:05.24  1:48.71    2:24.00   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:20.52                 
                     
Kristina Maria Jaamul  2000    558  32.14  1:13.83  1:56.63    2:33.19   
  Kalevi Ujumiskool Tallin  2:29.81                 
                     
Julia Koivisto  2002    483  32.98  1:13.54  2:03.22    2:40.66   
  Aurajoen Uinti  2:35.14                 
                     
Kirke Penter  2001    467  36.37  1:18.05  2:03.80    2:42.55   
  Kalevi Ujumiskool Tallin  2:45.79                 
                     
Salla Puhtimki  1998    447  32.97  1:15.95  2:05.94    2:44.88   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Peppi Pinomki  2002    442  35.32  1:17.08  2:08.75    2:45.50   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:40.65                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  20 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: bo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  11:28 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  XXXII Turku Super Games    Tulostuspivmr  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta      Tulostusaika  11:40   
  Jrjestj           
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 2, 200m ind. medley M, B16, Loppukilpailut 13 - 16 v 
Sponsori: Schenker Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Marcus Forsel  2003    546  29.35  1:05.99  1:46.85    2:19.44   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:15.86                 
                     
Elias Laine  2002    483  29.45  1:06.10  1:51.51    2:25.21   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:19.52                 
                     
Oskari Arvo  2002    425  29.69  1:10.02  1:56.63    2:31.53   
  Aurajoen Uinti  2:26.30                 
                     
Eemil Kankare  2003    423  32.05  1:11.64  1:56.99    2:31.78   
  Aurajoen Uinti  2:30.49                 
                     
Santeri Herpola  2003    421  31.42  1:10.30  1:57.79    2:32.07   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:33.01                 
                     
Ranel Rannik  2003    374  33.24  1:13.43  2:00.07    2:38.09   
  Kalevi Ujumiskool Tallin  2:49.62                 
                     
Aapo Kinnunen  2004    367  32.68  1:14.68  2:02.26    2:39.22   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:40.95                 
                     
Samu Petteri Kallio  2002    356  33.08  1:13.68  2:03.81    2:40.72   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:41.84                 
                     
Akira Konttinen  2003    351  36.04  1:17.17  2:07.52    2:41.48   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:42.66                 
                     
10  Jaakko Pihlava  2004    341  35.37  1:20.37  2:06.02    2:43.05   
  Aurajoen Uinti  2:46.71                 
                     
11  Tatu Kunttila  2003    331  36.26  1:17.30  2:08.82    2:44.78   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:50.24                 
                     
12  Luka Laaksonen  2005    294  37.22  1:24.72  2:13.99    2:51.26   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:58.56                 
                     
13  Rasmus Rekola  2004    276  35.22  1:24.64  2:16.04    2:55.08   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:54.60                 
                     
14  Roni Koskinen  2003    274  36.02  1:25.03  2:13.95    2:55.49   
  Aurajoen Uinti  2:53.87                 
                     
15  Mikael Hirsiniemi  2004    271  34.73  1:17.17  2:14.11    2:56.07   
  Aurajoen Uinti  2:47.88                 
                     
16  Sharo Mamandi  2002    266  34.15  1:23.03  2:13.95    2:57.17   
  Aurajoen Uinti  3:02.54                 
                     
17  Niko Viitala  2003    257  38.05  1:25.86  2:18.15    2:59.20   
  Aurajoen Uinti                   
                     
18  Konsta Vainio  2005    251  39.90  1:30.49  2:19.19    3:00.59   
  Aurajoen Uinti  2:58.84                 
                     
19  Jasper Oikarainen  2005    241  39.05  1:27.16  2:22.03    3:03.02   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:04.46                 
                     
20  Maksim Amosov  2005    227  42.04  1:27.51  2:27.68    3:06.80   
  Aurajoen Uinti  3:09.70                 
                     
21  Eero Menp  2005    224  38.35  1:24.18  2:26.41    3:07.57   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:02.55                 
                     
22  Aarni Linderborg  2005    220  41.81  1:31.99  2:28.39    3:08.84   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:12.56                 
                     
23  Elias Laine  2003    212  41.76  1:29.95  2:32.03    3:10.98   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
24  Casper Leo  2004    184  43.34  1:35.91  2:36.79    3:20.13   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:17.03                 
                     
25  Eemeli Arnell  2005    152  49.99  2:48.54  3:33.50    3:33.50   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:29.95                 
                     
Patrik Reiman  2005              DNF   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:15.86                 
                     
 
Laji 2, 200m ind. medley M, B16, Loppukilpailut 17 - 99 v 
Sponsori: Schenker Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Otto Rannikko  1999    567  26.57  1:03.38  1:45.42    2:17.71   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Wilhelm Suominen  1999    524  28.40  1:04.83  1:47.08    2:21.37   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:10.80                 
                     
Hugo Enroth  2001    444  31.01  1:11.33  1:55.29    2:29.38   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:27.11                 
                     
Otto Lindroos  2001    259  36.53  1:20.66  2:14.75    2:58.83   
  Aurajoen Uinti  2:54.40                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  20 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: bo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  11:40 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  XXXII Turku Super Games    Tulostuspivmr  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta      Tulostusaika  11:44   
  Jrjestj           
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 3, 50m free Masters W, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
Sponsori: Citywork 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alisa Ponomareva  1991    580          28.45   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.64                 
Maria Ripatti  1987    504          29.81   
  Jrvenpn Uintiklubi  29.74                 
Karine Gagnon  1985    449          30.97   
  Aurajoen Uinti  29.87                 
Satu Hyvrinen  1967    422          31.62   
  Swimming Team Rauma  32.19                 
Sirpa Visakoski  1952    221          39.24   
  Aurajoen Uinti  39.71                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  20 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: bo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  11:44 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  XXXII Turku Super Games    Tulostuspivmr  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta      Tulostusaika  11:47   
  Jrjestj           
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 4, 50m free Masters M, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
Sponsori: x-copy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jani-Petteri Puustinen  1979    344          29.84   
  Aurajoen Uinti  30.47                 
Tero Nordstrm  1968    325          30.41   
  Aurajoen Uinti  30.68                 
Jussi Vuorensola  1985    297          31.31   
  Aurajoen Uinti                   
Petri Aro  1967    297          31.34   
  Aurajoen Uinti                   
Taito Nurmi  1961    266          32.50   
  Aurajoen Uinti  32.65                 
Tauno Vuoristo  1949    216          34.81   
  Turun Uimarit  35.12                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  20 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: bo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  11:47 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  XXXII Turku Super Games    Tulostuspivmr  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta      Tulostusaika  11:47   
  Jrjestj           
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 6, 50m free disabled M, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
Sponsori: Crawford AssaAbloy Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tatu Kantonen  1984    152          39.10   
  Raision Urheilijat  37.59                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  20 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: bo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  11:47 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  XXXII Turku Super Games    Tulostuspivmr  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta      Tulostusaika  12:01   
  Jrjestj           
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 7, 50m free W, G15, Loppukilpailut 12 - 15 v 
Sponsori: Marli 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Daniela Degenhardt  2003    571          28.60   
  Aurajoen Uinti  28.33                 
Iris Hanski  2003    526          29.38   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.78                 
Aino Rantala  2004    500          29.89   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.45                 
Maija Nurmi  2003    485          30.19   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.15                 
Kerttu Nurmi  2003    482          30.25   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.83                 
Sonila Selimi  2005    477          30.35   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.38                 
Senni Mattila  2003    448          31.01   
  Porin Uimaseura  29.38                 
Helka Suomki  2003    445          31.06   
  Aurajoen Uinti  31.35                 
Nelli Rauhanen  2005    445          31.06   
  Raision Urheilijat  30.73                 
10  Julianna Kurkela  2005    437          31.27   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.35                 
11  Olivia Oinas  2003    433          31.35   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.05                 
12  Iiris Yli-Jama  2003    418          31.73   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.86                 
13  Ella Nihtil  2004    416          31.77   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.50                 
14  Oona Sirki  2004    414          31.82   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.32                 
15  Ella Suominen  2005    392          32.40   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.78                 
15  Odelia Oinas  2003    392          32.40   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.32                 
17  Minttu Kiili  2005    381          32.71   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.81                 
18  Mirella Sauhula  2006    368          33.09   
  Aurajoen Uinti  34.35                 
19  My Laverman  2004    355          33.49   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.83                 
20  Greta Kandolin  2003    343          33.89   
  Aurajoen Uinti  32.51                 
21  Pilvi sterman  2005    342          33.92   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.46                 
22  Kristina Grimbaum  2005    324          34.52   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.03                 
23  Noora Ketola  2003    304          35.28   
  Aurajoen Uinti  35.75                 
24  Tilda Aaltonen  2006    293          35.71   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  36.26                 
25  Emma Loo  2004    291          35.78   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  36.17                 
26  Erin Gonzalez Catn  2005    282          36.18   
  Aurajoen Uinti  36.12                 
27  Mia Karolina Mrsepp  2006    279          36.30   
  Aurajoen Uinti  37.20                 
28  Amanda Koistinen  2005    272          36.61   
  Aurajoen Uinti  34.23                 
28  Wilma Turpeinen  2006    272          36.61   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  35.90                 
30  Tilda Saine  2006    260          37.14   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  37.79                 
31  Gabriella Vesterkvist  2006    256          37.35   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  38.29                 
32  Emma Haapanen  2006    244          37.96   
  Aurajoen Uinti  37.16                 
32  Maija Grnholm  2006    244          37.96   
  Aurajoen Uinti  40.35                 
34  Inka Nirkkonen  2004    242          38.03   
  Aurajoen Uinti  39.31                 
35  Aino Kajonen  2005    242          38.05   
  Aurajoen Uinti  44.91                 
36  Maija Gustafsson  2004    240          38.14   
  Raision Urheilijat  37.09                 
37  Roosa Lahti  2004    229          38.76   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  38.70                 
38  Emilia Pakkanen  2006    220          39.29   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  40.04                 
39  Alexa Korkiakoski  2006    219          39.33   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  40.46                 
40  Iina Salmivaara  2006    213          39.73   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  40.66                 
41  Elina Toivonen  2006    210          39.90   
  Aurajoen Uinti  41.04                 
42  Vilma Halava  2004    201          40.48   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  40.15                 
43  Alexandra Julin  2005    201          40.51   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  40.51                 
44  Nella Hyvrinen  2004    190          41.27   
  Aurajoen Uinti  40.06                 
45  Elsa Koskinen  2006    173          42.56   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  42.86                 
46  Ada Riquelme Mac Donald  2006    171          42.72   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  43.28                 
Kerttu Laaksonen  2006              DNS   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  38.67                 
Laura Lilja  2004              DNS   
  Aurajoen Uinti  38.60                 
Nea Tamminen  2004              DNS   
  Aurajoen Uinti  37.96                 
Sylvia Kuusisto  2003              DSQ   
  Aurajoen Uinti  27.96                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
 
Laji 7, 50m free W, G15, Loppukilpailut 16 - 99 v 
Sponsori: Marli 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tessa Nurminen  1994    748          26.14   
  Eura Swimming Team  25.59                 
Iida Reini  2000    705          26.65   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.39                 
Ida Konkka  2000    681          26.97   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.72                 
Reetta Rantakokko  2001    589          28.30   
  Aurajoen Uinti  26.86                 
Kristina Maria Jaamul  2000    587          28.34   
  Kalevi Ujumiskool Tallin  27.94                 
Oona Laakso  2002    576          28.52   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.90                 
Charlotta Edelman  2001    563          28.73   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.47                 
Minka Halava  2001    557          28.84   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.32                 
Peppi Pinomki  2002    535          29.23   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.57                 
10  Julia Koivisto  2002    528          29.35   
  Aurajoen Uinti  28.64                 
11  Annika Laihonen  1997    507          29.75   
  Hydra Platypus  29.36                 
12  Lydia Rintanen  2002    496          29.96   
  Aurajoen Uinti  30.59                 
13  Jessika Rissanen  2001    479          30.32   
  Jrvenpn Uintiklubi  30.56                 
13  Sanni Kalliomki  2000    479          30.32   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.90                 
15  Maria Ripatti  1987    468          30.56   
  Jrvenpn Uintiklubi  29.74                 
16  Vilja Laaksonen  2002    427          31.50   
  Jrvenpn Uintiklubi  31.06                 
17  Mariel Mylly  2001    421          31.66   
  Jrvenpn Uintiklubi  31.33                 
18  Emilia Pirttijrvi  2000    189          41.33   
  Aurajoen Uinti  39.44                 
Laura Pitknen  2002              DSQ   
  Jrvenpn Uintiklubi  33.51                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  20 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: bo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  12:01 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  XXXII Turku Super Games    Tulostuspivmr  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta      Tulostusaika  12:08   
  Jrjestj           
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 8, 50m free M, B16, Loppukilpailut 13 - 16 v 
Sponsori: ProFashion Oy Gant 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Herpola  2003    577          25.11   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.15                 
Lari Tumanoff  2003    498          26.38   
  Helsingfors Simsllskap  26.41                 
Elias Laine  2002    451          27.25   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.12                 
Samu Petteri Kallio  2002    437          27.54   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.86                 
Ranel Rannik  2003    412          28.09   
  Kalevi Ujumiskool Tallin  28.17                 
Aapo Kinnunen  2004    402          28.32   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.87                 
Matias Gustafsson  2002    391          28.59   
  Raision Urheilijat  28.75                 
Arttu Menp  2003    352          29.60   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.10                 
Akira Konttinen  2003    338          30.01   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.46                 
10  Tatu Kunttila  2003    334          30.11   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.55                 
11  Aaro Puutio  2003    311          30.86   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.85                 
12  Rasmus Rekola  2004    309          30.92   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.49                 
13  Elias Laine  2003    305          31.03   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.78                 
14  Maksim Amosov  2005    297          31.34   
  Aurajoen Uinti  31.29                 
15  Luka Laaksonen  2005    285          31.75   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.95                 
16  Aarni Linderborg  2005    256          32.90   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  35.26                 
17  Jasper Oikarainen  2005    234          33.89   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.36                 
18  Casper Leo  2004    227          34.25   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.38                 
19  Eero Menp  2005    219          34.66   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.39                 
20  Kasper Kainonen  2005    215          34.87   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  36.19                 
21  Oliver Jokinen  2005    203          35.55   
  Aurajoen Uinti  35.76                 
22  Nardi Gabriel Orenshtein  2005    182          36.89   
  Aurajoen Uinti  37.57                 
23  Thomas Korvela  2005    114          43.03   
  Aurajoen Uinti  43.29                 
24  Lennart Ahlholm  2005    99          45.13   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  49.11                 
Roni Koskinen  2003              DNS   
  Aurajoen Uinti  29.51                 
Frans Roine  2005              DSQ   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  39.61                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
 
Laji 8, 50m free M, B16, Loppukilpailut 17 - 99 v 
Sponsori: ProFashion Oy Gant 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Teemu Vuorela  1994    663          23.97   
  Swimming Jyvskyl  23.96                 
Emil Perkki  2000    558          25.39   
  Helsingfors Simsllskap  25.15                 
Rene Rokka  1992    546          25.57   
  Aurajoen Uinti                   
Antti Leiponen  1998    541          25.65   
  Jrvenpn Uintiklubi  25.25                 
Martti Tervanen  2000    539          25.68   
  Jrvenpn Uintiklubi  25.59                 
Mohamed Ezzat  2001    517          26.05   
  Aurajoen Uinti  25.04                 
Lassi Grnroos  2000    500          26.33   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.68                 
Simo Laiho  1993    495          26.43   
  lands Simfrening                   
Eetu Nyman  1999    492          26.47   
  Vesihelmen Uimaseura  26.24                 
10  Akseli Heino  1999    490          26.52   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.52                 
11  Henri Kyynrinen  1994    487          26.57   
  Aurajoen Uinti  26.09                 
12  Elias Soukola  1999    482          26.66   
  Jrvenpn Uintiklubi  26.55                 
13  Marko Sartela  1993    431          27.68   
  Aurajoen Uinti                   
14  Aleksi Vh-Lassila  2001    420          27.92   
  Aurajoen Uinti  27.78                 
15  Leevi Korpinen  2001    417          27.98   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.12                 
16  Janne Juven  2001    361          29.36   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.28                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  20 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: bo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  12:08 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  XXXII Turku Super Games    Tulostuspivmr  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta      Tulostusaika  12:23   
  Jrjestj           
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 9, 50m breast W, G15, Loppukilpailut 12 - 15 v 
Sponsori: x-copy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Konkka  2004    530          36.41   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  35.17                 
Iiris Yli-Jama  2003    426          39.16   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  36.04                 
Mea Alho  2006    315          43.29   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  44.28                 
Kristina Grimbaum  2005    297          44.15   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  43.93                 
Olivia Oinas  2003    294          44.29   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  44.20                 
Odelia Oinas  2003    252          46.63   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  45.71                 
Emilia Pakkanen  2006    247          46.93   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  47.38                 
Iida Vartiainen  2006    238          47.54   
  Aurajoen Uinti  45.70                 
Noora Ketola  2003    219          48.85   
  Aurajoen Uinti  48.30                 
10  Gabriella Vesterkvist  2006    211          49.49   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  50.19                 
11  Elina Toivonen  2006    207          49.83   
  Aurajoen Uinti  51.53                 
12  Ronja Vilska  2006    198          50.54   
  Aurajoen Uinti  46.83                 
13  Nea Tamminen  2004    195          50.80   
  Aurajoen Uinti  52.21                 
14  Maija Gustafsson  2004    186          51.64   
  Raision Urheilijat  47.94                 
15  Alexa Korkiakoski  2006    178          52.31   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  54.21                 
16  Emma Haapanen  2006    171          53.01   
  Aurajoen Uinti  50.65                 
17  Inka Nirkkonen  2004    158          54.46   
  Aurajoen Uinti  54.33                 
18  Aino Kajonen  2005    157          54.54   
  Aurajoen Uinti                   
19  Laura Lilja  2004    156          54.70   
  Aurajoen Uinti  55.00                 
20  Iina Salmivaara  2006    152          55.22   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  55.36                 
21  Ada Riquelme Mac Donald  2006    147          55.76   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.52                 
22  Elsa Koskinen  2006    97          1:04.10   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:03.95                 
Maija Grnholm  2006              DNF   
  Aurajoen Uinti  58.07                 
Senni Tuominen  2003              DSQ   
  Vesihelmen Uimaseura  39.50                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
 
Laji 9, 50m breast W, G15, Loppukilpailut 16 - 99 v 
Sponsori: x-copy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilia Liven  2002    667          33.73   
  Aurajoen Uinti  33.49                 
Alisa Ponomareva  1991    631          34.37   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.51                 
Emma Uuskla  2002    620          34.57   
  Aurajoen Uinti  33.98                 
Charlotta Edelman  2001    617          34.61   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.19                 
Lotta Aho  2000    523          36.58   
  Aurajoen Uinti  37.54                 
Kirke Penter  2001    467          37.99   
  Kalevi Ujumiskool Tallin  35.60                 
Katariina Niemi  2002    461          38.15   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  37.04                 
Emilia Pirttijrvi  2000    163          53.86   
  Aurajoen Uinti  53.86                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  20 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: bo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  12:23 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  XXXII Turku Super Games    Tulostuspivmr  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta      Tulostusaika  12:30   
  Jrjestj           
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 10, 50m breast M, B16, Loppukilpailut 13 - 16 v 
Sponsori: Ortomat Herpola 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Marcus Forsel  2003    499          33.29   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.91                 
Santeri Herpola  2003    407          35.63   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  35.80                 
Aapo Huhti  2003    399          35.88   
  Loimaan Uimaseura  36.80                 
Sharo Mamandi  2002    298          39.55   
  Aurajoen Uinti  39.01                 
Niko Viitala  2003    276          40.57   
  Aurajoen Uinti  37.22                 
Santeri Ahinko  2004    274          40.65   
  Vesihelmen Uimaseura  42.31                 
Luka Laaksonen  2005    238          42.62   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  44.22                 
Matias Gustafsson  2002    229          43.17   
  Raision Urheilijat                   
Axel Lepphaara  2004    220          43.70   
  Aurajoen Uinti  43.56                 
10  Patrik Reiman  2005    186          46.22   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  48.76                 
11  Nardi Gabriel Orenshtein  2005    148          49.93   
  Aurajoen Uinti  50.04                 
12  Casper Leo  2004    134          51.54   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  52.00                 
13  Oliver Jokinen  2005    129          52.18   
  Aurajoen Uinti  51.60                 
14  Eemeli Arnell  2005    128          52.30   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  51.26                 
15  Frans Roine  2005    82          1:00.75   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  55.59                 
Eemil Kankare  2003              DNS   
  Aurajoen Uinti  35.88                 
Lennart Ahlholm  2005              DSQ   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lhdn / knnksen jlkeen)               
Thomas Korvela  2005              DSQ   
  Aurajoen Uinti  53.78                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lhdn / knnksen jlkeen)               
 
Laji 10, 50m breast M, B16, Loppukilpailut 17 - 99 v 
Sponsori: Ortomat Herpola 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Teemu Vuorela  1994    704          29.69   
  Swimming Jyvskyl  28.54                 
Joni Lairola  1992    694          29.83   
  Aurajoen Uinti  30.26                 
Wilhelm Suominen  1999    599          31.33   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.55                 
Oskari Herpola  2001    569          31.88   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.98                 
Antti Leiponen  1998    541          32.42   
  Jrvenpn Uintiklubi  31.71                 
Eetu Nyman  1999    519          32.86   
  Vesihelmen Uimaseura  34.47                 
Mohamed Ezzat  2001    498          33.33   
  Aurajoen Uinti  33.33                 
Hugo Enroth  2001    474          33.88   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.46                 
Janne Juven  2001    416          35.38   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  35.65                 
10  Aleksi Vh-Lassila  2001    360          37.12   
  Aurajoen Uinti  36.42                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  20 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: bo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  12:30 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  XXXII Turku Super Games    Tulostuspivmr  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta      Tulostusaika  12:44   
  Jrjestj           
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 11, 50m back W, G15, Loppukilpailut 12 - 15 v 
Sponsori: ProFashion Oy Boomerang 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sylvia Kuusisto  2003    638          31.43   
  Aurajoen Uinti  31.48                 
Siiri Konkka  2004    529          33.44   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.15                 
Senni Mattila  2003    501          34.06   
  Porin Uimaseura  33.65                 
Kerttu Nurmi  2003    480          34.54   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.57                 
Kukka Kangas  2005    462          34.98   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.52                 
Sini Salmi  2004    462          35.00   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.90                 
Maija Nurmi  2003    455          35.16   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.45                 
Elsa Vira  2006    420          36.11   
  Aurajoen Uinti  36.30                 
Maura Bergstrm  2005    375          37.52   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  38.57                 
10  Helmi Ahonen  2003    342          38.68   
  Helsingfors Simsllskap  36.24                 
11  Minttu Kiili  2005    339          38.79   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  39.90                 
12  Nelli Rauhanen  2005    325          39.33   
  Raision Urheilijat  39.02                 
13  Tilda Aaltonen  2006    322          39.47   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  40.17                 
14  Pilvi sterman  2005    316          39.69   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  42.37                 
15  My Laverman  2004    301          40.36   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  37.72                 
16  Emma Loo  2004    255          42.67   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
17  Kristina Grimbaum  2005    248          43.05   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
18  Wilma Turpeinen  2006    238          43.64   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  44.96                 
19  Maija Gustafsson  2004    235          43.85   
  Raision Urheilijat  46.62                 
20  Aino Kajonen  2005    199          46.30   
  Aurajoen Uinti                   
21  Kerttu Laaksonen  2006    187          47.31   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
22  Alexa Korkiakoski  2006    184          47.53   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  49.16                 
23  Emma Haapanen  2006    180          47.85   
  Aurajoen Uinti  47.29                 
24  Tilda Saine  2006    174          48.39   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  47.54                 
25  Elina Toivonen  2006    161          49.73   
  Aurajoen Uinti  52.11                 
26  Maija Grnholm  2006    159          49.87   
  Aurajoen Uinti  50.18                 
27  Ada Riquelme Mac Donald  2006    146          51.28   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  57.36                 
28  Elsa Koskinen  2006    119          54.96   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  51.47                 
 
Laji 11, 50m back W, G15, Loppukilpailut 16 - 99 v 
Sponsori: ProFashion Oy Boomerang 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hilla Kortetjrvi  1996    728          30.08   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.23                 
Emilie Prnnen  2002    649          31.24   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.73                 
Iida Reini  2000    586          32.33   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.46                 
Anna Vira  2002    559          32.84   
  Aurajoen Uinti  31.67                 
Salla Puhtimki  1998    549          33.04   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.28                 
Alida hberg  2002    532          33.39   
  Aurajoen Uinti  33.02                 
Charlotta Edelman  2001    525          33.53   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.47                 
Katariina Niemi  2002    513          33.79   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.24                 
Sini Silvennoinen  2002    507          33.92   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.03                 
10  Olivia Koski  2002    445          35.42   
  Aurajoen Uinti  35.92                 
11  Sanni Kalliomki  2000    423          36.02   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  35.98                 
12  Vilja Laaksonen  2002    340          38.77   
  Jrvenpn Uintiklubi  36.57                 
13  Laura Pitknen  2002    326          39.29   
  Jrvenpn Uintiklubi  39.50                 
14  Emilia Pirttijrvi  2000    178          48.02   
  Aurajoen Uinti  46.00                 
Oona Laakso  2002              DSQ  Lht 
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.52                 
  SW 6.4 Sukellus yli 15m lhdn / knnksen jlkeen               
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  20 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: bo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  12:44 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  XXXII Turku Super Games    Tulostuspivmr  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta      Tulostusaika  12:47   
  Jrjestj           
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 12, 50m back M, B16, Loppukilpailut 13 - 16 v 
Sponsori: Belindos 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ibrahim Ezzat  2002    575          28.90   
  Aurajoen Uinti  27.53                 
Oskari Arvo  2002    516          29.96   
  Aurajoen Uinti  29.90                 
Elias Laine  2002    483          30.62   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.43                 
Santeri Herpola  2003    432          31.78   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.89                 
Samu Petteri Kallio  2002    408          32.40   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.21                 
Matias Gustafsson  2002    331          34.73   
  Raision Urheilijat  35.26                 
Aaro Puutio  2003    217          39.97   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  42.89                 
Eero Menp  2005    206          40.65   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  38.90                 
Aarni Linderborg  2005    181          42.49   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  43.93                 
10  Kasper Kainonen  2005    175          42.94   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  44.93                 
11  Casper Leo  2004    174          42.98   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  41.63                 
12  Nardi Gabriel Orenshtein  2005    168          43.51   
  Aurajoen Uinti  43.84                 
13  Frans Roine  2005    131          47.26   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  47.26                 
14  Oliver Jokinen  2005    130          47.34   
  Aurajoen Uinti  45.60                 
15  Thomas Korvela  2005    122          48.37   
  Aurajoen Uinti  47.30                 
16  Lennart Ahlholm  2005    77          56.35   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Akira Konttinen  2003              DSQ   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  35.95                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
 
Laji 12, 50m back M, B16, Loppukilpailut 17 - 99 v 
Sponsori: Belindos 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Elomaa  2000    643          27.84   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.60                 
Emil Hanski  1999    622          28.16   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.67                 
Lauri Pilpola  1993    552          29.30   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Antti Leiponen  1998    489          30.50   
  Jrvenpn Uintiklubi  29.74                 
Jaakko Siipola  1999    488          30.52   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.41                 
Oskari Herpola  2001    482          30.66   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.21                 
Martti Tervanen  2000    473          30.84   
  Jrvenpn Uintiklubi  29.60                 
Leevi Korpinen  2001    472          30.87   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.07                 
Otto Lindroos  2001    263          37.48   
  Aurajoen Uinti  36.21                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  20 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: bo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  12:47 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  XXXII Turku Super Games    Tulostuspivmr  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta      Tulostusaika  12:58   
  Jrjestj           
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 13, 50m butterfly W, G15, Loppukilpailut 12 - 15 v 
Sponsori: Best-Hall Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Rantala  2004    418          32.65   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.80                 
Hilda Helo  2003    402          33.10   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.10                 
Sonila Selimi  2005    398          33.21   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.85                 
Ella Nihtil  2004    380          33.71   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.11                 
Senni Tuominen  2003    322          35.61   
  Vesihelmen Uimaseura  42.08                 
Ella Suominen  2005    288          36.98   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  36.95                 
Odelia Oinas  2003    286          37.06   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  37.02                 
Olivia Oinas  2003    229          39.92   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  37.86                 
Inka Nirkkonen  2004    180          43.24   
  Aurajoen Uinti  46.89                 
10  Gabriella Vesterkvist  2006    158          45.10   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  48.62                 
11  Roosa Lahti  2004    155          45.40   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  45.39                 
12  Maija Gustafsson  2004    151          45.79   
  Raision Urheilijat  45.11                 
13  Iina Salmivaara  2006    132          47.89   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
14  Vilma Halava  2004    125          48.74   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  46.08                 
15  Mea Alho  2006    115          50.12   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  49.02                 
16  Nella Hyvrinen  2004    113          50.48   
  Aurajoen Uinti  47.63                 
17  Alexandra Julin  2005    85          55.50   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  56.29                 
 
Laji 13, 50m butterfly W, G15, Loppukilpailut 16 - 99 v 
Sponsori: Best-Hall Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tessa Nurminen  1994    661          28.04   
  Eura Swimming Team  27.39                 
Ida Konkka  2000    592          29.08   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.57                 
Alisa Ponomareva  1991    575          29.37   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.47                 
Anna Vira  2002    556          29.70   
  Aurajoen Uinti  29.39                 
Reetta Rantakokko  2001    493          30.92   
  Aurajoen Uinti  29.47                 
Julia Koivisto  2002    486          31.06   
  Aurajoen Uinti  29.70                 
Emilie Prnnen  2002    475          31.30   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.58                 
Salla Puhtimki  1998    468          31.46   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.58                 
Lydia Rintanen  2002    447          31.93   
  Aurajoen Uinti  31.82                 
10  Charlotta Edelman  2001    436          32.20   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.85                 
11  Maria Ripatti  1987    430          32.36   
  Jrvenpn Uintiklubi  31.81                 
12  Annika Laihonen  1997    411          32.84   
  Hydra Platypus  31.14                 
13  Karine Gagnon  1985    403          33.05   
  Aurajoen Uinti  31.79                 
14  Jessika Rissanen  2001    397          33.23   
  Jrvenpn Uintiklubi  33.42                 
15  Mariel Mylly  2001    384          33.60   
  Jrvenpn Uintiklubi  32.37                 
16  Peppi Pinomki  2002    369          34.05   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.33                 
17  Jenni Lehtonen  2000    359          34.36   
  Aurajoen Uinti  33.69                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  20 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: bo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  12:58 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  XXXII Turku Super Games    Tulostuspivmr  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta      Tulostusaika  12:59   
  Jrjestj           
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 14, 50m butterfly M, B16, Loppukilpailut 13 - 16 v 
Sponsori: Turun Vapaavarasto Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Marcus Forsel  2003    579          26.91   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.75                 
Oskari Arvo  2002    489          28.46   
  Aurajoen Uinti  27.66                 
Santeri Herpola  2003    487          28.50   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.02                 
Elias Laine  2002    478          28.68   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.19                 
Lari Tumanoff  2003    466          28.93   
  Helsingfors Simsllskap  28.78                 
Arttu Menp  2003    463          28.98   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.67                 
Aapo Kinnunen  2004    379          30.99   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.42                 
Matias Gustafsson  2002    320          32.78   
  Raision Urheilijat  31.95                 
Rasmus Rekola  2004    279          34.32   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.13                 
10  Tatu Kunttila  2003    250          35.56   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  36.43                 
11  Jasper Oikarainen  2005    199          38.39   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  36.61                 
12  Konsta Vainio  2005    188          39.09   
  Aurajoen Uinti  37.65                 
13  Elias Laine  2003    173          40.25   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  41.53                 
14  Axel Lepphaara  2004    135          43.71   
  Aurajoen Uinti  42.15                 
15  Kasper Kainonen  2005    113          46.34   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
16  Patrik Reiman  2005    105          47.45   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  46.30                 
17  Eemeli Arnell  2005    93          49.46   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  45.01                 
 
Laji 14, 50m butterfly M, B16, Loppukilpailut 17 - 99 v 
Sponsori: Turun Vapaavarasto Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Otto Rannikko  1999    678          25.53   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.37                 
Joni Lairola  1992    557          27.25   
  Aurajoen Uinti                   
Rene Rokka  1992    555          27.28   
  Aurajoen Uinti                   
Jani-Markus Sula  1999    536          27.61   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.78                 
Antti Leiponen  1998    517          27.94   
  Jrvenpn Uintiklubi  26.42                 
Elias Soukola  1999    510          28.06   
  Jrvenpn Uintiklubi  28.18                 
Lauri Pilpola  1993    500          28.26   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Martti Tervanen  2000    494          28.36   
  Jrvenpn Uintiklubi  27.56                 
Marko Sartela  1993    470          28.84   
  Aurajoen Uinti                   
10  Hugo Enroth  2001    433          29.64   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.75                 
11  Jaakko Siipola  1999    432          29.65   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.31                 
12  Jani-Petteri Puustinen  1979    375          31.10   
  Aurajoen Uinti  33.77                 
13  Aleksi Vh-Lassila  2001    354          31.70   
  Aurajoen Uinti  30.21                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  20 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: bo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  12:59 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  XXXII Turku Super Games    Tulostuspivmr  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta      Tulostusaika  13:25   
  Jrjestj           
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 15, 200m free W, G15, Loppukilpailut 12 - 15 v 
Sponsori: Marli 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sylvia Kuusisto  2003    560  30.91  1:05.57  1:41.65    2:17.01   
  Aurajoen Uinti  2:16.92                 
                     
Maija Nurmi  2003    541  31.83  1:06.93  1:43.08    2:18.64   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:16.21                 
                     
Senni Mattila  2003    533  31.92  1:06.99  1:43.24    2:19.27   
  Porin Uimaseura  2:18.42                 
                     
Daniela Degenhardt  2003    522  33.33  1:09.60  1:46.65    2:20.30   
  Aurajoen Uinti  2:20.12                 
                     
Iris Hanski  2003    519  32.59  1:08.81  1:45.78    2:20.55   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:19.42                 
                     
Kerttu Nurmi  2003    519  32.66  1:08.54  1:45.37    2:20.57   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:18.37                 
                     
Aino Rantala  2004    485  32.44  1:08.53  1:46.03    2:23.78   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:18.06                 
                     
Siiri Konkka  2004    484  33.28  1:09.84  1:47.02    2:23.85   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:21.78                 
                     
Matilda Laitinen  2004    455  33.36  1:11.31  1:49.26    2:26.85   
  Aurajoen Uinti  2:31.59                 
                     
10  Hilda Helo  2003    450  34.58  1:11.91  1:49.85    2:27.42   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:24.61                 
                     
11  Helka Suomki  2003    438  32.88  1:10.61  1:50.45    2:28.70   
  Aurajoen Uinti  2:27.97                 
                     
12  Ella Nihtil  2004    432  33.25  1:11.14  1:50.60    2:29.35   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:28.80                 
                     
13  Sonila Selimi  2005    424  33.59  1:11.88  1:51.60    2:30.31   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:28.65                 
                     
14  Elsa Vira  2006    413  33.50  1:12.49  1:53.33    2:31.59   
  Aurajoen Uinti  2:39.63                 
                     
15  Oona Sirki  2004    409  34.64  1:13.37  1:53.31    2:32.15   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:30.10                 
                     
16  Ella Suominen  2005    399  34.52  1:14.14  1:54.26    2:33.34   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:32.67                 
                     
17  Minttu Kiili  2005    395  35.50  1:14.43  1:54.44    2:33.88   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:33.88                 
                     
18  Kukka Kangas  2005    395  33.92  1:13.10  1:53.73    2:33.94   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:26.50                 
                     
19  Iiris Yli-Jama  2003    395  34.81  1:13.77  1:54.72    2:33.98   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:31.51                 
                     
20  Maura Bergstrm  2005    375  36.28  1:16.66  1:57.23    2:36.64   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:36.57                 
                     
21  Nelli Rauhanen  2005    364  36.03  1:16.74  1:58.71    2:38.12   
  Raision Urheilijat  2:32.77                 
                     
22  My Laverman  2004    348  36.06  1:17.57  1:59.73    2:40.55   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:31.72                 
                     
23  Mirella Sauhula  2006    346  36.09  1:16.84  2:00.09    2:40.84   
  Aurajoen Uinti  2:50.27                 
                     
24  Julianna Kurkela  2005    337  35.07  1:16.26  1:59.58    2:42.22   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:33.70                 
                     
25  Greta Kandolin  2003    328  35.78  1:18.11  2:01.33    2:43.78   
  Aurajoen Uinti  2:39.76                 
                     
26  Emma Nieminen  2005    316  36.63  1:17.76  2:01.46    2:45.72   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:00.04                 
                     
27  Erin Gonzalez Catn  2005    292  38.25  1:21.91  2:06.78    2:50.25   
  Aurajoen Uinti  2:53.56                 
                     
28  Sini Salmi  2004    286  36.24  1:20.36  2:06.80    2:51.29   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:37.01                 
                     
29  Mia Karolina Mrsepp  2006    270  39.10  1:25.18  2:12.02    2:54.79   
  Aurajoen Uinti  3:01.59                 
                     
30  Emma Loo  2004    258  40.32  1:27.49  2:15.07    2:57.27   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:31.66                 
                     
31  Iida Vartiainen  2006    258  39.50  1:27.08  2:14.77    2:57.43   
  Aurajoen Uinti  3:13.93                 
                     
32  Kristina Grimbaum  2005    251  40.09  1:27.90  2:14.55    2:58.87   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:03.50                 
                     
33  Ronja Vilska  2006    246  41.04  1:28.19  2:14.42    3:00.15   
  Aurajoen Uinti  3:05.62                 
                     
34  Amanda Koistinen  2005    200  39.58  1:28.48  2:21.43    3:13.19   
  Aurajoen Uinti  3:24.68                 
                     
35  Iina Salmivaara  2006    178  43.14  1:32.06  2:26.42    3:20.79   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
36  Emilia Pakkanen  2006    175  42.72  1:34.63  2:29.95    3:21.86   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:32.91                 
                     
37  Gabriella Vesterkvist  2006    163  44.33  1:35.77  2:32.16    3:26.81   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
38  Alexandra Julin  2005    158  46.25  1:40.56  2:36.00    3:28.86   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
39  Elsa Koskinen  2006    137  49.61  1:45.95  2:45.96    3:38.99   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
40  Ada Riquelme Mac Donald  2006    132  49.53  1:48.10  2:45.30    3:41.68   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Alexa Korkiakoski  2006              DSQ   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
Laji 15, 200m free W, G15, Loppukilpailut 16 - 99 v 
Sponsori: Marli 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hilla Kortetjrvi  1996    661  29.96  1:02.51  1:35.99    2:09.66   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:05.27                 
                     
Ida Konkka  2000    603  30.45  1:03.65  1:38.11    2:13.67   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:07.81                 
                     
Kristina Maria Jaamul  2000    527  31.45  1:07.61  1:44.17    2:19.85   
  Kalevi Ujumiskool Tallin  2:17.11                 
                     
Minka Halava  2001    511  31.62  1:07.57  1:44.49    2:21.29   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:17.00                 
                     
Peppi Pinomki  2002    502  31.67  1:07.69  1:44.98    2:22.08   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:15.02                 
                     
Emilie Prnnen  2002    491  32.54  1:09.46  1:46.93    2:23.20   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Lotta Aho  2000    457  31.97  1:08.88  1:47.66    2:26.64   
  Aurajoen Uinti  2:34.16                 
                     
Sanni Kalliomki  2000    453  32.60  1:09.03  1:48.07    2:27.04   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:27.57                 
                     
Alida hberg  2002    450  33.64  1:11.14  1:49.79    2:27.41   
  Aurajoen Uinti  2:24.75                 
                     
10  Karine Gagnon  1985    447  35.59  1:12.95  1:50.79    2:27.69   
  Aurajoen Uinti  2:25.95                 
                     
11  Jessika Rissanen  2001    436  35.20  1:13.43  1:51.85    2:28.90   
  Jrvenpn Uintiklubi                   
                     
12  Lydia Rintanen  2002    427  33.96  1:12.21  1:51.65    2:29.94   
  Aurajoen Uinti  2:20.93                 
                     
13  Mariel Mylly  2001    382  34.99  1:15.10  1:55.88    2:35.65   
  Jrvenpn Uintiklubi  2:39.77                 
                     
14  Laura Pitknen  2002    293  37.70  1:20.50  2:05.56    2:50.08   
  Jrvenpn Uintiklubi                   
                     
15  Vilja Laaksonen  2002    261  40.90  1:24.92  2:12.20    2:56.66   
  Jrvenpn Uintiklubi  2:50.16                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  20 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: bo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  13:25 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  XXXII Turku Super Games    Tulostuspivmr  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta      Tulostusaika  13:39   
  Jrjestj           
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 16, 200m free M, B16, Loppukilpailut 13 - 16 v 
Sponsori: ProFashion Oy Gant 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lari Tumanoff  2003    490  29.54  1:02.63  1:36.21    2:09.32   
  Helsingfors Simsllskap  2:04.88                 
                     
Elias Laine  2002    484  30.19  1:02.39  1:36.26    2:09.87   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:09.13                 
                     
Arttu Menp  2003    467  30.18  1:03.46  1:38.05    2:11.44   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:08.61                 
                     
Aapo Kinnunen  2004    389  32.33  1:08.20  1:45.31    2:19.72   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:22.62                 
                     
Akira Konttinen  2003    383  31.80  1:07.13  1:44.24    2:20.37   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:17.90                 
                     
Ranel Rannik  2003    353  31.86  1:09.37  1:48.17    2:24.30   
  Kalevi Ujumiskool Tallin  2:32.81                 
                     
Mikael Hirsiniemi  2004    315  32.89  1:12.21  1:51.59    2:29.83   
  Aurajoen Uinti  2:45.54                 
                     
Tatu Kunttila  2003    315  33.98  1:13.21  1:51.97    2:29.87   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:33.36                 
                     
Niko Viitala  2003    306  33.53  1:13.12  1:53.74    2:31.31   
  Aurajoen Uinti  2:34.00                 
                     
10  Luka Laaksonen  2005    301  33.81  1:13.76  1:54.20    2:32.11   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:43.26                 
                     
11  Samu Petteri Kallio  2002    300  33.69  1:12.23  1:53.11    2:32.28   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:20.12                 
                     
12  Elias Laine  2003    294  34.96  1:13.41  1:53.57    2:33.38   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:32.00                 
                     
13  Maksim Amosov  2005    268  36.08  1:15.94  1:58.27    2:38.19   
  Aurajoen Uinti  2:45.77                 
                     
14  Rasmus Rekola  2004    261  35.50  1:16.95  1:59.36    2:39.49   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:32.78                 
                     
15  Konsta Vainio  2005    248  37.53  1:20.44  2:04.02    2:42.33   
  Aurajoen Uinti  2:45.57                 
                     
16  Jasper Oikarainen  2005    245  37.02  1:18.63  2:00.76    2:42.92   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:54.41                 
                     
17  Eero Menp  2005    227  38.10  1:21.53  2:05.02    2:47.04   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:39.76                 
                     
18  Casper Leo  2004    199  38.25  1:22.45  2:08.52    2:54.62   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:46.75                 
                     
19  Kasper Kainonen  2005    162  38.76  1:24.41  2:14.66    3:06.87   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
20  Frans Roine  2005    87  51.48  1:52.54  2:52.37    3:49.62   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
21  Lennart Ahlholm  2005    70  53.86  1:57.70  3:01.42    4:06.87   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Aaro Puutio  2003              DNS   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:44.62                 
                     
Roni Koskinen  2003              DNS   
  Aurajoen Uinti  2:27.51                 
                     
 
Laji 16, 200m free M, B16, Loppukilpailut 17 - 99 v 
Sponsori: ProFashion Oy Gant 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emil Perkki  2000    621  28.15  58.31  1:28.83    1:59.52   
  Helsingfors Simsllskap  1:59.11                 
                     
Lassi Grnroos  2000    538  28.56  59.89  1:33.09    2:05.35   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:03.35                 
                     
Martti Tervanen  2000    519  29.46  1:02.16  1:35.26    2:06.92   
  Jrvenpn Uintiklubi  2:02.27                 
                     
Elias Soukola  1999    498  29.29  1:01.47  1:35.10    2:08.66   
  Jrvenpn Uintiklubi  2:05.28                 
                     
Teemu Vuorela  1994    493  28.12  1:00.72  1:33.94    2:09.04   
  Swimming Jyvskyl  1:53.34                 
                     
Eetu Nyman  1999    482  29.94  1:03.36  1:37.24    2:10.04   
  Vesihelmen Uimaseura  2:05.94                 
                     
Akseli Heino  1999    393  30.33  1:04.12  1:41.83    2:19.14   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:14.27                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  20 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: bo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  13:39 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  XXXII Turku Super Games    Tulostuspivmr  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta      Tulostusaika  13:49   
  Jrjestj           
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 17, 200m breast W, G15, Loppukilpailut 12 - 15 v 
Sponsori: Turun Satama Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anni Hyttinen  2004    443  42.76  1:28.27  2:16.22    3:02.41   
  Aurajoen Uinti  3:03.37                 
                     
Senni Tuominen  2003    440  39.71  1:24.58  2:13.45    3:02.87   
  Vesihelmen Uimaseura  3:01.54                 
                     
Lilli Kulpakko  2005    437  41.28  1:29.03  2:16.02    3:03.26   
  Aurajoen Uinti  3:16.46                 
                     
Kerttu Taponen  2005    376  43.45  1:32.16  2:23.55    3:12.73   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Mea Alho  2006    310  47.83  1:42.02  2:34.02    3:25.35   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:32.33                 
                     
Emilia Pakkanen  2006    299  46.67  1:39.01  2:32.95    3:27.92   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:28.60                 
                     
Vilma Halava  2004    279  48.43  1:45.20  2:39.62    3:32.67   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:33.43                 
                     
Maija Gustafsson  2004    202  53.68  1:54.10  2:56.03    3:57.08   
  Raision Urheilijat  3:54.03                 
                     
 
Laji 17, 200m breast W, G15, Loppukilpailut 16 - 99 v 
Sponsori: Turun Satama Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alisa Ponomareva  1991    540  38.30  1:23.12  2:07.27    2:50.76   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:45.31                 
                     
Emma Uuskla  2002    518  37.63  1:23.08  2:08.70    2:53.21   
  Aurajoen Uinti  2:46.06                 
                     
Minka Halava  2001    489  40.76  1:25.97  2:11.81    2:56.56   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Kirke Penter  2001    450  42.05  1:29.18  2:16.37    3:01.52   
  Kalevi Ujumiskool Tallin  2:54.84                 
                     
Sini Silvennoinen  2002    447  40.33  1:27.20  2:14.25    3:01.82   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:54.06                 
                     
Emilie Prnnen  2002    436  41.69  1:29.08  2:17.79    3:03.34   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Katariina Niemi  2002    420  42.03  1:28.47  2:17.76    3:05.74   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:56.41                 
                     
Emilia Liven  2002              DNS   
  Aurajoen Uinti  2:41.69                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  20 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: bo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  13:49 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  XXXII Turku Super Games    Tulostuspivmr  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta      Tulostusaika  14:17   
  Jrjestj           
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 18, 200m breast M, B16, Loppukilpailut 13 - 16 v 
Sponsori: Turun Hylly- & Trukkitalo 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eemil Kankare  2003    433  36.13  1:19.84  2:04.72    2:47.76   
  Aurajoen Uinti  2:48.00                 
                     
Ibrahim Ezzat  2002    344  39.97  1:26.19  2:14.63    3:01.26   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Aapo Huhti  2003    312  39.79  1:25.82  2:15.83    3:07.11   
  Loimaan Uimaseura  3:03.53                 
                     
Sharo Mamandi  2002    261  44.66  1:35.14  2:28.07    3:18.73   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Santeri Ahinko  2004    258  44.98  1:35.73  2:28.21    3:19.26   
  Vesihelmen Uimaseura  3:33.50                 
                     
Patrik Reiman  2005    204  50.63  1:45.19  2:42.60    3:35.42   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:41.37                 
                     
Eemeli Arnell  2005    150  53.61  1:55.43  2:58.49    3:58.84   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Axel Lepphaara  2004              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
Laji 18, 200m breast M, B16, Loppukilpailut 17 - 99 v 
Sponsori: Turun Hylly- & Trukkitalo 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Teemu Vuorela  1994    734  31.76  1:08.29  1:43.82    2:20.74   
  Swimming Jyvskyl  2:16.56                 
                     
Eetu Nyman  1999    453  36.64  1:19.40  2:01.76    2:45.28   
  Vesihelmen Uimaseura  2:38.37                 
                     
Hugo Enroth  2001    436  37.58  1:20.90  2:03.98    2:47.46   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:41.23                 
                     
Aleksi Vh-Lassila  2001    295  41.01  1:29.95  2:19.75    3:10.77   
  Aurajoen Uinti  2:59.38                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  20 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: bo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  14:17 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  XXXII Turku Super Games    Tulostuspivmr  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta      Tulostusaika  14:15   
  Jrjestj           
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 19, 200m back W, G15, Loppukilpailut 12 - 15 v 
Sponsori: ProFashion Oy Boomerang 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kukka Kangas  2005    454  36.79  1:17.21  1:59.62    2:41.31   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:39.06                 
                     
Senni Mattila  2003    454  36.87  1:18.03  1:59.90    2:41.33   
  Porin Uimaseura  2:32.88                 
                     
Maura Bergstrm  2005    374  40.44  1:24.45  2:08.73    2:52.14   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:48.18                 
                     
Helmi Ahonen  2003    356  40.33  1:24.71  2:10.82    2:54.98   
  Helsingfors Simsllskap  2:43.95                 
                     
Tilda Aaltonen  2006    314  41.27  1:28.16  2:15.89    3:02.37   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Nelli Rauhanen  2005    285  43.10  1:31.55  2:20.38    3:08.30   
  Raision Urheilijat                   
                     
Wilma Turpeinen  2006    236  47.95  1:39.12  2:30.35    3:20.61   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Tilda Saine  2006    196  51.80  1:46.65  2:42.10    3:33.25   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Kerttu Laaksonen  2006    192  50.07  1:45.85  2:43.04    3:34.75   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
 
Laji 19, 200m back W, G15, Loppukilpailut 16 - 99 v 
Sponsori: ProFashion Oy Boomerang 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hilla Kortetjrvi  1996    585  1:13.18  1:51.82  2:28.26    2:28.26   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:34.64                 
                     
Oona Laakso  2002    519  35.42  1:14.14  1:54.22    2:34.29   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:26.02                 
                     
Anna Vira  2002    492  35.87  1:15.65  1:56.99    2:37.12   
  Aurajoen Uinti  2:26.34                 
                     
Peppi Pinomki  2002    463  37.38  1:17.82  1:59.52    2:40.27   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:31.74                 
                     
Salla Puhtimki  1998    425  38.90  1:20.89  2:03.07    2:44.94   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:37.45                 
                     
Katariina Niemi  2002    417  37.36  1:19.78  2:03.29    2:46.01   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:34.86                 
                     
Minka Halava  2001    409  38.42  1:21.87  2:04.38    2:47.04   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:38.28                 
                     
Olivia Koski  2002    399  39.71  1:22.22  2:05.39    2:48.48   
  Aurajoen Uinti  2:50.01                 
                     
Sini Silvennoinen  2002    392  37.16  1:18.16  2:02.11    2:49.49   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:38.76                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  20 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: bo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  14:15 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  XXXII Turku Super Games    Tulostuspivmr  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta      Tulostusaika  14:43   
  Jrjestj           
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 20, 200m back M, B16, Loppukilpailut 13 - 16 v 
Sponsori: Ursuit Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elias Laine  2002    516  32.31  1:07.54  1:43.63    2:19.52   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:10.81                 
                     
Jaakko Pihlava  2004    341  37.13  1:17.83  1:59.28    2:40.10   
  Aurajoen Uinti  2:45.83                 
                     
Aarni Linderborg  2005    174  45.03  1:35.91  2:27.98    3:20.19   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
 
Laji 20, 200m back M, B16, Loppukilpailut 17 - 99 v 
Sponsori: Ursuit Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emil Hanski  1999    524  32.47  1:06.51  1:42.90    2:18.74   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:13.30                 
                     
Lauri Elomaa  2000    468  33.30  1:09.34  1:47.12    2:24.10   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:21.64                 
                     
Leevi Korpinen  2001    397  34.35  1:13.37  1:53.05    2:32.16   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:26.44                 
                     
Oskari Hynynen  2001    383  32.94  1:12.06  1:53.73    2:33.98   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:21.36                 
                     
Otto Lindroos  2001    252  39.84  1:24.93  2:11.60    2:57.13   
  Aurajoen Uinti  2:44.80                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  20 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: bo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  14:43 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  XXXII Turku Super Games    Tulostuspivmr  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta      Tulostusaika  14:45   
  Jrjestj           
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 21, 200m butterfly W, G15, Loppukilpailut 16 - 99 v 
Sponsori: Best-Hall Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Minka Halava  2001    403  35.23  1:18.64  2:03.13    2:44.80   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:32.37                 
                     
Karine Gagnon  1985    402  38.36  1:19.14  2:02.85    2:45.03   
  Aurajoen Uinti  2:43.62                 
                     
Charlotta Edelman  2001    344  34.50  1:17.70  2:03.82    2:53.82   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Jenni Lehtonen  2000    234  39.45  1:29.42  2:23.47    3:17.64   
  Aurajoen Uinti  3:07.72                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  20 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: bo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  14:45 
 
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  XXXII Turku Super Games    Tulostuspivmr  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta      Tulostusaika  14:26   
  Jrjestj           
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 22, 200m butterfly M, B16, Loppukilpailut 13 - 16 v 
Sponsori: Schenker Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lari Tumanoff  2003    487  31.11  1:07.20  1:44.53    2:21.64   
  Helsingfors Simsllskap  2:18.03                 
                     
Marcus Forsel  2003    440  32.86  1:09.55  1:47.80    2:26.54   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:33.50                 
                     
Elias Laine  2002    353  34.28  1:14.52  1:55.81    2:37.71   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:17.54                 
                     
Arttu Menp  2003              DNS   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:16.47                 
                     
 
Laji 22, 200m butterfly M, B16, Loppukilpailut 17 - 99 v 
Sponsori: Schenker Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jani-Markus Sula  1999    323  33.45  1:14.32  1:59.04    2:42.45   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:16.74                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  20 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: bo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  14:26 
 
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  XXXII Turku Super Games    Tulostuspivmr  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta      Tulostusaika  14:49   
  Jrjestj           
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 26, 50m back Masters M, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
Sponsori: Belindos 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jani-Petteri Puustinen  1979    322          35.04   
  Aurajoen Uinti  35.57                 
Tero Nordstrm  1968    245          38.37   
  Aurajoen Uinti                   
Taito Nurmi  1961    238          38.79   
  Aurajoen Uinti  38.19                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  20 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: bo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  14:49 
 
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  XXXII Turku Super Games    Tulostuspivmr  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta      Tulostusaika  14:46   
  Jrjestj           
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 27, 4X50m medley W, G15, Loppukilpailut 12 - 15 v 
Sponsori: Crawford AssaAbloy Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
sk Tytt 1  2003    519          2:12.26   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:10.74                 
  Kerttu Nurmi  2003      34.15        34.15   
  Iiris Yli-Jama  2003      38.01        1:12.16   
  Siiri Konkka  2004      30.41        1:42.57   
  Iris Hanski  2003      29.69        2:12.26   
                     
sk Iku3 Tytt 1  2003    435          2:20.24   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:16.09                 
  Kukka Kangas  2005      35.61        35.61   
  Ella Suominen  2005      40.85        1:16.46   
  Sonila Selimi  2005      8.70        1:25.16   
  Minttu Kiili  2005      55.08        2:20.24   
                     
sk Iku3 Tytt 2  2003    409          2:23.14   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:30.81                 
  Maija Nurmi  2003      34.81        34.81   
  Maura Bergstrm  2005      42.39        1:17.20   
  Ella Nihtil  2004      33.52        1:50.72   
  My Laverman  2004      32.42        2:23.14   
                     
Aui Tytt Jt3  2003              DSQ  Joukkueessa 3 uimari 
  Aurajoen Uinti                   
  SW 10.13 Vr uintijrjestys               
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  20 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: bo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  14:46 
 
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  XXXII Turku Super Games    Tulostuspivmr  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta      Tulostusaika  15:06   
  Jrjestj           
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 28, 4X50m medley M, B16, Loppukilpailut 13 - 16 v 
Sponsori: Muovitech Finland Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
sk Pojat 1  2002    536          1:54.99   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:55.16                 
  Elias Laine  2002      30.58        30.58   
  Marcus Forsel  2003      31.56        1:02.14   
  Arttu Menp  2003      28.07        1:30.21   
  Santeri Herpola  2003      24.78        1:54.99   
                     
sk Pojat 3  2002    243          2:29.53   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:30.51                 
  Eero Menp  2005      39.49        39.49   
  Luka Laaksonen  2005      41.91        1:21.40   
  Jasper Oikarainen  2005      37.11        1:58.51   
  Elias Laine  2003      31.02        2:29.53   
                     
sk Pojat 2  2002              DSQ   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:16.84                 
  SW 6.4 Sukellus yli 15m lhdn / knnksen jlkeen               
                     
 
Laji 28, 4X50m medley M, B16, Loppukilpailut 17 - 99 v 
Sponsori: Muovitech Finland Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Turun Miehet  1993    567          1:52.85   
  Turku                   
  Lauri olpla  1993      29.68        29.68   
  Joni Lairola  1992      29.51        59.19   
  Marko Sartela  1993      28.70        1:27.89   
  Rene Rokka  1992      24.96        1:52.85   
                     
sk Miehet 1  1990    543          1:54.48   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:50.76                 
  Emil Hanski  1999      29.55        29.55   
  Lauri Elomaa  2000      31.02        1:00.57   
  Oskari Herpola  2001      27.70        1:28.27   
  Jani-Markus Sula  1999      26.21        1:54.48   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  20 tammikuu 2018 
Lisenssinhaltija: bo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  15:06 
 
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  XXXII Turku Super Games    Tulostuspivmr  20 tammikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta      Tulostusaika  17:12   
  Jrjestj           
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  20 tammikuu 2018         
 
 
Laji 29, 100m free W, G15, Loppukilpailut 12 - 15 v 
Sponsori: Marli 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Daniela Degenhardt  2003    618  29.52        1:01.10   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Iris Hanski  2003    558  30.54        1:03.20   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Aino Rantala  2004    531  30.63        1:04.26   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Maija Nurmi  2003    529  30.75        1:04.37   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Senni Mattila  2003    524  30.49        1:04.54   
  Porin Uimaseura                   
                     
Kerttu Nurmi  2003    523  31.08        1:04.61   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Helka Suomki  2003    479  31.55        1:06.52   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Sonila Selimi  2005    477  31.37        1:06.59   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Iiris Yli-Jama  2003    449  32.71