Tulokset Limfjords Cup 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2018 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 15:33 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 januar 2018 |
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 27.96 | ||||||
2 | Andreas Hougaard | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 29.74 | ||||||
3 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 31.20 | ||||||
4 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 31.72 | ||||||
5 | Casper Krohn | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 32.36 | ||||||
6 | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | 34.01 | ||||||
7 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 39.90 | ||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.36 | ||||||
2 | Mathias Lund Hansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 32.21 | ||||||
3 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 33.95 | ||||||
3 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 33.95 | ||||||
5 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 36.45 | ||||||
6 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 37.10 | ||||||
7 | Asger Hatting | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 37.35 | ||||||
8 | Mads Iversen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 38.13 | ||||||
9 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | Aarhus Swim | 38.38 | ||||||
10 | Mathias M. Nielsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 38.39 | ||||||
11 | Artúr Jegesi | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 38.53 | ||||||
12 | Magnus Søgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 40.54 | ||||||
13 | Nicklas Bager | 2003 | Thisted Svømmeklub | 42.11 | ||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.62 | ||||||
2 | Casper Johannesen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 39.14 | ||||||
3 | Sebastian B Lehmann | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 39.49 | ||||||
4 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.76 | ||||||
5 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 41.39 | ||||||
6 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | Aarhus Swim | 41.54 | ||||||
7 | Mads Sander Andersen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 42.29 | ||||||
8 | Andreas Gaardsted | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 43.72 | ||||||
9 | Nikolaj Preuthun Andersen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 43.81 | ||||||
10 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 43.85 | ||||||
11 | Rasmus Rytter | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 44.73 | ||||||
12 | Sebastian Stoltenborg | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 45.08 | ||||||
13 | Alexander Mortensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 45.90 | ||||||
14 | Magnus Andersen | 2005 | Svømmeklubben Koral | 48.22 | ||||||
15 | Frederik Harbo | 2005 | Thisted Svømmeklub | 48.48 | ||||||
16 | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 48.56 | ||||||
17 | Laurits Romvig Schou | 2004 | Herning Svømmeklub | 51.02 | ||||||
18 | Søren Egedal | 2005 | Struer Svømmeklub | 52.47 | ||||||
19 | Anton Møller Olesen | 2005 | Struer Svømmeklub | 1:02.77 | ||||||
- | Andreas Visby Hansen | 2004 | Horsens Svømmeklub | DSQ | 2 armt.u.vand/start | |||||
- | Magnus Lenoire Nielsen | 2005 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | DSQ | ESB v/25m | |||||
- | Mathias Veile | 2005 | Durup IF | DSQ | ESB v/25m | |||||
- | William Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | DSQ | 3 flyspark e/25m | |||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Hansen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 43.69 | ||||||
2 | Mads Jeppesen | 2006 | Herning Svømmeklub | 44.58 | ||||||
3 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 45.30 | ||||||
4 | Carl Roulund Holm | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 46.38 | ||||||
5 | Felix Piontkowitz | 2007 | Struer Svømmeklub | 51.82 | ||||||
6 | Johannes Jervidalo | 2006 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 53.64 | ||||||
7 | Andreas Bindslev | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 54.71 | ||||||
8 | Anes Hajrovic | 2008 | Horsens Svømmeklub | 1:05.69 | ||||||
9 | Casper Holm Andersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 1:06.64 | ||||||
10 | Niclas Christensen | 2006 | Svømmeklubben Koral | 1:06.66 | ||||||
- | Arthur Kæseler Nielsen | 2007 | Thisted Svømmeklub | DSQ | 2 armt.u.vand/start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2018 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:33 |