Tulokset Sydkystens Ã…rgangs Cup 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 13:21 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marco Knudsen | 2003 | 369 | 30.97 | ||||||
Greve Svømmeklub | 31.56 | |||||||||
2 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 301 | 33.14 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.95 | |||||||||
3 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 287 | 33.68 | ||||||
Greve Svømmeklub | 35.23 | |||||||||
- | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.24 | |||||||||
- | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 34.47 | |||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Søby | 2004 | 351 | 31.49 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.78 | |||||||||
2 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 315 | 32.63 | ||||||
Greve Svømmeklub | 32.18 | |||||||||
3 | Nicklas Plank | 2004 | 306 | 32.94 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.72 | |||||||||
4 | Pelle Colmorten | 2004 | 300 | 33.16 | ||||||
Roskilde Svømning | 35.05 | |||||||||
5 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 266 | 34.53 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.07 | |||||||||
6 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 243 | 35.58 | ||||||
Greve Svømmeklub | 34.08 | |||||||||
7 | Louie Hermansen | 2004 | 226 | 36.47 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.43 | |||||||||
8 | Noah Tranum | 2004 | 221 | 36.72 | ||||||
A6 | 38.59 | |||||||||
- | Kasper Thorn | 2004 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 41.67 | |||||||||
- | Nicolas Mønsted-Martin | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.12 | |||||||||
- | Michael Halck | 2004 | DSQ | EJ RYG E VEND SW6.2 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.12 | |||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Daniel Bastholm | 2005 | 235 | 35.96 | ||||||
Greve Svømmeklub | 37.22 | |||||||||
2 | Tobias Melhede | 2006 | 232 | 36.14 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.80 | |||||||||
3 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 221 | 36.70 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 38.59 | |||||||||
4 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 221 | 36.72 | ||||||
Roskilde Svømning | 35.59 | |||||||||
5 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | 219 | 36.86 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 37.99 | |||||||||
6 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 183 | 39.09 | ||||||
Roskilde Svømning | 38.91 | |||||||||
7 | Jonathan Piontek | 2005 | 174 | 39.79 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 40.89 | |||||||||
8 | Jakob Nikolai Haldan | 2006 | 170 | 40.06 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 38.37 | |||||||||
9 | Nicolas Christiansen | 2007 | 170 | 40.09 | ||||||
Roskilde Svømning | 40.93 | |||||||||
10 | Andreas Wiese Dobel | 2006 | 165 | 40.47 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.71 | |||||||||
11 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 162 | 40.72 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 40.60 | |||||||||
12 | Otto Cairo | 2007 | 151 | 41.72 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.32 | |||||||||
13 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | 139 | 42.83 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 47.64 | |||||||||
14 | Viktor Sønder Koch | 2006 | 137 | 43.00 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.62 | |||||||||
15 | Lucas Svej | 2005 | 134 | 43.38 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.16 | |||||||||
16 | Nikolaj Nielsen | 2007 | 133 | 43.47 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 47.79 | |||||||||
17 | William Hvid | 2007 | 126 | 44.29 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 46.14 | |||||||||
18 | Simon Dines Hansen | 2006 | 112 | 46.08 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.73 | |||||||||
19 | Philip Schou Christiansen | 2006 | 107 | 46.71 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.07 | |||||||||
20 | Alexander Brink | 2005 | 103 | 47.37 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.60 | |||||||||
21 | Valdemar Granic | 2006 | 90 | 49.47 | ||||||
Roskilde Svømning | 46.04 | |||||||||
22 | Cornelis Colmorten | 2006 | 83 | 50.91 | ||||||
Roskilde Svømning | 48.84 | |||||||||
23 | William Zuk Rasmussen | 2008 | 66 | 54.97 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 51.44 | |||||||||
24 | Mathias Ankjær Pedersen | 2009 | 64 | 55.27 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
25 | Philip Kriwat Petersen | 2007 | 41 | 1:04.34 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:03.63 | |||||||||
- | Viktor Lange | 2007 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | 53.87 | |||||||||
- | Mingus Pold Thomsen | 2009 | DSQ | EFB 25M SW6.4 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Valdemar Rudolf Tvedskov | 2008 | DSQ | EFB 25M SW6.4 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 13:21 |