Results for Sydkystens Ã…rgangs Cup 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 10:28 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 1, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 438 | 31.99 | 1:10.82 | 1:51.40 | 2:24.29 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:23.01 | |||||||||
2 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 422 | 29.27 | 1:07.51 | 1:51.24 | 2:26.06 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:28.19 | |||||||||
3 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 399 | 32.48 | 1:10.24 | 1:53.95 | 2:28.84 | |||
Greve Svømmeklub | 2:33.87 | |||||||||
4 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 396 | 31.10 | 1:08.75 | 1:54.76 | 2:29.17 | |||
A6 | 2:32.28 | |||||||||
5 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 376 | 32.73 | 1:12.86 | 1:58.82 | 2:31.89 | |||
Ishøj Svømme Klub | 2:39.32 | |||||||||
6 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 374 | 32.17 | 1:12.18 | 1:57.89 | 2:32.08 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:37.52 | |||||||||
7 | Carl Heyn Stage | 2003 | 372 | 30.74 | 1:08.31 | 1:56.89 | 2:32.30 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:29.01 | |||||||||
8 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | 364 | 33.56 | 1:09.76 | 1:58.41 | 2:33.50 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:39.74 | |||||||||
9 | Victor Toftehøj | 2003 | 363 | 32.27 | 1:14.28 | 1:57.27 | 2:33.64 | |||
A6 | 2:38.66 | |||||||||
10 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 347 | 31.95 | 1:12.81 | 2:00.96 | 2:35.89 | |||
A6 | 2:42.58 | |||||||||
11 | David Kristensen | 2003 | 325 | 36.89 | 1:18.97 | 2:02.83 | 2:39.34 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:45.20 | |||||||||
12 | Samuel Risager | 2003 | 307 | 34.29 | 1:14.29 | 2:02.85 | 2:42.39 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:53.48 | |||||||||
Løb 1, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Warberg | 2004 | 445 | 30.16 | 1:05.85 | 1:49.64 | 2:23.52 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:30.73 | |||||||||
2 | Anders K. Kortegaard | 2004 | 409 | 32.42 | 1:11.10 | 1:51.85 | 2:27.60 | |||
A6 | 2:34.01 | |||||||||
3 | Nicklas Plank | 2004 | 409 | 29.51 | 1:08.36 | 1:54.97 | 2:27.67 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:37.51 | |||||||||
4 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 383 | 32.20 | 1:08.45 | 1:56.37 | 2:30.92 | |||
Greve Svømmeklub | 2:35.52 | |||||||||
5 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 366 | 32.99 | 1:13.24 | 1:57.70 | 2:33.17 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:32.85 | |||||||||
6 | Frederik Lund Hirsbak | 2004 | 355 | 33.19 | 1:13.55 | 1:59.61 | 2:34.77 | |||
A6 | 2:38.77 | |||||||||
7 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 343 | 31.61 | 1:10.07 | 1:59.08 | 2:36.53 | |||
Vest-Brøndby | 2:39.05 | |||||||||
8 | Esben Rasmussen | 2004 | 331 | 32.78 | 1:12.26 | 2:00.64 | 2:38.44 | |||
Vest-Brøndby | 2:42.70 | |||||||||
9 | Pelle Colmorten | 2004 | 323 | 31.30 | 1:12.60 | 2:02.51 | 2:39.69 | |||
Roskilde Svømning | 2:45.38 | |||||||||
10 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 311 | 33.24 | 1:15.70 | 2:04.11 | 2:41.65 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:47.66 | |||||||||
11 | Michael Halck | 2004 | 309 | 34.50 | 1:16.84 | 2:05.83 | 2:42.05 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:39.11 | |||||||||
12 | Anton Skov Grell | 2004 | 303 | 34.58 | 1:16.24 | 2:06.22 | 2:43.05 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:44.11 | |||||||||
13 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 294 | 34.83 | 1:16.29 | 2:04.94 | 2:44.71 | |||
Greve Svømmeklub | 2:55.25 | |||||||||
14 | Lauritz Johansen | 2004 | 292 | 33.35 | 1:17.02 | 2:08.38 | 2:45.07 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:49.43 | |||||||||
15 | Alexander Hillhouse | 2004 | 276 | 35.48 | 1:19.42 | 2:11.25 | 2:48.24 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:00.87 | |||||||||
16 | Noah Tranum | 2004 | 274 | 34.25 | 1:17.00 | 2:09.45 | 2:48.72 | |||
A6 | 3:01.00 | |||||||||
17 | Viggo Prehn | 2004 | 267 | 35.95 | 1:17.23 | 2:12.49 | 2:50.14 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:43.63 | |||||||||
18 | Nicolas Mønsted-Martin | 2004 | 250 | 36.18 | 1:19.31 | 2:15.61 | 2:53.82 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:55.72 | |||||||||
- | Kasper Thorn | 2004 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:42.67 | |||||||||
Løb 1, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 352 | 32.36 | 1:12.50 | 1:57.23 | 2:35.24 | |||
Roskilde Svømning | 2:46.36 | |||||||||
2 | Anders Gaard | 2006 | 347 | 32.88 | 1:13.82 | 2:00.14 | 2:35.94 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:37.84 | |||||||||
3 | Sean Petersen | 2006 | 344 | 32.40 | 1:12.99 | 2:00.11 | 2:36.41 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:45.90 | |||||||||
4 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 336 | 32.93 | 1:13.69 | 2:01.35 | 2:37.58 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:51.24 | |||||||||
5 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | 330 | 34.33 | 1:15.46 | 2:02.12 | 2:38.52 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:50.62 | |||||||||
6 | Mikkel Andersen | 2005 | 327 | 35.20 | 1:14.27 | 2:02.82 | 2:39.11 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:45.49 | |||||||||
7 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 320 | 34.52 | 1:18.11 | 2:03.27 | 2:40.20 | |||
Greve Svømmeklub | 2:43.59 | |||||||||
8 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 315 | 36.78 | 1:17.15 | 2:06.54 | 2:41.11 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:51.35 | |||||||||
9 | Sebastian Rendlev | 2005 | 312 | 33.44 | 1:15.33 | 2:04.50 | 2:41.49 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:48.18 | |||||||||
10 | Emil Isaksen | 2005 | 292 | 33.44 | 1:14.65 | 2:06.73 | 2:45.21 | |||
Roskilde Svømning | 2:48.64 | |||||||||
11 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 278 | 37.93 | 1:20.01 | 2:10.67 | 2:47.78 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:49.91 | |||||||||
12 | Matthias Slot | 2005 | 275 | 35.41 | 1:19.56 | 2:09.25 | 2:48.48 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:57.20 | |||||||||
13 | Daniel Bastholm | 2005 | 265 | 34.82 | 1:17.66 | 2:11.09 | 2:50.66 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
14 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | 259 | 37.82 | 1:20.56 | 2:12.66 | 2:51.80 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:47.88 | |||||||||
15 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | 248 | 37.90 | 1:21.90 | 2:15.17 | 2:54.42 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:11.58 | |||||||||
16 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 247 | 42.30 | 1:26.52 | 2:16.69 | 2:54.67 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:00.32 | |||||||||
17 | Sune Vergmann | 2005 | 245 | 36.71 | 1:22.83 | 2:13.89 | 2:55.02 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:54.59 | |||||||||
18 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 245 | 38.01 | 1:23.05 | 2:12.36 | 2:55.08 | |||
Roskilde Svømning | 3:04.10 | |||||||||
19 | Vincent Borup Schärer | 2006 | 223 | 37.62 | 1:24.09 | 2:22.36 | 3:00.57 | |||
Greve Svømmeklub | 3:05.91 | |||||||||
20 | Lucas Svej | 2005 | 223 | 39.47 | 1:29.45 | 2:21.27 | 3:00.58 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:04.84 | |||||||||
21 | Jonathan Nyegaard | 2007 | 208 | 40.65 | 1:24.97 | 2:22.45 | 3:04.82 | |||
Roskilde Svømning | 3:21.00 | |||||||||
22 | Jakob Nikolai Haldan | 2006 | 207 | 40.06 | 1:27.32 | 2:25.10 | 3:05.09 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
23 | Emil Espinoza | 2006 | 206 | 39.98 | 1:26.90 | 2:21.36 | 3:05.38 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
24 | Frederik Rasmussen | 2005 | 200 | 39.80 | 1:30.28 | 2:25.79 | 3:07.31 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:01.07 | |||||||||
25 | Tobias Melhede | 2006 | 197 | 42.23 | 1:27.13 | 2:26.31 | 3:08.11 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
26 | Jonathan Piontek | 2005 | 197 | 45.06 | 1:31.52 | 2:24.10 | 3:08.18 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:05.05 | |||||||||
27 | Marinus Leisvig | 2007 | 196 | 40.93 | 1:30.17 | 2:26.67 | 3:08.71 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:22.61 | |||||||||
28 | Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | 183 | 41.40 | 1:28.78 | 2:28.14 | 3:12.87 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 3:25.97 | |||||||||
29 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 180 | 42.96 | 1:29.08 | 2:31.65 | 3:14.04 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 3:34.29 | |||||||||
30 | Martin Munch Svendson | 2005 | 178 | 42.02 | 1:28.75 | 2:31.57 | 3:14.59 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:16.60 | |||||||||
31 | Frederik Knakkergaard | 2005 | 177 | 48.23 | 1:39.09 | 2:35.21 | 3:14.94 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:20.07 | |||||||||
32 | Marius Mains | 2005 | 163 | 45.07 | 1:34.54 | 2:34.01 | 3:20.45 | |||
Ishøj Svømme Klub | 3:27.23 | |||||||||
33 | Nicolas Christiansen | 2007 | 162 | 46.24 | 1:34.74 | 2:37.92 | 3:20.77 | |||
Roskilde Svømning | 3:19.35 | |||||||||
34 | Marcus Skov Zacho | 2006 | 161 | 45.73 | 1:37.33 | 2:36.94 | 3:21.41 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
35 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | 160 | 42.19 | 1:35.05 | 2:34.90 | 3:21.70 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:22.00 | |||||||||
36 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | 158 | 45.08 | 1:35.48 | 2:37.74 | 3:22.66 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
37 | Viktor Sønder Koch | 2006 | 157 | 49.76 | 1:40.21 | 2:41.29 | 3:23.08 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
38 | Frederik William Holm | 2007 | 154 | 42.16 | 1:35.07 | 2:35.56 | 3:24.37 | |||
Ishøj Svømme Klub | 3:33.74 | |||||||||
39 | Mark Dimon | 2006 | 152 | 48.22 | 1:41.29 | 3:25.04 | 3:25.04 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
40 | Otto Cairo | 2007 | 152 | 41.50 | 1:34.10 | 1:36.12 | 3:25.32 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
41 | Victor Bjørneborg | 2007 | 147 | 47.23 | 1:42.26 | 2:41.41 | 3:27.44 | |||
Greve Svømmeklub | 3:50.78 | |||||||||
42 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | 145 | 43.12 | 1:35.30 | 2:42.08 | 3:28.40 | |||
Greve Svømmeklub | 3:49.93 | |||||||||
43 | Emil Szipli Pedersen | 2006 | 134 | 46.39 | 1:43.99 | 2:46.31 | 3:33.91 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
44 | Frederik Luca Lamprecht | 2006 | 126 | 45.37 | 1:40.21 | 2:50.67 | 3:38.30 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
45 | Daniel Skyt | 2006 | 125 | 49.97 | 1:43.50 | 2:45.57 | 3:39.04 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
46 | Philip Schou Christiansen | 2006 | 114 | 51.26 | 1:46.85 | 2:55.38 | 3:45.56 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
47 | Simon Dines Hansen | 2006 | 113 | 1:02.29 | 1:57.47 | 2:59.25 | 3:46.15 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
48 | Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | 66 | 1:04.76 | 2:14.91 | 3:33.92 | 4:30.56 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
49 | Philip Kriwat Petersen | 2007 | 50 | 1:11.24 | 2:28.86 | 3:45.30 | 4:57.01 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Carl S. Sørensen | 2006 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:30.74 | |||||||||
- | Alex Leander Dabelsteen | 2006 | DSQ | ASY Arme v 15m SW8.2 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Alexander Brink | 2005 | DSQ | afl mave v100m SW6.5 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Simon Hasting Toft | 2006 | DSQ | ESB v 125 m SW7.6 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 10:28 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:23 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 2, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 497 | 33.17 | 1:11.83 | 1:58.92 | 2:33.79 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:37.41 | |||||||||
2 | Alma Heyn Stage | 2004 | 460 | 32.67 | 1:09.81 | 2:02.93 | 2:37.86 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:53.01 | |||||||||
3 | Fiona Andrea Have | 2004 | 449 | 34.17 | 1:16.24 | 2:04.43 | 2:39.07 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:37.41 | |||||||||
4 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 445 | 32.78 | 1:12.51 | 1:59.18 | 2:39.55 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:44.47 | |||||||||
5 | Emma Ekman | 2004 | 434 | 37.02 | 1:17.73 | 2:02.32 | 2:40.83 | |||
A6 | 2:44.35 | |||||||||
6 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 411 | 35.75 | 1:17.04 | 2:05.68 | 2:43.82 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:43.90 | |||||||||
7 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 400 | 34.00 | 1:14.37 | 2:06.37 | 2:45.31 | |||
Vest-Brøndby | 2:46.43 | |||||||||
8 | Anastasia Smirnov | 2004 | 399 | 35.20 | 1:16.34 | 2:07.37 | 2:45.40 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:46.84 | |||||||||
9 | Emily Maack | 2004 | 390 | 40.88 | 1:23.09 | 2:09.02 | 2:46.74 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:47.80 | |||||||||
10 | Isabel Lillebæk | 2004 | 382 | 36.69 | 1:18.35 | 2:07.21 | 2:47.89 | |||
A6 | 2:47.95 | |||||||||
11 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 371 | 37.29 | 1:21.84 | 2:10.89 | 2:49.53 | |||
Vest-Brøndby | 2:57.00 | |||||||||
12 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 368 | 37.10 | 1:23.73 | 2:07.53 | 2:49.95 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:48.99 | |||||||||
13 | Clara Schmedes | 2004 | 365 | 34.95 | 1:16.93 | 2:10.62 | 2:50.41 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:49.23 | |||||||||
14 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 358 | 37.47 | 1:21.25 | 2:12.15 | 2:51.48 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:57.83 | |||||||||
15 | Mathilde Svendsen | 2004 | 357 | 36.02 | 1:21.80 | 2:12.17 | 2:51.63 | |||
Greve Svømmeklub | 2:56.17 | |||||||||
16 | Julie Dahl | 2004 | 352 | 37.43 | 1:21.67 | 2:13.25 | 2:52.54 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:59.70 | |||||||||
17 | Frederikke Elster | 2004 | 324 | 36.88 | 1:25.63 | 2:16.86 | 2:57.37 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:57.22 | |||||||||
18 | Frederikke Meisner From | 2004 | 262 | 40.27 | 1:27.21 | 2:23.73 | 3:10.35 | |||
Roskilde Svømning | 3:18.44 | |||||||||
- | Anne Sofie Devantier | 2004 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 2:54.21 | |||||||||
- | Ulrika Paaske | 2004 | DSQ | ESB 150M SW7.6 | ||||||
Roskilde Svømning | 3:07.53 | |||||||||
Løb 2, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 393 | 36.06 | 1:17.24 | 2:07.43 | 2:46.24 | |||
Roskilde Svømning | 2:46.36 | |||||||||
2 | Asta Højberg | 2005 | 386 | 39.90 | 1:21.45 | 2:09.40 | 2:47.26 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:10.79 | |||||||||
3 | Lise Refsgaard | 2005 | 375 | 35.59 | 1:20.21 | 2:12.56 | 2:48.88 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:51.99 | |||||||||
4 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 364 | 36.93 | 1:20.78 | 2:15.68 | 2:50.62 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:58.04 | |||||||||
5 | Victoria W. Stahl | 2005 | 363 | 38.43 | 1:21.75 | 2:11.36 | 2:50.77 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:54.40 | |||||||||
6 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 354 | 1:24.41 | 2:11.75 | 2:52.19 | 2:52.19 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:57.02 | |||||||||
7 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 352 | 37.41 | 1:23.43 | 2:11.84 | 2:52.48 | |||
Vest-Brøndby | 2:57.92 | |||||||||
8 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 347 | 34.58 | 1:19.31 | 2:13.66 | 2:53.26 | |||
Roskilde Svømning | 2:52.00 | |||||||||
9 | Alma Olivarius | 2005 | 341 | 40.32 | 1:22.06 | 2:14.01 | 2:54.28 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:54.86 | |||||||||
10 | Frida Høj Andersen | 2005 | 331 | 39.25 | 1:23.81 | 2:15.65 | 2:56.13 | |||
Ishøj Svømme Klub | 2:56.79 | |||||||||
11 | Asta Palmund | 2005 | 317 | 41.57 | 1:26.05 | 2:21.06 | 2:58.54 | |||
Roskilde Svømning | 3:07.00 | |||||||||
12 | Ida Jacobsen | 2005 | 307 | 39.93 | 1:26.57 | 2:18.98 | 3:00.64 | |||
Vest-Brøndby | 3:05.19 | |||||||||
13 | Kathrine E. Larsen | 2005 | 298 | 38.38 | 1:25.36 | 2:19.76 | 3:02.29 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:59.45 | |||||||||
14 | Patricia Petersen | 2005 | 274 | 43.59 | 1:29.93 | 2:22.71 | 3:07.51 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:08.89 | |||||||||
15 | Kaisa Falkenberg Lending | 2005 | 266 | 44.71 | 1:34.31 | 2:28.13 | 3:09.30 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:04.99 | |||||||||
16 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 216 | 49.09 | 1:42.25 | 2:37.55 | 3:23.04 | |||
Greve Svømmeklub | 3:31.53 | |||||||||
17 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 211 | 42.60 | 1:44.09 | 2:34.23 | 3:24.45 | |||
Vest-Brøndby | 3:28.00 | |||||||||
18 | Line Pedersen | 2005 | 209 | 43.26 | 1:36.80 | 2:36.42 | 3:25.18 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:21.83 | |||||||||
Løb 2, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Liv Madsen | 2006 | 444 | 33.12 | 1:14.20 | 2:01.51 | 2:39.71 | |||
Greve Svømmeklub | 2:40.00 | |||||||||
2 | Anna Andersen | 2007 | 424 | 34.55 | 1:18.02 | 2:05.70 | 2:42.09 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:51.12 | |||||||||
3 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 392 | 36.74 | 1:20.87 | 2:07.55 | 2:46.38 | |||
Roskilde Svømning | 2:54.43 | |||||||||
4 | Martine Damborg | 2007 | 391 | 36.45 | 1:18.64 | 2:09.38 | 2:46.59 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:52.70 | |||||||||
5 | Mathilde Severs | 2006 | 389 | 35.22 | 1:17.68 | 2:06.66 | 2:46.91 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:40.34 | |||||||||
6 | Matilde Maagøe | 2007 | 388 | 36.27 | 1:19.32 | 2:09.34 | 2:47.06 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:52.06 | |||||||||
7 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 363 | 37.64 | 1:21.59 | 2:12.19 | 2:50.70 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:59.44 | |||||||||
8 | Alma Møller-Ern | 2006 | 359 | 34.64 | 1:23.11 | 2:10.71 | 2:51.33 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:53.78 | |||||||||
9 | Isabella Pedersen | 2007 | 353 | 37.11 | 1:22.23 | 2:14.54 | 2:52.29 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:57.89 | |||||||||
10 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 352 | 39.46 | 1:25.55 | 2:13.11 | 2:52.50 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:01.69 | |||||||||
11 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 344 | 36.70 | 1:22.11 | 2:14.91 | 2:53.85 | |||
Greve Svømmeklub | 2:57.15 | |||||||||
12 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 330 | 41.32 | 1:26.50 | 2:15.97 | 2:56.29 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 3:20.06 | |||||||||
13 | Siv Reimer | 2006 | 322 | 39.88 | 1:23.91 | 2:17.75 | 2:57.69 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:08.19 | |||||||||
14 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 306 | 38.27 | 1:25.01 | 2:19.69 | 3:00.80 | |||
Greve Svømmeklub | 3:10.15 | |||||||||
15 | Sofie Larsen | 2006 | 302 | 40.19 | 1:28.34 | 2:20.70 | 3:01.55 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:14.84 | |||||||||
16 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 293 | 39.85 | 1:27.63 | 2:23.97 | 3:03.28 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:13.25 | |||||||||
17 | Lara Smerdal | 2006 | 291 | 41.92 | 1:26.94 | 2:22.43 | 3:03.88 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:19.72 | |||||||||
18 | Astrid Høyer | 2007 | 287 | 42.91 | 1:29.07 | 2:22.50 | 3:04.69 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:08.46 | |||||||||
19 | Clara Thomsen | 2006 | 285 | 42.49 | 1:30.92 | 2:21.67 | 3:05.11 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:08.05 | |||||||||
20 | Victoria Wiingaard | 2006 | 285 | 42.12 | 1:26.76 | 2:24.35 | 3:05.17 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:08.11 | |||||||||
21 | Laura Cecilie Salling | 2006 | 280 | 42.30 | 1:28.56 | 2:25.00 | 3:06.08 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:28.28 | |||||||||
22 | Molly Namensen | 2006 | 275 | 40.20 | 1:27.99 | 2:27.77 | 3:07.36 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:03.95 | |||||||||
23 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 267 | 44.20 | 1:31.78 | 2:26.53 | 3:09.07 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:16.13 | |||||||||
24 | Mathilde Willumsen | 2006 | 267 | 41.13 | 1:28.77 | 2:26.22 | 3:09.12 | |||
Greve Svømmeklub | 3:25.70 | |||||||||
25 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | 266 | 46.81 | 1:33.43 | 2:26.25 | 3:09.45 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
26 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 264 | 41.15 | 1:29.45 | 2:29.47 | 3:09.86 | |||
Greve Svømmeklub | 3:15.28 | |||||||||
27 | Katja Poulsen | 2006 | 259 | 44.51 | 1:33.04 | 2:28.23 | 3:11.16 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:22.51 | |||||||||
28 | Mille Giolbas | 2006 | 256 | 42.15 | 1:31.70 | 2:29.48 | 3:11.88 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 3:27.94 | |||||||||
29 | Marie Elster | 2006 | 255 | 43.18 | 1:35.77 | 2:28.11 | 3:11.92 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:14.18 | |||||||||
30 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | 252 | 42.82 | 1:34.85 | 2:30.15 | 3:12.81 | |||
Greve Svømmeklub | 3:22.41 | |||||||||
31 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | 252 | 43.85 | 1:34.29 | 2:28.93 | 3:12.89 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:08.20 | |||||||||
32 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 241 | 43.80 | 1:32.02 | 2:31.18 | 3:15.77 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:29.80 | |||||||||
33 | Vigga Jacoby | 2007 | 238 | 45.51 | 1:31.88 | 2:31.65 | 3:16.38 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:22.30 | |||||||||
34 | Emma Haagen | 2006 | 231 | 48.88 | 1:39.99 | 2:32.58 | 3:18.45 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:32.26 | |||||||||
35 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | 220 | 47.98 | 1:40.84 | 2:38.97 | 3:21.59 | |||
Greve Svømmeklub | 3:27.14 | |||||||||
36 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 219 | 43.13 | 1:40.28 | 2:38.10 | 3:22.01 | |||
Greve Svømmeklub | 3:27.16 | |||||||||
37 | Laura Jørgensen | 2007 | 218 | 42.74 | 1:35.38 | 2:33.03 | 3:22.38 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
38 | Marie Skole Sørensen | 2006 | 208 | 45.96 | 1:39.68 | 2:41.66 | 3:25.47 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
38 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | 208 | 44.15 | 1:35.83 | 2:38.35 | 3:25.47 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 4:07.83 | |||||||||
40 | Isabella Fam | 2006 | 201 | 47.95 | 1:40.44 | 2:40.71 | 3:27.75 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
41 | Maja Andersen | 2007 | 199 | 46.92 | 1:40.72 | 2:43.89 | 3:28.40 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
42 | Hanna Rørbech | 2006 | 192 | 49.93 | 1:39.66 | 2:43.28 | 3:30.99 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:37.69 | |||||||||
43 | Signe Schnabelrauch | 2006 | 177 | 43.47 | 1:42.47 | 2:44.24 | 3:36.75 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 4:23.21 | |||||||||
44 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | 164 | 53.25 | 1:50.37 | 2:53.69 | 3:42.23 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 3:57.91 | |||||||||
45 | Louise Popp-Madsen | 2007 | 163 | 46.87 | 1:43.06 | 2:53.46 | 3:42.91 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
46 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | 161 | 46.97 | 1:44.52 | 2:53.97 | 3:43.84 | |||
Greve Svømmeklub | 3:53.23 | |||||||||
47 | Malene Dithmar | 2006 | 160 | 55.96 | 1:53.79 | 2:54.51 | 3:44.45 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
48 | Leonora Wahl-Brink | 2007 | 158 | 55.39 | 1:52.18 | 2:53.78 | 3:45.13 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
49 | Maja Hansen | 2006 | 156 | 58.69 | 1:52.71 | 2:56.36 | 3:45.93 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:41.31 | |||||||||
50 | Fiona Lei Byrne | 2007 | 154 | 54.52 | 1:56.42 | 2:59.67 | 3:46.98 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
51 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | 152 | 52.78 | 1:52.70 | 3:01.97 | 3:48.27 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
52 | Ingeborg Fleron Qvant | 2007 | 146 | 54.79 | 1:50.49 | 2:59.52 | 3:51.24 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
53 | Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | 118 | 1:01.24 | 2:00.67 | 3:10.05 | 4:08.01 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 4:19.89 | |||||||||
54 | Mathilde Bremer Sørensen | 2006 | 118 | 56.67 | 1:58.08 | 3:11.59 | 4:08.10 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
55 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | 105 | 2:06.14 | 3:18.55 | 4:18.18 | 4:18.18 | |||
Greve Svømmeklub | 4:32.14 | |||||||||
56 | Emily Kampmann Nielsen | 2007 | 92 | 1:02.88 | 2:07.54 | 3:30.38 | 4:29.36 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
57 | Isabella Høj Johansen | 2008 | 84 | 1:04.70 | 2:16.46 | 3:37.09 | 4:37.57 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
58 | Julie Bruun | 2008 | 79 | 1:02.52 | 2:11.98 | 3:28.75 | 4:43.13 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
- | Amanda Aidinian | 2007 | DSQ | AFSL MAVE 100M SW6.5 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Annika Frederiksen | 2007 | DSQ | EFB 75M SW6.4 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | DSQ | ESB 150M SW7.6 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:55.83 | |||||||||
- | Emily Reuter | 2006 | DSQ | ESB 125M SW7.6 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:07.53 | |||||||||
- | Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | DSQ | AFSL MAVE 100M SW6.5 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
- | Mollie Kaustrup Lindemose | 2007 | DSQ | ASYN ARME SW8.2 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Rebekka Gjørup Kristensen | 2007 | DSQ | AFSL MAVE 100M SW6.5 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Signe C. H. Naaby | 2007 | DSQ | ESB 125M SW7.6 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 3:58.44 | |||||||||
- | Sophie Harborg Fuchs | 2007 | DSQ | ESB 50M SW8.4 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:40.93 | |||||||||
- | Vigga Skou | 2008 | DSQ | ASYN ARME SW8.2 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:23 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:33 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 3, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asger Johansen | 2003 | 492 | 32.71 | 1:10.43 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:10.10 | |||||||||
2 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 412 | 34.87 | 1:14.70 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.96 | |||||||||
3 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 406 | 35.39 | 1:15.08 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:18.77 | |||||||||
4 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 350 | 37.28 | 1:18.87 | |||||
A6 | 1:16.28 | |||||||||
5 | Marco Knudsen | 2003 | 334 | 37.65 | 1:20.08 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:22.18 | |||||||||
6 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 315 | 38.33 | 1:21.69 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.94 | |||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Søby | 2004 | 354 | 36.74 | 1:18.55 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 347 | 37.36 | 1:19.09 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:17.60 | |||||||||
3 | Esben Rasmussen | 2004 | 334 | 37.38 | 1:20.11 | |||||
Vest-Brøndby | 1:21.72 | |||||||||
4 | Michael Halck | 2004 | 280 | 40.14 | 1:24.92 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.17 | |||||||||
5 | Louie Hermansen | 2004 | 250 | 41.56 | 1:28.26 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.66 | |||||||||
- | Kasper Thorn | 2004 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:33.47 | |||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 325 | 38.24 | 1:20.84 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:20.34 | |||||||||
2 | Mads Møller | 2005 | 319 | 38.53 | 1:21.32 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.40 | |||||||||
3 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 260 | 40.76 | 1:27.05 | |||||
Roskilde Svømning | 1:30.71 | |||||||||
4 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 253 | 41.55 | 1:27.92 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:30.66 | |||||||||
5 | Mikkel Andersen | 2005 | 229 | 43.65 | 1:30.87 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.88 | |||||||||
6 | Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | 219 | 43.02 | 1:32.24 | |||||
Roskilde Svømning | 1:36.60 | |||||||||
7 | Emil Isaksen | 2005 | 218 | 43.01 | 1:32.38 | |||||
Roskilde Svømning | 1:45.00 | |||||||||
8 | Gustav Abildgaard | 2005 | 212 | 43.36 | 1:33.20 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:36.14 | |||||||||
9 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | 206 | 44.65 | 1:34.11 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:39.65 | |||||||||
10 | Jonathan Piontek | 2005 | 174 | 47.46 | 1:39.53 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:46.85 | |||||||||
11 | Frederik Isaksen | 2007 | 172 | 46.32 | 1:39.89 | |||||
Roskilde Svømning | 1:40.14 | |||||||||
12 | Frederik Knakkergaard | 2005 | 170 | 47.26 | 1:40.29 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:39.65 | |||||||||
13 | Mark Dimon | 2006 | 160 | 48.43 | 1:42.30 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:46.55 | |||||||||
14 | Emil Espinoza | 2006 | 159 | 49.05 | 1:42.58 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:44.48 | |||||||||
15 | Marius Mains | 2005 | 156 | 48.15 | 1:43.23 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:43.37 | |||||||||
16 | Marcus Skov Zacho | 2006 | 151 | 48.59 | 1:44.38 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:47.07 | |||||||||
17 | Frederik Rasmussen | 2005 | 144 | 50.09 | 1:45.96 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:37.70 | |||||||||
18 | Jakob Nikolai Haldan | 2006 | 143 | 49.80 | 1:46.18 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:57.85 | |||||||||
19 | Victor Bjørneborg | 2007 | 141 | 50.78 | 1:46.67 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:54.34 | |||||||||
20 | Valdemar Granic | 2006 | 138 | 1:47.57 | 1:47.57 | |||||
Roskilde Svømning | 1:51.36 | |||||||||
21 | Simon Dines Hansen | 2006 | 136 | 51.48 | 1:48.09 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:54.79 | |||||||||
22 | Frederik William Holm | 2007 | 128 | 52.23 | 1:50.11 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:54.14 | |||||||||
23 | William Hvid | 2007 | 107 | 53.14 | 1:56.83 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:55.10 | |||||||||
24 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | 104 | 54.84 | 1:58.19 | |||||
Greve Svømmeklub | 2:01.44 | |||||||||
25 | Frederik Luca Lamprecht | 2006 | 88 | 57.67 | 2:04.82 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 2:00.59 | |||||||||
26 | Alex Leander Dabelsteen | 2006 | 68 | 1:03.99 | 2:16.23 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:19.48 | |||||||||
27 | Philip Kriwat Petersen | 2007 | 67 | 1:00.37 | 2:16.32 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:19.50 | |||||||||
28 | Mikkel Olsen | 2009 | 58 | 1:07.12 | 2:23.66 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Carl S. Sørensen | 2006 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:03.43 | |||||||||
- | Viktor Lange | 2007 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Philip Schou Christiansen | 2006 | DSQ | 2 FLYB 50M SW7.1 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:10.48 | |||||||||
- | Sune Vergmann | 2005 | DSQ | FLYB 30M SW7.5 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:37.32 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:33 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:53 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 560 | 35.90 | 1:15.62 | |||||
A6 | 1:17.55 | |||||||||
2 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 534 | 36.12 | 1:16.83 | |||||
Vest-Brøndby | 1:17.21 | |||||||||
3 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 440 | 39.38 | 1:21.98 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:20.50 | |||||||||
4 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 424 | 39.19 | 1:22.96 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:25.79 | |||||||||
5 | Emily Maack | 2004 | 419 | 39.94 | 1:23.28 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:22.99 | |||||||||
6 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 361 | 41.49 | 1:27.51 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:30.53 | |||||||||
7 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 360 | 42.04 | 1:27.61 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:24.97 | |||||||||
8 | Anastasia Smirnov | 2004 | 354 | 42.67 | 1:28.12 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Signe Astrup Taul | 2004 | 340 | 42.93 | 1:29.32 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:30.56 | |||||||||
10 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 340 | 43.18 | 1:29.34 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:27.55 | |||||||||
11 | Fiona Andrea Have | 2004 | 326 | 42.96 | 1:30.55 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:26.57 | |||||||||
12 | Frederikke Elster | 2004 | 301 | 43.37 | 1:33.03 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:32.33 | |||||||||
13 | Ida Mørk | 2004 | 289 | 45.13 | 1:34.26 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:30.37 | |||||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Silja Brage | 2005 | 444 | 39.22 | 1:21.69 | |||||
A6 | 1:22.55 | |||||||||
2 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 375 | 40.46 | 1:26.41 | |||||
Vest-Brøndby | 1:26.66 | |||||||||
3 | Thea Mikkelsen | 2005 | 371 | 41.52 | 1:26.77 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:30.79 | |||||||||
4 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 371 | 40.37 | 1:26.78 | |||||
Vest-Brøndby | 1:28.31 | |||||||||
5 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 362 | 40.78 | 1:27.47 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:23.89 | |||||||||
6 | Asta Højberg | 2005 | 334 | 42.77 | 1:29.79 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:26.77 | |||||||||
7 | Alma Olivarius | 2005 | 321 | 42.99 | 1:31.00 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:31.68 | |||||||||
8 | Patricia Petersen | 2005 | 318 | 43.06 | 1:31.32 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:32.21 | |||||||||
9 | Antoinette Zafra | 2005 | 310 | 42.35 | 1:32.06 | |||||
Roskilde Svømning | 1:34.58 | |||||||||
10 | Ella Gohr Metz | 2005 | 301 | 43.49 | 1:32.95 | |||||
Vest-Brøndby | 1:34.19 | |||||||||
11 | Filippa Walløe | 2005 | 279 | 45.18 | 1:35.34 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.44 | |||||||||
12 | Klara Frida Johansen | 2005 | 256 | 45.19 | 1:38.15 | |||||
Roskilde Svømning | 1:43.88 | |||||||||
13 | Kaisa Falkenberg Lending | 2005 | 241 | 47.85 | 1:40.10 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:37.28 | |||||||||
14 | Kathrine E. Larsen | 2005 | 229 | 47.44 | 1:41.91 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 415 | 38.59 | 1:23.57 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:23.29 | |||||||||
2 | Mathilde Severs | 2006 | 399 | 40.47 | 1:24.69 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.50 | |||||||||
3 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 364 | 41.51 | 1:27.27 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.45 | |||||||||
4 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 364 | 41.90 | 1:27.30 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.59 | |||||||||
5 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 347 | 43.27 | 1:28.68 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:31.07 | |||||||||
6 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 336 | 43.17 | 1:29.66 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.60 | |||||||||
7 | Falka Tind | 2006 | 329 | 42.48 | 1:30.26 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:35.09 | |||||||||
8 | Emily Reuter | 2006 | 319 | 43.42 | 1:31.19 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:27.70 | |||||||||
9 | Mathilde Møller | 2007 | 316 | 43.23 | 1:31.48 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:35.81 | |||||||||
10 | Julie Philip | 2007 | 314 | 43.79 | 1:31.69 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.15 | |||||||||
11 | Marie Elster | 2006 | 256 | 47.41 | 1:38.10 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:49.32 | |||||||||
12 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | 247 | 47.06 | 1:39.37 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:37.75 | |||||||||
13 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | 246 | 47.87 | 1:39.42 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:39.03 | |||||||||
14 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 242 | 47.91 | 1:39.97 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:45.29 | |||||||||
15 | Annika Frederiksen | 2007 | 239 | 48.75 | 1:40.39 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:42.25 | |||||||||
16 | Emma Haagen | 2006 | 238 | 47.71 | 1:40.50 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:39.36 | |||||||||
17 | Tilde Schyth | 2006 | 227 | 48.18 | 1:42.10 | |||||
Roskilde Svømning | 1:47.86 | |||||||||
18 | Mille Giolbas | 2006 | 219 | 50.20 | 1:43.37 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:48.45 | |||||||||
19 | Laura Cecilie Salling | 2006 | 201 | 51.60 | 1:46.31 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:50.57 | |||||||||
20 | Laura Jørgensen | 2007 | 191 | 51.11 | 1:48.27 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | 183 | 53.34 | 1:49.80 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:53.19 | |||||||||
22 | Isabella Fam | 2006 | 160 | 54.78 | 1:54.82 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:53.68 | |||||||||
23 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | 158 | 56.05 | 1:55.24 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:58.97 | |||||||||
24 | Fiona Lei Byrne | 2007 | 152 | 56.12 | 1:56.67 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:59.22 | |||||||||
25 | Maja Hansen | 2006 | 147 | 56.84 | 1:58.03 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:57.61 | |||||||||
26 | Vigga Skou | 2008 | 141 | 56.98 | 1:59.58 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:01.56 | |||||||||
27 | Signe C. H. Naaby | 2007 | 140 | 57.46 | 2:00.06 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:14.12 | |||||||||
28 | Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | 139 | 57.24 | 2:00.16 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:07.55 | |||||||||
29 | Rebekka Gjørup Kristensen | 2007 | 130 | 56.50 | 2:02.80 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
30 | Emma Andersen | 2007 | 126 | 1:01.29 | 2:04.30 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:08.73 | |||||||||
31 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | 110 | 59.85 | 2:09.78 | |||||
Greve Svømmeklub | 2:14.44 | |||||||||
32 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | 105 | 1:01.86 | 2:12.13 | |||||
Greve Svømmeklub | 2:13.15 | |||||||||
33 | Ingrid Ellehøj | 2007 | 104 | 1:04.73 | 2:12.59 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:11.80 | |||||||||
34 | Julie Bruun | 2008 | 100 | 1:04.53 | 2:14.11 | |||||
Greve Svømmeklub | 2:14.19 | |||||||||
35 | Mathilde Dithmar | 2009 | 99 | 1:04.54 | 2:14.56 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
36 | Olivia Jarner | 2009 | 98 | 1:01.31 | 2:15.09 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
37 | Mathilde Bremer Sørensen | 2006 | 96 | 1:04.06 | 2:15.93 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
38 | Jasmin Algünerhan Didriksen | 2009 | 50 | 1:18.55 | 2:48.85 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Caroline Hedetoft-Winther | 2008 | DSQ | 2 FLYB V25M SW7.1 | ||||||
Greve Svømmeklub | 2:16.93 | |||||||||
- | Eva de Maeyer | 2009 | DSQ | 2 FLYB V25M SW7.1 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Victoria Wiingaard | 2006 | DSQ | TYVSTART SW4.4 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:53 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:55 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 5, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Joakim Køhn | 2003 | 495 | 1:05.96 | 2:16.38 | 3:26.84 | 4:38.05 | 17:51.55 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 16:40.50 | 5:49.22 | 7:01.40 | 8:13.26 | 9:25.34 | |||||
10:37.95 | 11:49.72 | 13:02.45 | 14:14.38 | |||||||
15:27.33 | 16:40.58 | |||||||||
2 | Asger Johansen | 2003 | 463 | 1:06.73 | 2:19.89 | 3:33.26 | 4:47.15 | 18:15.67 | ||
Glostrup Svømmeklub | 18:28.45 | 6:01.10 | 7:15.06 | 8:28.89 | 9:42.98 | |||||
10:55.72 | 12:09.24 | 13:20.92 | 14:34.62 | |||||||
15:49.04 | 17:03.21 | |||||||||
3 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 455 | 1:11.49 | 2:27.31 | 3:43.09 | 4:59.11 | 18:22.58 | ||
Lyngby Svømmeklub | 6:15.12 | 7:29.72 | 8:44.31 | 9:57.92 | ||||||
11:11.65 | 12:24.99 | 13:37.21 | 14:49.61 | |||||||
16:02.38 | 17:14.77 | |||||||||
4 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 436 | 1:11.28 | 2:27.35 | 3:43.59 | 4:59.91 | 18:38.16 | ||
Lyngby Svømmeklub | 6:16.85 | 7:31.05 | 8:45.74 | 10:00.12 | ||||||
11:14.92 | 12:29.56 | 13:43.15 | 14:57.16 | |||||||
16:11.88 | 17:26.12 | |||||||||
5 | Tobias Davidsen | 2003 | 434 | 1:06.21 | 2:18.85 | 3:32.85 | 4:46.88 | 18:39.76 | ||
Vest-Brøndby | 18:30.50 | 6:01.35 | 7:16.57 | 8:32.69 | 9:47.20 | |||||
11:03.23 | 12:18.94 | 13:35.71 | 14:54.38 | |||||||
16:47.68 | 18:02.76 | |||||||||
Løb 5, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Oscar Isberg | 2004 | 478 | 1:06.05 | 2:18.04 | 3:29.95 | 4:42.19 | 18:04.35 | ||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 18:46.38 | 5:55.66 | 7:09.06 | 8:22.13 | 9:35.36 | |||||
10:48.60 | 12:02.30 | 13:15.54 | 14:29.34 | |||||||
15:43.13 | 16:56.26 | |||||||||
2 | Mathias Christensen | 2004 | 464 | 1:08.78 | 2:22.60 | 3:35.88 | 4:48.79 | 18:14.69 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 17:30.00 | 6:03.00 | 7:16.81 | 8:31.32 | 9:46.55 | |||||
11:01.21 | 12:15.09 | 13:28.61 | 14:41.57 | |||||||
15:54.57 | 17:06.44 | |||||||||
3 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 436 | 1:07.95 | 2:21.27 | 3:34.81 | 4:48.77 | 18:37.90 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 17:30.00 | 6:03.29 | 7:18.12 | 8:32.88 | 9:47.99 | |||||
11:03.27 | 12:19.07 | 13:34.10 | 14:50.11 | |||||||
16:06.42 | 17:23.36 | |||||||||
4 | Bertram Nyegaard | 2004 | 370 | 1:11.92 | 2:29.49 | 3:48.78 | 5:09.59 | 19:41.13 | ||
Roskilde Svømning | 20:55.12 | 6:29.73 | 7:49.61 | 9:09.76 | 10:29.23 | |||||
11:48.44 | 13:07.95 | 14:26.74 | 15:46.42 | |||||||
17:05.31 | 18:24.03 | |||||||||
Løb 5, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Julius Svarrer | 2005 | 464 | 1:08.25 | 2:21.14 | 3:34.36 | 4:47.54 | 18:14.73 | ||
A6 | 18:58.77 | 6:01.66 | 7:15.86 | 8:29.48 | 9:44.28 | |||||
10:58.22 | 12:12.75 | 13:26.98 | 14:41.00 | |||||||
15:54.20 | 17:06.89 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 12:55 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:53 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 6, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Elisabeth Roskær | 2004 | 466 | 1:12.95 | 2:30.31 | 3:49.22 | 5:07.96 | 10:18.16 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 10:10.50 | 6:26.92 | 7:45.62 | 9:02.81 | ||||||
2 | Laura L. Hørning | 2004 | 447 | 1:10.69 | 2:26.19 | 3:43.93 | 5:04.02 | 10:26.60 | ||
Glostrup Svømmeklub | 10:10.13 | 6:24.32 | 7:46.60 | 9:08.22 | ||||||
- | Fiona Andrea Have | 2004 | DNF | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | 519 | 1:11.50 | 2:26.99 | 3:42.66 | 4:57.69 | 9:56.26 | ||
A6 | 10:13.45 | 6:12.90 | 7:28.81 | 8:44.23 | ||||||
2 | Caroline Koch | 2005 | 443 | 1:16.57 | 2:36.61 | 3:57.00 | 5:16.39 | 10:28.34 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 10:30.00 | 6:34.76 | 7:52.71 | 9:10.79 | ||||||
3 | Asta Palmund | 2005 | 415 | 1:13.88 | 4:37.71 | 5:59.58 | 7:21.74 | 10:42.14 | ||
Roskilde Svømning | 11:53.95 | 8:43.49 | 10:04.23 | |||||||
4 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 406 | 1:14.82 | 2:36.37 | 3:57.73 | 5:18.69 | 10:46.97 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 10:30.00 | 6:40.00 | 8:02.68 | 9:25.87 | ||||||
5 | Frida Høj Andersen | 2005 | 381 | 1:18.08 | 2:40.78 | 4:04.47 | 5:28.23 | 11:00.89 | ||
Ishøj Svømme Klub | 11:18.81 | 6:53.05 | 8:17.08 | 9:40.60 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 12:53 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 13:21 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marco Knudsen | 2003 | 369 | 30.97 | ||||||
Greve Svømmeklub | 31.56 | |||||||||
2 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 301 | 33.14 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.95 | |||||||||
3 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 287 | 33.68 | ||||||
Greve Svømmeklub | 35.23 | |||||||||
- | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.24 | |||||||||
- | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 34.47 | |||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Søby | 2004 | 351 | 31.49 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.78 | |||||||||
2 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 315 | 32.63 | ||||||
Greve Svømmeklub | 32.18 | |||||||||
3 | Nicklas Plank | 2004 | 306 | 32.94 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.72 | |||||||||
4 | Pelle Colmorten | 2004 | 300 | 33.16 | ||||||
Roskilde Svømning | 35.05 | |||||||||
5 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 266 | 34.53 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.07 | |||||||||
6 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 243 | 35.58 | ||||||
Greve Svømmeklub | 34.08 | |||||||||
7 | Louie Hermansen | 2004 | 226 | 36.47 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.43 | |||||||||
8 | Noah Tranum | 2004 | 221 | 36.72 | ||||||
A6 | 38.59 | |||||||||
- | Kasper Thorn | 2004 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 41.67 | |||||||||
- | Nicolas Mønsted-Martin | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.12 | |||||||||
- | Michael Halck | 2004 | DSQ | EJ RYG E VEND SW6.2 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.12 | |||||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Daniel Bastholm | 2005 | 235 | 35.96 | ||||||
Greve Svømmeklub | 37.22 | |||||||||
2 | Tobias Melhede | 2006 | 232 | 36.14 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.80 | |||||||||
3 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 221 | 36.70 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 38.59 | |||||||||
4 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 221 | 36.72 | ||||||
Roskilde Svømning | 35.59 | |||||||||
5 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | 219 | 36.86 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 37.99 | |||||||||
6 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 183 | 39.09 | ||||||
Roskilde Svømning | 38.91 | |||||||||
7 | Jonathan Piontek | 2005 | 174 | 39.79 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 40.89 | |||||||||
8 | Jakob Nikolai Haldan | 2006 | 170 | 40.06 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 38.37 | |||||||||
9 | Nicolas Christiansen | 2007 | 170 | 40.09 | ||||||
Roskilde Svømning | 40.93 | |||||||||
10 | Andreas Wiese Dobel | 2006 | 165 | 40.47 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.71 | |||||||||
11 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 162 | 40.72 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 40.60 | |||||||||
12 | Otto Cairo | 2007 | 151 | 41.72 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.32 | |||||||||
13 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | 139 | 42.83 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 47.64 | |||||||||
14 | Viktor Sønder Koch | 2006 | 137 | 43.00 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.62 | |||||||||
15 | Lucas Svej | 2005 | 134 | 43.38 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.16 | |||||||||
16 | Nikolaj Nielsen | 2007 | 133 | 43.47 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 47.79 | |||||||||
17 | William Hvid | 2007 | 126 | 44.29 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 46.14 | |||||||||
18 | Simon Dines Hansen | 2006 | 112 | 46.08 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.73 | |||||||||
19 | Philip Schou Christiansen | 2006 | 107 | 46.71 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.07 | |||||||||
20 | Alexander Brink | 2005 | 103 | 47.37 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.60 | |||||||||
21 | Valdemar Granic | 2006 | 90 | 49.47 | ||||||
Roskilde Svømning | 46.04 | |||||||||
22 | Cornelis Colmorten | 2006 | 83 | 50.91 | ||||||
Roskilde Svømning | 48.84 | |||||||||
23 | William Zuk Rasmussen | 2008 | 66 | 54.97 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 51.44 | |||||||||
24 | Mathias Ankjær Pedersen | 2009 | 64 | 55.27 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
25 | Philip Kriwat Petersen | 2007 | 41 | 1:04.34 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:03.63 | |||||||||
- | Viktor Lange | 2007 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | 53.87 | |||||||||
- | Mingus Pold Thomsen | 2009 | DSQ | EFB 25M SW6.4 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Valdemar Rudolf Tvedskov | 2008 | DSQ | EFB 25M SW6.4 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 13:21 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 13:22 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alma Heyn Stage | 2004 | 496 | 32.42 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.66 | |||||||||
2 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 447 | 33.55 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.06 | |||||||||
3 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 437 | 33.81 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.80 | |||||||||
4 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 426 | 34.10 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.07 | |||||||||
5 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 415 | 34.41 | ||||||
Greve Svømmeklub | 34.14 | |||||||||
6 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 408 | 34.59 | ||||||
A6 | 35.45 | |||||||||
7 | Anastasia Smirnov | 2004 | 408 | 34.60 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.04 | |||||||||
8 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 387 | 35.22 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.03 | |||||||||
9 | Freja Møller | 2004 | 336 | 36.91 | ||||||
A6 | 38.25 | |||||||||
10 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 332 | 37.04 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.56 | |||||||||
11 | Laura Møller Sørensen | 2004 | 325 | 37.33 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 40.95 | |||||||||
12 | Fiona Andrea Have | 2004 | 317 | 37.64 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 37.99 | |||||||||
13 | Emily Maack | 2004 | 312 | 37.84 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.70 | |||||||||
13 | Frederikke Meisner From | 2004 | 312 | 37.84 | ||||||
Roskilde Svømning | 42.00 | |||||||||
15 | Mathilde Svendsen | 2004 | 310 | 37.92 | ||||||
Greve Svømmeklub | 37.53 | |||||||||
16 | Ida Mørk | 2004 | 276 | 39.41 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.17 | |||||||||
17 | Ulrika Paaske | 2004 | 252 | 40.64 | ||||||
Roskilde Svømning | 37.30 | |||||||||
18 | Frederikke Elster | 2004 | 249 | 40.78 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 42.81 | |||||||||
19 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 243 | 41.13 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 39.48 | |||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 387 | 35.22 | ||||||
Roskilde Svømning | 35.20 | |||||||||
2 | Alma Olivarius | 2005 | 357 | 36.16 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.32 | |||||||||
2 | Silja Brage | 2005 | 357 | 36.16 | ||||||
A6 | 40.70 | |||||||||
4 | Asta Højberg | 2005 | 349 | 36.45 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 37.74 | |||||||||
5 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 327 | 37.25 | ||||||
Roskilde Svømning | 37.52 | |||||||||
6 | Ella Gohr Metz | 2005 | 288 | 38.83 | ||||||
Vest-Brøndby | 37.04 | |||||||||
7 | Ida Jacobsen | 2005 | 281 | 39.16 | ||||||
Vest-Brøndby | 38.53 | |||||||||
8 | Patricia Petersen | 2005 | 275 | 39.45 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 41.17 | |||||||||
9 | Kaisa Falkenberg Lending | 2005 | 253 | 40.57 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Klara Frida Johansen | 2005 | 252 | 40.60 | ||||||
Roskilde Svømning | 41.39 | |||||||||
11 | Emilia Gotfredsen | 2005 | 250 | 40.70 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 42.79 | |||||||||
12 | Kathrine E. Larsen | 2005 | 236 | 41.53 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 217 | 42.70 | ||||||
Greve Svømmeklub | 42.16 | |||||||||
14 | Mathilde Pihl | 2005 | 214 | 42.90 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.92 | |||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Falka Tind | 2006 | 460 | 33.25 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.13 | |||||||||
2 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 440 | 33.74 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.67 | |||||||||
3 | Martine Damborg | 2007 | 386 | 35.25 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.45 | |||||||||
4 | Mathilde Severs | 2006 | 339 | 36.78 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 37.18 | |||||||||
5 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 309 | 37.95 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 37.37 | |||||||||
6 | Anna Andersen | 2007 | 308 | 37.98 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 39.59 | |||||||||
7 | Emma Hansen | 2007 | 307 | 38.04 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.94 | |||||||||
8 | Emily Reuter | 2006 | 298 | 38.40 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 38.30 | |||||||||
9 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 296 | 38.49 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.20 | |||||||||
10 | Mathilde Møller | 2007 | 293 | 38.63 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 40.06 | |||||||||
11 | Isabella Pedersen | 2007 | 288 | 38.83 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 37.46 | |||||||||
12 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 284 | 39.02 | ||||||
Roskilde Svømning | 38.65 | |||||||||
13 | Victoria Wiingaard | 2006 | 283 | 39.09 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 278 | 39.31 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 39.33 | |||||||||
15 | Laura Cecilie Salling | 2006 | 266 | 39.90 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 40.16 | |||||||||
16 | Mathilde Willumsen | 2006 | 264 | 39.99 | ||||||
Greve Svømmeklub | 41.21 | |||||||||
17 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 238 | 41.37 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 40.73 | |||||||||
18 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 231 | 41.83 | ||||||
Greve Svømmeklub | 42.26 | |||||||||
19 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 227 | 42.02 | ||||||
Greve Svømmeklub | 42.25 | |||||||||
20 | Molly Namensen | 2006 | 227 | 42.04 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.05 | |||||||||
21 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 224 | 42.25 | ||||||
Greve Svømmeklub | 43.43 | |||||||||
22 | Laura Pedersen | 2007 | 223 | 42.32 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.42 | |||||||||
23 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 214 | 42.88 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.80 | |||||||||
24 | Marie Skole Sørensen | 2006 | 213 | 42.94 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 44.61 | |||||||||
25 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | 203 | 43.66 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 45.77 | |||||||||
26 | Ronja Skriver Fabricius | 2006 | 200 | 43.85 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.28 | |||||||||
27 | Hanna Rørbech | 2006 | 200 | 43.86 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.56 | |||||||||
28 | Smilla Hauge | 2007 | 198 | 43.98 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.85 | |||||||||
29 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | 196 | 44.17 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.16 | |||||||||
30 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | 196 | 44.18 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
31 | Laura Jørgensen | 2007 | 194 | 44.30 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.82 | |||||||||
32 | Marie Elster | 2006 | 192 | 44.49 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
33 | Silje Sørensen | 2007 | 183 | 45.18 | ||||||
Roskilde Svømning | 46.53 | |||||||||
34 | Maja Andersen | 2007 | 174 | 45.92 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 49.82 | |||||||||
35 | Sophie Harborg Fuchs | 2007 | 172 | 46.07 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.86 | |||||||||
36 | Signe Schnabelrauch | 2006 | 171 | 46.18 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.90 | |||||||||
37 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | 156 | 47.68 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.84 | |||||||||
37 | Leonora Wahl-Brink | 2007 | 156 | 47.68 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.77 | |||||||||
39 | Josephine Michelsen | 2007 | 138 | 49.57 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.46 | |||||||||
40 | Mathilde Bremer Sørensen | 2006 | 138 | 49.59 | ||||||
Greve Svømmeklub | 52.79 | |||||||||
41 | Ingrid Ellehøj | 2007 | 137 | 49.69 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.55 | |||||||||
42 | Eva de Maeyer | 2009 | 136 | 49.85 | ||||||
Roskilde Svømning | 51.56 | |||||||||
43 | Vigga Skou | 2008 | 135 | 49.93 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.92 | |||||||||
44 | Freja Fyller Jacobsen | 2007 | 129 | 50.75 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.27 | |||||||||
45 | Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | 123 | 51.48 | ||||||
Greve Svømmeklub | 56.98 | |||||||||
46 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | 109 | 53.61 | ||||||
Greve Svømmeklub | 51.15 | |||||||||
47 | Sally M. Dalfoss Siggaard | 2008 | 96 | 55.94 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 55.72 | |||||||||
48 | Vigga Jacoby | 2007 | 95 | 56.20 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.34 | |||||||||
49 | Emily Kampmann Nielsen | 2007 | 95 | 56.24 | ||||||
Greve Svømmeklub | 55.72 | |||||||||
50 | Jasmin Algünerhan Didriksen | 2009 | 90 | 57.08 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
51 | Isabella Høj Johansen | 2008 | 86 | 57.97 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:02.81 | |||||||||
52 | Caroline Hedetoft-Winther | 2008 | 75 | 1:00.70 | ||||||
Greve Svømmeklub | 58.78 | |||||||||
53 | Caroline Damhøj Andersen | 2008 | 75 | 1:00.76 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
54 | Julie Bruun | 2008 | 70 | 1:02.22 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:01.08 | |||||||||
55 | Anna Eirfeldt | 2009 | 54 | 1:07.91 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
56 | Maja Maria Rasmussen | 2008 | 51 | 1:09.18 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 13:22 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 13:38 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 9, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Joakim Køhn | 2003 | 461 | 30.82 | 1:07.24 | 1:44.02 | 2:20.45 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 368 | 32.72 | 1:11.77 | 1:51.33 | 2:31.38 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Asger Johansen | 2003 | 329 | 31.93 | 1:11.90 | 1:55.07 | 2:37.25 | |||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
4 | Samuel Risager | 2003 | 211 | 37.78 | 1:24.20 | 2:13.28 | 3:02.21 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:13.98 | |||||||||
Løb 9, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Warberg | 2004 | 369 | 33.00 | 1:11.05 | 1:50.56 | 2:31.34 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Mathias Christensen | 2004 | 347 | 33.28 | 1:12.05 | 1:53.12 | 2:34.43 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:51.52 | |||||||||
3 | Anton Skov Grell | 2004 | 289 | 35.89 | 1:17.88 | 2:02.07 | 2:44.11 | |||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 280 | 34.16 | 1:16.62 | 2:01.18 | 2:45.81 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
5 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 275 | 34.48 | 1:17.58 | 2:02.50 | 2:46.90 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 272 | 36.38 | 1:19.53 | 2:04.20 | 2:47.36 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Michael Halck | 2004 | 270 | 35.99 | 1:19.91 | 2:04.57 | 2:47.81 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Oscar Kroos | 2004 | 251 | 37.38 | 1:24.28 | 2:10.25 | 2:52.01 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Lauritz Johansen | 2004 | 214 | 36.13 | 1:22.62 | 2:11.53 | 3:01.35 | |||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
10 | Alexander Hillhouse | 2004 | 178 | 40.68 | 1:32.29 | 2:23.92 | 3:12.81 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Kasper Thorn | 2004 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:59.67 | |||||||||
Løb 9, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders Gaard | 2006 | 332 | 34.54 | 1:13.98 | 1:55.36 | 2:36.64 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Sebastian Rendlev | 2005 | 322 | 34.11 | 1:14.83 | 1:56.50 | 2:38.23 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:42.22 | |||||||||
3 | Sean Petersen | 2006 | 310 | 32.45 | 1:14.19 | 1:58.05 | 2:40.36 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:50.85 | |||||||||
4 | Mads Møller | 2005 | 289 | 36.05 | 1:17.46 | 2:01.00 | 2:44.06 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:43.00 | |||||||||
5 | Mikkel Andersen | 2005 | 265 | 36.73 | 1:20.55 | 2:04.73 | 2:48.94 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:56.33 | |||||||||
6 | Casper Puggaard | 2005 | 251 | 35.31 | 1:20.63 | 2:08.68 | 2:51.96 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 214 | 39.73 | 1:27.20 | 2:14.65 | 3:01.42 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:20.00 | |||||||||
8 | Matthias Slot | 2005 | 182 | 41.19 | 1:32.27 | 2:23.96 | 3:11.36 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:20.00 | |||||||||
9 | Gustav Abildgaard | 2005 | 178 | 41.79 | 1:33.24 | 2:24.97 | 3:12.84 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:25.00 | |||||||||
10 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | 177 | 42.95 | 1:32.97 | 2:22.44 | 3:13.14 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 176 | 40.09 | 1:30.33 | 2:24.04 | 3:13.68 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:13.09 | |||||||||
12 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | 172 | 43.13 | 1:32.77 | 2:24.73 | 3:14.83 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Cilas Madsen | 2005 | 150 | 39.67 | 1:32.31 | 2:28.55 | 3:23.97 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Jakob Nikolai Haldan | 2006 | 114 | 51.04 | 1:50.27 | 2:52.70 | 3:43.85 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:50.69 | |||||||||
15 | Jonathan Piontek | 2005 | 103 | 50.12 | 1:50.25 | 2:51.58 | 3:50.94 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Karl Korfix Barlebo | 2006 | DSQ | CRAWL BEN 140M SW8.3 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:00.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 13:38 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:04 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 10, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 412 | 34.61 | 1:13.97 | 1:56.13 | 2:40.68 | |||
Greve Svømmeklub | 2:38.99 | |||||||||
2 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 320 | 38.24 | 1:22.00 | 2:08.39 | 2:54.73 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:59.27 | |||||||||
3 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 307 | 37.69 | 1:22.26 | 2:09.39 | 2:57.22 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:01.12 | |||||||||
4 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 299 | 38.53 | 1:24.29 | 2:12.25 | 2:58.71 | |||
Vest-Brøndby | 3:04.13 | |||||||||
5 | Anastasia Smirnov | 2004 | 296 | 37.96 | 1:23.98 | 2:10.91 | 2:59.41 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Laura L. Hørning | 2004 | 290 | 38.88 | 1:25.21 | 2:12.85 | 3:00.70 | |||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 277 | 38.91 | 1:25.19 | 2:14.85 | 3:03.27 | |||
Vest-Brøndby | 3:13.07 | |||||||||
8 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 275 | 39.21 | 1:24.99 | 2:13.58 | 3:03.79 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:06.66 | |||||||||
9 | Frederikke Elster | 2004 | 247 | 40.40 | 1:28.60 | 2:20.05 | 3:10.52 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emily Maack | 2004 | 189 | 43.38 | 1:37.78 | 2:33.38 | 3:28.15 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:34.14 | |||||||||
- | Julie Dahl | 2004 | DNS | |||||||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thea Mikkelsen | 2005 | 343 | 37.80 | 1:20.87 | 2:05.99 | 2:50.82 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:05.38 | |||||||||
2 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 252 | 39.45 | 1:26.85 | 2:17.71 | 3:09.32 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 217 | 42.85 | 1:34.69 | 2:29.31 | 3:18.79 | |||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alma Olivarius | 2005 | 208 | 45.94 | 1:37.82 | 2:32.23 | 3:21.84 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Asta Højberg | 2005 | 193 | 44.29 | 1:39.97 | 2:35.39 | 3:26.89 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 187 | 44.63 | 1:38.31 | 2:35.37 | 3:28.87 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Patricia Petersen | 2005 | 180 | 45.82 | 1:41.24 | 2:37.26 | 3:31.52 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ida Jacobsen | 2005 | 177 | 44.50 | 1:38.59 | 2:36.77 | 3:32.81 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Ella Gohr Metz | 2005 | 173 | 44.15 | 1:39.00 | 2:36.56 | 3:34.38 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Line Pedersen | 2005 | 158 | 46.69 | 1:43.15 | 2:42.22 | 3:41.13 | |||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kaisa Falkenberg Lending | 2005 | 149 | 47.32 | 1:45.48 | 2:45.45 | 3:45.58 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Kathrine E. Larsen | 2005 | DSQ | ASYNK BEN 150M SW8.3 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malu Melody Christensen | 2006 | 377 | 34.66 | 1:15.81 | 1:59.95 | 2:45.48 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:47.61 | |||||||||
2 | Julie Liv Madsen | 2006 | 320 | 37.22 | 1:21.71 | 2:09.55 | 2:54.70 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
3 | Alma Møller-Ern | 2006 | 305 | 37.63 | 1:23.47 | 2:11.16 | 2:57.53 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:58.47 | |||||||||
4 | Mathilde Severs | 2006 | 265 | 39.80 | 1:26.75 | 2:16.26 | 3:06.09 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 261 | 40.00 | 1:27.89 | 2:18.30 | 3:07.08 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:16.91 | |||||||||
6 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 238 | 41.60 | 1:31.82 | 2:21.36 | 3:12.90 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:35.00 | |||||||||
7 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 236 | 43.86 | 1:33.34 | 2:25.63 | 3:13.39 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:15.56 | |||||||||
8 | Marie Elster | 2006 | 206 | 45.16 | 1:38.01 | 2:30.30 | 3:22.46 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 203 | 46.05 | 1:37.65 | 2:32.48 | 3:23.32 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Laura Cecilie Salling | 2006 | 197 | 46.55 | 1:39.81 | 2:34.94 | 3:25.24 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emily Reuter | 2006 | 194 | 40.20 | 1:35.80 | 2:33.21 | 3:26.56 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Victoria Wiingaard | 2006 | 161 | 47.94 | 1:45.18 | 2:42.64 | 3:39.50 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | 149 | 48.51 | 1:45.21 | 2:44.57 | 3:45.29 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | DSQ | ASYN ARME 110M SW8.2 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 14:04 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:24 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Heyn Stage | 2003 | 448 | 30.68 | 1:03.93 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.94 | |||||||||
2 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 387 | 32.89 | 1:07.11 | |||||
A6 | 1:06.16 | |||||||||
3 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 351 | 33.79 | 1:09.32 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.02 | |||||||||
4 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 321 | 35.04 | 1:11.39 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.18 | |||||||||
5 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 288 | 36.52 | 1:14.01 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:18.25 | |||||||||
6 | Samuel Risager | 2003 | 257 | 37.95 | 1:16.87 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:17.37 | |||||||||
7 | David Kristensen | 2003 | 219 | 40.01 | 1:21.11 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.70 | |||||||||
- | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:05.62 | |||||||||
- | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.92 | |||||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oscar Isberg | 2004 | 371 | 33.62 | 1:08.03 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:07.12 | |||||||||
2 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 293 | 35.44 | 1:13.62 | |||||
Vest-Brøndby | 1:13.09 | |||||||||
3 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 280 | 36.53 | 1:14.73 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.53 | |||||||||
4 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 273 | 36.86 | 1:15.38 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.98 | |||||||||
5 | Michael Halck | 2004 | 271 | 37.10 | 1:15.55 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.17 | |||||||||
6 | Anton Skov Grell | 2004 | 242 | 38.73 | 1:18.46 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:17.75 | |||||||||
7 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 242 | 38.28 | 1:18.48 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:30.46 | |||||||||
- | Kasper Thorn | 2004 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.81 | |||||||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sejer Andersen | 2005 | 364 | 33.81 | 1:08.50 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.84 | |||||||||
2 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 306 | 35.04 | 1:12.53 | |||||
Roskilde Svømning | 1:21.29 | |||||||||
3 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 298 | 35.52 | 1:13.21 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:20.66 | |||||||||
4 | Sean Petersen | 2006 | 291 | 35.41 | 1:13.78 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.23 | |||||||||
5 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 245 | 37.86 | 1:18.15 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
6 | Daniel Bastholm | 2005 | 239 | 38.45 | 1:18.77 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:21.88 | |||||||||
7 | Vincent Borup Schärer | 2006 | 226 | 39.31 | 1:20.28 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:24.35 | |||||||||
8 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | 222 | 39.06 | 1:20.68 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.67 | |||||||||
9 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 214 | 40.40 | 1:21.77 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:30.27 | |||||||||
10 | Matthias Slot | 2005 | 211 | 40.39 | 1:22.09 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.57 | |||||||||
11 | Jonathan Nyegaard | 2007 | 202 | 40.54 | 1:23.35 | |||||
Roskilde Svømning | 1:23.24 | |||||||||
12 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 194 | 40.64 | 1:24.45 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.92 | |||||||||
13 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 192 | 41.26 | 1:24.72 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:27.54 | |||||||||
14 | Emil Espinoza | 2006 | 187 | 41.36 | 1:25.50 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 186 | 42.01 | 1:25.64 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.95 | |||||||||
16 | Frederik Isaksen | 2007 | 185 | 41.24 | 1:25.77 | |||||
Roskilde Svømning | 1:30.56 | |||||||||
17 | Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | 174 | 43.91 | 1:27.52 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:31.01 | |||||||||
18 | Cilas Madsen | 2005 | 170 | 42.87 | 1:28.17 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:35.53 | |||||||||
19 | Jakob Nikolai Haldan | 2006 | 168 | 43.67 | 1:28.63 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.80 | |||||||||
20 | Andreas Wiese Dobel | 2006 | 167 | 43.24 | 1:28.67 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.99 | |||||||||
21 | Marinus Leisvig | 2007 | 167 | 43.08 | 1:28.72 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:28.18 | |||||||||
22 | Viktor Sønder Koch | 2006 | 163 | 1:29.41 | 1:29.41 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.51 | |||||||||
23 | Martin Munch Svendson | 2005 | 162 | 43.41 | 1:29.61 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.49 | |||||||||
24 | Jonathan Piontek | 2005 | 158 | 43.94 | 1:30.30 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.24 | |||||||||
25 | Marius Mains | 2005 | 148 | 46.12 | 1:32.29 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
26 | Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | 145 | 45.43 | 1:32.96 | |||||
Roskilde Svømning | 1:44.86 | |||||||||
27 | Jacob Riiber Hvid | 2007 | 141 | 44.94 | 1:33.98 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.52 | |||||||||
28 | Daniel Skyt | 2006 | 140 | 45.28 | 1:34.09 | |||||
Roskilde Svømning | 1:33.17 | |||||||||
29 | Simon Hasting Toft | 2006 | 136 | 46.23 | 1:34.99 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:39.80 | |||||||||
30 | Victor Bjørneborg | 2007 | 120 | 48.06 | 1:39.06 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:47.77 | |||||||||
31 | Emil Szipli Pedersen | 2006 | 106 | 50.28 | 1:43.26 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:46.09 | |||||||||
32 | Alexander Brink | 2005 | 100 | 50.53 | 1:45.18 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:38.65 | |||||||||
33 | Cornelis Colmorten | 2006 | 91 | 53.07 | 1:48.52 | |||||
Roskilde Svømning | 1:42.25 | |||||||||
34 | Alex Leander Dabelsteen | 2006 | 78 | 1:54.18 | 1:54.18 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:56.30 | |||||||||
35 | William Zuk Rasmussen | 2008 | 77 | 56.09 | 1:54.96 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:57.82 | |||||||||
36 | Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | 67 | 2:00.02 | 2:00.02 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:09.20 | |||||||||
37 | Mathias Ankjær Pedersen | 2009 | 65 | 57.83 | 2:01.54 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
38 | Valdemar Rudolf Tvedskov | 2008 | 50 | 1:04.76 | 2:12.55 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Carl S. Sørensen | 2006 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:37.37 | |||||||||
- | Viktor Lange | 2007 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Christoffer Bo Andersen | 2007 | DSQ | EJ RYGL V50M SW6.2 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:35.45 | |||||||||
- | Mingus Pold Thomsen | 2009 | DSQ | EJ RYG LIG 50M SW6.2 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 14:24 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:50 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 12, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 455 | 35.37 | 1:11.53 | |||||
Vest-Brøndby | 1:10.20 | |||||||||
2 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 427 | 36.15 | 1:13.04 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.34 | |||||||||
3 | Laura L. Hørning | 2004 | 395 | 36.79 | 1:14.97 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:13.65 | |||||||||
4 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 376 | 37.87 | 1:16.24 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.15 | |||||||||
5 | Anastasia Smirnov | 2004 | 347 | 38.46 | 1:18.24 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.81 | |||||||||
6 | Clara Schmedes | 2004 | 345 | 37.98 | 1:18.41 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:18.21 | |||||||||
7 | Emily Maack | 2004 | 323 | 39.76 | 1:20.15 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.13 | |||||||||
8 | Fiona Andrea Have | 2004 | 320 | 39.77 | 1:20.41 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:18.45 | |||||||||
9 | Elisabeth Roskær | 2004 | 299 | 40.81 | 1:22.25 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.47 | |||||||||
10 | Laura Møller Sørensen | 2004 | 289 | 39.79 | 1:23.16 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:25.85 | |||||||||
11 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 258 | 42.61 | 1:26.39 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:26.37 | |||||||||
12 | Frederikke Elster | 2004 | 239 | 1:28.60 | 1:28.60 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.94 | |||||||||
- | Anne Sofie Devantier | 2004 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 1:18.67 | |||||||||
- | Frederikke Meisner From | 2004 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | 1:40.00 | |||||||||
- | Emma Vega Thorsen | 2004 | DSQ | TYVSTART SW4..4 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:11.68 | |||||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lise Refsgaard | 2005 | 372 | 36.95 | 1:16.50 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.80 | |||||||||
2 | Victoria W. Stahl | 2005 | 349 | 37.80 | 1:18.15 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.26 | |||||||||
3 | Antoinette Zafra | 2005 | 347 | 38.66 | 1:18.24 | |||||
Roskilde Svømning | 1:23.11 | |||||||||
4 | Asta Højberg | 2005 | 342 | 38.76 | 1:18.64 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.74 | |||||||||
5 | Caroline Koch | 2005 | 326 | 39.03 | 1:19.94 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.04 | |||||||||
6 | Alma Olivarius | 2005 | 325 | 39.44 | 1:20.03 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.17 | |||||||||
7 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 323 | 38.96 | 1:20.15 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.88 | |||||||||
8 | Kathrine E. Larsen | 2005 | 260 | 42.24 | 1:26.15 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.46 | |||||||||
9 | Patricia Petersen | 2005 | 240 | 43.55 | 1:28.44 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:26.21 | |||||||||
10 | Mathilde Pihl | 2005 | 217 | 44.93 | 1:31.54 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.23 | |||||||||
11 | Kaisa Falkenberg Lending | 2005 | 206 | 1:33.03 | 1:33.03 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:26.12 | |||||||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 382 | 37.05 | 1:15.82 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.54 | |||||||||
2 | Malu Melody Christensen | 2006 | 378 | 37.53 | 1:16.09 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.92 | |||||||||
3 | Sarah Gudme | 2007 | 364 | 37.26 | 1:17.03 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:19.72 | |||||||||
4 | Matilde Maagøe | 2007 | 347 | 38.21 | 1:18.25 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.88 | |||||||||
5 | Siv Reimer | 2006 | 305 | 39.77 | 1:21.74 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.74 | |||||||||
6 | Mathilde Severs | 2006 | 295 | 40.28 | 1:22.64 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.59 | |||||||||
7 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 291 | 39.73 | 1:23.00 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:20.68 | |||||||||
8 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 288 | 40.76 | 1:23.26 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:26.31 | |||||||||
9 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 288 | 41.76 | 1:23.30 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.01 | |||||||||
10 | Mathilde Møller | 2007 | 285 | 40.65 | 1:23.58 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.75 | |||||||||
11 | Laura Cecilie Salling | 2006 | 281 | 41.27 | 1:24.01 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:25.69 | |||||||||
12 | Emma Hansen | 2007 | 276 | 42.83 | 1:24.43 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.94 | |||||||||
13 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 261 | 42.99 | 1:26.02 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.76 | |||||||||
14 | Emily Reuter | 2006 | 258 | 41.88 | 1:26.37 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.22 | |||||||||
15 | Victoria Wiingaard | 2006 | 257 | 42.77 | 1:26.54 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:25.84 | |||||||||
16 | Molly Namensen | 2006 | 246 | 42.88 | 1:27.74 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.29 | |||||||||
17 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 246 | 43.11 | 1:27.75 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.05 | |||||||||
18 | Katja Poulsen | 2006 | 240 | 43.10 | 1:28.44 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:40.47 | |||||||||
19 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 230 | 43.71 | 1:29.77 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:31.79 | |||||||||
20 | Clara Thomsen | 2006 | 218 | 45.47 | 1:31.42 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.74 | |||||||||
21 | Sofie Larsen | 2006 | 213 | 46.11 | 1:32.08 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:30.66 | |||||||||
22 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | 212 | 45.16 | 1:32.18 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:30.32 | |||||||||
23 | Hanna Rørbech | 2006 | 209 | 1:32.60 | 1:32.60 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:30.76 | |||||||||
24 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | 204 | 45.80 | 1:33.37 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:29.17 | |||||||||
25 | Signe C. H. Naaby | 2007 | 203 | 46.21 | 1:33.53 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:32.75 | |||||||||
26 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | 198 | 46.93 | 1:34.35 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
27 | Mollie Kaustrup Lindemose | 2007 | 188 | 45.93 | 1:36.03 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:40.91 | |||||||||
28 | Marie Skole Sørensen | 2006 | 186 | 47.88 | 1:36.25 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:40.94 | |||||||||
29 | Marie Elster | 2006 | 184 | 47.57 | 1:36.59 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:33.43 | |||||||||
30 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | 179 | 47.91 | 1:37.53 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:37.92 | |||||||||
31 | Isabella Fam | 2006 | 178 | 1:37.75 | 1:37.75 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:39.96 | |||||||||
32 | Ingeborg Fleron Qvant | 2007 | 171 | 48.23 | 1:39.11 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:42.23 | |||||||||
33 | Amanda Aidinian | 2007 | 166 | 48.90 | 1:39.98 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:42.10 | |||||||||
34 | Mie Bysand | 2007 | 159 | 51.07 | 1:41.45 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:49.49 | |||||||||
35 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | 149 | 1:43.62 | 1:43.62 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:42.72 | |||||||||
36 | Louise Popp-Madsen | 2007 | 139 | 1:46.17 | 1:46.17 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
37 | Eva de Maeyer | 2009 | 112 | 58.45 | 1:54.01 | |||||
Roskilde Svømning | 1:52.76 | |||||||||
38 | Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | 105 | 55.49 | 1:56.31 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
39 | Emily Kampmann Nielsen | 2007 | 88 | 1:00.34 | 2:03.33 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
40 | Isabella Høj Johansen | 2008 | 71 | 1:06.01 | 2:12.70 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
- | Caroline Hedetoft-Winther | 2008 | DNS | |||||||
Greve Svømmeklub | 2:07.02 | |||||||||
- | Malene Dithmar | 2006 | DNS | |||||||
Greve Svømmeklub | 1:51.75 | |||||||||
- | Frida Caroline Knudsen | 2007 | DSQ | EFB 25M SW6.2 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:33.83 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 14:50 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:15 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 13, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 490 | 29.29 | 1:00.84 | 1:33.38 | 2:06.04 | |||
A6 | 2:11.33 | |||||||||
2 | Tobias Davidsen | 2003 | 461 | 28.43 | 1:00.57 | 1:34.79 | 2:08.58 | |||
Vest-Brøndby | 2:12.81 | |||||||||
3 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 453 | 31.85 | 1:03.59 | 1:36.78 | 2:09.38 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:13.20 | |||||||||
4 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 431 | 29.69 | 1:03.06 | 1:37.22 | 2:11.50 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:12.48 | |||||||||
5 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | 384 | 31.46 | 1:06.14 | 1:41.47 | 2:16.69 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:19.33 | |||||||||
6 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 373 | 31.07 | 1:06.75 | 1:42.64 | 2:18.04 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
7 | Victor Toftehøj | 2003 | 355 | 32.53 | 1:07.50 | 1:43.74 | 2:20.26 | |||
A6 | 2:33.52 | |||||||||
8 | David Kristensen | 2003 | 306 | 34.25 | 1:12.06 | 1:50.43 | 2:27.46 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:23.13 | |||||||||
- | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:13.53 | |||||||||
- | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:12.68 | |||||||||
Løb 13, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Michael Halck | 2004 | 378 | 31.46 | 1:07.65 | 1:43.84 | 2:17.39 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:22.01 | |||||||||
2 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 378 | 31.68 | 1:06.75 | 1:42.78 | 2:17.43 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:31.75 | |||||||||
3 | Emil Søby | 2004 | 364 | 31.82 | 1:08.39 | 1:44.73 | 2:19.11 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:22.37 | |||||||||
4 | Louie Hermansen | 2004 | 356 | 32.36 | 1:08.13 | 1:44.40 | 2:20.11 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:19.23 | |||||||||
5 | Frederik Lund Hirsbak | 2004 | 354 | 32.39 | 1:08.44 | 1:45.32 | 2:20.39 | |||
A6 | 2:21.34 | |||||||||
6 | Oscar Kroos | 2004 | 351 | 33.37 | 1:08.95 | 1:45.49 | 2:20.79 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:18.15 | |||||||||
7 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 341 | 33.16 | 1:10.94 | 1:47.12 | 2:22.13 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:22.28 | |||||||||
8 | Pelle Colmorten | 2004 | 341 | 32.50 | 1:09.74 | 1:46.72 | 2:22.15 | |||
Roskilde Svømning | 2:31.97 | |||||||||
9 | Anders K. Kortegaard | 2004 | 340 | 33.19 | 1:11.05 | 1:48.13 | 2:22.35 | |||
A6 | 2:27.12 | |||||||||
10 | Lauritz Johansen | 2004 | 323 | 32.59 | 1:09.25 | 1:47.15 | 2:24.72 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:37.20 | |||||||||
11 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 271 | 35.45 | 1:14.07 | 1:54.13 | 2:33.44 | |||
Greve Svømmeklub | 2:37.46 | |||||||||
12 | Nicolas Mønsted-Martin | 2004 | 267 | 34.59 | 1:13.39 | 1:54.60 | 2:34.14 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:31.67 | |||||||||
- | Kasper Thorn | 2004 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:30.12 | |||||||||
Løb 13, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 375 | 31.89 | 1:07.71 | 1:43.61 | 2:17.75 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.70 | |||||||||
2 | Mads Møller | 2005 | 373 | 32.62 | 1:07.85 | 1:44.05 | 2:18.02 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.67 | |||||||||
3 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 350 | 32.81 | 1:08.72 | 1:45.27 | 2:20.91 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.62 | |||||||||
4 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 342 | 31.80 | 1:07.84 | 1:45.21 | 2:22.02 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:30.36 | |||||||||
5 | Anders Gaard | 2006 | 337 | 33.10 | 1:10.18 | 1:47.00 | 2:22.74 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:29.91 | |||||||||
6 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | 315 | 34.11 | 1:12.01 | 1:50.28 | 2:25.98 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:35.10 | |||||||||
7 | Emil Isaksen | 2005 | 306 | 33.38 | 1:11.68 | 1:50.39 | 2:27.44 | |||
Roskilde Svømning | 2:32.43 | |||||||||
8 | Sune Vergmann | 2005 | 279 | 33.68 | 1:12.46 | 1:52.32 | 2:32.06 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:32.70 | |||||||||
9 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | 255 | 34.81 | 1:14.52 | 1:56.06 | 2:36.57 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:37.52 | |||||||||
10 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 255 | 35.71 | 1:16.03 | 1:56.59 | 2:36.59 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:39.47 | |||||||||
11 | Tobias Melhede | 2006 | 248 | 36.01 | 1:17.90 | 1:59.80 | 2:38.15 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:46.37 | |||||||||
12 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 236 | 36.96 | 1:18.33 | 1:59.89 | 2:40.68 | |||
Roskilde Svømning | 2:37.82 | |||||||||
13 | Jonathan Piontek | 2005 | 229 | 37.93 | 1:20.34 | 2:02.44 | 2:42.29 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:58.77 | |||||||||
14 | Nicolas Christiansen | 2007 | 228 | 36.77 | 1:17.99 | 2:01.86 | 2:42.54 | |||
Roskilde Svømning | 2:43.88 | |||||||||
15 | Andreas Wiese Dobel | 2006 | 222 | 37.45 | 1:20.13 | 2:03.14 | 2:43.98 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:38.89 | |||||||||
16 | Jakob Nikolai Haldan | 2006 | 217 | 1:22.10 | 2:05.77 | 2:45.19 | 2:45.19 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 208 | 37.06 | 1:19.68 | 2:03.86 | 2:47.47 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:50.12 | |||||||||
18 | Nikolaj Nielsen | 2007 | 191 | 39.98 | 1:24.40 | 2:09.62 | 2:52.28 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:03.12 | |||||||||
19 | Marcus Skov Zacho | 2006 | 190 | 38.36 | 1:22.73 | 2:08.71 | 2:52.79 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:49.68 | |||||||||
20 | Otto Cairo | 2007 | 188 | 37.52 | 1:21.90 | 2:09.98 | 2:53.25 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | 178 | 39.88 | 1:24.66 | 2:12.38 | 2:56.38 | |||
Greve Svømmeklub | 3:06.41 | |||||||||
22 | Marinus Leisvig | 2007 | 177 | 39.81 | 1:26.73 | 2:13.01 | 2:56.73 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
23 | Mark Dimon | 2006 | 173 | 41.32 | 1:28.54 | 2:15.20 | 2:58.33 | |||
Greve Svømmeklub | 3:06.19 | |||||||||
24 | Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | 168 | 40.43 | 1:25.88 | 2:13.64 | 3:00.08 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:53.64 | |||||||||
25 | Emil Szipli Pedersen | 2006 | 156 | 40.34 | 1:28.22 | 2:17.18 | 3:04.31 | |||
Greve Svømmeklub | 3:25.65 | |||||||||
26 | Valdemar Granic | 2006 | 153 | 43.69 | 1:31.13 | 2:19.96 | 3:05.47 | |||
Roskilde Svømning | 3:07.46 | |||||||||
27 | Jacob Riiber Hvid | 2007 | 144 | 41.82 | 1:30.06 | 2:21.42 | 3:09.32 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:11.50 | |||||||||
28 | Frederik William Holm | 2007 | 129 | 42.87 | 2:25.57 | 3:16.37 | 3:16.37 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
29 | Simon Hasting Toft | 2006 | 124 | 44.69 | 1:36.38 | 2:29.17 | 3:18.86 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 3:33.39 | |||||||||
30 | Frederik Luca Lamprecht | 2006 | 118 | 41.04 | 1:34.61 | 2:27.55 | 3:22.28 | |||
Ishøj Svømme Klub | 3:08.56 | |||||||||
31 | William Zuk Rasmussen | 2008 | 81 | 51.23 | 1:50.91 | 2:53.03 | 3:49.21 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 3:52.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 15:15 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:40 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 14, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fiona Andrea Have | 2004 | 531 | 33.18 | 1:07.71 | 1:43.72 | 2:16.78 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:17.84 | |||||||||
2 | Alma Heyn Stage | 2004 | 520 | 31.69 | 1:07.60 | 1:43.46 | 2:17.70 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:23.71 | |||||||||
3 | Emma Ekman | 2004 | 486 | 32.89 | 1:09.18 | 1:44.87 | 2:20.88 | |||
A6 | 2:29.89 | |||||||||
4 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 456 | 34.13 | 1:10.92 | 1:47.42 | 2:23.90 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:20.07 | |||||||||
5 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 436 | 33.77 | 1:11.54 | 1:48.97 | 2:26.01 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:28.54 | |||||||||
6 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 428 | 34.68 | 1:12.25 | 1:49.83 | 2:26.96 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:32.04 | |||||||||
7 | Freja Møller | 2004 | 425 | 34.44 | 1:12.54 | 1:50.76 | 2:27.34 | |||
A6 | 2:31.10 | |||||||||
8 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 401 | 33.66 | 1:11.90 | 1:51.25 | 2:30.22 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:35.83 | |||||||||
9 | Anastasia Smirnov | 2004 | 390 | 36.24 | 1:17.13 | 1:54.16 | 2:31.54 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:27.47 | |||||||||
10 | Mathilde Svendsen | 2004 | 373 | 35.24 | 1:13.89 | 1:53.91 | 2:33.82 | |||
Greve Svømmeklub | 2:33.92 | |||||||||
11 | Emily Maack | 2004 | 366 | 35.10 | 1:14.04 | 1:54.45 | 2:34.77 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:28.53 | |||||||||
12 | Ulrika Paaske | 2004 | 339 | 35.84 | 1:17.00 | 1:58.66 | 2:38.74 | |||
Roskilde Svømning | 2:41.79 | |||||||||
13 | Signe Astrup Taul | 2004 | 339 | 36.25 | 1:16.57 | 1:58.50 | 2:38.77 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:43.72 | |||||||||
14 | Julie Dahl | 2004 | 335 | 35.59 | 1:16.17 | 1:58.44 | 2:39.49 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:41.10 | |||||||||
15 | Ida Mørk | 2004 | 328 | 35.25 | 1:15.18 | 1:58.45 | 2:40.54 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:54.27 | |||||||||
16 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 319 | 37.95 | 1:19.19 | 2:01.35 | 2:42.10 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:43.41 | |||||||||
17 | Frederikke Elster | 2004 | 294 | 37.71 | 1:20.60 | 2:04.28 | 2:46.45 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:36.73 | |||||||||
18 | Frederikke Meisner From | 2004 | 291 | 37.47 | 1:20.32 | 2:04.74 | 2:47.15 | |||
Roskilde Svømning | 2:51.84 | |||||||||
Løb 14, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | 529 | 32.11 | 1:07.51 | 1:43.13 | 2:16.93 | |||
A6 | 2:25.78 | |||||||||
2 | Silja Brage | 2005 | 432 | 34.40 | 1:12.34 | 1:50.27 | 2:26.49 | |||
A6 | 2:31.90 | |||||||||
3 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 421 | 32.57 | 1:09.82 | 1:49.17 | 2:27.72 | |||
Roskilde Svømning | 2:33.94 | |||||||||
4 | Asta Højberg | 2005 | 413 | 34.88 | 1:13.16 | 1:51.80 | 2:28.66 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:28.98 | |||||||||
5 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 375 | 35.06 | 1:14.95 | 1:55.31 | 2:33.57 | |||
Roskilde Svømning | 2:31.91 | |||||||||
6 | Thea Mikkelsen | 2005 | 366 | 35.47 | 1:14.24 | 1:55.49 | 2:34.87 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:40.64 | |||||||||
7 | Alma Olivarius | 2005 | 321 | 38.42 | 1:19.86 | 2:01.10 | 2:41.76 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:50.65 | |||||||||
8 | Kathrine E. Larsen | 2005 | 314 | 37.63 | 1:20.30 | 2:02.47 | 2:42.86 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:54.04 | |||||||||
9 | Filippa Walløe | 2005 | 302 | 38.08 | 1:20.46 | 2:03.49 | 2:45.09 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:47.67 | |||||||||
10 | Kaisa Falkenberg Lending | 2005 | 291 | 38.65 | 2:05.44 | 2:47.06 | 2:47.06 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Klara Frida Johansen | 2005 | 291 | 36.91 | 1:19.96 | 2:05.45 | 2:47.15 | |||
Roskilde Svømning | 3:01.60 | |||||||||
12 | Patricia Petersen | 2005 | 265 | 38.44 | 1:22.57 | 2:08.36 | 2:52.26 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:51.82 | |||||||||
13 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 261 | 40.15 | 1:23.94 | 2:09.38 | 2:53.30 | |||
Greve Svømmeklub | 2:57.40 | |||||||||
Løb 14, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 534 | 32.00 | 1:07.26 | 1:43.65 | 2:16.52 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:15.66 | |||||||||
2 | Anna Andersen | 2007 | 452 | 33.29 | 1:11.17 | 1:48.39 | 2:24.33 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:31.87 | |||||||||
3 | Falka Tind | 2006 | 449 | 33.99 | 1:11.00 | 1:48.87 | 2:24.66 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:27.77 | |||||||||
4 | Sarah Gudme | 2007 | 410 | 34.52 | 1:12.91 | 1:51.54 | 2:29.05 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:32.17 | |||||||||
5 | Mathilde Severs | 2006 | 407 | 33.96 | 1:12.52 | 1:51.16 | 2:29.37 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Martine Damborg | 2007 | 375 | 36.92 | 1:18.14 | 1:56.82 | 2:33.60 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:41.53 | |||||||||
7 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 364 | 35.94 | 1:16.41 | 1:56.18 | 2:35.06 | |||
Roskilde Svømning | 2:27.66 | |||||||||
8 | Lara Smerdal | 2006 | 323 | 37.87 | 1:20.03 | 2:01.84 | 2:41.43 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:50.35 | |||||||||
9 | Emily Reuter | 2006 | 276 | 40.04 | 1:23.62 | 2:08.67 | 2:50.08 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
10 | Julie Philip | 2007 | 274 | 39.10 | 1:22.81 | 2:07.38 | 2:50.43 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:46.36 | |||||||||
11 | Victoria Wiingaard | 2006 | 274 | 39.73 | 1:24.25 | 2:09.05 | 2:50.53 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:03.91 | |||||||||
12 | Laura Cecilie Salling | 2006 | 271 | 39.91 | 1:24.40 | 2:09.60 | 2:51.11 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:45.37 | |||||||||
13 | Astrid Høyer | 2007 | 271 | 39.72 | 1:23.88 | 2:08.43 | 2:51.15 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:00.98 | |||||||||
14 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | 254 | 40.24 | 1:25.15 | 2:10.31 | 2:54.85 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:05.83 | |||||||||
15 | Laura Pedersen | 2007 | 251 | 38.57 | 1:24.14 | 2:11.83 | 2:55.44 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:54.73 | |||||||||
16 | Marie Elster | 2006 | 239 | 42.24 | 1:28.67 | 2:14.94 | 2:58.43 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:08.74 | |||||||||
17 | Annika Frederiksen | 2007 | 236 | 42.02 | 1:27.66 | 2:14.64 | 2:59.04 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 3:02.83 | |||||||||
18 | Ronja Skriver Fabricius | 2006 | 218 | 42.23 | 1:31.48 | 2:19.37 | 3:04.04 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Mollie Kaustrup Lindemose | 2007 | 213 | 41.59 | 1:28.30 | 2:17.11 | 3:05.29 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:07.74 | |||||||||
20 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | 213 | 42.38 | 1:29.63 | 2:18.05 | 3:05.45 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:13.92 | |||||||||
21 | Smilla Hauge | 2007 | 200 | 42.00 | 1:30.16 | 2:20.40 | 3:09.22 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:10.66 | |||||||||
22 | Silje Sørensen | 2007 | 187 | 44.41 | 1:34.61 | 2:24.49 | 3:13.65 | |||
Roskilde Svømning | 3:20.53 | |||||||||
23 | Tilde Schyth | 2006 | 186 | 43.31 | 1:33.18 | 2:25.12 | 3:13.99 | |||
Roskilde Svømning | 3:19.29 | |||||||||
24 | Freja Fyller Jacobsen | 2007 | 180 | 43.81 | 1:34.23 | 2:26.72 | 3:16.02 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:22.44 | |||||||||
25 | Fiona Lei Byrne | 2007 | 175 | 44.65 | 1:37.28 | 2:30.48 | 3:17.93 | |||
Greve Svømmeklub | 3:20.53 | |||||||||
26 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | 171 | 43.60 | 1:34.46 | 2:27.95 | 3:19.20 | |||
Greve Svømmeklub | 3:20.28 | |||||||||
27 | Signe Schnabelrauch | 2006 | 171 | 40.43 | 1:30.07 | 2:25.69 | 3:19.46 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
28 | Emma Andersen | 2007 | 165 | 46.04 | 1:38.22 | 2:32.51 | 3:21.96 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:35.11 | |||||||||
29 | Sophie Harborg Fuchs | 2007 | 161 | 45.49 | 1:37.67 | 2:30.90 | 3:23.23 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:27.24 | |||||||||
30 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | 150 | 48.20 | 1:44.55 | 2:40.06 | 3:28.12 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:42.81 | |||||||||
31 | Josephine Michelsen | 2007 | 147 | 46.04 | 1:39.72 | 2:34.18 | 3:29.56 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
32 | Mie Bysand | 2007 | 145 | 45.91 | 1:39.94 | 2:36.81 | 3:30.45 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
33 | Ingrid Ellehøj | 2007 | 137 | 48.54 | 1:44.51 | 2:41.31 | 3:34.74 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
34 | Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | 132 | 49.53 | 1:46.13 | 2:43.14 | 3:37.47 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 3:46.55 | |||||||||
35 | Mathilde Dithmar | 2009 | 75 | 56.58 | 2:03.54 | 3:15.12 | 4:22.55 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Ravn Herche | 2007 | DSQ | TYVSTART SW4.4 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:36.65 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 15:40 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:01 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 429 | 28.89 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.53 | |||||||||
2 | Carl Heyn Stage | 2003 | 428 | 28.92 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.65 | |||||||||
3 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 381 | 30.06 | ||||||
A6 | 30.66 | |||||||||
4 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 378 | 30.13 | ||||||
A6 | 29.99 | |||||||||
5 | Marco Knudsen | 2003 | 355 | 30.77 | ||||||
Greve Svømmeklub | 30.26 | |||||||||
6 | Victor Toftehøj | 2003 | 327 | 31.64 | ||||||
A6 | 33.55 | |||||||||
7 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 321 | 31.82 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 32.97 | |||||||||
8 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 305 | 32.37 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.57 | |||||||||
- | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.72 | |||||||||
- | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.02 | |||||||||
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Plank | 2004 | 443 | 28.58 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.41 | |||||||||
2 | Rasmus Warberg | 2004 | 416 | 29.19 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.36 | |||||||||
3 | Pelle Colmorten | 2004 | 394 | 29.73 | ||||||
Roskilde Svømning | 30.09 | |||||||||
4 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 369 | 30.37 | ||||||
Greve Svømmeklub | 29.70 | |||||||||
5 | Oscar Isberg | 2004 | 359 | 30.66 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.00 | |||||||||
6 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 358 | 30.68 | ||||||
Greve Svømmeklub | 31.38 | |||||||||
7 | Michael Halck | 2004 | 334 | 31.42 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 31.82 | |||||||||
8 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 328 | 31.61 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 31.26 | |||||||||
9 | Esben Rasmussen | 2004 | 320 | 31.84 | ||||||
Vest-Brøndby | 31.80 | |||||||||
10 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 304 | 32.40 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.35 | |||||||||
11 | Noah Tranum | 2004 | 291 | 32.86 | ||||||
A6 | 35.17 | |||||||||
12 | Viggo Prehn | 2004 | 263 | 34.02 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.81 | |||||||||
13 | Bertram Nyegaard | 2004 | 253 | 34.45 | ||||||
Roskilde Svømning | 33.58 | |||||||||
14 | Oscar Kroos | 2004 | 227 | 35.72 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.56 | |||||||||
- | Kasper Thorn | 2004 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.14 | |||||||||
Løb 15, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julius Svarrer | 2005 | 398 | 29.63 | ||||||
A6 | 31.95 | |||||||||
2 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 354 | 30.80 | ||||||
Roskilde Svømning | 35.84 | |||||||||
3 | Casper Puggaard | 2005 | 352 | 30.87 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.09 | |||||||||
4 | Sejer Andersen | 2005 | 328 | 31.60 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.77 | |||||||||
5 | Sebastian Rendlev | 2005 | 314 | 32.05 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 32.72 | |||||||||
6 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 304 | 32.41 | ||||||
Roskilde Svømning | 32.34 | |||||||||
7 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 280 | 33.31 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.86 | |||||||||
8 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 245 | 34.81 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 34.35 | |||||||||
9 | Cilas Madsen | 2005 | 225 | 35.79 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.70 | |||||||||
10 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | 216 | 36.32 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 34.49 | |||||||||
11 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 203 | 37.07 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.10 | |||||||||
12 | Frederik Rasmussen | 2005 | 197 | 37.42 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.02 | |||||||||
13 | Gustav Abildgaard | 2005 | 194 | 37.63 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 37.16 | |||||||||
14 | Vincent Borup Schärer | 2006 | 193 | 37.66 | ||||||
Greve Svømmeklub | 42.38 | |||||||||
15 | Jonathan Nyegaard | 2007 | 186 | 38.18 | ||||||
Roskilde Svømning | 39.68 | |||||||||
16 | Lucas Svej | 2005 | 185 | 38.21 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.40 | |||||||||
17 | Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | 176 | 38.85 | ||||||
Roskilde Svømning | 42.26 | |||||||||
18 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | 172 | 39.13 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 40.97 | |||||||||
19 | Frederik Isaksen | 2007 | 157 | 40.41 | ||||||
Roskilde Svømning | 45.50 | |||||||||
20 | Martin Munch Svendson | 2005 | 145 | 41.42 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.55 | |||||||||
21 | Jakob Nikolai Haldan | 2006 | 145 | 41.48 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 39.13 | |||||||||
22 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | 124 | 43.64 | ||||||
Roskilde Svømning | 51.68 | |||||||||
23 | Jonathan Piontek | 2005 | 123 | 43.82 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 45.14 | |||||||||
24 | Jacob Riiber Hvid | 2007 | 108 | 45.77 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.85 | |||||||||
25 | William Hvid | 2007 | 106 | 45.92 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 52.35 | |||||||||
26 | Frederik Knakkergaard | 2005 | 105 | 46.13 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.14 | |||||||||
27 | Nikolaj Nielsen | 2007 | 99 | 47.05 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 48.97 | |||||||||
28 | Valdemar Granic | 2006 | 97 | 47.42 | ||||||
Roskilde Svømning | 50.26 | |||||||||
29 | Daniel Skyt | 2006 | 95 | 47.73 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
30 | Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | 57 | 56.41 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:04.05 | |||||||||
31 | Cornelis Colmorten | 2006 | 51 | 58.75 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
32 | Semih Güven Karaibrahim | 2009 | 21 | 1:18.39 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 16:01 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:14 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 497 | 30.76 | ||||||
Vest-Brøndby | 30.73 | |||||||||
2 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 478 | 31.17 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.48 | |||||||||
3 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 451 | 31.79 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.20 | |||||||||
4 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 438 | 32.09 | ||||||
A6 | 33.61 | |||||||||
5 | Fiona Andrea Have | 2004 | 414 | 32.71 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 31.87 | |||||||||
6 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 398 | 33.14 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 31.26 | |||||||||
7 | Anastasia Smirnov | 2004 | 385 | 33.51 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.50 | |||||||||
8 | Isabel Lillebæk | 2004 | 353 | 34.49 | ||||||
A6 | 34.79 | |||||||||
9 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 342 | 34.84 | ||||||
Vest-Brøndby | 35.06 | |||||||||
10 | Clara Schmedes | 2004 | 342 | 34.86 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.91 | |||||||||
11 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 322 | 35.55 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.95 | |||||||||
12 | Frederikke Elster | 2004 | 313 | 35.88 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 34.41 | |||||||||
13 | Laura Møller Sørensen | 2004 | 308 | 36.07 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 38.84 | |||||||||
14 | Elisabeth Roskær | 2004 | 266 | 37.89 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.01 | |||||||||
15 | Emily Maack | 2004 | 241 | 39.17 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 42.17 | |||||||||
16 | Frederikke Meisner From | 2004 | 208 | 41.13 | ||||||
Roskilde Svømning | 38.62 | |||||||||
- | Anne Sofie Devantier | 2004 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 32.20 | |||||||||
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Antoinette Zafra | 2005 | 395 | 33.22 | ||||||
Roskilde Svømning | 33.01 | |||||||||
2 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 383 | 33.56 | ||||||
Roskilde Svømning | 32.16 | |||||||||
3 | Emilia Gotfredsen | 2005 | 378 | 33.70 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 33.83 | |||||||||
4 | Caroline Koch | 2005 | 342 | 34.86 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.23 | |||||||||
5 | Alma Olivarius | 2005 | 334 | 35.13 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.58 | |||||||||
6 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 330 | 35.26 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.26 | |||||||||
7 | Lise Refsgaard | 2005 | 322 | 35.56 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.90 | |||||||||
8 | Kathrine E. Larsen | 2005 | 308 | 36.10 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.45 | |||||||||
9 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 278 | 37.32 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.25 | |||||||||
10 | Asta Højberg | 2005 | 261 | 38.13 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 40.08 | |||||||||
11 | Asta Palmund | 2005 | 243 | 39.06 | ||||||
Roskilde Svømning | 38.72 | |||||||||
12 | Line Pedersen | 2005 | 241 | 39.16 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 39.29 | |||||||||
13 | Mathilde Pihl | 2005 | 240 | 39.23 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.31 | |||||||||
14 | Frida Høj Andersen | 2005 | 235 | 39.49 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 42.73 | |||||||||
15 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 223 | 40.16 | ||||||
Vest-Brøndby | 42.52 | |||||||||
16 | Patricia Petersen | 2005 | 194 | 42.09 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 40.95 | |||||||||
17 | Kaisa Falkenberg Lending | 2005 | 193 | 42.12 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 37.80 | |||||||||
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 523 | 30.25 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.50 | |||||||||
2 | Malu Melody Christensen | 2006 | 463 | 31.51 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.87 | |||||||||
3 | Julie Liv Madsen | 2006 | 437 | 32.11 | ||||||
Greve Svømmeklub | 31.27 | |||||||||
4 | Alma Møller-Ern | 2006 | 377 | 33.73 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 33.69 | |||||||||
5 | Martine Damborg | 2007 | 360 | 34.24 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.89 | |||||||||
6 | Sarah Gudme | 2007 | 350 | 34.58 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 36.44 | |||||||||
7 | Emma Hansen | 2007 | 342 | 34.84 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.81 | |||||||||
8 | Isabella Pedersen | 2007 | 341 | 34.88 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.11 | |||||||||
9 | Mathilde Severs | 2006 | 335 | 35.10 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.27 | |||||||||
10 | Matilde Maagøe | 2007 | 330 | 35.27 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.41 | |||||||||
11 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 328 | 35.32 | ||||||
Greve Svømmeklub | 35.10 | |||||||||
12 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 311 | 35.96 | ||||||
Roskilde Svømning | 38.12 | |||||||||
13 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 310 | 36.02 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 38.08 | |||||||||
14 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 292 | 36.74 | ||||||
Greve Svømmeklub | 39.66 | |||||||||
15 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 280 | 37.23 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.58 | |||||||||
16 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 279 | 37.30 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.78 | |||||||||
17 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 276 | 37.44 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 38.07 | |||||||||
18 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 275 | 37.46 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 42.67 | |||||||||
19 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 261 | 38.13 | ||||||
Greve Svømmeklub | 39.31 | |||||||||
20 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 254 | 38.49 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.00 | |||||||||
21 | Mathilde Willumsen | 2006 | 245 | 38.92 | ||||||
Greve Svømmeklub | 40.43 | |||||||||
22 | Sofie Larsen | 2006 | 235 | 39.46 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 38.92 | |||||||||
23 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | 234 | 39.52 | ||||||
Greve Svømmeklub | 39.58 | |||||||||
24 | Julie Philip | 2007 | 231 | 39.69 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 38.77 | |||||||||
25 | Emily Reuter | 2006 | 231 | 39.73 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 44.29 | |||||||||
26 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 214 | 40.75 | ||||||
Greve Svømmeklub | 41.62 | |||||||||
27 | Victoria Wiingaard | 2006 | 211 | 40.91 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 40.36 | |||||||||
28 | Mille Giolbas | 2006 | 199 | 41.71 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 44.41 | |||||||||
29 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | 191 | 42.29 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 40.50 | |||||||||
30 | Marie Elster | 2006 | 186 | 42.68 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.27 | |||||||||
31 | Astrid Høyer | 2007 | 185 | 42.71 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 40.91 | |||||||||
32 | Laura Cecilie Salling | 2006 | 178 | 43.27 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 41.49 | |||||||||
33 | Ronja Skriver Fabricius | 2006 | 177 | 43.39 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
34 | Louise Popp-Madsen | 2007 | 169 | 44.09 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 48.39 | |||||||||
35 | Vigga Jacoby | 2007 | 167 | 44.21 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.59 | |||||||||
36 | Silje Sørensen | 2007 | 155 | 45.30 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
37 | Maja Andersen | 2007 | 141 | 46.74 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
38 | Emma Haagen | 2006 | 134 | 47.57 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
39 | Amanda Aidinian | 2007 | 130 | 48.09 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.97 | |||||||||
40 | Emma Andersen | 2007 | 123 | 48.95 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.89 | |||||||||
41 | Tilde Schyth | 2006 | 120 | 49.36 | ||||||
Roskilde Svømning | 51.09 | |||||||||
42 | Freja Fyller Jacobsen | 2007 | 116 | 49.87 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.78 | |||||||||
43 | Maja Hansen | 2006 | 104 | 51.70 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 58.31 | |||||||||
44 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | 103 | 51.88 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 48.47 | |||||||||
45 | Ingeborg Fleron Qvant | 2007 | 100 | 52.37 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.34 | |||||||||
46 | Leonora Wahl-Brink | 2007 | 90 | 54.31 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.27 | |||||||||
47 | Mie Bysand | 2007 | 88 | 54.64 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.01 | |||||||||
48 | Josephine Michelsen | 2007 | 74 | 57.94 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.22 | |||||||||
49 | Rebekka Gjørup Kristensen | 2007 | 52 | 1:04.94 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:03.67 | |||||||||
- | Malene Dithmar | 2006 | DNS | |||||||
Greve Svømmeklub | 54.64 | |||||||||
- | Ingrid Ellehøj | 2007 | DSQ | TYVSTART SW4.4 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.23 | |||||||||
- | Smilla Hauge | 2007 | DSQ | ESB 25M SW8.4 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.13 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 16:14 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:25 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 17, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | A6 Drange | 2003 | 441 | 1:58.90 | ||||||
A6 | 1:59.01 | |||||||||
Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 31.67 | 31.67 | |||||||
Anders K. Kortegaard | 2004 | 32.05 | 1:03.72 | |||||||
Nicolai Therkelsen | 2003 | 28.63 | 1:32.35 | |||||||
Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 26.55 | 1:58.90 | |||||||
2 | Kvik Dudes | 2003 | 409 | 2:01.88 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:54.50 | |||||||||
Joakim Køhn | 2003 | 29.80 | 29.80 | |||||||
David Kristensen | 2003 | 37.60 | 1:07.40 | |||||||
Mikkel Jørgensen | 2003 | 28.86 | 1:36.26 | |||||||
Carl Heyn Stage | 2003 | 25.62 | 2:01.88 | |||||||
3 | Gti2 Drenge 1 | 2003 | 399 | 2:02.89 | ||||||
GTI | 1:59.01 | |||||||||
Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 29.61 | 29.61 | |||||||
Esben Brasch Jensen | 2003 | 35.90 | 1:05.51 | |||||||
Kristoffer H. Jensen | 2003 | 30.46 | 1:35.97 | |||||||
Marco Knudsen | 2003 | 26.92 | 2:02.89 | |||||||
4 | Lyngby Drenge X | 2003 | 350 | 2:08.42 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Michael Halck | 2004 | 33.45 | 33.45 | |||||||
Christoffer W Frederiksen | 2003 | 33.12 | 1:06.57 | |||||||
Phillip Niemann Madsen | 2004 | 30.85 | 1:37.42 | |||||||
Andreas Hammer Dohn | 2006 | 31.00 | 2:08.42 | |||||||
5 | Vg17 Gsk Drenge | 2003 | 329 | 2:10.99 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:11.70 | |||||||||
Samuel Risager | 2003 | 36.45 | 36.45 | |||||||
Asger Johansen | 2003 | 31.91 | 1:08.36 | |||||||
Anton Skov Grell | 2004 | 33.08 | 1:41.44 | |||||||
Lauritz Johansen | 2004 | 29.55 | 2:10.99 | |||||||
Løb 17, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gti2 Drenge 2 | 2004 | 413 | 2:01.49 | ||||||
GTI | 2:03.01 | |||||||||
Emil Søby | 2004 | 32.82 | 32.82 | |||||||
Alexander Marcus Englev | 2004 | 32.64 | 1:05.46 | |||||||
Nicklas Plank | 2004 | 29.32 | 1:34.78 | |||||||
Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 26.71 | 2:01.49 | |||||||
2 | Kvik Youngsters | 2004 | 343 | 2:09.28 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:58.50 | |||||||||
Rasmus Warberg | 2004 | 30.40 | 30.40 | |||||||
Mathias Christensen | 2004 | 35.89 | 1:06.29 | |||||||
Oscar Kroos | 2004 | 34.27 | 1:40.56 | |||||||
Niklas Wiese Dobel | 2004 | 28.72 | 2:09.28 | |||||||
3 | Kvik K3 Drenge | 2004 | 321 | 2:12.18 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:18.60 | |||||||||
Sejer Andersen | 2005 | 32.79 | 32.79 | |||||||
Louie Hermansen | 2004 | 40.61 | 1:13.40 | |||||||
Casper Puggaard | 2005 | 30.34 | 1:43.74 | |||||||
Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 28.44 | 2:12.18 | |||||||
4 | Roskilde Vikings Årg 2 | 2004 | 241 | 2:25.27 | ||||||
Roskilde Svømning | 2:23.67 | |||||||||
Bertram Nyegaard | 2004 | 36.27 | 36.27 | |||||||
Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | 41.14 | 1:17.41 | |||||||
Pelle Colmorten | 2004 | 29.84 | 1:47.25 | |||||||
Valdemar Granic | 2006 | 38.02 | 2:25.27 | |||||||
Løb 17, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Roskilde Vikings Årg | 2005 | 297 | 2:15.63 | ||||||
Roskilde Svømning | 2:10.68 | |||||||||
Emil Isaksen | 2005 | 36.10 | 36.10 | |||||||
Carl-Emil Echardt | 2005 | 35.18 | 1:11.28 | |||||||
Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 32.62 | 1:43.90 | |||||||
Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 31.73 | 2:15.63 | |||||||
2 | Gti3 Drenge X | 2005 | 294 | 2:16.00 | ||||||
GTI | 2:20.34 | |||||||||
Vincent Borup Schärer | 2006 | 37.63 | 37.63 | |||||||
Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 37.00 | 1:14.63 | |||||||
Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 31.57 | 1:46.20 | |||||||
Daniel Bastholm | 2005 | 29.80 | 2:16.00 | |||||||
3 | Vi39 Gun Show | 2005 | 285 | 2:17.43 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:19.00 | |||||||||
Sean Petersen | 2006 | 33.84 | 33.84 | |||||||
Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 41.13 | 1:14.97 | |||||||
Sebastian Rendlev | 2005 | 32.64 | 1:47.61 | |||||||
Anders Gaard | 2006 | 29.82 | 2:17.43 | |||||||
4 | Kvik Drenge 2 | 2006 | 188 | 2:37.97 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:42.91 | |||||||||
Tobias Melhede | 2006 | 37.54 | 37.54 | |||||||
Emil Espinoza | 2006 | 46.18 | 1:23.72 | |||||||
Andreas Wiese Dobel | 2006 | 38.22 | 2:01.94 | |||||||
Viktor Sønder Koch | 2006 | 36.03 | 2:37.97 | |||||||
5 | Kvik Drenge 1 | 2005 | 180 | 2:40.18 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:38.59 | |||||||||
Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 41.30 | 41.30 | |||||||
Frederik Knakkergaard | 2005 | 45.27 | 1:26.57 | |||||||
Lucas Svej | 2005 | 39.67 | 2:06.24 | |||||||
Martin Munch Svendson | 2005 | 33.94 | 2:40.18 | |||||||
6 | Roskilde Vikinger 1 | 2007 | 174 | 2:41.82 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Jonathan Nyegaard | 2007 | 38.99 | 38.99 | |||||||
Frederik Isaksen | 2007 | 45.49 | 1:24.48 | |||||||
Christoffer Bo Andersen | 2007 | 44.00 | 2:08.48 | |||||||
Nicolas Christiansen | 2007 | 33.34 | 2:41.82 | |||||||
7 | Gti3 Drenge Y | 2005 | 156 | 2:48.09 | ||||||
GTI | 2:38.83 | |||||||||
Marius Mains | 2005 | 41.51 | 41.51 | |||||||
Philip Kriwat Petersen | 2007 | 55.57 | 1:37.08 | |||||||
Cilas Madsen | 2005 | 36.43 | 2:13.51 | |||||||
Mathias W. Rasmussen | 2005 | 34.58 | 2:48.09 | |||||||
8 | Kvik Drenge 3 | 2006 | 146 | 2:51.61 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:50.69 | |||||||||
Jacob Riiber Hvid | 2007 | 44.22 | 44.22 | |||||||
Marcus Skov Zacho | 2006 | 47.54 | 1:31.76 | |||||||
Otto Cairo | 2007 | 40.83 | 2:12.59 | |||||||
Philip Schou Christiansen | 2006 | 39.02 | 2:51.61 | |||||||
9 | Gtis 06Er Drenge | 2006 | 141 | 2:53.54 | ||||||
GTI | 2:57.50 | |||||||||
Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | 39.57 | 39.57 | |||||||
Frederik Luca Lamprecht | 2006 | 57.99 | 1:37.56 | |||||||
Emil Szipli Pedersen | 2006 | 43.28 | 2:20.84 | |||||||
Mark Dimon | 2006 | 32.70 | 2:53.54 | |||||||
10 | Gtis 07Er Drenge | 2007 | 120 | 3:03.11 | ||||||
GTI | 2:54.00 | |||||||||
Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | 47.01 | 47.01 | |||||||
Victor Bjørneborg | 2007 | 49.84 | 1:36.85 | |||||||
Frederik William Holm | 2007 | 43.32 | 2:20.17 | |||||||
Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | 42.94 | 3:03.11 | |||||||
11 | Gtis Talent Drenge | 2006 | 72 | 3:37.32 | ||||||
GTI | 3:37.50 | |||||||||
William Zuk Rasmussen | 2008 | 53.91 | 53.91 | |||||||
Alex Leander Dabelsteen | 2006 | 1:00.29 | 1:54.20 | |||||||
Simon Hasting Toft | 2006 | 49.41 | 2:43.61 | |||||||
Mathias Ankjær Pedersen | 2009 | 53.71 | 3:37.32 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 16:25 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:35 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 18, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | A6 Piger | 2004 | 503 | 2:09.84 | ||||||
A6 | 2:12.33 | |||||||||
Isabel Lillebæk | 2004 | 33.76 | 33.76 | |||||||
Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 35.14 | 1:08.90 | |||||||
Maya Hauerberg Terp | 2005 | 31.41 | 1:40.31 | |||||||
Silja Brage | 2005 | 29.53 | 2:09.84 | |||||||
2 | Vg17 Vest Piger 1 | 2004 | 490 | 2:10.97 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:13.50 | |||||||||
Emma Vega Thorsen | 2004 | 33.48 | 33.48 | |||||||
Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 35.35 | 1:08.83 | |||||||
Anne Sofie Devantier | 2004 | 31.02 | 1:39.85 | |||||||
Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 31.12 | 2:10.97 | |||||||
3 | Lyngby Piger X | 2004 | 488 | 2:11.13 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 34.21 | 34.21 | |||||||
Isabella Ravn Jensen | 2004 | 37.40 | 1:11.61 | |||||||
Laura Borre Jacobsen | 2004 | 30.65 | 1:42.26 | |||||||
Fiona Andrea Have | 2004 | 28.87 | 2:11.13 | |||||||
4 | Gti2 Piger 1 | 2004 | 462 | 2:13.52 | ||||||
GTI | 2:15.01 | |||||||||
Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 34.03 | 34.03 | |||||||
Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 37.04 | 1:11.07 | |||||||
Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 32.00 | 1:43.07 | |||||||
Mathilde Svendsen | 2004 | 30.45 | 2:13.52 | |||||||
5 | Kvik Ladys | 2004 | 456 | 2:14.13 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:08.00 | |||||||||
Alma Heyn Stage | 2004 | 32.35 | 32.35 | |||||||
Caroline Koch | 2005 | 37.77 | 1:10.12 | |||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 34.91 | 1:45.03 | |||||||
Emma Karoline Guldberg | 2005 | 29.10 | 2:14.13 | |||||||
6 | Vg17 Gsk Piger | 2004 | 403 | 2:19.78 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:19.19 | |||||||||
Laura L. Hørning | 2004 | 34.36 | 34.36 | |||||||
Freya Ry Nielsen | 2005 | 39.11 | 1:13.47 | |||||||
Thea Mikkelsen | 2005 | 33.92 | 1:47.39 | |||||||
Julie Dahl | 2004 | 32.39 | 2:19.78 | |||||||
7 | Lyngby Piger 2 | 2004 | 367 | 2:24.12 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Anastasia Smirnov | 2004 | 34.77 | 34.77 | |||||||
Emily Maack | 2004 | 39.30 | 1:14.07 | |||||||
Frederikke Elster | 2004 | 35.76 | 1:49.83 | |||||||
Kaisa Falkenberg Lending | 2005 | 34.29 | 2:24.12 | |||||||
8 | Gti2 Piger 2 | 2004 | 329 | 2:29.54 | ||||||
GTI | 2:20.01 | |||||||||
Clara Schmedes | 2004 | 36.77 | 36.77 | |||||||
Nomi I. K. Schau | 2004 | 41.17 | 1:17.94 | |||||||
Frida Høj Andersen | 2005 | 39.85 | 1:57.79 | |||||||
Ida Mørk | 2004 | 31.75 | 2:29.54 | |||||||
Løb 18, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Roskilde Skjoldmøer Årg 2 | 2005 | 391 | 2:21.14 | ||||||
Roskilde Svømning | 2:21.74 | |||||||||
Juliane Bo Andersen | 2005 | 36.20 | 36.20 | |||||||
Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 41.84 | 1:18.04 | |||||||
Sofie Lykke Petersen | 2005 | 33.85 | 1:51.89 | |||||||
Antoinette Zafra | 2005 | 29.25 | 2:21.14 | |||||||
2 | Kvik K3 Piger | 2005 | 375 | 2:23.11 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:26.80 | |||||||||
Lise Refsgaard | 2005 | 35.45 | 35.45 | |||||||
Clara Thomsen | 2006 | 42.33 | 1:17.78 | |||||||
Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 35.34 | 1:53.12 | |||||||
Victoria W. Stahl | 2005 | 29.99 | 2:23.11 | |||||||
3 | Lyngby Piger 1 | 2005 | 344 | 2:27.27 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Alma Olivarius | 2005 | 36.28 | 36.28 | |||||||
Patricia Petersen | 2005 | 43.52 | 1:19.80 | |||||||
Kathrine E. Larsen | 2005 | 36.41 | 1:56.21 | |||||||
Asta Højberg | 2005 | 31.06 | 2:27.27 | |||||||
4 | Vg17 Vest Piger 2 | 2005 | 310 | 2:32.49 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:27.53 | |||||||||
Ida Jacobsen | 2005 | 40.83 | 40.83 | |||||||
Mathilde U. Thorborg | 2005 | 39.65 | 1:20.48 | |||||||
Ella Gohr Metz | 2005 | 37.48 | 1:57.96 | |||||||
Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 34.53 | 2:32.49 | |||||||
5 | Gti3 Piger Z | 2005 | 272 | 2:39.38 | ||||||
GTI | 2:44.95 | |||||||||
Marie Skole Sørensen | 2006 | 42.16 | 42.16 | |||||||
Lærke Marie Clausen | 2005 | 45.22 | 1:27.38 | |||||||
Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 40.37 | 2:07.75 | |||||||
Emilia Gotfredsen | 2005 | 31.63 | 2:39.38 | |||||||
6 | Roskildes Skjoldmøer 1 | 2005 | 189 | 2:59.70 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Silje Sørensen | 2007 | 46.78 | 46.78 | |||||||
Tilde Schyth | 2006 | 50.91 | 1:37.69 | |||||||
Klara Frida Johansen | 2005 | 38.92 | 2:16.61 | |||||||
Eva de Maeyer | 2009 | 43.09 | 2:59.70 | |||||||
Løb 18, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vi39 Super Sild | 2006 | 396 | 2:20.59 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:20.00 | |||||||||
Sarah Gudme | 2007 | 37.21 | 37.21 | |||||||
Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 37.18 | 1:14.39 | |||||||
Alma Møller-Ern | 2006 | 34.17 | 1:48.56 | |||||||
Anna Andersen | 2007 | 32.03 | 2:20.59 | |||||||
2 | Kvik Piger 1 | 2007 | 364 | 2:24.53 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:15.00 | |||||||||
Martine Damborg | 2007 | 35.65 | 35.65 | |||||||
Sofie Ravn Herche | 2007 | 39.76 | 1:15.41 | |||||||
Emma Hansen | 2007 | 34.98 | 1:50.39 | |||||||
Laura Pedersen | 2007 | 34.14 | 2:24.53 | |||||||
3 | Gti3 Piger X | 2006 | 343 | 2:27.40 | ||||||
GTI | 2:27.10 | |||||||||
Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 38.43 | 38.43 | |||||||
Mathilde Willumsen | 2006 | 44.34 | 1:22.77 | |||||||
Julie Liv Madsen | 2006 | 30.95 | 1:53.72 | |||||||
Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 33.68 | 2:27.40 | |||||||
4 | Lyngby Piger Y | 2006 | 292 | 2:35.50 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Laura Cecilie Salling | 2006 | 41.97 | 41.97 | |||||||
Emily Reuter | 2006 | 43.15 | 1:25.12 | |||||||
Marie Elster | 2006 | 39.74 | 2:04.86 | |||||||
Mathilde Severs | 2006 | 30.64 | 2:35.50 | |||||||
5 | Gti3 Piger 2007 | 2007 | 237 | 2:46.82 | ||||||
GTI | 2:49.28 | |||||||||
Signe C. H. Naaby | 2007 | 42.83 | 42.83 | |||||||
Annika Frederiksen | 2007 | 47.24 | 1:30.07 | |||||||
Frida Caroline Knudsen | 2007 | 39.66 | 2:09.73 | |||||||
Naja O. K. Neergaard | 2007 | 37.09 | 2:46.82 | |||||||
6 | Gti3 Piger Y | 2006 | 219 | 2:51.12 | ||||||
GTI | 2:42.00 | |||||||||
Alberte Crone Larsen | 2006 | 38.04 | 38.04 | |||||||
Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | 1:00.60 | 1:38.64 | |||||||
Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 37.26 | 2:15.90 | |||||||
Mille Giolbas | 2006 | 35.22 | 2:51.12 | |||||||
7 | Kvik Piger 2 | 2006 | 201 | 2:56.19 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:25.00 | |||||||||
Laura Jørgensen | 2007 | 43.52 | 43.52 | |||||||
Freja Fyller Jacobsen | 2007 | 51.21 | 1:34.73 | |||||||
Katja Poulsen | 2006 | 41.20 | 2:15.93 | |||||||
Amanda Aidinian | 2007 | 40.26 | 2:56.19 | |||||||
8 | Gti3 Piger T | 2006 | 173 | 3:05.26 | ||||||
GTI | 2:43.88 | |||||||||
Fiona Lei Byrne | 2007 | 51.38 | 51.38 | |||||||
Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | 49.18 | 1:40.56 | |||||||
Louise Popp-Madsen | 2007 | 43.36 | 2:23.92 | |||||||
Mathilde Bremer Sørensen | 2006 | 41.34 | 3:05.26 | |||||||
9 | Kvik Piger 3 | 2007 | 150 | 3:14.14 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:30.00 | |||||||||
Vigga Skou | 2008 | 49.52 | 49.52 | |||||||
Ingeborg Fleron Qvant | 2007 | 53.98 | 1:43.50 | |||||||
Sophie Harborg Fuchs | 2007 | 48.78 | 2:32.28 | |||||||
Josephine Michelsen | 2007 | 41.86 | 3:14.14 | |||||||
10 | Gtis 08 Piger | 2008 | 134 | 3:21.42 | ||||||
GTI | 3:35.00 | |||||||||
Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | 52.19 | 52.19 | |||||||
Julie Bruun | 2008 | 59.98 | 1:52.17 | |||||||
Amalie Lykke Madsen | 2008 | 47.76 | 2:39.93 | |||||||
Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | 41.49 | 3:21.42 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 16:35 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 09:53 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Davidsen | 2003 | 484 | 27.65 | 57.23 | |||||
Vest-Brøndby | 59.85 | |||||||||
2 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 478 | 27.37 | 57.47 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 59.36 | |||||||||
3 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 442 | 28.11 | 58.97 | |||||
A6 | 59.64 | |||||||||
4 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 416 | 28.70 | 1:00.19 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:01.32 | |||||||||
5 | David Kristensen | 2003 | 311 | 32.04 | 1:06.28 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.80 | |||||||||
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Esben Rasmussen | 2004 | 423 | 28.93 | 59.86 | |||||
Vest-Brøndby | 1:01.93 | |||||||||
2 | Mathias Christensen | 2004 | 411 | 29.69 | 1:00.41 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.92 | |||||||||
3 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 395 | 29.77 | 1:01.21 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.19 | |||||||||
4 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 395 | 29.74 | 1:01.24 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.51 | |||||||||
5 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 375 | 29.35 | 1:02.31 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:02.31 | |||||||||
6 | Anders K. Kortegaard | 2004 | 359 | 30.09 | 1:03.19 | |||||
A6 | 1:04.84 | |||||||||
7 | Oscar Kroos | 2004 | 342 | 31.30 | 1:04.26 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.18 | |||||||||
8 | Noah Tranum | 2004 | 304 | 32.16 | 1:06.78 | |||||
A6 | 1:13.56 | |||||||||
9 | Alexander Hillhouse | 2004 | 281 | 33.39 | 1:08.55 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.92 | |||||||||
10 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 271 | 33.21 | 1:09.41 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:11.46 | |||||||||
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sean Petersen | 2006 | 359 | 30.26 | 1:03.21 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:05.83 | |||||||||
2 | Sejer Andersen | 2005 | 356 | 30.68 | 1:03.36 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.01 | |||||||||
3 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 319 | 31.25 | 1:05.72 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:07.69 | |||||||||
4 | Sebastian Rendlev | 2005 | 305 | 31.38 | 1:06.69 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:08.01 | |||||||||
5 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | 246 | 34.61 | 1:11.71 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.73 | |||||||||
6 | Vincent Borup Schärer | 2006 | 240 | 34.80 | 1:12.28 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:17.23 | |||||||||
7 | Cilas Madsen | 2005 | 238 | 34.63 | 1:12.42 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:14.25 | |||||||||
8 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 224 | 34.87 | 1:13.97 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.61 | |||||||||
9 | Lucas Svej | 2005 | 221 | 35.52 | 1:14.27 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.88 | |||||||||
10 | Frederik Isaksen | 2007 | 217 | 35.35 | 1:14.72 | |||||
Roskilde Svømning | 1:19.53 | |||||||||
11 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 215 | 35.58 | 1:14.97 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:18.41 | |||||||||
12 | Jonathan Nyegaard | 2007 | 215 | 35.53 | 1:14.98 | |||||
Roskilde Svømning | 1:16.20 | |||||||||
13 | Emil Espinoza | 2006 | 199 | 35.91 | 1:16.87 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.59 | |||||||||
14 | Frederik Knakkergaard | 2005 | 199 | 37.28 | 1:16.94 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.62 | |||||||||
15 | Mark Dimon | 2006 | 196 | 35.97 | 1:17.29 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:18.08 | |||||||||
16 | Viktor Sønder Koch | 2006 | 195 | 37.14 | 1:17.40 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.14 | |||||||||
17 | Nikolaj Nielsen | 2007 | 183 | 38.02 | 1:19.11 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:23.14 | |||||||||
18 | Martin Munch Svendson | 2005 | 183 | 36.89 | 1:19.13 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.28 | |||||||||
19 | Marinus Leisvig | 2007 | 181 | 37.71 | 1:19.33 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:21.85 | |||||||||
20 | Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | 180 | 36.91 | 1:19.50 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:21.83 | |||||||||
21 | Valdemar Granic | 2006 | 170 | 39.34 | 1:20.98 | |||||
Roskilde Svømning | 1:22.84 | |||||||||
22 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | 169 | 37.94 | 1:21.18 | |||||
Roskilde Svømning | 1:23.26 | |||||||||
23 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | 168 | 37.95 | 1:21.30 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:23.09 | |||||||||
24 | Victor Bjørneborg | 2007 | 167 | 38.93 | 1:21.49 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:23.62 | |||||||||
25 | Emil Szipli Pedersen | 2006 | 167 | 38.27 | 1:21.51 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:25.02 | |||||||||
26 | William Hvid | 2007 | 161 | 39.01 | 1:22.60 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:26.86 | |||||||||
27 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | 159 | 37.70 | 1:22.89 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:24.51 | |||||||||
28 | Jacob Riiber Hvid | 2007 | 142 | 39.64 | 1:26.02 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.18 | |||||||||
29 | Simon Dines Hansen | 2006 | 137 | 40.44 | 1:27.10 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.95 | |||||||||
30 | William Zuk Rasmussen | 2008 | 105 | 43.91 | 1:35.05 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:45.37 | |||||||||
31 | Simon Hasting Toft | 2006 | 104 | 44.45 | 1:35.37 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:39.79 | |||||||||
32 | Alex Leander Dabelsteen | 2006 | 101 | 45.00 | 1:36.23 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:39.33 | |||||||||
33 | William Echardt | 2008 | 94 | 45.38 | 1:38.53 | |||||
Roskilde Svømning | 1:35.71 | |||||||||
34 | Cornelis Colmorten | 2006 | 88 | 47.92 | 1:40.73 | |||||
Roskilde Svømning | 1:34.20 | |||||||||
35 | Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | 86 | 44.12 | 1:41.67 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:50.09 | |||||||||
36 | Mathias Ankjær Pedersen | 2009 | 50 | 52.43 | 2:01.73 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
37 | Valdemar Rudolf Tvedskov | 2008 | 46 | 57.06 | 2:04.96 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
38 | Philip Kriwat Petersen | 2007 | 44 | 55.66 | 2:06.88 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:03.77 | |||||||||
39 | Pelle Mølholm Lent Thomsen | 2009 | 43 | 1:02.43 | 2:07.87 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
40 | Mikkel Olsen | 2009 | 24 | 1:13.37 | 2:34.51 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 09:53 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 10:05 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 20, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 553 | 29.90 | 1:02.02 | |||||
A6 | 1:02.69 | |||||||||
2 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 520 | 30.11 | 1:03.27 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:02.37 | |||||||||
3 | Alma Heyn Stage | 2004 | 516 | 30.22 | 1:03.45 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.97 | |||||||||
4 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 488 | 31.06 | 1:04.62 | |||||
Vest-Brøndby | 1:05.89 | |||||||||
5 | Laura L. Hørning | 2004 | 483 | 30.66 | 1:04.87 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:03.42 | |||||||||
6 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 456 | 31.75 | 1:06.13 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:06.14 | |||||||||
7 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 446 | 32.00 | 1:06.60 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:09.73 | |||||||||
8 | Elisabeth Roskær | 2004 | 424 | 32.67 | 1:07.72 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.78 | |||||||||
8 | Isabel Lillebæk | 2004 | 424 | 32.16 | 1:07.72 | |||||
A6 | 1:06.68 | |||||||||
10 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 412 | 32.87 | 1:08.40 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:11.08 | |||||||||
11 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 389 | 33.43 | 1:09.73 | |||||
Vest-Brøndby | 1:12.11 | |||||||||
12 | Mathilde Svendsen | 2004 | 382 | 33.69 | 1:10.16 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:09.95 | |||||||||
13 | Ida Mørk | 2004 | 330 | 34.00 | 1:13.65 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:12.82 | |||||||||
- | Anne Sofie Devantier | 2004 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 1:07.32 | |||||||||
Løb 20, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Silja Brage | 2005 | 457 | 32.30 | 1:06.08 | |||||
A6 | 1:07.89 | |||||||||
2 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 436 | 32.41 | 1:07.11 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:09.76 | |||||||||
3 | Klara Frida Johansen | 2005 | 369 | 32.96 | 1:10.95 | |||||
Roskilde Svømning | 1:13.13 | |||||||||
4 | Ella Gohr Metz | 2005 | 348 | 34.17 | 1:12.35 | |||||
Vest-Brøndby | 1:13.49 | |||||||||
5 | Frida Høj Andersen | 2005 | 342 | 34.99 | 1:12.79 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:13.99 | |||||||||
6 | Emilia Gotfredsen | 2005 | 333 | 35.17 | 1:13.44 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:15.58 | |||||||||
- | Julie Merl Larsen | 2005 | DNS | |||||||
A6 | 1:13.23 | |||||||||
Løb 20, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 443 | 32.57 | 1:06.74 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.95 | |||||||||
2 | Anna Andersen | 2007 | 436 | 32.54 | 1:07.09 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:08.09 | |||||||||
3 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 345 | 34.62 | 1:12.54 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:16.19 | |||||||||
4 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 330 | 36.02 | 1:13.63 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.24 | |||||||||
5 | Emma Hansen | 2007 | 321 | 36.08 | 1:14.34 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.83 | |||||||||
6 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 310 | 36.17 | 1:15.20 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:21.77 | |||||||||
7 | Katja Poulsen | 2006 | 284 | 36.28 | 1:17.39 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.40 | |||||||||
7 | Mille Giolbas | 2006 | 284 | 37.16 | 1:17.39 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:22.27 | |||||||||
9 | Fanny Grange | 2006 | 277 | 35.98 | 1:18.04 | |||||
Roskilde Svømning | 1:21.33 | |||||||||
10 | Clara Thomsen | 2006 | 276 | 37.70 | 1:18.17 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.88 | |||||||||
11 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 272 | 36.36 | 1:18.48 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:20.86 | |||||||||
12 | Annika Frederiksen | 2007 | 248 | 39.13 | 1:21.00 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:21.93 | |||||||||
13 | Marie Skole Sørensen | 2006 | 242 | 38.31 | 1:21.60 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:27.24 | |||||||||
14 | Hanna Rørbech | 2006 | 240 | 38.62 | 1:21.85 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:23.39 | |||||||||
15 | Ronja Skriver Fabricius | 2006 | 228 | 39.57 | 1:23.30 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.78 | |||||||||
16 | Maja Andersen | 2007 | 217 | 41.22 | 1:24.65 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:27.10 | |||||||||
17 | Laura Jørgensen | 2007 | 212 | 40.04 | 1:25.36 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.62 | |||||||||
18 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | 209 | 39.88 | 1:25.67 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:28.69 | |||||||||
19 | Tilde Schyth | 2006 | 209 | 40.92 | 1:25.77 | |||||
Roskilde Svømning | 1:26.48 | |||||||||
20 | Smilla Hauge | 2007 | 208 | 39.62 | 1:25.85 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Ingeborg Fleron Qvant | 2007 | 206 | 41.38 | 1:26.20 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:34.25 | |||||||||
22 | Louise Popp-Madsen | 2007 | 203 | 40.60 | 1:26.57 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:33.43 | |||||||||
23 | Signe Schnabelrauch | 2006 | 202 | 38.82 | 1:26.69 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:23.64 | |||||||||
24 | Silje Sørensen | 2007 | 202 | 40.78 | 1:26.76 | |||||
Roskilde Svømning | 1:30.05 | |||||||||
25 | Signe C. H. Naaby | 2007 | 200 | 40.94 | 1:27.05 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:27.08 | |||||||||
26 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | 195 | 42.27 | 1:27.66 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:28.81 | |||||||||
27 | Amanda Aidinian | 2007 | 191 | 41.48 | 1:28.28 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.71 | |||||||||
28 | Sofja Kjeldsen | 2006 | 191 | 40.57 | 1:28.29 | |||||
Roskilde Svømning | 1:35.51 | |||||||||
29 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | 189 | 40.83 | 1:28.63 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:28.58 | |||||||||
30 | Fiona Lei Byrne | 2007 | 186 | 42.33 | 1:29.08 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:34.60 | |||||||||
31 | Isabella Fam | 2006 | 179 | 42.30 | 1:30.22 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.19 | |||||||||
32 | Maja Hansen | 2006 | 167 | 44.47 | 1:32.34 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:33.74 | |||||||||
33 | Leonora Wahl-Brink | 2007 | 163 | 46.25 | 1:33.12 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:37.31 | |||||||||
34 | Nora Berg | 2006 | 162 | 45.23 | 1:33.35 | |||||
Roskilde Svømning | 1:45.29 | |||||||||
35 | Sophie Harborg Fuchs | 2007 | 149 | 44.21 | 1:35.83 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:35.74 | |||||||||
36 | Mathilde Bremer Sørensen | 2006 | 143 | 44.67 | 1:37.32 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:36.11 | |||||||||
37 | Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | 135 | 46.10 | 1:39.03 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:41.52 | |||||||||
38 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | 127 | 49.30 | 1:41.05 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:43.49 | |||||||||
39 | Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | 124 | 48.14 | 1:42.08 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:48.66 | |||||||||
40 | Rebekka Gjørup Kristensen | 2007 | 114 | 47.27 | 1:44.75 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:39.26 | |||||||||
41 | Emily Kampmann Nielsen | 2007 | 109 | 48.95 | 1:46.42 | |||||
Greve Svømmeklub | 2:01.44 | |||||||||
42 | Isabella Høj Johansen | 2008 | 102 | 52.05 | 1:48.78 | |||||
Greve Svømmeklub | 2:10.15 | |||||||||
43 | Luna Madrid Poulsen | 2009 | 90 | 49.98 | 1:53.37 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
44 | Jasmin Algünerhan Didriksen | 2009 | 85 | 55.35 | 1:55.75 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
45 | Mathilde Dithmar | 2009 | 77 | 52.96 | 1:59.66 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
46 | Anna Eirfeldt | 2009 | 71 | 59.04 | 2:02.79 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
47 | Sofia Linnea Birk Pedersen | 2009 | 70 | 55.61 | 2:03.07 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
48 | Julie Bruun | 2008 | 61 | 56.81 | 2:09.12 | |||||
Greve Svømmeklub | 2:33.32 | |||||||||
- | Emma Haagen | 2006 | DNS | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:24.41 | |||||||||
- | Sally M. Dalfoss Siggaard | 2008 | DNS | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:49.72 | |||||||||
- | Emma Andersen | 2007 | DSQ | Tyvstart SW4.4 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:31.61 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 10:05 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 10:21 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 21, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Joakim Køhn | 2003 | 482 | 1:03.53 | 2:17.62 | 3:48.30 | 5:00.29 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:00.06 | |||||||||
2 | Carl Heyn Stage | 2003 | 415 | 1:08.98 | 2:28.70 | 4:05.37 | 5:15.70 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:30.78 | |||||||||
3 | Asger Johansen | 2003 | 412 | 1:08.07 | 2:36.55 | 4:03.12 | 5:16.43 | |||
Glostrup Svømmeklub | 5:23.82 | |||||||||
4 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 381 | 1:10.90 | 2:31.49 | 4:08.79 | 5:24.83 | |||
A6 | 5:30.01 | |||||||||
5 | Victor Toftehøj | 2003 | 375 | 1:13.66 | 2:42.16 | 4:09.69 | 5:26.41 | |||
A6 | 5:50.11 | |||||||||
6 | Marco Knudsen | 2003 | 352 | 1:25.87 | 2:44.56 | 4:21.42 | 5:33.38 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
7 | Samuel Risager | 2003 | 293 | 1:22.04 | 2:50.17 | 4:30.88 | 5:54.39 | |||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Warberg | 2004 | 439 | 1:07.87 | 2:24.21 | 3:55.45 | 5:09.73 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:28.87 | |||||||||
2 | Nicklas Plank | 2004 | 397 | 1:10.00 | 2:32.69 | 4:08.29 | 5:20.23 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Emil Søby | 2004 | 373 | 1:15.92 | 2:37.56 | 4:12.73 | 5:27.11 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 5:23.60 | |||||||||
4 | Anton Skov Grell | 2004 | 324 | 1:16.84 | 2:45.24 | 4:26.92 | 5:42.62 | |||
Glostrup Svømmeklub | 5:53.27 | |||||||||
5 | Lauritz Johansen | 2004 | 290 | 1:18.25 | 2:49.92 | 4:36.02 | 5:55.77 | |||
Glostrup Svømmeklub | 6:02.01 | |||||||||
- | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Viggo Prehn | 2004 | DNF | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Pelle Colmorten | 2004 | DSQ | ESB 300M SW7.6 | ||||||
Roskilde Svømning | 5:55.00 | |||||||||
Løb 21, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | 360 | 1:17.80 | 2:38.38 | 4:15.10 | 5:30.75 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:37.03 | |||||||||
2 | Anders Gaard | 2006 | 357 | 1:13.23 | 2:38.17 | 4:16.26 | 5:31.95 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 5:45.51 | |||||||||
3 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 334 | 1:14.33 | 2:40.92 | 4:23.63 | 5:39.13 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 319 | 1:20.40 | 2:49.66 | 4:29.85 | 5:44.32 | |||
Roskilde Svømning | 6:23.33 | |||||||||
5 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | 293 | 1:21.14 | 2:51.53 | 4:35.45 | 5:54.32 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Emil Isaksen | 2005 | 292 | 1:23.81 | 2:53.50 | 4:37.74 | 5:54.61 | |||
Roskilde Svømning | 7:12.00 | |||||||||
7 | Mads Sørensen | 2005 | 209 | 1:48.82 | 3:23.50 | 5:14.11 | 6:36.71 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 10:21 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 10:38 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 22, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 366 | 1:25.26 | 2:56.84 | 4:41.43 | 6:02.48 | |||
Vest-Brøndby | 5:59.22 | |||||||||
2 | Julie Dahl | 2004 | 349 | 1:26.70 | 2:57.17 | 4:40.58 | 6:08.18 | |||
Glostrup Svømmeklub | 6:15.27 | |||||||||
Løb 22, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thea Mikkelsen | 2005 | 405 | 1:21.54 | 2:53.82 | 4:30.91 | 5:50.53 | |||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
2 | Caroline Koch | 2005 | 400 | 1:27.07 | 2:58.35 | 4:35.28 | 5:52.12 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 6:22.98 | |||||||||
3 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 380 | 1:25.56 | 2:52.17 | 4:38.45 | 5:58.16 | |||
Roskilde Svømning | 5:53.12 | |||||||||
4 | Antoinette Zafra | 2005 | 378 | 1:21.28 | 2:52.48 | 4:37.45 | 5:58.54 | |||
Roskilde Svømning | 6:43.22 | |||||||||
5 | Lise Refsgaard | 2005 | 356 | 1:30.96 | 3:02.67 | 4:48.86 | 6:05.82 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 321 | 1:36.19 | 3:06.99 | 5:01.19 | 6:18.92 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 6:31.56 | |||||||||
7 | Asta Palmund | 2005 | 316 | 1:34.08 | 3:07.87 | 5:02.24 | 6:20.87 | |||
Roskilde Svømning | 5:57.92 | |||||||||
8 | Filippa Walløe | 2005 | 275 | 1:47.35 | 3:23.19 | 5:10.19 | 6:38.88 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Sofie Lykke Petersen | 2005 | DSQ | FL FLYB 225M SW7.1 | ||||||
Roskilde Svømning | 6:50.13 | |||||||||
Løb 22, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Liv Madsen | 2006 | 425 | 1:15.52 | 2:43.89 | 4:21.69 | 5:45.01 | |||
Greve Svømmeklub | 6:05.21 | |||||||||
2 | Alma Møller-Ern | 2006 | 366 | 1:20.48 | 2:56.29 | 4:37.62 | 6:02.62 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 6:37.77 | |||||||||
3 | Siv Reimer | 2006 | 312 | 1:34.73 | 3:12.15 | 4:58.78 | 6:22.49 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Signe C. H. Naaby | 2007 | 187 | 7:33.21 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Lara Smerdal | 2006 | DSQ | EFB 150M SW6.4 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 10:38 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 10:46 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 23, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 439 | 29.96 | 1:03.26 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.30 | |||||||||
2 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 407 | 30.44 | 1:04.85 | |||||
A6 | 1:03.33 | |||||||||
3 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | 352 | 31.89 | 1:08.06 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:09.45 | |||||||||
4 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 349 | 32.22 | 1:08.27 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:09.45 | |||||||||
5 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 293 | 33.10 | 1:12.34 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:15.98 | |||||||||
6 | Samuel Risager | 2003 | 232 | 34.82 | 1:18.20 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:19.27 | |||||||||
7 | David Kristensen | 2003 | 171 | 40.29 | 1:26.61 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 23, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oscar Isberg | 2004 | 358 | 32.05 | 1:07.69 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:07.76 | |||||||||
2 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 300 | 33.53 | 1:11.78 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:12.62 | |||||||||
3 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 281 | 34.27 | 1:13.33 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.17 | |||||||||
4 | Anton Skov Grell | 2004 | 275 | 34.03 | 1:13.89 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:13.35 | |||||||||
5 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 234 | 35.35 | 1:18.00 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.56 | |||||||||
6 | Bertram Nyegaard | 2004 | 162 | 38.50 | 1:28.10 | |||||
Roskilde Svømning | 1:25.91 | |||||||||
Løb 23, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julius Svarrer | 2005 | 364 | 31.56 | 1:07.31 | |||||
A6 | 1:07.98 | |||||||||
2 | Sejer Andersen | 2005 | 312 | 32.81 | 1:10.83 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 290 | 34.83 | 1:12.61 | |||||
Roskilde Svømning | 1:20.14 | |||||||||
4 | Daniel Bastholm | 2005 | 252 | 35.40 | 1:16.08 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:19.25 | |||||||||
5 | Sune Vergmann | 2005 | 250 | 34.91 | 1:16.25 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:18.47 | |||||||||
6 | Lucas Svej | 2005 | 182 | 39.08 | 1:24.81 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:33.14 | |||||||||
7 | Frederik Rasmussen | 2005 | 176 | 38.00 | 1:25.67 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:21.70 | |||||||||
8 | Cilas Madsen | 2005 | 174 | 38.50 | 1:26.09 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:32.41 | |||||||||
9 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 163 | 39.65 | 1:27.94 | |||||
Roskilde Svømning | 1:35.92 | |||||||||
10 | Emil Espinoza | 2006 | 145 | 41.60 | 1:31.38 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Martin Munch Svendson | 2005 | 118 | 42.81 | 1:37.81 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:37.71 | |||||||||
12 | Frederik William Holm | 2007 | 115 | 45.01 | 1:38.61 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
13 | Tobias Melhede | 2006 | 111 | 43.14 | 1:39.81 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Karl Svane Kristensen | 2005 | 88 | 48.41 | 1:47.81 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:51.01 | |||||||||
15 | Marcus Skov Zacho | 2006 | 84 | 46.47 | 1:49.55 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | DSQ | TYVSTART SW4.4 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:37.23 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 10:46 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 10:49 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 416 | 33.07 | 1:13.14 | |||||
Vest-Brøndby | 1:15.40 | |||||||||
2 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 373 | 33.91 | 1:15.81 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:14.13 | |||||||||
3 | Freja Møller | 2004 | 342 | 35.85 | 1:18.03 | |||||
A6 | 1:19.42 | |||||||||
4 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 317 | 36.57 | 1:20.07 | |||||
Vest-Brøndby | 1:21.66 | |||||||||
5 | Clara Schmedes | 2004 | 288 | 36.16 | 1:22.62 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:25.73 | |||||||||
6 | Alma Heyn Stage | 2004 | 283 | 38.79 | 1:23.12 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.36 | |||||||||
7 | Ida Mørk | 2004 | 275 | 39.18 | 1:23.97 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 274 | 38.71 | 1:24.07 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Elisabeth Roskær | 2004 | 273 | 39.52 | 1:24.14 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.15 | |||||||||
10 | Ulrika Paaske | 2004 | 254 | 37.67 | 1:26.17 | |||||
Roskilde Svømning | 1:26.07 | |||||||||
11 | Signe Astrup Taul | 2004 | 237 | 40.15 | 1:28.21 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:30.94 | |||||||||
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | 418 | 34.12 | 1:12.99 | |||||
A6 | 1:12.89 | |||||||||
2 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 280 | 37.49 | 1:23.42 | |||||
Vest-Brøndby | 1:41.28 | |||||||||
3 | Ida Jacobsen | 2005 | 213 | 39.34 | 1:31.34 | |||||
Vest-Brøndby | 1:30.63 | |||||||||
4 | Frida Høj Andersen | 2005 | 197 | 42.89 | 1:33.71 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
5 | Line Pedersen | 2005 | 168 | 42.40 | 1:38.95 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:37.90 | |||||||||
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Gudme | 2007 | 334 | 36.18 | 1:18.65 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:20.26 | |||||||||
2 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 296 | 38.76 | 1:21.93 | |||||
Roskilde Svømning | 1:29.79 | |||||||||
3 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 281 | 38.40 | 1:23.29 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:29.24 | |||||||||
4 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 278 | 39.56 | 1:23.60 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:29.49 | |||||||||
5 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 239 | 39.58 | 1:27.89 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:33.16 | |||||||||
6 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 187 | 41.29 | 1:35.42 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:32.30 | |||||||||
7 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 180 | 44.66 | 1:36.66 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
8 | Katja Poulsen | 2006 | 131 | 48.20 | 1:47.38 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 10:49 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:05 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 25, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Heyn Stage | 2003 | 489 | 25.71 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.48 | |||||||||
2 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 451 | 26.40 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 26.88 | |||||||||
3 | Marco Knudsen | 2003 | 446 | 26.51 | ||||||
Greve Svømmeklub | 26.63 | |||||||||
4 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 399 | 27.51 | ||||||
A6 | 28.26 | |||||||||
5 | Victor Toftehøj | 2003 | 307 | 30.03 | ||||||
A6 | 30.11 | |||||||||
Løb 25, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Warberg | 2004 | 441 | 26.61 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.08 | |||||||||
2 | Esben Rasmussen | 2004 | 417 | 27.11 | ||||||
Vest-Brøndby | 28.90 | |||||||||
3 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 387 | 27.80 | ||||||
Greve Svømmeklub | 27.59 | |||||||||
4 | Frederik Lund Hirsbak | 2004 | 370 | 28.21 | ||||||
A6 | 28.77 | |||||||||
5 | Emil Søby | 2004 | 369 | 28.24 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 27.81 | |||||||||
6 | Emil Witzner Hansen | 2004 | 337 | 29.11 | ||||||
A6 | 29.89 | |||||||||
7 | Alexander Hillhouse | 2004 | 283 | 30.85 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.97 | |||||||||
8 | Nicolas Mønsted-Martin | 2004 | 261 | 31.67 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.53 | |||||||||
- | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 28.85 | |||||||||
Løb 25, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | 353 | 28.64 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.37 | |||||||||
2 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 327 | 29.39 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.35 | |||||||||
3 | Daniel Bastholm | 2005 | 319 | 29.65 | ||||||
Greve Svømmeklub | 31.29 | |||||||||
4 | Sebastian Rendlev | 2005 | 316 | 29.74 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 30.43 | |||||||||
5 | Anders Gaard | 2006 | 287 | 30.69 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 31.24 | |||||||||
6 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 279 | 30.99 | ||||||
Roskilde Svømning | 30.77 | |||||||||
7 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | 278 | 31.01 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.93 | |||||||||
8 | Tobias Melhede | 2006 | 264 | 31.57 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.99 | |||||||||
9 | Otto Cairo | 2007 | 228 | 33.12 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.27 | |||||||||
10 | Andreas Wiese Dobel | 2006 | 221 | 33.47 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.83 | |||||||||
11 | Viktor Sønder Koch | 2006 | 190 | 35.22 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.09 | |||||||||
12 | Marius Mains | 2005 | 188 | 35.31 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 36.54 | |||||||||
13 | Marcus Skov Zacho | 2006 | 188 | 35.35 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.91 | |||||||||
14 | Nikolaj Nielsen | 2007 | 186 | 35.45 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 36.78 | |||||||||
15 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | 179 | 35.90 | ||||||
Roskilde Svømning | 37.86 | |||||||||
16 | Alexander Brink | 2005 | 138 | 39.18 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.04 | |||||||||
17 | Philip Schou Christiansen | 2006 | 133 | 39.63 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.13 | |||||||||
18 | William Zuk Rasmussen | 2008 | 111 | 42.09 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 45.37 | |||||||||
19 | William Echardt | 2008 | 85 | 45.96 | ||||||
Roskilde Svømning | 43.97 | |||||||||
20 | Cornelis Colmorten | 2006 | 83 | 46.34 | ||||||
Roskilde Svømning | 41.97 | |||||||||
21 | Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | 70 | 48.97 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 44.82 | |||||||||
22 | Mathias Ankjær Pedersen | 2009 | 57 | 52.57 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
23 | Pelle Mølholm Lent Thomsen | 2009 | 55 | 53.17 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
24 | Philip Kriwat Petersen | 2007 | 54 | 53.43 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 52.84 | |||||||||
25 | Semih Güven Karaibrahim | 2009 | 50 | 54.91 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
26 | Mingus Pold Thomsen | 2009 | 40 | 59.09 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Valdemar Rudolf Tvedskov | 2008 | DNS | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:05 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:14 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 26, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 528 | 28.75 | ||||||
A6 | 28.74 | |||||||||
2 | Alma Heyn Stage | 2004 | 494 | 29.39 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.42 | |||||||||
3 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 489 | 29.49 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.32 | |||||||||
4 | Anne Sofie Devantier | 2004 | 480 | 29.68 | ||||||
Vest-Brøndby | 30.51 | |||||||||
5 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 471 | 29.86 | ||||||
Vest-Brøndby | 29.83 | |||||||||
6 | Emma Ekman | 2004 | 425 | 30.91 | ||||||
A6 | 31.57 | |||||||||
Løb 26, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 472 | 29.83 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.74 | |||||||||
2 | Silja Brage | 2005 | 442 | 30.49 | ||||||
A6 | 31.78 | |||||||||
3 | Victoria W. Stahl | 2005 | 439 | 30.57 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.33 | |||||||||
4 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 425 | 30.89 | ||||||
Roskilde Svømning | 31.98 | |||||||||
5 | Klara Frida Johansen | 2005 | 396 | 31.64 | ||||||
Roskilde Svømning | 32.88 | |||||||||
6 | Emilia Gotfredsen | 2005 | 392 | 31.75 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 32.19 | |||||||||
7 | Ella Gohr Metz | 2005 | 370 | 32.36 | ||||||
Vest-Brøndby | 32.75 | |||||||||
8 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 255 | 36.62 | ||||||
Greve Svømmeklub | 35.47 | |||||||||
9 | Line Pedersen | 2005 | 235 | 37.65 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 36.74 | |||||||||
Løb 26, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Liv Madsen | 2006 | 481 | 29.65 | ||||||
Greve Svømmeklub | 30.38 | |||||||||
2 | Anna Andersen | 2007 | 400 | 31.54 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 31.48 | |||||||||
3 | Emma Hansen | 2007 | 385 | 31.93 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.80 | |||||||||
4 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 371 | 32.33 | ||||||
Greve Svømmeklub | 33.28 | |||||||||
5 | Molly Namensen | 2006 | 369 | 32.40 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.30 | |||||||||
6 | Alma Møller-Ern | 2006 | 361 | 32.61 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 34.27 | |||||||||
7 | Siv Reimer | 2006 | 361 | 32.63 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.00 | |||||||||
8 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 321 | 33.92 | ||||||
Greve Svømmeklub | 34.17 | |||||||||
9 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 320 | 33.96 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.52 | |||||||||
10 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 317 | 34.08 | ||||||
Greve Svømmeklub | 35.25 | |||||||||
11 | Fanny Grange | 2006 | 303 | 34.57 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Laura Pedersen | 2007 | 297 | 34.80 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.46 | |||||||||
13 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | 281 | 35.44 | ||||||
Greve Svømmeklub | 35.37 | |||||||||
14 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 280 | 35.50 | ||||||
Greve Svømmeklub | 35.18 | |||||||||
15 | Mille Giolbas | 2006 | 263 | 36.26 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.10 | |||||||||
16 | Signe Schnabelrauch | 2006 | 262 | 36.29 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.92 | |||||||||
17 | Marie Skole Sørensen | 2006 | 260 | 36.41 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.03 | |||||||||
18 | Hanna Rørbech | 2006 | 258 | 36.47 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.08 | |||||||||
19 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | 232 | 37.78 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.66 | |||||||||
20 | Tilde Schyth | 2006 | 232 | 37.82 | ||||||
Roskilde Svømning | 39.26 | |||||||||
21 | Silje Sørensen | 2007 | 231 | 37.85 | ||||||
Roskilde Svømning | 38.44 | |||||||||
22 | Ingeborg Fleron Qvant | 2007 | 226 | 38.11 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.22 | |||||||||
23 | Sofja Kjeldsen | 2006 | 207 | 39.28 | ||||||
Roskilde Svømning | 40.43 | |||||||||
24 | Isabella Fam | 2006 | 203 | 39.53 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.35 | |||||||||
25 | Mie Bysand | 2007 | 198 | 39.86 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.57 | |||||||||
26 | Freja Fyller Jacobsen | 2007 | 192 | 40.27 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.41 | |||||||||
27 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | 185 | 40.78 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.49 | |||||||||
28 | Mathilde Bremer Sørensen | 2006 | 183 | 40.90 | ||||||
Greve Svømmeklub | 43.64 | |||||||||
29 | Ingrid Ellehøj | 2007 | 172 | 41.71 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.04 | |||||||||
30 | Nora Berg | 2006 | 166 | 42.22 | ||||||
Roskilde Svømning | 43.33 | |||||||||
31 | Josephine Michelsen | 2007 | 162 | 42.61 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.25 | |||||||||
32 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | 158 | 42.92 | ||||||
Greve Svømmeklub | 44.99 | |||||||||
33 | Rebekka Gjørup Kristensen | 2007 | 126 | 46.35 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 44.35 | |||||||||
34 | Mathilde Dithmar | 2009 | 107 | 48.89 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
35 | Luna Madrid Poulsen | 2009 | 87 | 52.28 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
36 | Julie Bruun | 2008 | 87 | 52.38 | ||||||
Greve Svømmeklub | 59.29 | |||||||||
37 | Jasmin Algünerhan Didriksen | 2009 | 86 | 52.49 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
38 | Maja Maria Rasmussen | 2008 | 80 | 53.90 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
39 | Sofia Linnea Birk Pedersen | 2009 | 69 | 56.41 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
40 | Anna Eirfeldt | 2009 | 64 | 57.84 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
41 | Luna Lizette Marquardsen | 2007 | 60 | 59.34 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
- | Sally M. Dalfoss Siggaard | 2008 | DNS | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 46.80 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:14 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:04 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 27, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asger Johansen | 2003 | 463 | 32.63 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 32.20 | |||||||||
2 | Joakim Køhn | 2003 | 437 | 33.26 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.15 | |||||||||
- | Kristoffer H. Jensen | 2003 | DNS | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 27, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Christensen | 2004 | 350 | 35.82 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.98 | |||||||||
2 | Nicklas Plank | 2004 | 291 | 38.07 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.99 | |||||||||
3 | Pelle Colmorten | 2004 | 283 | 38.42 | ||||||
Roskilde Svømning | 40.08 | |||||||||
4 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 276 | 38.76 | ||||||
Greve Svømmeklub | 43.23 | |||||||||
5 | Bertram Nyegaard | 2004 | 217 | 41.97 | ||||||
Roskilde Svømning | 42.46 | |||||||||
Løb 27, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 349 | 35.86 | ||||||
Roskilde Svømning | 34.09 | |||||||||
2 | Sean Petersen | 2006 | 306 | 37.47 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 40.25 | |||||||||
3 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 254 | 39.87 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 41.20 | |||||||||
4 | Sune Vergmann | 2005 | 221 | 41.71 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.59 | |||||||||
5 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 187 | 44.13 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Emil Isaksen | 2005 | 187 | 44.14 | ||||||
Roskilde Svømning | 45.96 | |||||||||
7 | Frederik Isaksen | 2007 | 180 | 44.68 | ||||||
Roskilde Svømning | 47.84 | |||||||||
8 | Frederik Knakkergaard | 2005 | 173 | 45.24 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.81 | |||||||||
9 | Karl Svane Kristensen | 2005 | 166 | 45.91 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.18 | |||||||||
10 | Marius Mains | 2005 | 165 | 45.98 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 47.16 | |||||||||
11 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | 145 | 48.04 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 49.72 | |||||||||
12 | Marinus Leisvig | 2007 | 136 | 49.03 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 51.17 | |||||||||
13 | Viktor Sønder Koch | 2006 | 133 | 49.37 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.85 | |||||||||
14 | Otto Cairo | 2007 | 108 | 52.92 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.28 | |||||||||
15 | William Hvid | 2007 | 108 | 52.95 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 52.37 | |||||||||
16 | Frederik Luca Lamprecht | 2006 | 105 | 53.45 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 54.14 | |||||||||
17 | Jacob Riiber Hvid | 2007 | 100 | 54.34 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.35 | |||||||||
18 | Mikkel Olsen | 2009 | 52 | 1:07.50 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Semih Güven Karaibrahim | 2009 | 29 | 1:22.04 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Rasmussen | 2005 | DSQ | EJ SYNK ARM 7M SW7.2 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.14 | |||||||||
- | Mingus Pold Thomsen | 2009 | DSQ | TYVSTART SW4.4 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 12:04 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:53 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 28, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 546 | 35.03 | ||||||
A6 | 34.79 | |||||||||
2 | Mathilde Svendsen | 2004 | 348 | 40.69 | ||||||
Greve Svømmeklub | 44.17 | |||||||||
3 | Signe Astrup Taul | 2004 | 317 | 41.99 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.25 | |||||||||
4 | Clara Schmedes | 2004 | 291 | 43.17 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 43.94 | |||||||||
Løb 28, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | 452 | 37.31 | ||||||
A6 | 38.73 | |||||||||
2 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 407 | 38.63 | ||||||
Vest-Brøndby | 40.01 | |||||||||
3 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 397 | 38.95 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 38.86 | |||||||||
4 | Antoinette Zafra | 2005 | 319 | 41.88 | ||||||
Roskilde Svømning | 42.27 | |||||||||
5 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 307 | 42.45 | ||||||
Roskilde Svømning | 52.41 | |||||||||
6 | Asta Palmund | 2005 | 264 | 44.59 | ||||||
Roskilde Svømning | 53.00 | |||||||||
Løb 28, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 451 | 37.32 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 36.97 | |||||||||
2 | Sarah Gudme | 2007 | 387 | 39.28 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 40.60 | |||||||||
3 | Martine Damborg | 2007 | 308 | 42.38 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.36 | |||||||||
4 | Mathilde Willumsen | 2006 | 254 | 45.17 | ||||||
Greve Svømmeklub | 44.36 | |||||||||
5 | Laura Pedersen | 2007 | 224 | 47.10 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.13 | |||||||||
6 | Malene Dithmar | 2006 | 219 | 47.45 | ||||||
Greve Svømmeklub | 47.65 | |||||||||
7 | Laura Jørgensen | 2007 | 197 | 49.21 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.42 | |||||||||
8 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | 193 | 49.52 | ||||||
Greve Svømmeklub | 57.42 | |||||||||
9 | Smilla Hauge | 2007 | 190 | 49.77 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.53 | |||||||||
10 | Sophie Harborg Fuchs | 2007 | 175 | 51.18 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.97 | |||||||||
11 | Maja Hansen | 2006 | 160 | 52.71 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 53.64 | |||||||||
12 | Isabella Fam | 2006 | 156 | 53.10 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.36 | |||||||||
13 | Leonora Wahl-Brink | 2007 | 147 | 54.19 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.19 | |||||||||
14 | Maja Andersen | 2007 | 135 | 55.81 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
15 | Louise Popp-Madsen | 2007 | 124 | 57.30 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:05.08 | |||||||||
16 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | 119 | 58.16 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.93 | |||||||||
17 | Ronja Skriver Fabricius | 2006 | 107 | 1:00.24 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.86 | |||||||||
18 | Olivia Jarner | 2009 | 97 | 1:02.31 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
19 | Mie Bysand | 2007 | 76 | 1:07.50 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.09 | |||||||||
- | Emma Haagen | 2006 | DNS | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.99 | |||||||||
- | Emily Kampmann Nielsen | 2007 | DSQ | ESB 50M SW7.6 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
- | Isabella Høj Johansen | 2008 | DSQ | FL FLYB STAR SW7.1 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
- | Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | DSQ | ASYM BEN START SW7.5 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:10.08 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:53 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:13 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 29, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 457 | 31.87 | 1:05.72 | 1:40.98 | 2:17.12 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:10.58 | |||||||||
2 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 376 | 35.35 | 1:13.14 | 1:49.60 | 2:26.29 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:26.81 | |||||||||
3 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | 369 | 34.18 | 1:11.14 | 1:49.63 | 2:27.15 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:30.49 | |||||||||
4 | Marco Knudsen | 2003 | 341 | 35.16 | 1:13.45 | 1:53.33 | 2:31.14 | |||
Greve Svømmeklub | 2:32.03 | |||||||||
5 | Tobias Davidsen | 2003 | 340 | 34.64 | 1:12.61 | 1:52.38 | 2:31.30 | |||
Vest-Brøndby | 2:40.33 | |||||||||
Løb 29, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 383 | 33.86 | 1:10.33 | 1:47.83 | 2:25.41 | |||
Greve Svømmeklub | 2:26.77 | |||||||||
2 | Oscar Isberg | 2004 | 369 | 35.61 | 1:13.55 | 1:50.76 | 2:27.26 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:39.58 | |||||||||
3 | Viggo Prehn | 2004 | 302 | 37.84 | 1:18.63 | 1:59.29 | 2:37.41 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:32.45 | |||||||||
4 | Oscar Kroos | 2004 | 270 | 38.98 | 1:20.72 | 2:02.46 | 2:43.32 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:44.42 | |||||||||
5 | Lauritz Johansen | 2004 | 253 | 39.35 | 1:21.84 | 2:05.05 | 2:46.97 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:55.33 | |||||||||
6 | Nicolas Mønsted-Martin | 2004 | 216 | 41.48 | 1:25.78 | 2:11.68 | 2:55.80 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:51.44 | |||||||||
Løb 29, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | 363 | 34.69 | 1:12.95 | 1:50.72 | 2:28.02 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:31.62 | |||||||||
2 | Sean Petersen | 2006 | 286 | 36.38 | 1:18.03 | 2:00.81 | 2:40.25 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:43.65 | |||||||||
3 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 251 | 40.39 | 1:22.38 | 2:05.07 | 2:47.38 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:56.82 | |||||||||
4 | Vincent Borup Schärer | 2006 | 237 | 40.50 | 1:24.18 | 2:08.31 | 2:50.61 | |||
Greve Svømmeklub | 3:00.47 | |||||||||
5 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | 230 | 43.18 | 1:26.63 | 2:10.05 | 2:52.33 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:48.26 | |||||||||
6 | Tobias Melhede | 2006 | 216 | 40.79 | 1:26.64 | 2:11.90 | 2:56.04 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 209 | 42.24 | 1:27.39 | 2:14.18 | 2:57.99 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 3:04.35 | |||||||||
8 | Andreas Wiese Dobel | 2006 | 204 | 42.22 | 1:28.74 | 2:15.01 | 2:59.31 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Emil Espinoza | 2006 | 195 | 3:01.92 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | 181 | 45.30 | 1:33.08 | 2:20.63 | 3:06.70 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 3:13.26 | |||||||||
11 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | 168 | 46.32 | 1:34.99 | 2:23.45 | 3:11.12 | |||
Roskilde Svømning | 3:31.89 | |||||||||
12 | Jacob Riiber Hvid | 2007 | 149 | 46.84 | 1:37.10 | 2:28.69 | 3:19.07 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:20.07 | |||||||||
13 | Karl Svane Kristensen | 2005 | 142 | 49.11 | 1:40.63 | 2:32.96 | 3:22.31 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:23.53 | |||||||||
14 | Frederik Luca Lamprecht | 2006 | 138 | 46.93 | 1:39.37 | 2:33.66 | 3:24.05 | |||
Ishøj Svømme Klub | 3:15.22 | |||||||||
15 | Otto Cairo | 2007 | 138 | 47.39 | 1:41.45 | 2:34.00 | 3:24.35 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Simon Hasting Toft | 2006 | 128 | 47.47 | 1:42.13 | 2:37.46 | 3:29.26 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 3:41.54 | |||||||||
17 | Simon Dines Hansen | 2006 | 116 | 3:36.09 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Emil Szipli Pedersen | 2006 | 108 | 52.22 | 1:48.67 | 2:46.85 | 3:41.54 | |||
Greve Svømmeklub | 3:59.32 | |||||||||
- | Frederik Knakkergaard | 2005 | DSQ | EFB 150M SW6.4 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | DSQ | EFB 100M SW6.4 | ||||||
Roskilde Svømning | 3:02.44 | |||||||||
- | Jonathan Nyegaard | 2007 | DSQ | EFB 150M SW6.4 | ||||||
Roskilde Svømning | 3:08.93 | |||||||||
- | William Echardt | 2008 | DSQ | EFB 75M SW6.4 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 12:13 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:12 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 30, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura L. Hørning | 2004 | 446 | 36.65 | 1:16.16 | 1:56.79 | 2:36.03 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:36.54 | |||||||||
2 | Isabel Lillebæk | 2004 | 427 | 37.54 | 1:17.56 | 1:58.49 | 2:38.33 | |||
A6 | 2:45.38 | |||||||||
3 | Julie Dahl | 2004 | 374 | 39.46 | 1:22.32 | 2:04.97 | 2:45.35 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:53.83 | |||||||||
4 | Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 328 | 40.55 | 1:24.08 | 2:08.75 | 2:52.77 | |||
Vest-Brøndby | 3:00.78 | |||||||||
5 | Frederikke Meisner From | 2004 | 279 | 43.15 | 1:29.10 | 2:15.96 | 3:02.45 | |||
Roskilde Svømning | 3:10.74 | |||||||||
6 | Ida Mørk | 2004 | 270 | 43.56 | 1:30.70 | 2:18.59 | 3:04.39 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Anne Sofie Devantier | 2004 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 2:53.26 | |||||||||
Løb 30, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victoria W. Stahl | 2005 | 381 | 38.17 | 1:19.82 | 2:02.78 | 2:44.44 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:48.13 | |||||||||
2 | Thea Mikkelsen | 2005 | 344 | 41.28 | 1:24.01 | 2:07.70 | 2:50.14 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:53.72 | |||||||||
3 | Ida Jacobsen | 2005 | 282 | 43.46 | 1:30.48 | 2:18.41 | 3:01.77 | |||
Vest-Brøndby | 3:04.24 | |||||||||
Løb 30, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 380 | 38.55 | 1:20.39 | 2:03.46 | 2:44.52 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:49.63 | |||||||||
2 | Martine Damborg | 2007 | 369 | 1:23.13 | 2:05.43 | 2:46.18 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:49.39 | |||||||||
3 | Lara Smerdal | 2006 | 338 | 41.62 | 1:25.65 | 2:09.86 | 2:51.01 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:09.21 | |||||||||
4 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 333 | 41.89 | 1:25.62 | 2:09.77 | 2:52.00 | |||
Roskilde Svømning | 2:55.21 | |||||||||
5 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 298 | 41.32 | 1:27.35 | 2:14.75 | 2:58.47 | |||
Greve Svømmeklub | 2:58.93 | |||||||||
6 | Siv Reimer | 2006 | 294 | 41.64 | 1:26.19 | 2:13.08 | 2:59.28 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:03.96 | |||||||||
7 | Laura Pedersen | 2007 | 259 | 45.34 | 1:33.71 | 2:21.23 | 3:06.86 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:09.07 | |||||||||
8 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | 227 | 46.19 | 1:36.33 | 2:26.89 | 3:15.20 | |||
Greve Svømmeklub | 3:25.86 | |||||||||
9 | Signe C. H. Naaby | 2007 | 188 | 1:44.10 | 2:37.02 | 3:27.77 | ||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 3:31.01 | |||||||||
10 | Amanda Aidinian | 2007 | 186 | 49.51 | 1:43.37 | 2:38.68 | 3:28.82 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Smilla Hauge | 2007 | 158 | 51.06 | 1:46.47 | 2:45.84 | 3:40.18 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Ingrid Ellehøj | 2007 | 140 | 53.29 | 1:53.17 | 2:53.16 | 3:49.51 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Freja Fyller Jacobsen | 2007 | 133 | 54.96 | 3:53.40 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:48.14 | |||||||||
14 | Emma Andersen | 2007 | 128 | 3:56.15 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:50.77 | |||||||||
15 | Fiona Lei Byrne | 2007 | 122 | 4:00.05 | ||||||
Greve Svømmeklub | 3:48.17 | |||||||||
16 | Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | 117 | 59.93 | 3:06.70 | 4:03.27 | ||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 4:02.38 | |||||||||
- | Josephine Michelsen | 2007 | DSQ | EJ RYGL V46M SW6.2 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 12:12 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:28 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 31, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Joakim Køhn | 2003 | 519 | 28.77 | 1:02.57 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.13 | |||||||||
2 | Carl Heyn Stage | 2003 | 389 | 30.66 | 1:08.87 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.72 | |||||||||
3 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 375 | 31.38 | 1:09.71 | |||||
A6 | 1:11.87 | |||||||||
4 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 371 | 33.01 | 1:09.97 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:13.11 | |||||||||
5 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 349 | 33.76 | 1:11.43 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:13.29 | |||||||||
Løb 31, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Warberg | 2004 | 455 | 29.68 | 1:05.39 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.46 | |||||||||
2 | Anders K. Kortegaard | 2004 | 429 | 31.47 | 1:06.69 | |||||
A6 | 1:10.85 | |||||||||
3 | Nicklas Plank | 2004 | 373 | 31.05 | 1:09.85 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:09.32 | |||||||||
4 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 360 | 33.20 | 1:10.68 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:10.14 | |||||||||
5 | Esben Rasmussen | 2004 | 353 | 32.78 | 1:11.12 | |||||
Vest-Brøndby | 1:14.69 | |||||||||
6 | Frederik Lund Hirsbak | 2004 | 352 | 33.24 | 1:11.18 | |||||
A6 | 1:13.90 | |||||||||
6 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 352 | 33.67 | 1:11.18 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.74 | |||||||||
8 | Viggo Prehn | 2004 | 315 | 33.37 | 1:13.91 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.57 | |||||||||
9 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 314 | 35.05 | 1:13.95 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.24 | |||||||||
10 | Lauritz Johansen | 2004 | 306 | 34.52 | 1:14.63 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:16.83 | |||||||||
11 | Oscar Isberg | 2004 | 305 | 33.02 | 1:14.69 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:14.02 | |||||||||
12 | Anton Skov Grell | 2004 | 300 | 35.91 | 1:15.12 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:15.77 | |||||||||
13 | Emil Witzner Hansen | 2004 | 293 | 33.80 | 1:15.66 | |||||
A6 | 1:20.39 | |||||||||
14 | Alexander Hillhouse | 2004 | 280 | 35.14 | 1:16.83 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.82 | |||||||||
15 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 274 | 35.40 | 1:17.35 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:18.98 | |||||||||
16 | Louie Hermansen | 2004 | 274 | 35.79 | 1:17.36 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.56 | |||||||||
17 | Noah Tranum | 2004 | 270 | 34.78 | 1:17.79 | |||||
A6 | 1:22.36 | |||||||||
Løb 31, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julius Svarrer | 2005 | 375 | 31.42 | 1:09.75 | |||||
A6 | 1:10.01 | |||||||||
2 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 334 | 34.47 | 1:12.46 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:16.27 | |||||||||
3 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 318 | 33.69 | 1:13.62 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:14.12 | |||||||||
4 | Anders Gaard | 2006 | 292 | 35.22 | 1:15.76 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:14.20 | |||||||||
5 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 285 | 36.12 | 1:16.40 | |||||
Roskilde Svømning | 1:14.99 | |||||||||
6 | Daniel Bastholm | 2005 | 284 | 36.54 | 1:16.47 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:20.85 | |||||||||
7 | Sebastian Rendlev | 2005 | 278 | 35.42 | 1:17.00 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:17.06 | |||||||||
8 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | 274 | 36.89 | 1:17.36 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.72 | |||||||||
9 | Sune Vergmann | 2005 | 263 | 36.43 | 1:18.48 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:18.83 | |||||||||
10 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 224 | 39.38 | 1:22.80 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:22.18 | |||||||||
11 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | 221 | 38.23 | 1:23.08 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.04 | |||||||||
12 | Mads Sørensen | 2005 | 220 | 40.27 | 1:23.25 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.74 | |||||||||
13 | Lucas Svej | 2005 | 219 | 40.16 | 1:23.35 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.79 | |||||||||
14 | Frederik Rasmussen | 2005 | 217 | 39.26 | 1:23.67 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:23.83 | |||||||||
15 | Andreas Wiese Dobel | 2006 | 200 | 39.19 | 1:25.99 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.34 | |||||||||
16 | Marius Mains | 2005 | 190 | 41.16 | 1:27.37 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:32.82 | |||||||||
17 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 188 | 39.98 | 1:27.76 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:30.98 | |||||||||
18 | Cilas Madsen | 2005 | 183 | 39.17 | 1:28.52 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:37.91 | |||||||||
19 | Martin Munch Svendson | 2005 | 179 | 39.62 | 1:29.24 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:31.75 | |||||||||
20 | Marcus Skov Zacho | 2006 | 179 | 43.31 | 1:29.25 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.39 | |||||||||
21 | Marinus Leisvig | 2007 | 170 | 42.15 | 1:30.71 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:33.64 | |||||||||
22 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | 158 | 41.77 | 1:32.87 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:35.07 | |||||||||
23 | Victor Bjørneborg | 2007 | 153 | 44.76 | 1:33.98 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:41.19 | |||||||||
24 | Mark Dimon | 2006 | 150 | 46.85 | 1:34.64 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:35.60 | |||||||||
25 | Frederik William Holm | 2007 | 142 | 43.74 | 1:36.36 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:38.72 | |||||||||
26 | Alexander Brink | 2005 | 139 | 48.27 | 1:36.88 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:41.52 | |||||||||
27 | Emil Szipli Pedersen | 2006 | 137 | 47.38 | 1:37.57 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:40.93 | |||||||||
28 | William Hvid | 2007 | 131 | 45.51 | 1:39.02 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:40.00 | |||||||||
29 | Nikolaj Nielsen | 2007 | 129 | 45.71 | 1:39.30 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:42.61 | |||||||||
30 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | 124 | 45.06 | 1:40.63 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:38.20 | |||||||||
31 | Philip Schou Christiansen | 2006 | 108 | 49.63 | 1:45.35 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:41.89 | |||||||||
32 | Simon Hasting Toft | 2006 | 96 | 49.05 | 1:49.73 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:46.47 | |||||||||
33 | Alex Leander Dabelsteen | 2006 | 87 | 55.16 | 1:53.28 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:58.72 | |||||||||
34 | Cornelis Colmorten | 2006 | 73 | 56.57 | 2:00.01 | |||||
Roskilde Svømning | 1:54.96 | |||||||||
35 | William Zuk Rasmussen | 2008 | 67 | 57.95 | 2:03.80 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:12.48 | |||||||||
- | Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | DSQ | BRYSTBEN I FLY SW8.3 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:16.13 | |||||||||
- | Vincent Borup Schärer | 2006 | DSQ | EJ RYGL 50M SW6.2 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:27.43 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 12:28 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:59 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 32, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 548 | 32.24 | 1:09.24 | |||||
Vest-Brøndby | 1:09.33 | |||||||||
2 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 541 | 32.62 | 1:09.54 | |||||
A6 | 1:11.99 | |||||||||
3 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 470 | 33.35 | 1:12.84 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:12.80 | |||||||||
4 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 453 | 33.77 | 1:13.78 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:14.33 | |||||||||
5 | Emma Ekman | 2004 | 442 | 35.34 | 1:14.38 | |||||
A6 | 1:17.27 | |||||||||
6 | Freja Møller | 2004 | 389 | 37.11 | 1:17.60 | |||||
A6 | 1:17.56 | |||||||||
7 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 370 | 37.10 | 1:18.90 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:21.53 | |||||||||
8 | Elisabeth Roskær | 2004 | 362 | 38.09 | 1:19.51 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.23 | |||||||||
9 | Mathilde Svendsen | 2004 | 357 | 37.69 | 1:19.88 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:20.82 | |||||||||
10 | Clara Schmedes | 2004 | 340 | 37.01 | 1:21.12 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:21.15 | |||||||||
Løb 32, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Koch | 2005 | 413 | 36.40 | 1:16.06 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.62 | |||||||||
2 | Victoria W. Stahl | 2005 | 403 | 36.10 | 1:16.70 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.63 | |||||||||
3 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 363 | 35.96 | 1:19.43 | |||||
Roskilde Svømning | 1:18.91 | |||||||||
4 | Frida Høj Andersen | 2005 | 331 | 38.97 | 1:21.89 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:22.93 | |||||||||
5 | Filippa Walløe | 2005 | 325 | 39.01 | 1:22.40 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.56 | |||||||||
6 | Ella Gohr Metz | 2005 | 324 | 39.85 | 1:22.44 | |||||
Vest-Brøndby | 1:21.58 | |||||||||
7 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 324 | 38.83 | 1:22.50 | |||||
Vest-Brøndby | 1:23.71 | |||||||||
8 | Ida Jacobsen | 2005 | 311 | 40.82 | 1:23.64 | |||||
Vest-Brøndby | 1:23.22 | |||||||||
9 | Emilia Gotfredsen | 2005 | 301 | 39.12 | 1:24.53 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:26.26 | |||||||||
10 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 248 | 44.70 | 1:30.12 | |||||
Vest-Brøndby | 1:33.46 | |||||||||
11 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 227 | 45.13 | 1:32.85 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:28.79 | |||||||||
12 | Line Pedersen | 2005 | 218 | 44.26 | 1:34.06 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:35.36 | |||||||||
- | Julie Merl Larsen | 2005 | DNS | |||||||
A6 | 1:23.31 | |||||||||
- | Emma Karoline Guldberg | 2005 | DSQ | RYG AFSL MAVE SW6.5 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.38 | |||||||||
- | Klara Frida Johansen | 2005 | DSQ | RYG AFSL MAVE SW6.5 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:36.97 | |||||||||
Løb 32, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 445 | 33.81 | 1:14.22 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.10 | |||||||||
2 | Julie Liv Madsen | 2006 | 431 | 33.82 | 1:14.97 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:12.70 | |||||||||
3 | Sarah Gudme | 2007 | 392 | 36.38 | 1:17.37 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:17.54 | |||||||||
4 | Anna Andersen | 2007 | 381 | 36.92 | 1:18.14 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:17.77 | |||||||||
5 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 337 | 37.52 | 1:21.39 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:19.07 | |||||||||
6 | Alma Møller-Ern | 2006 | 326 | 38.21 | 1:22.32 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:21.74 | |||||||||
7 | Alberte Crone Larsen | 2006 | 323 | 38.94 | 1:22.59 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:22.72 | |||||||||
8 | Clara Thomsen | 2006 | 310 | 39.22 | 1:23.65 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.73 | |||||||||
9 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 296 | 40.35 | 1:24.98 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:28.81 | |||||||||
10 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 295 | 39.52 | 1:25.11 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.17 | |||||||||
11 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 264 | 41.21 | 1:28.31 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:29.93 | |||||||||
12 | Molly Namensen | 2006 | 261 | 39.56 | 1:28.57 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.32 | |||||||||
13 | Lara Smerdal | 2006 | 261 | 41.42 | 1:28.58 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.76 | |||||||||
14 | Mathilde Willumsen | 2006 | 258 | 40.99 | 1:28.91 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:29.83 | |||||||||
15 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 256 | 41.02 | 1:29.23 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:31.87 | |||||||||
16 | Annika Frederiksen | 2007 | 255 | 43.95 | 1:29.30 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:29.51 | |||||||||
17 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | 253 | 42.11 | 1:29.54 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:32.22 | |||||||||
18 | Mille Giolbas | 2006 | 247 | 42.85 | 1:30.24 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:33.29 | |||||||||
19 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 232 | 45.26 | 1:32.15 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:30.08 | |||||||||
20 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | 221 | 44.96 | 1:33.70 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:37.40 | |||||||||
21 | Fanny Grange | 2006 | 219 | 44.01 | 1:33.91 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
22 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | 213 | 43.03 | 1:34.77 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:37.48 | |||||||||
23 | Hanna Rørbech | 2006 | 213 | 42.65 | 1:34.79 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:35.29 | |||||||||
24 | Signe Schnabelrauch | 2006 | 210 | 43.87 | 1:35.23 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:38.70 | |||||||||
25 | Marie Skole Sørensen | 2006 | 206 | 45.81 | 1:35.90 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:41.74 | |||||||||
26 | Tilde Schyth | 2006 | 198 | 47.15 | 1:37.16 | |||||
Roskilde Svømning | 1:39.66 | |||||||||
27 | Ronja Skriver Fabricius | 2006 | 193 | 44.46 | 1:37.90 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:52.83 | |||||||||
28 | Malene Dithmar | 2006 | 181 | 47.98 | 1:40.04 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:43.02 | |||||||||
29 | Maja Andersen | 2007 | 181 | 46.93 | 1:40.15 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:36.71 | |||||||||
30 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | 177 | 50.34 | 1:40.89 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:42.65 | |||||||||
31 | Silje Sørensen | 2007 | 168 | 45.28 | 1:42.62 | |||||
Roskilde Svømning | 1:40.83 | |||||||||
32 | Freja Fyller Jacobsen | 2007 | 166 | 52.07 | 1:43.08 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:48.46 | |||||||||
33 | Louise Popp-Madsen | 2007 | 163 | 48.29 | 1:43.68 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:44.03 | |||||||||
34 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | 159 | 47.09 | 1:44.45 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:42.75 | |||||||||
35 | Maja Hansen | 2006 | 158 | 51.68 | 1:44.67 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:40.47 | |||||||||
36 | Emma Andersen | 2007 | 151 | 52.05 | 1:46.35 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:52.65 | |||||||||
37 | Nora Berg | 2006 | 140 | 51.49 | 1:48.88 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
38 | Mie Bysand | 2007 | 132 | 50.81 | 1:51.18 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:57.40 | |||||||||
39 | Mathilde Bremer Sørensen | 2006 | 130 | 53.94 | 1:51.77 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:57.44 | |||||||||
40 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | 128 | 53.35 | 1:52.27 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:58.29 | |||||||||
41 | Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | 124 | 53.85 | 1:53.60 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:56.22 | |||||||||
42 | Rebekka Gjørup Kristensen | 2007 | 117 | 58.31 | 1:55.83 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:58.96 | |||||||||
43 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | 101 | 58.75 | 2:01.60 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:53.75 | |||||||||
44 | Isabella Høj Johansen | 2008 | 98 | 57.89 | 2:02.58 | |||||
Greve Svømmeklub | 2:10.25 | |||||||||
45 | Emily Kampmann Nielsen | 2007 | 96 | 56.92 | 2:03.57 | |||||
Greve Svømmeklub | 2:03.99 | |||||||||
46 | Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | 94 | 59.83 | 2:04.26 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:57.67 | |||||||||
- | Emma Haagen | 2006 | DNS | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:35.35 | |||||||||
- | Sally M. Dalfoss Siggaard | 2008 | DNS | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:11.31 | |||||||||
- | Sofja Kjeldsen | 2006 | DSQ | EJ AFL RYG 50M SW6.5 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:46.32 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 12:59 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:02 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 33, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 456 | 1:04.36 | 2:14.73 | 3:24.74 | 4:35.57 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:40.62 | |||||||||
2 | Asger Johansen | 2003 | 452 | 1:05.78 | 2:17.02 | 3:28.34 | 4:36.37 | |||
Glostrup Svømmeklub | 4:51.58 | |||||||||
3 | Tobias Davidsen | 2003 | 447 | 1:04.93 | 2:15.49 | 3:27.06 | 4:37.48 | |||
Vest-Brøndby | 4:51.73 | |||||||||
4 | David Kristensen | 2003 | 321 | 1:13.22 | 2:31.29 | 3:50.45 | 5:09.97 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:21.23 | |||||||||
5 | Samuel Risager | 2003 | 279 | 1:15.66 | 2:39.33 | 4:02.91 | 5:24.76 | |||
Glostrup Svømmeklub | 6:02.87 | |||||||||
Løb 33, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Christensen | 2004 | 453 | 1:06.12 | 2:17.66 | 3:28.80 | 4:36.21 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:51.95 | |||||||||
2 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 405 | 1:07.65 | 2:21.70 | 3:35.67 | 4:46.85 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
3 | Oscar Kroos | 2004 | 383 | 1:09.77 | 2:24.02 | 3:39.52 | 4:52.10 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:49.72 | |||||||||
4 | Louie Hermansen | 2004 | 373 | 1:10.94 | 2:26.57 | 3:41.30 | 4:54.65 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:52.93 | |||||||||
5 | Bertram Nyegaard | 2004 | 354 | 1:08.71 | 2:25.67 | 3:43.85 | 4:59.99 | |||
Roskilde Svømning | 5:01.82 | |||||||||
6 | Pelle Colmorten | 2004 | 344 | 1:11.16 | 2:29.49 | 3:48.20 | 5:02.84 | |||
Roskilde Svømning | 5:43.46 | |||||||||
Løb 33, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sejer Andersen | 2005 | 382 | 1:10.57 | 2:26.43 | 3:41.51 | 4:52.42 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 344 | 1:10.88 | 2:29.64 | 3:48.52 | 5:02.79 | |||
Roskilde Svømning | 5:55.00 | |||||||||
3 | Emil Isaksen | 2005 | 324 | 1:13.38 | 2:32.02 | 3:50.97 | 5:08.91 | |||
Roskilde Svømning | 5:55.00 | |||||||||
4 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 258 | 1:21.04 | 2:46.44 | 4:11.06 | 5:33.02 | |||
Roskilde Svømning | 6:12.00 | |||||||||
5 | Jonathan Nyegaard | 2007 | 217 | 1:24.70 | 2:54.61 | 4:26.16 | 5:53.05 | |||
Roskilde Svømning | 6:01.53 | |||||||||
6 | Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | 192 | 1:25.37 | 2:59.09 | 4:35.27 | 6:07.76 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | 170 | 1:29.05 | 3:10.78 | 4:49.06 | 6:23.06 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
8 | Valdemar Granic | 2006 | 164 | 1:32.43 | 3:10.49 | 4:48.80 | 6:27.14 | |||
Roskilde Svømning | 6:47.90 | |||||||||
9 | Alex Leander Dabelsteen | 2006 | 99 | 1:46.64 | 3:48.11 | 5:46.96 | 7:37.91 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 14:02 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 13:37 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 34, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura L. Hørning | 2004 | 467 | 1:11.14 | 2:28.72 | 3:47.43 | 5:02.09 | |||
Glostrup Svømmeklub | 5:11.06 | |||||||||
2 | Alma Heyn Stage | 2004 | 463 | 1:13.10 | 2:33.22 | 3:51.33 | 5:03.13 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:10.63 | |||||||||
3 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 443 | 1:15.32 | 2:35.01 | 3:53.84 | 5:07.46 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Ulrika Paaske | 2004 | 364 | 1:18.28 | 2:43.13 | 4:07.04 | 5:28.27 | |||
Roskilde Svømning | 5:37.19 | |||||||||
5 | Julie Dahl | 2004 | 342 | 1:17.48 | 2:43.94 | 4:11.45 | 5:35.20 | |||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederikke Meisner From | 2004 | 301 | 1:22.47 | 2:52.86 | 4:23.13 | 5:49.90 | |||
Roskilde Svømning | 6:11.02 | |||||||||
Løb 34, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lise Refsgaard | 2005 | 438 | 1:14.22 | 2:33.14 | 3:52.01 | 5:08.67 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Asta Palmund | 2005 | 435 | 1:11.95 | 2:31.49 | 3:52.48 | 5:09.49 | |||
Roskilde Svømning | 5:08.17 | |||||||||
3 | Caroline Koch | 2005 | 429 | 1:15.55 | 2:36.14 | 3:53.94 | 5:10.82 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:36.92 | |||||||||
4 | Thea Mikkelsen | 2005 | 382 | 1:18.42 | 2:43.20 | 4:04.41 | 5:23.11 | |||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
5 | Antoinette Zafra | 2005 | 380 | 1:14.67 | 2:37.80 | 4:01.53 | 5:23.67 | |||
Roskilde Svømning | 5:34.00 | |||||||||
6 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 361 | 1:19.52 | 2:44.56 | 4:06.86 | 5:29.13 | |||
Roskilde Svømning | 5:56.62 | |||||||||
7 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 305 | 1:22.59 | 2:51.78 | 4:20.96 | 5:48.09 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 34, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Andersen | 2007 | 459 | 1:12.55 | 2:29.06 | 3:46.21 | 5:03.89 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 5:06.91 | |||||||||
2 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 407 | 1:17.62 | 2:38.03 | 3:59.09 | 5:16.23 | |||
Roskilde Svømning | 5:17.63 | |||||||||
3 | Emma Hansen | 2007 | 275 | 1:27.67 | 3:01.22 | 4:32.83 | 6:00.24 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | 233 | 1:33.33 | 3:11.92 | 4:46.81 | 6:20.76 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
5 | Laura Jørgensen | 2007 | 196 | 1:36.15 | 3:21.88 | 5:06.34 | 6:43.51 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | 168 | 1:37.76 | 3:28.00 | 5:20.86 | 7:04.90 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
- | Fiona Lei Byrne | 2007 | DNF | |||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 13:37 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:12 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 35, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 412 | 37.03 | 1:18.94 | 2:00.89 | 2:41.82 | |||
A6 | 2:44.22 | |||||||||
2 | Victor Toftehøj | 2003 | 411 | 36.32 | 1:17.83 | 2:00.37 | 2:41.95 | |||
A6 | 2:45.97 | |||||||||
3 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 399 | 38.13 | 1:20.11 | 2:02.16 | 2:43.52 | |||
Greve Svømmeklub | 2:49.75 | |||||||||
- | Joakim Køhn | 2003 | DSQ | FL FLYB 50M SW7.1 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:12.54 | |||||||||
Løb 35, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Søby | 2004 | 341 | 39.54 | 1:24.87 | 2:09.95 | 2:52.25 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 254 | 44.52 | 1:33.62 | 2:21.91 | 3:10.02 | |||
Greve Svømmeklub | 3:10.55 | |||||||||
- | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 3:02.69 | |||||||||
Løb 35, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 349 | 38.76 | 1:22.44 | 2:06.94 | 2:51.03 | |||
Greve Svømmeklub | 3:02.14 | |||||||||
2 | Marius Mains | 2005 | 195 | 48.29 | 1:41.18 | 2:35.20 | 3:27.58 | |||
Ishøj Svømme Klub | 3:57.52 | |||||||||
3 | Mads Sørensen | 2005 | 194 | 48.68 | 1:42.83 | 2:36.73 | 3:27.70 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Frederik Isaksen | 2007 | 183 | 48.03 | 1:42.68 | 2:38.02 | 3:32.01 | |||
Roskilde Svømning | 3:45.46 | |||||||||
5 | Victor Bjørneborg | 2007 | 164 | 52.26 | 1:48.82 | 2:43.91 | 3:39.66 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mark Dimon | 2006 | 162 | 49.16 | 1:47.28 | 2:45.31 | 3:40.89 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederik William Holm | 2007 | 134 | 53.10 | 1:53.73 | 2:53.80 | 3:55.14 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
8 | Simon Dines Hansen | 2006 | 127 | 52.70 | 1:54.57 | 2:55.67 | 3:59.44 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Frederik Luca Lamprecht | 2006 | 100 | 58.29 | 2:04.59 | 3:11.54 | 4:19.03 | |||
Ishøj Svømme Klub | 4:17.91 | |||||||||
10 | Philip Kriwat Petersen | 2007 | 69 | 1:02.12 | 2:18.62 | 3:36.32 | 4:52.79 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Alexander Brink | 2005 | DSQ | EJ BRYSTL 150M SW7.2 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:45.14 | |||||||||
- | Mikkel Olsen | 2009 | DSQ | TYVSTART SW4.4 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Philip Schou Christiansen | 2006 | DSQ | TYVSTART SW4.4 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 14:12 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:08 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 36, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 528 | 36.46 | 1:19.04 | 2:02.58 | 2:46.48 | |||
Vest-Brøndby | 2:47.34 | |||||||||
2 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 390 | 42.14 | 1:28.61 | 2:15.99 | 3:04.18 | |||
Greve Svømmeklub | 3:01.02 | |||||||||
3 | Signe Astrup Taul | 2004 | 340 | 42.81 | 1:31.57 | 2:22.02 | 3:12.69 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:06.42 | |||||||||
Løb 36, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | 469 | 40.04 | 1:24.18 | 2:09.12 | 2:53.16 | |||
A6 | 2:55.90 | |||||||||
2 | Silja Brage | 2005 | 467 | 40.80 | 1:25.18 | 2:09.97 | 2:53.35 | |||
A6 | 3:06.11 | |||||||||
3 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 402 | 40.94 | 1:27.17 | 2:13.97 | 3:02.19 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:55.34 | |||||||||
4 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 360 | 42.25 | 2:20.37 | 3:09.15 | 3:09.15 | |||
Vest-Brøndby | 3:05.86 | |||||||||
5 | Filippa Walløe | 2005 | 319 | 43.59 | 1:32.56 | 2:24.33 | 3:16.77 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:36.35 | |||||||||
6 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 246 | 48.38 | 1:43.63 | 2:39.74 | 3:34.55 | |||
Greve Svømmeklub | 3:56.78 | |||||||||
Løb 36, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 425 | 39.68 | 1:25.57 | 2:12.79 | 2:58.85 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:04.64 | |||||||||
2 | Clara Thomsen | 2006 | 317 | 45.41 | 1:36.53 | 2:27.81 | 3:17.34 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:51.83 | |||||||||
3 | Katja Poulsen | 2006 | 249 | 49.10 | 1:44.71 | 2:41.35 | 3:33.62 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:44.74 | |||||||||
4 | Mathilde Willumsen | 2006 | 248 | 48.58 | 1:43.78 | 2:40.01 | 3:34.05 | |||
Greve Svømmeklub | 3:52.27 | |||||||||
5 | Annika Frederiksen | 2007 | 237 | 51.37 | 1:45.88 | 2:43.55 | 3:37.39 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Laura Pedersen | 2007 | 237 | 49.27 | 1:46.37 | 2:42.94 | 3:37.41 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:42.58 | |||||||||
7 | Malene Dithmar | 2006 | 214 | 52.10 | 1:49.91 | 2:47.42 | 3:44.74 | |||
Greve Svømmeklub | 3:42.30 | |||||||||
8 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | 167 | 54.58 | 1:59.45 | 3:01.76 | 4:04.31 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Leonora Wahl-Brink | 2007 | 166 | 58.57 | 2:00.62 | 3:03.23 | 4:04.48 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Amanda Aidinian | 2007 | 157 | 57.46 | 2:01.36 | 3:06.30 | 4:09.39 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Ingeborg Fleron Qvant | 2007 | 155 | 57.13 | 2:01.22 | 3:06.18 | 4:10.20 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Julie Bruun | 2008 | 120 | 1:01.77 | 2:11.50 | 3:21.60 | 4:32.65 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
13 | Josephine Michelsen | 2007 | 119 | 1:05.57 | 2:16.68 | 3:24.84 | 4:33.58 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 14:08 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:24 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 37, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gti2 Drenge 1 | 2003 | 461 | 1:46.86 | ||||||
GTI | 1:47.99 | |||||||||
Marco Knudsen | 2003 | 26.43 | 26.43 | |||||||
Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 26.78 | 53.21 | |||||||
Nicolai Schuster Gath | 2003 | 27.03 | 1:20.24 | |||||||
Oscar Isberg | 2004 | 26.62 | 1:46.86 | |||||||
2 | A6 Drange | 2003 | 445 | 1:48.16 | ||||||
A6 | 1:50.22 | |||||||||
Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 27.22 | 27.22 | |||||||
Julius Svarrer | 2005 | 26.81 | 54.03 | |||||||
Nicolai Therkelsen | 2003 | 26.91 | 1:20.94 | |||||||
Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 27.22 | 1:48.16 | |||||||
3 | Kvik Dudes | 2003 | 441 | 1:48.46 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:48.50 | |||||||||
Carl Heyn Stage | 2003 | 25.82 | 25.82 | |||||||
Joakim Køhn | 2003 | 25.39 | 51.21 | |||||||
David Kristensen | 2003 | 30.37 | 1:21.58 | |||||||
Mikkel Jørgensen | 2003 | 26.88 | 1:48.46 | |||||||
4 | Vg17 Gsk Drenge | 2003 | 350 | 1:57.20 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
Lauritz Johansen | 2004 | 29.65 | 29.65 | |||||||
Samuel Risager | 2003 | 31.67 | 1:01.32 | |||||||
Anton Skov Grell | 2004 | 30.20 | 1:31.52 | |||||||
Asger Johansen | 2003 | 25.68 | 1:57.20 | |||||||
Løb 37, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gti2 Drenge 2 | 2004 | 437 | 1:48.78 | ||||||
GTI | 1:50.99 | |||||||||
Nicklas Plank | 2004 | 27.00 | 27.00 | |||||||
Emil Søby | 2004 | 27.46 | 54.46 | |||||||
Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 27.11 | 1:21.57 | |||||||
Alexander Marcus Englev | 2004 | 27.21 | 1:48.78 | |||||||
2 | Kvik Youngsters | 2004 | 389 | 1:53.10 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:55.00 | |||||||||
Rasmus Warberg | 2004 | 26.70 | 26.70 | |||||||
Mathias Christensen | 2004 | 27.99 | 54.69 | |||||||
Niklas Wiese Dobel | 2004 | 28.70 | 1:23.39 | |||||||
Oscar Kroos | 2004 | 29.71 | 1:53.10 | |||||||
3 | Kvik K3 Drenge | 2004 | 384 | 1:53.61 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:57.90 | |||||||||
Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 28.15 | 28.15 | |||||||
Viggo Prehn | 2004 | 28.83 | 56.98 | |||||||
Casper Puggaard | 2005 | 27.82 | 1:24.80 | |||||||
Sejer Andersen | 2005 | 28.81 | 1:53.61 | |||||||
4 | Gti3 Drenge Y | 2004 | 243 | 2:12.30 | ||||||
GTI | 2:19.08 | |||||||||
Mathias W. Rasmussen | 2005 | 33.12 | 33.12 | |||||||
Villads Brasch Jensen | 2004 | 31.36 | 1:04.48 | |||||||
Vincent Borup Schärer | 2006 | 33.27 | 1:37.75 | |||||||
Marius Mains | 2005 | 34.55 | 2:12.30 | |||||||
- | Roskilde Vikinger 2 | 2004 | DSQ | TYVSTART SW10.11 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Pelle Colmorten | 2004 | 27.98 | 27.98 | |||||||
Løb 37, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gti3 Drenge X | 2005 | 323 | 2:00.30 | ||||||
GTI | 2:05.06 | |||||||||
Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 30.39 | 30.39 | |||||||
Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 28.85 | 59.24 | |||||||
Daniel Bastholm | 2005 | 29.67 | 1:28.91 | |||||||
Cilas Madsen | 2005 | 31.39 | 2:00.30 | |||||||
2 | Vi39 Gun Show | 2005 | 322 | 2:00.45 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:04.00 | |||||||||
Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 32.45 | 32.45 | |||||||
Sean Petersen | 2006 | 28.68 | 1:01.13 | |||||||
Sebastian Rendlev | 2005 | 29.77 | 1:30.90 | |||||||
Anders Gaard | 2006 | 29.55 | 2:00.45 | |||||||
3 | Roskilde Vikings Årgang | 2005 | 313 | 2:01.53 | ||||||
Roskilde Svømning | 2:00.43 | |||||||||
Emil Isaksen | 2005 | 30.25 | 30.25 | |||||||
Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 32.17 | 1:02.42 | |||||||
Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 30.56 | 1:32.98 | |||||||
Carl-Emil Echardt | 2005 | 28.55 | 2:01.53 | |||||||
4 | Kvik Drenge 1 | 2005 | 256 | 2:10.02 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:15.81 | |||||||||
Andreas Wiese Dobel | 2006 | 32.82 | 32.82 | |||||||
Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 32.84 | 1:05.66 | |||||||
Lucas Svej | 2005 | 33.22 | 1:38.88 | |||||||
Tobias Melhede | 2006 | 31.14 | 2:10.02 | |||||||
5 | Kvik Drenge 2 | 2005 | 205 | 2:19.90 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:20.71 | |||||||||
Karl Svane Kristensen | 2005 | 37.61 | 37.61 | |||||||
Emil Espinoza | 2006 | 34.16 | 1:11.77 | |||||||
Frederik Knakkergaard | 2005 | 33.72 | 1:45.49 | |||||||
Marcus Skov Zacho | 2006 | 34.41 | 2:19.90 | |||||||
6 | Roskilde Vikinger 1 | 2006 | 203 | 2:20.40 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Frederik Isaksen | 2007 | 34.31 | 34.31 | |||||||
Jonathan Nyegaard | 2007 | 33.82 | 1:08.13 | |||||||
Christoffer Bo Andersen | 2007 | 35.42 | 1:43.55 | |||||||
Valdemar Granic | 2006 | 36.85 | 2:20.40 | |||||||
7 | Gtis 06Er Drenge | 2006 | 189 | 2:23.69 | ||||||
GTI | 2:24.00 | |||||||||
Emil Szipli Pedersen | 2006 | 36.60 | 36.60 | |||||||
Frederik Luca Lamprecht | 2006 | 37.63 | 1:14.23 | |||||||
Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | 36.17 | 1:50.40 | |||||||
Mark Dimon | 2006 | 33.29 | 2:23.69 | |||||||
8 | Kvik Drenge 3 | 2005 | 148 | 2:35.85 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:30.08 | |||||||||
Viktor Sønder Koch | 2006 | 35.02 | 35.02 | |||||||
Simon Dines Hansen | 2006 | 40.33 | 1:15.35 | |||||||
Alexander Brink | 2005 | 39.83 | 1:55.18 | |||||||
Philip Schou Christiansen | 2006 | 40.67 | 2:35.85 | |||||||
9 | Gtis 07Er Drenge | 2007 | 142 | 2:38.31 | ||||||
GTI | 2:30.50 | |||||||||
Frederik William Holm | 2007 | 39.17 | 39.17 | |||||||
Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | 37.33 | 1:16.50 | |||||||
Victor Bjørneborg | 2007 | 36.88 | 1:53.38 | |||||||
Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | 44.93 | 2:38.31 | |||||||
10 | Gtis Talent Drenge | 2006 | 86 | 3:06.60 | ||||||
GTI | 2:53.00 | |||||||||
William Zuk Rasmussen | 2008 | 44.12 | 44.12 | |||||||
Simon Hasting Toft | 2006 | 45.40 | 1:29.52 | |||||||
Alex Leander Dabelsteen | 2006 | 45.36 | 2:14.88 | |||||||
Philip Kriwat Petersen | 2007 | 51.72 | 3:06.60 | |||||||
11 | Gtis 09Er Drenge | 2009 | 40 | 4:00.66 | ||||||
GTI | ||||||||||
Mikkel Olsen | 2009 | 1:11.12 | 1:11.12 | |||||||
Pelle Mølholm Lent Thomsen | 2009 | |||||||||
Semih Güven Karaibrahim | 2009 | 3:06.25 | 3:06.25 | |||||||
Mathias Ankjær Pedersen | 2009 | 54.41 | 4:00.66 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 14:24 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangs Cup | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:29 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 38, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | A6 Piger | 2004 | 519 | 1:57.20 | ||||||
A6 | 1:59.98 | |||||||||
Maya Hauerberg Terp | 2005 | 29.30 | 29.30 | |||||||
Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 28.46 | 57.76 | |||||||
Silja Brage | 2005 | 29.89 | 1:27.65 | |||||||
Emma Ekman | 2004 | 29.55 | 1:57.20 | |||||||
2 | Gti2 Piger 1 | 2004 | 513 | 1:57.67 | ||||||
GTI | 2:03.99 | |||||||||
Mathilde Svendsen | 2004 | 30.91 | 30.91 | |||||||
Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 29.47 | 1:00.38 | |||||||
Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 29.09 | 1:29.47 | |||||||
Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 28.20 | 1:57.67 | |||||||
3 | Vg17 Vest Piger 1 | 2004 | 512 | 1:57.79 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:59.90 | |||||||||
Anne Sofie Devantier | 2004 | 29.68 | 29.68 | |||||||
Emma Vega Thorsen | 2004 | 29.24 | 58.92 | |||||||
Lykke Gøttrup Jensen | 2004 | 30.79 | 1:29.71 | |||||||
Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 28.08 | 1:57.79 | |||||||
4 | Kvik Ladys | 2004 | 437 | 2:04.18 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:56.00 | |||||||||
Alma Heyn Stage | 2004 | 28.86 | 28.86 | |||||||
Elisabeth Roskær | 2004 | 31.03 | 59.89 | |||||||
Molly Namensen | 2006 | 32.31 | 1:32.20 | |||||||
Signe Astrup Taul | 2004 | 31.98 | 2:04.18 | |||||||
5 | Vg17 Gsk Piger | 2004 | 424 | 2:05.42 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:04.70 | |||||||||
Laura L. Hørning | 2004 | 29.65 | 29.65 | |||||||
Freya Ry Nielsen | 2005 | 31.31 | 1:00.96 | |||||||
Thea Mikkelsen | 2005 | 31.98 | 1:32.94 | |||||||
Julie Dahl | 2004 | 32.48 | 2:05.42 | |||||||
6 | Gti2 Piger 2 | 2004 | 387 | 2:09.22 | ||||||
GTI | 2:09.99 | |||||||||
Nomi I. K. Schau | 2004 | 31.13 | 31.13 | |||||||
Frida Høj Andersen | 2005 | 33.61 | 1:04.74 | |||||||
Ida Mørk | 2004 | 32.65 | 1:37.39 | |||||||
Clara Schmedes | 2004 | 31.83 | 2:09.22 | |||||||
Løb 38, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kvik K3 Piger | 2005 | 480 | 2:00.28 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:07.40 | |||||||||
Emma Karoline Guldberg | 2005 | 30.39 | 30.39 | |||||||
Lise Refsgaard | 2005 | 29.72 | 1:00.11 | |||||||
Victoria W. Stahl | 2005 | 30.13 | 1:30.24 | |||||||
Caroline Koch | 2005 | 30.04 | 2:00.28 | |||||||
2 | Roskilde Skjoldmøer Årg | 2005 | 446 | 2:03.28 | ||||||
Roskilde Svømning | 2:08.45 | |||||||||
Juliane Bo Andersen | 2005 | 31.02 | 31.02 | |||||||
Sofie Lykke Petersen | 2005 | 30.98 | 1:02.00 | |||||||
Asta Palmund | 2005 | 31.55 | 1:33.55 | |||||||
Antoinette Zafra | 2005 | 29.73 | 2:03.28 | |||||||
3 | Vg17 Vest Piger 2 | 2005 | 336 | 2:15.55 | ||||||
Vest-Brøndby | 2:19.90 | |||||||||
Ella Gohr Metz | 2005 | 32.69 | 32.69 | |||||||
Mathilde U. Thorborg | 2005 | 35.41 | 1:08.10 | |||||||
Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 34.51 | 1:42.61 | |||||||
Ida Jacobsen | 2005 | 32.94 | 2:15.55 | |||||||
4 | Gti3 Piger Z | 2005 | 299 | 2:20.92 | ||||||
GTI | 2:21.19 | |||||||||
Emilia Gotfredsen | 2005 | 32.16 | 32.16 | |||||||
Marie Skole Sørensen | 2006 | 34.79 | 1:06.95 | |||||||
Lærke Marie Clausen | 2005 | 37.48 | 1:44.43 | |||||||
Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | 36.49 | 2:20.92 | |||||||
5 | Roskildes Skjoldmøer 1 | 2005 | 288 | 2:22.55 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Sofja Kjeldsen | 2006 | 38.86 | 38.86 | |||||||
Fanny Grange | 2006 | 34.95 | 1:13.81 | |||||||
Silje Sørensen | 2007 | 37.77 | 1:51.58 | |||||||
Klara Frida Johansen | 2005 | 30.97 | 2:22.55 | |||||||
Løb 38, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kvik Piger 1 | 2007 | 413 | 2:06.48 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:10.00 | |||||||||
Laura Pedersen | 2007 | 35.27 | 35.27 | |||||||
Martine Damborg | 2007 | 31.43 | 1:06.70 | |||||||
Emma Hansen | 2007 | 31.30 | 1:38.00 | |||||||
Sofie Ravn Herche | 2007 | 28.48 | 2:06.48 | |||||||
2 | Vi39 Super Sild | 2006 | 411 | 2:06.70 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:12.00 | |||||||||
Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 32.58 | 32.58 | |||||||
Sarah Gudme | 2007 | 31.68 | 1:04.26 | |||||||
Alma Møller-Ern | 2006 | 32.24 | 1:36.50 | |||||||
Anna Andersen | 2007 | 30.20 | 2:06.70 | |||||||
3 | Gti3 Piger X | 2006 | 385 | 2:09.49 | ||||||
GTI | 2:13.00 | |||||||||
Julie Liv Madsen | 2006 | 30.15 | 30.15 | |||||||
Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 34.09 | 1:04.24 | |||||||
Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 33.28 | 1:37.52 | |||||||
Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 31.97 | 2:09.49 | |||||||
4 | Gti3 Piger Y | 2006 | 297 | 2:21.12 | ||||||
GTI | 2:22.22 | |||||||||
Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 34.93 | 34.93 | |||||||
Mathilde Willumsen | 2006 | 37.03 | 1:11.96 | |||||||
Alberte Crone Larsen | 2006 | 34.25 | 1:46.21 | |||||||
Mille Giolbas | 2006 | 34.91 | 2:21.12 | |||||||
5 | Gti3 Piger 2007 | 2007 | 258 | 2:27.99 | ||||||
GTI | 2:30.24 | |||||||||
Frida Caroline Knudsen | 2007 | 36.38 | 36.38 | |||||||
Annika Frederiksen | 2007 | 36.30 | 1:12.68 | |||||||
Naja O. K. Neergaard | 2007 | 38.81 | 1:51.49 | |||||||
Signe C. H. Naaby | 2007 | 36.50 | 2:27.99 | |||||||
6 | Kvik Piger 3 | 2006 | 237 | 2:32.10 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:40.00 | |||||||||
Isabella Fam | 2006 | 39.33 | 39.33 | |||||||
Ronja Skriver Fabricius | 2006 | 35.95 | 1:15.28 | |||||||
Sophie Harborg Fuchs | 2007 | 40.38 | 1:55.66 | |||||||
Smilla Hauge | 2007 | 36.44 | 2:32.10 | |||||||
7 | Kvik Piger 2 | 2006 | 228 | 2:34.24 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:30.00 | |||||||||
Laura Jørgensen | 2007 | 40.21 | 40.21 | |||||||
Amanda Aidinian | 2007 | 40.86 | 1:21.07 | |||||||
Ingeborg Fleron Qvant | 2007 | 38.24 | 1:59.31 | |||||||
Katja Poulsen | 2006 | 34.93 | 2:34.24 | |||||||
8 | Gti3 Piger T | 2006 | 198 | 2:41.63 | ||||||
GTI | 3:15.90 | |||||||||
Malene Dithmar | 2006 | 40.83 | 40.83 | |||||||
Fiona Lei Byrne | 2007 | 38.29 | 1:19.12 | |||||||
Louise Popp-Madsen | 2007 | 39.94 | 1:59.06 | |||||||
Mathilde Bremer Sørensen | 2006 | 42.57 | 2:41.63 | |||||||
9 | Gtis 08 Piger | 2008 | 140 | 3:01.16 | ||||||
GTI | 3:06.00 | |||||||||
Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | 42.89 | 42.89 | |||||||
Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | 43.34 | 1:26.23 | |||||||
Julie Bruun | 2008 | 54.51 | 2:20.74 | |||||||
Amalie Lykke Madsen | 2008 | 40.42 | 3:01.16 | |||||||
10 | Gtis 2009 Piger | 2009 | 89 | 3:30.69 | ||||||
GTI | ||||||||||
Jasmin Algünerhan Didriksen | 2009 | 51.52 | 51.52 | |||||||
Luna Madrid Poulsen | 2009 | 1:42.71 | 2:34.23 | |||||||
Mathilde Dithmar | 2009 | 56.46 | 3:30.69 | |||||||
Anna Eirfeldt | 2009 | 3:30.69 | ||||||||
11 | Gti Ta Piger | 2007 | 81 | 3:36.92 | ||||||
GTI | ||||||||||
Luna Lizette Marquardsen | 2007 | 1:42.47 | 1:42.47 | |||||||
Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | 26.93 | 2:09.40 | |||||||
Sofia Linnea Birk Pedersen | 2009 | 31.45 | 2:40.85 | |||||||
Maja Maria Rasmussen | 2008 | 56.07 | 3:36.92 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 14:29 |