Results for SB-Cup 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | SB Cup 2018 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stvne by | Korsr | Udskriftstidspunkt | 15:15 | |||
Arrangr | SVM Korsr | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 10 marts 2018 |
Lb 38, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Tristan Houmann | 2008 | Ringsted Svmme Klub | 39.38 | 1:23.12 | |||||
2 | Linus Noe | 2008 | Dragsholm Svmmeklub | 41.96 | 1:27.01 | |||||
3 | Christian Kempel Laursen | 2008 | Vrlse Svmmeklub | 44.93 | 1:31.49 | |||||
4 | Jeppe Nielsen | 2007 | Nstved IF | 45.49 | 1:36.96 | |||||
5 | Oscar Haak | 2007 | Ringsted Svmme Klub | 45.79 | 1:40.04 | |||||
6 | Andreas M. Nielsen | 2008 | Nstved IF | 47.12 | 1:40.22 | |||||
- | Christian Quist | 2007 | SVM Korsr | DSQ | Tyvstart | |||||
Lb 38, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Konrad Clausen | 2005 | SVM Korsr | 31.18 | 1:04.78 | |||||
2 | Malthe Foged | 2005 | Nstved IF | 31.69 | 1:05.99 | |||||
3 | Christian Se Jepsen | 2005 | SVM Korsr | 33.96 | 1:10.27 | |||||
4 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svmme Klub | 34.71 | 1:10.51 | |||||
5 | Marcus Madsen | 2005 | Dragsholm Svmmeklub | 33.91 | 1:10.67 | |||||
6 | Rasmus Capion | 2005 | Vordingborg Svmme Klub | 33.25 | 1:10.71 | |||||
7 | Jakob Strmose | 2005 | Ringsted Svmme Klub | 36.01 | 1:13.39 | |||||
8 | Tobias Chr. Stcker | 2005 | Nstved IF | 35.18 | 1:13.72 | |||||
9 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | Vrlse Svmmeklub | 35.88 | 1:14.17 | |||||
10 | Julius Vadmand | 2005 | Slagelse Svmmeklub | 36.89 | 1:16.91 | |||||
11 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | Nstved IF | 36.72 | 1:16.93 | |||||
12 | Tao Tang | 2005 | Nstved IF | 36.85 | 1:18.68 | |||||
13 | Emil Hass | 2006 | Nstved IF | 41.95 | 1:28.05 | |||||
14 | Bertram Cramer Dalsgaard | 2006 | Nstved IF | 41.34 | 1:28.65 | |||||
15 | Mikkel Obsen | 2005 | Odsherred Svmmeklub | 41.16 | 1:29.95 | |||||
16 | Hjalte Brown Marloth | 2006 | Vrlse Svmmeklub | 41.77 | 1:30.33 | |||||
17 | Jonas Nrmark Larsen | 2005 | SVM Korsr | 43.98 | 1:30.41 | |||||
18 | Malthe Langhoff | 2005 | Ringsted Svmme Klub | 50.19 | 1:52.26 | |||||
19 | Asmus Knudsen | 2006 | Ringsted Svmme Klub | 53.05 | 1:58.74 | |||||
Lb 38, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 28.20 | 58.57 | |||||
2 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Nstved IF | 28.17 | 58.85 | |||||
3 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svmmeklub | 28.66 | 59.30 | |||||
4 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svmme Klub | 28.54 | 59.57 | |||||
5 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svmmeklub | 28.61 | 59.82 | |||||
6 | Victor Holm Larsen | 2003 | Dragsholm Svmmeklub | 28.48 | 59.99 | |||||
7 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svmme Klub | 28.74 | 1:00.34 | |||||
8 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svmmeklub | 28.97 | 1:00.65 | |||||
9 | Bertram Grn Brandelev | 2004 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 30.11 | 1:01.52 | |||||
10 | Silas Lykke | 2003 | Slagelse Svmmeklub | 28.68 | 1:01.62 | |||||
11 | Joakim Grn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svmme Klub | 30.40 | 1:02.14 | |||||
12 | Nicklas Stcker | 2003 | Nstved IF | 29.57 | 1:02.89 | |||||
13 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | SVM Korsr | 30.90 | 1:03.71 | |||||
14 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Nstved IF | 30.82 | 1:04.58 | |||||
15 | Nichlas Jrgensen | 2004 | Dragsholm Svmmeklub | 31.18 | 1:04.65 | |||||
16 | Jesse Refsgaard | 2003 | Dragsholm Svmmeklub | 31.18 | 1:04.99 | |||||
17 | Harald Franck | 2003 | Nstved IF | 29.97 | 1:05.58 | |||||
18 | Johannes Forsbk | 2004 | SVM Korsr | 31.51 | 1:06.14 | |||||
19 | Emre Emil Tmmerby Kili | 2004 | Ringsted Svmme Klub | 32.01 | 1:06.21 | |||||
20 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | Nstved IF | 31.68 | 1:06.51 | |||||
21 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svmme Klub | 32.84 | 1:07.23 | |||||
22 | Phillip Hausmann Olsen | 2003 | Svmmeklubben SHS Stevns | 32.24 | 1:07.46 | |||||
23 | Frederik Taubert Lgager | 2004 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 32.41 | 1:07.93 | |||||
24 | Lucas Linnebjerg | 2003 | Vordingborg Svmme Klub | 32.01 | 1:08.39 | |||||
25 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | SVM Korsr | 33.55 | 1:08.43 | |||||
26 | Asbjrn Olesen | 2004 | Dragsholm Svmmeklub | 33.29 | 1:09.88 | |||||
27 | Johannes Tobel Nielsen | 2004 | Slagelse Svmmeklub | 35.09 | 1:14.52 | |||||
28 | Mads Munksgaard | 2004 | Nstved IF | 36.16 | 1:14.72 | |||||
29 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svmme Klub | 35.90 | 1:15.22 | |||||
30 | Christian Skriver | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.22 | 1:19.26 | |||||
31 | Bjarke Sndergaard Jensen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.24 | 1:19.31 | |||||
Lb 38, 100m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Nstved IF | 26.74 | 55.40 | |||||
2 | Silas Storm Nielsen | 2002 | Dragsholm Svmmeklub | 26.96 | 55.74 | |||||
3 | Emil Holm | 1996 | Svmmeklubben SHS Stevns | 27.30 | 56.65 | |||||
4 | Rasmus Pedersen | 2000 | Svmmeklubben SHS Stevns | 28.40 | 57.10 | |||||
5 | Thor Malmby Jrgin | 2001 | Dragsholm Svmmeklub | 27.17 | 58.28 | |||||
6 | Jonathan F. K. Jensen | 2002 | Vordingborg Svmme Klub | 28.17 | 58.37 | |||||
7 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svmmeklub | 28.35 | 58.97 | |||||
8 | Kristian Mouridsen | 2002 | Nstved IF | 29.00 | 1:01.34 | |||||
9 | Marcus Munkholm | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.28 | 1:01.80 | |||||
10 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.66 | 1:02.09 | |||||
11 | Mikkel Ringer | 2001 | Vordingborg Svmme Klub | 28.95 | 1:02.44 | |||||
12 | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.95 | 1:02.49 | |||||
13 | Johannes Frimodt-Mller | 2002 | Svmmeklubben SHS Stevns | 30.55 | 1:03.29 | |||||
14 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.50 | 1:03.88 | |||||
15 | Asmund V. Christiansen | 2000 | Odsherred Svmmeklub | 32.13 | 1:06.78 | |||||
16 | Marcus Artmann | 2002 | Herlufsholm Svmmeklub | 31.09 | 1:06.85 | |||||
17 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Nstved IF | 32.06 | 1:07.81 | |||||
18 | Oskar Joost | 1999 | Svmmeklubben SHS Stevns | 32.15 | 1:08.11 | |||||
19 | Frederik Schmidt Johansen | 2002 | SVM Korsr | 33.02 | 1:09.68 | |||||
20 | Lucas Leal | 2001 | SVM Korsr | 34.99 | 1:13.75 | |||||
21 | William Jensen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.11 | 1:20.91 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til SVM Korsr | Udskriftstidspunkt | 15:15 |