Results for SB-Cup 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2018 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:29 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Tristan Houmann | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 48.49 | 1:41.80 | 2:38.99 | 3:24.40 | |||
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 35.70 | 1:17.21 | 2:04.21 | 2:39.60 | |||
2 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 36.12 | 1:18.49 | 2:07.76 | 2:44.10 | |||
3 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | SVØM Korsør | 35.99 | 1:19.42 | 2:08.70 | 2:44.66 | |||
4 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 37.64 | 1:25.59 | 2:15.51 | 2:54.23 | |||
5 | Rasmus Bønsøe | 2006 | SVØM Korsør | 38.40 | 1:21.90 | 2:19.08 | 2:58.12 | |||
6 | Benjamin Jørgensen | 2005 | SVØM Korsør | 44.94 | 1:36.14 | 2:27.04 | 3:06.41 | |||
7 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | 40.99 | 1:28.49 | 2:28.16 | 3:08.15 | |||
8 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 46.45 | 1:44.68 | 2:42.08 | 3:29.75 | |||
9 | Noah Lester | 2006 | Værløse Svømmeklub | 46.31 | 1:42.73 | 2:45.26 | 3:32.62 | |||
10 | Jonas Nørmark Larsen | 2005 | SVØM Korsør | 48.33 | 1:42.72 | 2:45.56 | 3:33.94 | |||
11 | Simon Kristoffersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 48.44 | 1:45.48 | 2:46.69 | 3:35.99 | |||
12 | Gustav Meinert | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 53.64 | 1:44.60 | 2:48.67 | 3:39.05 | |||
- | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | EFB v/75m | |||||
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 31.85 | 1:11.23 | 1:49.62 | 2:23.33 | |||
2 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.19 | 1:08.45 | 1:51.78 | 2:24.34 | |||
3 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.96 | 1:08.88 | 1:54.49 | 2:27.06 | |||
4 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 32.70 | 1:11.90 | 1:55.17 | 2:28.46 | |||
5 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 32.15 | 1:10.80 | 1:55.78 | 2:29.24 | |||
5 | Magnus Juul Hansen | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 30.91 | 1:11.05 | 1:55.29 | 2:29.24 | |||
7 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 33.19 | 1:13.99 | 1:56.52 | 2:29.96 | |||
8 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.89 | 1:13.54 | 2:01.40 | 2:36.66 | |||
9 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 35.72 | 1:17.64 | 2:00.87 | 2:38.57 | |||
10 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.36 | 1:17.92 | 2:04.63 | 2:40.33 | |||
11 | Nicklas Stæcker | 2003 | Næstved IF | 34.56 | 1:16.43 | 2:04.34 | 2:40.36 | |||
12 | Joachim L Andersen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 36.04 | 1:17.50 | 2:03.75 | 2:41.51 | |||
13 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | SVØM Korsør | 37.23 | 1:21.53 | 2:06.58 | 2:41.68 | |||
14 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 33.82 | 1:14.92 | 2:03.01 | 2:41.78 | |||
15 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 34.98 | 1:18.28 | 2:09.43 | 2:44.76 | |||
16 | Lucas Linnebjerg | 2003 | Vordingborg Svømme Klub | 35.00 | 1:15.70 | 2:04.52 | 2:44.78 | |||
17 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | SVØM Korsør | 36.61 | 1:20.48 | 2:09.61 | 2:47.45 | |||
18 | Sammi Asker Andersen | 2003 | Næstved IF | 37.13 | 1:19.69 | 2:10.61 | 2:48.83 | |||
19 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | SVØM Korsør | 38.27 | 1:26.98 | 2:12.17 | 2:49.71 | |||
20 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | Næstved IF | 37.18 | 1:19.89 | 2:12.02 | 2:50.24 | |||
21 | Asbjørn Olesen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 37.63 | 1:22.70 | 2:11.03 | 2:50.86 | |||
22 | Jesse Refsgaard | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 36.58 | 1:22.42 | 2:10.61 | 2:51.85 | |||
23 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.34 | 1:22.35 | 2:14.66 | 2:57.03 | |||
24 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 37.49 | 1:24.59 | 2:19.24 | 2:58.86 | |||
25 | Lukas Kjeldsholm Knudsen | 2004 | SVØM Korsør | 44.57 | 1:33.28 | 2:31.16 | 3:10.55 | |||
26 | Casper Pedersen | 2004 | SVØM Korsør | 44.14 | 1:33.59 | 2:36.57 | 3:18.26 | |||
27 | Noah Vester Nielsen | 2004 | SVØM Korsør | 47.44 | 1:40.22 | 2:40.13 | 3:25.32 | |||
- | Johannes Tobel Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Asynkron ben i fly | |||||
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 33.43 | 1:14.20 | 2:01.20 | 2:37.10 | |||
2 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 37.57 | 1:22.06 | 2:09.96 | 2:47.77 | |||
3 | William Jensen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.70 | 1:37.05 | 2:35.67 | 3:23.89 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 15:29 |