Results for SB-Cup 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2018 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:28 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Simon Brandt Zachariassen | 2007 | Næstved IF | 42.03 | 1:27.94 | 2:16.26 | 3:01.42 | |||
2 | Mathias Warberg | 2007 | Svømmeklubben SHS Stevns | 41.00 | 1:29.13 | 2:21.81 | 3:09.28 | |||
3 | Linus Noe | 2008 | Dragsholm Svømmeklub | 41.56 | 1:30.53 | 2:21.36 | 3:10.45 | |||
4 | Christian Kempel Laursen | 2008 | Værløse Svømmeklub | 46.21 | 1:40.67 | 2:34.70 | 3:25.82 | |||
5 | Oscar Haak | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 45.97 | 1:39.76 | 2:36.67 | 3:34.25 | |||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Konrad Clausen | 2005 | SVØM Korsør | 32.00 | 1:06.84 | 1:42.29 | 2:17.03 | |||
2 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 31.90 | 1:07.10 | 1:43.71 | 2:18.35 | |||
3 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 33.66 | 1:11.29 | 1:50.07 | 2:27.90 | |||
4 | Rasmus Capion | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 32.64 | 1:11.59 | 1:52.85 | 2:33.02 | |||
5 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 36.69 | 1:16.42 | 1:56.10 | 2:33.53 | |||
6 | Magnus Kiemer | 2005 | Værløse Svømmeklub | 36.16 | 1:16.37 | 1:56.97 | 2:35.68 | |||
7 | Marcus Madsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 37.35 | 1:18.68 | 2:00.83 | 2:41.18 | |||
8 | Calvin Konge Neess | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 37.88 | 1:22.00 | 2:09.88 | 2:56.29 | |||
9 | Østen Pedersen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 39.81 | 1:28.65 | 2:17.41 | 3:03.77 | |||
10 | Noah Berg Pedersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 40.62 | 1:30.73 | 2:22.20 | 3:08.65 | |||
11 | Simon Kristoffersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 41.86 | 1:31.81 | 2:22.87 | 3:09.88 | |||
12 | Jonas Nørmark Larsen | 2005 | SVØM Korsør | 45.36 | 1:35.49 | 2:25.03 | 3:11.01 | |||
13 | Asmus Knudsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 51.15 | 1:59.35 | 3:07.53 | 4:08.21 | |||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 29.08 | 1:00.07 | 1:32.39 | 2:04.17 | |||
2 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.53 | 59.84 | 1:32.46 | 2:05.98 | |||
3 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 29.97 | 1:02.63 | 1:36.39 | 2:09.90 | |||
4 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.91 | 1:03.58 | 1:38.37 | 2:12.48 | |||
5 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 31.02 | 1:04.85 | 1:39.67 | 2:15.04 | |||
6 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 31.65 | 1:05.38 | 1:40.98 | 2:15.55 | |||
7 | Victor Holm Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 31.41 | 1:07.26 | 1:43.21 | 2:19.10 | |||
8 | Nichlas Jørgensen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 32.17 | 1:08.32 | 1:44.44 | 2:19.70 | |||
9 | Joachim L Andersen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 32.40 | 1:08.05 | 1:44.58 | 2:20.45 | |||
10 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | SVØM Korsør | 32.43 | 1:08.75 | 1:46.23 | 2:22.46 | |||
11 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 33.02 | 1:08.93 | 1:46.39 | 2:22.57 | |||
12 | Johannes Forsbæk | 2004 | SVØM Korsør | 31.70 | 1:07.58 | 1:45.85 | 2:24.07 | |||
13 | Sammi Asker Andersen | 2003 | Næstved IF | 33.34 | 1:11.86 | 1:52.42 | 2:30.53 | |||
14 | Jonas Olesen | 2003 | Odsherred Svømmeklub | 34.96 | 1:13.22 | 1:53.45 | 2:33.63 | |||
15 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 36.05 | 1:16.31 | 1:56.93 | 2:36.31 | |||
16 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.99 | 1:15.39 | 1:58.70 | 2:40.12 | |||
17 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.04 | 1:25.22 | 2:11.73 | 2:56.34 | |||
18 | Patrick Kjelgaard | 2004 | SVØM Korsør | 41.49 | 1:29.76 | 2:19.66 | 3:10.79 | |||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Silas Storm Nielsen | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 27.74 | 57.80 | 1:28.74 | 1:58.75 | |||
2 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 27.08 | 57.24 | 1:28.14 | 1:58.92 | |||
3 | Pelle-Oskar Lambertsen | 1999 | Svømmeklubben SHS Stevns | 29.32 | 1:00.95 | 1:34.69 | 2:08.26 | |||
4 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 28.99 | 1:01.82 | 1:37.79 | 2:16.02 | |||
5 | Marcus Munkholm | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.37 | 1:05.82 | 1:41.72 | 2:17.55 | |||
6 | Johannes Frimodt-Møller | 2002 | Svømmeklubben SHS Stevns | 30.65 | 1:05.94 | 1:42.71 | 2:18.12 | |||
7 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 31.75 | 1:07.50 | 1:45.81 | 2:23.12 | |||
8 | Asmund V. Christiansen | 2000 | Odsherred Svømmeklub | 33.11 | 1:10.78 | 1:51.77 | 2:31.99 | |||
9 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.72 | 1:14.29 | 1:55.33 | 2:37.78 | |||
10 | Oskar Joost | 1999 | Svømmeklubben SHS Stevns | 31.93 | 1:12.17 | 1:57.46 | 2:43.31 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 11:28 |