Resultater for Malmö Open
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
10 februari 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
16:22 |
|
|
Arrangör |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 februari 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 400m Frisim Dam S6-S14, Funktionsnedsättning: DS |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maria Carlsson |
1983 |
Njurunda Simsällskap |
|
4:11.77 |
6:17.56 |
8:29.32 |
|
8:29.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 400m Frisim Dam S6-S14, Funktionsnedsättning: S10 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helena Fältman |
0 |
Täby Sim |
|
1:15.48 |
2:35.36 |
3:59.44 |
|
5:23.95 |
|
2 |
Malin Lundström |
0 |
Simklubben Ran |
|
1:25.47 |
2:58.52 |
4:31.29 |
|
6:02.64 |
|
3 |
Anna Philipsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
1:30.71 |
4:11.47 |
6:00.74 |
|
6:55.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 400m Frisim Dam S6-S14, Funktionsnedsättning: S14 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pernilla Lindberg |
1994 |
Göteborg Sim |
|
1:07.16 |
2:17.59 |
3:28.21 |
|
4:38.53 |
|
2 |
Signa Var Davadottir Naes Joensen |
1998 |
Färöarna |
|
1:18.50 |
2:44.24 |
4:11.05 |
|
5:35.53 |
|
3 |
Linnea Bäckman |
1989 |
Solens IF |
|
1:17.20 |
2:45.05 |
4:14.04 |
|
5:42.11 |
|
4 |
Josefine Busk |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:31.00 |
3:10.32 |
4:49.33 |
|
6:28.59 |
|
5 |
Rebecca Löf |
2001 |
Örebro Simallians |
|
1:27.17 |
3:06.48 |
4:49.29 |
|
6:31.09 |
|
6 |
Rose-Marie Robertsson |
1986 |
Varbergs HI |
|
1:28.25 |
3:06.82 |
4:49.34 |
|
6:33.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 400m Frisim Dam S6-S14, Funktionsnedsättning: S7 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Andersson Wulf |
1998 |
Fifh |
|
1:28.75 |
3:05.79 |
4:43.95 |
|
6:22.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 400m Frisim Dam S6-S14, Funktionsnedsättning: S8 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs Simklubb |
|
1:22.08 |
2:54.53 |
4:27.25 |
|
5:57.40 |
|
2 |
Nicola St Clair Maitland |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:28.64 |
3:08.81 |
4:52.12 |
|
6:31.11 |
|
3 |
Louise Bast Aaby |
1998 |
Dansk Handicap Idræts-Forbund |
|
1:42.02 |
3:28.27 |
5:14.02 |
|
6:58.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 400m Frisim Dam S6-S14, Funktionsnedsättning: S9 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elin Hammarqvist |
2004 |
Täby Sim |
|
1:20.28 |
2:53.75 |
4:30.47 |
|
5:50.84 |
|
2 |
Mille Dige From |
0 |
Dansk Handicap Idræts-Forbund |
|
1:27.58 |
3:03.50 |
4:38.65 |
|
6:16.30 |
|
3 |
Camilla Bitz Witt |
0 |
Dansk Handicap Idræts-Forbund |
|
1:36.06 |
3:24.86 |
5:16.00 |
|
7:09.50 |
|
4 |
Emelie Bengtson |
0 |
Simklubben Laxen |
|
1:50.24 |
3:54.99 |
6:00.29 |
|
8:02.64 |
|
5 |
Victoria Svanborg |
1994 |
Örebro Simallians |
|
1:50.98 |
4:07.43 |
6:37.48 |
|
9:06.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
10 februari 2018 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:22 |
|