Resultater for Kronborg Open 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2018 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 16:32 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 09 marts 2018 |
Løb 19, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: KUNSTHÅNDVÆRKERBUTIKKEN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fynn Dodrimong | 2006 | 251 | 37.18 | 1:18.94 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:26.17 | |||||||||
2 | David Johannes Dahl | 2006 | 149 | 42.69 | 1:33.77 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.97 | |||||||||
3 | Felix Lepp | 2006 | 147 | 44.31 | 1:34.23 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:39.67 | |||||||||
4 | Joshua Thon | 2006 | 122 | 43.13 | 1:40.35 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:24.11 | |||||||||
5 | August Taul | 2006 | 122 | 45.19 | 1:40.39 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:50.00 | |||||||||
6 | Daniel Beck | 2006 | 113 | 49.97 | 1:42.93 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:41.33 | |||||||||
7 | Viktor Bernstein | 2006 | 99 | 48.46 | 1:47.43 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Christian Nimb | 2006 | 94 | 49.11 | 1:49.32 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Emil Bantz Nielsen | 2007 | 55 | 1:00.84 | 2:10.81 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 3:19.47 | |||||||||
Løb 19, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Sponsor: KUNSTHÅNDVÆRKERBUTIKKEN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christopher G. Trandum | 2003 | 522 | 29.31 | 1:01.86 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:02.12 | |||||||||
2 | Nils Tired | 2003 | 467 | 30.42 | 1:04.19 | |||||
Simklubben Poseidon | 1:05.67 | |||||||||
3 | Alexander Tullberg | 2003 | 462 | 28.76 | 1:04.41 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:06.82 | |||||||||
4 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 452 | 29.54 | 1:04.90 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:12.90 | |||||||||
5 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 449 | 30.03 | 1:05.02 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:09.47 | |||||||||
6 | Jonas Milian Hestad Solbe | 2003 | 415 | 30.30 | 1:06.78 | |||||
Bærumsvømmerne | 1:02.51 | |||||||||
7 | Andreas Hoffmann | 2003 | 402 | 31.84 | 1:07.48 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:08.05 | |||||||||
8 | Henrik Christopher Norhei | 2003 | 400 | 30.72 | 1:07.59 | |||||
Bærumsvømmerne | 1:04.76 | |||||||||
9 | Erik Li | 2003 | 352 | 31.88 | 1:10.50 | |||||
Herlev Svømning | 1:11.54 | |||||||||
10 | Alexander Vergereau | 2004 | 344 | 32.61 | 1:11.07 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:12.11 | |||||||||
11 | Lars Reber Knudsen | 2003 | 343 | 33.24 | 1:11.14 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:08.61 | |||||||||
12 | Mathias Lindgaard | 2004 | 336 | 34.03 | 1:11.62 | |||||
Herlev Svømning | 1:13.26 | |||||||||
13 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | 334 | 32.89 | 1:11.77 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:12.37 | |||||||||
14 | Marcus Hiort | 2003 | 332 | 32.60 | 1:11.91 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:08.87 | |||||||||
15 | Arvid Axelsson | 2003 | 328 | 33.46 | 1:12.20 | |||||
Simklubben Ran | 1:15.10 | |||||||||
16 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 321 | 33.92 | 1:12.69 | |||||
Herlev Svømning | 1:12.61 | |||||||||
17 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 321 | 33.87 | 1:12.72 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.20 | |||||||||
18 | Noah Malmgren | 2004 | 319 | 32.83 | 1:12.88 | |||||
S71 | 1:10.77 | |||||||||
19 | William Bendix Schmidt | 2005 | 295 | 34.63 | 1:14.82 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:17.94 | |||||||||
20 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 283 | 34.10 | 1:15.85 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:16.90 | |||||||||
21 | Mads Liechti | 2004 | 281 | 34.05 | 1:15.98 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:23.51 | |||||||||
22 | Herman Modig | 2003 | 273 | 35.42 | 1:16.76 | |||||
Kristianstads SLS | 1:16.05 | |||||||||
23 | Tomislav Corluka | 2003 | 267 | 35.39 | 1:17.32 | |||||
Kristianstads SLS | 1:15.76 | |||||||||
24 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | 265 | 35.90 | 1:17.55 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:14.58 | |||||||||
25 | Oskar Clausen | 2004 | 264 | 34.99 | 1:17.63 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.95 | |||||||||
26 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 252 | 33.99 | 1:18.86 | |||||
Herlev Svømning | 1:16.48 | |||||||||
27 | Axel Føns Voss | 2005 | 250 | 36.06 | 1:18.98 | |||||
Vest-Brøndby | 1:21.59 | |||||||||
28 | August Arup Neergaard | 2005 | 240 | 36.36 | 1:20.12 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.60 | |||||||||
29 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | 238 | 35.18 | 1:20.28 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:18.91 | |||||||||
30 | Isaac Rasmussen | 2004 | 231 | 38.20 | 1:21.18 | |||||
Kristianstads SLS | 1:19.47 | |||||||||
31 | Theodor Møller | 2005 | 228 | 37.27 | 1:21.45 | |||||
Vest-Brøndby | 1:31.66 | |||||||||
32 | Kasper Kusk | 2003 | 221 | 38.55 | 1:22.30 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:26.43 | |||||||||
33 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 219 | 33.92 | 1:22.55 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:25.31 | |||||||||
34 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 219 | 39.30 | 1:22.58 | |||||
Herlev Svømning | 1:23.11 | |||||||||
35 | August Sølvsteen | 2005 | 216 | 36.63 | 1:23.03 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.88 | |||||||||
36 | Gabriel Hachem | 2005 | 201 | 39.11 | 1:24.93 | |||||
Simklubben Ran | 1:21.01 | |||||||||
37 | Alexander Asmussen | 2004 | 198 | 39.15 | 1:25.46 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:27.00 | |||||||||
37 | Felix Jönsson | 2004 | 198 | 34.50 | 1:25.46 | |||||
Kristianstads SLS | 1:21.33 | |||||||||
39 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 192 | 40.60 | 1:26.24 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.64 | |||||||||
40 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 192 | 39.60 | 1:26.33 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:34.84 | |||||||||
41 | Lau Lykke Wennicke | 2004 | 191 | 37.88 | 1:26.43 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:35.39 | |||||||||
42 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | 191 | 38.33 | 1:26.44 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.80 | |||||||||
43 | Laurits Boserup | 2005 | 188 | 40.45 | 1:26.95 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:45.00 | |||||||||
44 | Mikkel Eiken Borge | 2004 | 187 | 38.51 | 1:27.02 | |||||
Bærumsvømmerne | 1:20.04 | |||||||||
45 | Cornelius Olsen | 2005 | 183 | 37.04 | 1:27.66 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:41.87 | |||||||||
46 | Harald Riisager | 2003 | 181 | 40.48 | 1:28.05 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:28.88 | |||||||||
47 | Hadi Hariri | 2005 | 170 | 40.51 | 1:29.77 | |||||
Simklubben Ran | 1:28.59 | |||||||||
48 | Louie Hansen | 2005 | 168 | 41.41 | 1:30.12 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:28.04 | |||||||||
49 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 152 | 42.37 | 1:33.20 | |||||
Herlev Svømning | 1:31.56 | |||||||||
50 | Alexander Griffin | 2004 | 150 | 43.20 | 1:33.65 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:31.29 | |||||||||
51 | Mustapha Hariri | 2005 | 135 | 41.49 | 1:37.01 | |||||
Simklubben Ran | 1:36.78 | |||||||||
52 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 134 | 43.22 | 1:37.24 | |||||
Vest-Brøndby | 1:44.48 | |||||||||
53 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | 133 | 43.16 | 1:37.49 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:34.02 | |||||||||
54 | Ahmad Alhaj | 2005 | 122 | 44.92 | 1:40.21 | |||||
Simklubben Ran | 1:36.63 | |||||||||
55 | Gustav Bach | 2005 | 103 | 49.50 | 1:45.96 | |||||
Simklubben Ran | 1:40.94 | |||||||||
56 | Mattias Sand Nielsen | 2005 | 101 | 49.82 | 1:46.79 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:57.74 | |||||||||
57 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 101 | 50.50 | 1:46.96 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:45.61 | |||||||||
- | Benjamin Schaefer | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:04.06 | |||||||||
Løb 19, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Sponsor: KUNSTHÅNDVÆRKERBUTIKKEN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicholas Lia | 2001 | 641 | 26.95 | 57.78 | |||||
Bærumsvømmerne | 55.11 | |||||||||
2 | Sebastian Tullberg | 2000 | 621 | 27.45 | 58.37 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 57.24 | |||||||||
3 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 612 | 26.56 | 58.67 | |||||
Herlev Svømning | 58.68 | |||||||||
4 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 611 | 27.61 | 58.68 | |||||
Herlev Svømning | 57.85 | |||||||||
5 | Laurits Kenskov | 2001 | 606 | 27.75 | 58.85 | |||||
Herlev Svømning | 59.02 | |||||||||
6 | Julius Munk | 2000 | 606 | 27.28 | 58.86 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 56.81 | |||||||||
7 | Felix Lund | 2001 | 588 | 27.65 | 59.46 | |||||
Herlev Svømning | 59.78 | |||||||||
8 | Martin H. Abel | 2001 | 569 | 28.06 | 1:00.10 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.53 | |||||||||
9 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 548 | 27.90 | 1:00.85 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:00.74 | |||||||||
10 | Nicolai Wiuff | 2002 | 521 | 28.81 | 1:01.89 | |||||
Herlev Svømning | 1:02.09 | |||||||||
11 | William Houen | 2001 | 514 | 28.65 | 1:02.16 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:05.28 | |||||||||
12 | Anders Norheim | 2000 | 514 | 28.88 | 1:02.19 | |||||
Bærumsvømmerne | 1:00.34 | |||||||||
13 | Frederik Bornemann | 2001 | 509 | 29.53 | 1:02.36 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:02.88 | |||||||||
14 | Jakob Mose | 2000 | 494 | 30.07 | 1:02.98 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.01 | |||||||||
15 | Jonatan Risåsen | 2000 | 458 | 29.93 | 1:04.63 | |||||
Bærumsvømmerne | 1:02.64 | |||||||||
16 | Max-Vincent Schenkluhn | 2001 | 457 | 30.66 | 1:04.65 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:05.61 | |||||||||
17 | Linus Ljunghusen | 2000 | 453 | 30.84 | 1:04.84 | |||||
Simklubben Poseidon | 1:04.17 | |||||||||
18 | Lucas Burmester | 2002 | 452 | 30.64 | 1:04.87 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:08.93 | |||||||||
19 | William S. Michaelsen | 2001 | 445 | 30.72 | 1:05.24 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:06.49 | |||||||||
20 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 426 | 30.54 | 1:06.16 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:06.26 | |||||||||
21 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 424 | 30.63 | 1:06.31 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:06.32 | |||||||||
22 | Gustav Östlund | 2000 | 405 | 28.58 | 1:07.29 | |||||
Simklubben Poseidon | 1:01.90 | |||||||||
23 | Mads Lind | 2002 | 396 | 31.48 | 1:07.81 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:08.02 | |||||||||
24 | Joel Johnsson | 2000 | 396 | 30.84 | 1:07.84 | |||||
Kristianstads SLS | 1:07.82 | |||||||||
25 | Altin Misimi | 2002 | 395 | 29.38 | 1:07.88 | |||||
Herlev Svømning | 1:14.20 | |||||||||
26 | Luis Velasquez | 2001 | 394 | 32.26 | 1:07.91 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.52 | |||||||||
27 | Jacob El Mokri | 2001 | 384 | 30.37 | 1:08.50 | |||||
Kristianstads SLS | 1:05.84 | |||||||||
28 | Elias Nordeng Refstie | 2002 | 323 | 33.61 | 1:12.55 | |||||
Bærumsvømmerne | 1:09.44 | |||||||||
29 | Albert Gudermanis | 2000 | 322 | 33.84 | 1:12.63 | |||||
Simklubben Ran | 1:14.12 | |||||||||
30 | Alexander Stærkær | 2002 | 316 | 33.10 | 1:13.14 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:16.13 | |||||||||
31 | Daniel Didriksen | 2002 | 315 | 32.57 | 1:13.20 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:16.21 | |||||||||
32 | Harry Petersson | 2002 | 313 | 34.53 | 1:13.31 | |||||
Kristianstads SLS | 1:16.80 | |||||||||
33 | Pontus Hake | 2001 | 294 | 33.87 | 1:14.85 | |||||
Simklubben Poseidon | 1:24.81 | |||||||||
34 | Ahmed Sadoon | 2002 | 256 | 31.88 | 1:18.43 | |||||
Kristianstads SLS | 1:15.22 | |||||||||
35 | Mohamad Hariri | 2002 | 170 | 39.56 | 1:29.92 | |||||
Simklubben Ran | 1:17.93 | |||||||||
Løb 19, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: KUNSTHÅNDVÆRKERBUTIKKEN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jesper Björk | 1993 | 717 | 26.47 | 55.65 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | 53.68 | |||||||||
2 | Isak Eliasson | 1996 | 650 | 26.31 | 57.50 | |||||
Spårvägens Simförening | 56.03 | |||||||||
3 | Anton Borring Andersen | 1999 | 638 | 27.18 | 57.86 | |||||
Allerød Svømmeklub | 59.09 | |||||||||
4 | Eric Hinderup | 1998 | 616 | 27.17 | 58.54 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | 56.23 | |||||||||
5 | Sebastian Bergenzaun | 1991 | 597 | 27.73 | 59.16 | |||||
Simklubben Poseidon | 57.47 | |||||||||
6 | Felix Burmester | 1999 | 592 | 27.18 | 59.32 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 58.47 | |||||||||
7 | Joakim Brønnum | 1997 | 556 | 27.33 | 1:00.57 | |||||
Allerød Svømmeklub | 58.75 | |||||||||
8 | Jesper Olsson | 1998 | 539 | 27.99 | 1:01.18 | |||||
Simklubben Poseidon | 59.27 | |||||||||
9 | Oliver Jacobsen | 1997 | 539 | 28.25 | 1:01.19 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 58.66 | |||||||||
10 | Anton Johansson | 1996 | 525 | 28.03 | 1:01.74 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | 56.82 | |||||||||
11 | Christian Holm Jørgensen | 1999 | 514 | 28.36 | 1:02.18 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.50 | |||||||||
12 | Erling Syversveen Lie | 1999 | 456 | 29.61 | 1:04.70 | |||||
Bærumsvømmerne | 59.72 | |||||||||
13 | Mikkel Møller-Jensen | 1995 | 442 | 30.45 | 1:05.39 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:02.05 | |||||||||
14 | Alexander Olsson | 1996 | 369 | 32.76 | 1:09.42 | |||||
Simklubben Poseidon | 1:07.55 | |||||||||
15 | Yannick Opätz | 1999 | 319 | 32.37 | 1:12.85 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:08.53 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:32 |