Tulokset Sigma Allerød Open 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Søndag
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 04 februar 2018 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 11:27 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 februar 2018 |
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofia Levisen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 2:28.58 | ||||||
2 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:29.34 | ||||||
3 | Natacha Munch | 2005 | Solrød Svømmeklub | 2:29.55 | ||||||
4 | Emma Philip | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 2:37.75 | ||||||
5 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 2:41.03 | ||||||
6 | Mathilde Ramsgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 2:46.47 | ||||||
- | Isabella El-Nagdy | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | 2:37.14 | ||||||
2 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | Køge Svømmeklub | 2:48.25 | ||||||
3 | Liva Wissing | 2006 | Sigma Swim Allerød | 2:52.39 | ||||||
4 | Amalie Busch Erhardi | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 2:58.57 | ||||||
5 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 2:59.89 | ||||||
6 | Laura Lind-Christensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 3:08.10 | ||||||
7 | Isabella Fam | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:16.68 | ||||||
- | Amalie Rose Søndergaard | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | sw4.4 tyvstart | |||||
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Ravn Herche | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:37.37 | ||||||
2 | Martine Damborg | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:41.53 | ||||||
3 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 2:52.66 | ||||||
4 | Laura Pedersen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:54.73 | ||||||
5 | Røskva Rosenbohm | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 2:55.90 | ||||||
6 | Mejse Jakobsen | 2007 | Køge Svømmeklub | 3:03.77 | ||||||
7 | Mollie Kaustrup Lindemose | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:07.74 | ||||||
8 | Anna Bruun-Møller | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 3:07.81 | ||||||
9 | Freja Fyller Jacobsen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:22.44 | ||||||
10 | Sophie Harborg Fuchs | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:27.24 | ||||||
11 | Emma Andersen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:35.11 | ||||||
Løb 23, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 3:06.74 | ||||||
2 | Zenia Englund | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:13.29 | ||||||
3 | Alma Geneser | 2008 | Sigma Swim Allerød | 3:29.97 | ||||||
4 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | SVØM Korsør | 3:35.37 | ||||||
5 | Anne-Maj Framke | 2008 | Sigma Swim Allerød | 3:37.20 | ||||||
6 | Laura Bach Mindested | 2008 | Sigma Swim Allerød | 3:37.33 | ||||||
7 | Anja Englert | 2008 | Sigma Swim Allerød | 3:38.38 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 04 februar 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 11:27 |