Resultater for Sigma Allerød Open 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 04 februar 2018 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:48 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 februar 2018 |
Løb 27, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:14.96 | ||||||
2 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:15.75 | ||||||
3 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:18.85 | ||||||
4 | Sophia Christensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:20.05 | ||||||
5 | Sofia Levisen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 1:20.11 | ||||||
6 | Signe Astrup Taul | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.89 | ||||||
7 | Emma Clausen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:21.58 | ||||||
8 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:22.64 | ||||||
9 | Laura Kroman | 2004 | SVØM Korsør | 1:25.06 | ||||||
10 | Filippa Walløe | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.17 | ||||||
11 | Mathilde Pihl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.40 | ||||||
12 | Filippa Martinsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:25.46 | ||||||
13 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:27.46 | ||||||
14 | Mathilde Ramsgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:28.22 | ||||||
15 | Emma Philip | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:29.89 | ||||||
- | Isabella El-Nagdy | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
Løb 27, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:25.57 | ||||||
2 | Jaqueline Haack | 2006 | Solrød Svømmeklub | 1:27.16 | ||||||
3 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | Køge Svømmeklub | 1:28.03 | ||||||
4 | Selma Nørby | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:30.30 | ||||||
5 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 1:30.87 | ||||||
6 | Liva Wissing | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:32.48 | ||||||
7 | Laura Lind-Christensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:33.75 | ||||||
7 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 1:33.75 | ||||||
9 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 1:34.38 | ||||||
10 | Marie Storch | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:38.60 | ||||||
11 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:40.85 | ||||||
12 | Clara Katharina Sederholm | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 1:42.40 | ||||||
13 | Celina Lindholm Hansen | 2006 | Køge Svømmeklub | 1:47.95 | ||||||
Løb 27, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martine Damborg | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.69 | ||||||
2 | Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 1:27.81 | ||||||
3 | Emma Hansen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.18 | ||||||
4 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:28.45 | ||||||
5 | Laura Pedersen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.78 | ||||||
6 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:31.44 | ||||||
7 | Røskva Rosenbohm | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:33.81 | ||||||
8 | Emilie Dommer | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 1:35.77 | ||||||
9 | Mathilde Pedersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 1:37.48 | ||||||
10 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:39.12 | ||||||
11 | Mejse Jakobsen | 2007 | Køge Svømmeklub | 1:39.70 | ||||||
12 | Mollie Kaustrup Lindemose | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:41.21 | ||||||
13 | Christine Dalsgaard | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:41.62 | ||||||
14 | Nicoline Fabrin | 2007 | SVØM Korsør | 1:49.53 | ||||||
15 | Amalie Mønster Birk | 2007 | Køge Svømmeklub | 1:51.61 | ||||||
16 | Josephine Michelsen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:53.70 | ||||||
17 | Anna Høyer | 2007 | Køge Svømmeklub | 2:00.00 | ||||||
- | Leonora Wahl-Brink | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | sw9.4 ej afsl ryg 50 | |||||
Løb 27, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:34.96 | ||||||
2 | Karla Rekling | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:38.69 | ||||||
3 | Amanda Liechti | 2008 | Solrød Svømmeklub | 1:42.86 | ||||||
4 | Sofie Leidecker | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:43.53 | ||||||
5 | Simone Stenberg | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:44.31 | ||||||
6 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | SVØM Korsør | 1:49.40 | ||||||
7 | Emma Them Kjølholm | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:59.43 | ||||||
8 | Vica Lucia Axen | 2008 | Køge Svømmeklub | 1:59.76 | ||||||
- | Caroline Liechti | 2008 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | sw9.4 ej afsl ry v50 | |||||
- | Fiona Bergqvist | 2008 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | sw5.1 bryst eft. 75 | |||||
Løb 27, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Augusta Bollmann | 2009 | Køge Svømmeklub | 1:47.04 | ||||||
- | Nia Sommer | 2010 | Køge Svømmeklub | DSQ | sw6.2 mave eft 25 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 04 februar 2018 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:48 |