Resultat för Farum Cup 2018
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
06 maj 2018 |
|
|
Stævne by |
Farum, Danmark |
|
Udskriftstidspunkt |
11:07 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 maj 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-2000 |
Sponsor: Rough & Sweet |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.15 2017-06-30 |
Farum Cup Senior: Katrine Holm Sørensen (1992) 1:00.20 2013-05-04 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cecilie Wiuff |
2000 |
|
706 |
29.01 |
|
|
|
1:02.28 |
|
|
A6 |
1:00.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jessica Yu Mortensen |
2000 |
|
567 |
33.00 |
|
|
|
1:07.01 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
1:03.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Aavang Brendstrup |
2000 |
|
519 |
32.35 |
|
|
|
1:09.02 |
Deltager ikke i finalen |
|
Roskilde Svømning |
1:10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
|
509 |
32.69 |
|
|
|
1:09.45 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
1:10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sarah Sejr Aagaard |
2000 |
|
483 |
33.10 |
|
|
|
1:10.71 |
|
|
Farum Svømmeklub |
1:09.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Amanda Højberg |
1998 |
|
427 |
34.42 |
|
|
|
1:13.64 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gladsaxe Svømmeklub |
1:13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Freja A. Skov |
2000 |
|
425 |
33.83 |
|
|
|
1:13.79 |
Deltager ikke i finalen |
|
Helsingør Svømmeklub |
1:09.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Saskia van Brakel |
1998 |
|
422 |
33.12 |
|
|
|
1:13.92 |
|
|
Brighton Swimming Club |
1:08.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emilily Jacobs |
1996 |
|
358 |
35.73 |
|
|
|
1:18.10 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
1:17.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nicoline Huusfelt |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Frederiksværk Svømmeklub |
1:20.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2001-2003 |
Sponsor: Rough & Sweet |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.15 2017-06-30 |
Farum Cup Senior: Katrine Holm Sørensen (1992) 1:00.20 2013-05-04 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ingrid Bo Andersen |
2001 |
|
620 |
30.45 |
|
|
|
1:05.06 |
|
|
Roskilde Svømning |
1:05.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Andrea Paaske |
2001 |
|
614 |
29.82 |
|
|
|
1:05.25 |
|
|
Roskilde Svømning |
1:04.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maisie Thornton |
2003 |
|
519 |
32.42 |
|
|
|
1:09.01 |
Deltager ikke i finalen |
|
Brighton Swimming Club |
1:06.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maria Lund |
2003 |
|
487 |
33.67 |
|
|
|
1:10.51 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ella Stenholt |
2003 |
|
486 |
32.10 |
|
|
|
1:10.53 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
1:09.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mathilde Menck Nielsen |
2002 |
|
473 |
31.85 |
|
|
|
1:11.17 |
Deltager ikke i finalen |
|
Helsingør Svømmeklub |
1:07.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alberte Fie Petersen |
2002 |
|
454 |
33.16 |
|
|
|
1:12.15 |
|
|
Roskilde Svømning |
1:09.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Michelle Mortensen |
2002 |
|
443 |
33.39 |
|
|
|
1:12.74 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
1:11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Freja Stenbækgård |
2003 |
|
441 |
32.52 |
|
|
|
1:12.86 |
Deltager ikke i finalen |
|
Helsingør Svømmeklub |
1:10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Maj Jensen |
2003 |
|
437 |
34.54 |
|
|
|
1:13.09 |
|
|
Farum Svømmeklub |
1:17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
|
429 |
33.75 |
|
|
|
1:13.56 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
1:13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
|
416 |
34.51 |
|
|
|
1:14.31 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
1:16.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Grace Bernard |
2003 |
|
413 |
33.92 |
|
|
|
1:14.45 |
|
|
Brighton Swimming Club |
1:12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Julie K Rose |
2003 |
|
405 |
33.57 |
|
|
|
1:14.96 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sigma Swim Allerød |
1:28.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
|
405 |
34.22 |
|
|
|
1:14.96 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
1:16.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Christine Henriksen |
2003 |
|
405 |
34.71 |
|
|
|
1:14.98 |
|
|
A6 |
1:15.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Therese Sand Frederiksen |
2003 |
|
402 |
33.67 |
|
|
|
1:15.12 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
1:07.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Hannah Poulter |
2003 |
|
398 |
35.09 |
|
|
|
1:15.38 |
|
|
Brighton Swimming Club |
1:12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
|
371 |
36.16 |
|
|
|
1:17.15 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
1:25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Emma Enevoldsen |
2003 |
|
336 |
36.26 |
|
|
|
1:19.73 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Ingrid Lindemann |
2003 |
|
322 |
38.85 |
|
|
|
1:20.91 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:15.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Mathilde Emilie K. Larsen |
2002 |
|
321 |
36.71 |
|
|
|
1:21.00 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
1:20.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Josephine Gribsvad |
2003 |
|
229 |
39.89 |
|
|
|
1:30.63 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:05.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:07 |
|