Results for Farum Cup 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 108 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 108 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
05 maj 2018 |
|
|
Stævne by |
Farum, Danmark |
|
Udskriftstidspunkt |
15:02 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 maj 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 108, 100m Butterfly Drenge, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Nybolig, Farum |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 55.82 2016-05-01 |
|
|
Løb 108, 100m Butterfly Drenge, Finaler Årg. 2005-2018 |
Sponsor: Nybolig, Farum |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 55.82 2016-05-01 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julius Svarrer |
2005 |
|
410 |
30.61 |
|
|
|
1:07.06 |
|
|
A6 |
1:08.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Carl-Emil Echardt |
2005 |
|
347 |
31.98 |
|
|
|
1:10.83 |
|
|
Roskilde Svømning |
1:14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mads Møller |
2005 |
|
329 |
33.40 |
|
|
|
1:12.11 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:11.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emil Isaksen |
2005 |
|
262 |
34.43 |
|
|
|
1:17.84 |
|
|
Roskilde Svømning |
1:28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emil Gram Peters |
2005 |
|
234 |
36.13 |
|
|
|
1:20.75 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
1:22.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
|
223 |
37.81 |
|
|
|
1:22.12 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:26.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Cornelius Olsen |
2005 |
|
216 |
36.05 |
|
|
|
1:22.96 |
|
|
Farum Svømmeklub |
1:27.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
William Breuner |
2005 |
|
215 |
37.63 |
|
|
|
1:23.06 |
|
|
Roskilde Svømning |
1:26.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Guðbjarni Sigþórsson |
2006 |
|
197 |
38.79 |
|
|
|
1:25.54 |
|
|
Sundfélag Akraness |
1:29.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Roman Parham |
2005 |
|
179 |
38.58 |
|
|
|
1:28.25 |
|
|
Brighton Swimming Club |
1:33.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
William Folkmann |
2006 |
|
137 |
44.37 |
|
|
|
1:36.50 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:32.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Tristan Jensen |
2006 |
|
136 |
43.76 |
|
|
|
1:36.82 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:29.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jonatan Hagbarth Jørgense |
2005 |
|
132 |
42.67 |
|
|
|
1:37.76 |
|
|
Roskilde Svømning |
1:29.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sailor Weeks |
2005 |
|
104 |
45.55 |
|
|
|
1:45.84 |
|
|
Brighton Swimming Club |
1:59.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Louie Uldall |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
1:15.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
05 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:02 |
|