Resultat för Farum Cup 2018
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 121 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 121 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Farum Cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
06 maj 2018 |
|
|
Stævne by |
Farum, Danmark |
|
Udskriftstidspunkt |
14:50 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 maj 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 121, 200m Medley Piger, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Ravn Alu |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:17.00 2017-05-28 |
Farum Cup Senior: Jaqueline Hippi (1996) 2:18.93 2015-05-08 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maya Hauerberg Terp |
2005 |
|
542 |
34.54 |
1:14.48 |
1:58.33 |
|
2:34.61 |
|
|
A6 |
2:33.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
|
508 |
35.13 |
1:15.76 |
2:01.65 |
|
2:37.99 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:37.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Silja Brage |
2005 |
|
497 |
35.36 |
1:18.60 |
2:03.84 |
|
2:39.13 |
|
|
A6 |
2:42.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Stoltz |
2004 |
|
489 |
35.44 |
1:20.11 |
2:04.05 |
|
2:40.06 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:39.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emma Kjer Rasmussen |
2004 |
|
453 |
35.69 |
1:19.17 |
2:05.97 |
|
2:44.13 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:45.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Isabella Victoria Nimb |
2004 |
|
434 |
34.90 |
1:19.40 |
2:08.89 |
|
2:46.46 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:46.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Asta Højberg |
2005 |
|
420 |
38.58 |
1:22.03 |
2:09.48 |
|
2:48.40 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:50.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Isabella Ludvigsen |
2005 |
|
400 |
37.05 |
1:22.09 |
2:11.18 |
|
2:51.07 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:57.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Catrine Porsdal |
2005 |
|
382 |
37.76 |
1:20.50 |
2:13.85 |
|
2:53.67 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:53.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ida-Marie Nørgaard |
2005 |
|
377 |
39.26 |
1:25.39 |
2:13.98 |
|
2:54.54 |
|
|
Frederiksværk Svømmeklub |
3:03.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jemima Venturi |
2004 |
|
374 |
37.14 |
1:20.55 |
2:15.63 |
|
2:54.96 |
|
|
Brighton Swimming Club |
2:53.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Maja Hallberg Langkilde |
2004 |
|
371 |
38.71 |
1:25.75 |
2:16.46 |
|
2:55.51 |
|
|
Frederiksværk Svømmeklub |
3:03.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Camilla Porsdal |
2005 |
|
365 |
39.31 |
1:23.50 |
2:16.46 |
|
2:56.38 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
3:01.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Josefine Nielsen |
2005 |
|
355 |
39.97 |
1:24.24 |
2:20.03 |
|
2:58.11 |
|
|
Frederiksværk Svømmeklub |
2:59.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kathrine E. Larsen |
2005 |
|
350 |
37.35 |
1:23.95 |
2:17.97 |
|
2:58.89 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
3:02.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ingibjörg Svava Magnúsardóttir |
2005 |
|
321 |
38.82 |
1:26.48 |
2:22.67 |
|
3:04.13 |
|
|
Sundfélag Akraness |
3:03.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Kaisa Falkenberg Lending |
2005 |
|
319 |
39.56 |
1:27.66 |
2:22.39 |
|
3:04.50 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
3:07.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Annika Toft Rasmussen |
2004 |
|
304 |
39.65 |
1:28.13 |
2:25.94 |
|
3:07.39 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
3:11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Olivia Cruse |
2005 |
|
292 |
43.56 |
1:32.33 |
2:25.17 |
|
3:10.00 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
3:14.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Molly Hemmant |
2004 |
|
290 |
41.24 |
1:28.99 |
2:26.85 |
|
3:10.44 |
|
|
Brighton Swimming Club |
3:03.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Anna Olivia Kirchhoff |
2005 |
|
285 |
43.37 |
1:33.81 |
2:32.17 |
|
3:11.62 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
3:37.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Tallulah-Belle Hocking |
2005 |
|
272 |
44.57 |
1:35.55 |
2:33.39 |
|
3:14.61 |
|
|
Brighton Swimming Club |
3:06.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Nadia Salih |
2004 |
|
271 |
43.64 |
1:35.36 |
2:30.59 |
|
3:14.83 |
|
|
Brighton Swimming Club |
3:05.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Emma Mølholm |
2005 |
|
263 |
46.29 |
1:34.01 |
2:34.67 |
|
3:16.61 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Nicoline Mørch Andersen |
2005 |
|
233 |
43.16 |
1:41.49 |
2:39.25 |
|
3:24.74 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
3:28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Mathilde F Handberg |
2005 |
|
188 |
55.15 |
1:51.47 |
2:51.83 |
|
3:40.03 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
3:51.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Johanne Baes Aaholst |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:44.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Signe Krag Andersen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:45.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ida Zeiler Terkildsen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW 4.4 Tyvstart |
|
Hillerød Svømmeklub |
2:45.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 121, 200m Medley Piger, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Ravn Alu |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:17.00 2017-05-28 |
Farum Cup Senior: Jaqueline Hippi (1996) 2:18.93 2015-05-08 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emily Reuter |
2006 |
|
360 |
40.67 |
1:25.22 |
2:15.26 |
|
2:57.22 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:58.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rose Owens |
2006 |
|
309 |
39.41 |
1:30.14 |
2:23.87 |
|
3:06.49 |
|
|
Brighton Swimming Club |
3:08.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofia Yuwei Zhang |
2006 |
|
305 |
42.28 |
1:29.98 |
2:23.95 |
|
3:07.23 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
3:11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Laura Cecilie Salling |
2006 |
|
298 |
43.61 |
1:31.70 |
2:28.74 |
|
3:08.79 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
3:08.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rikke Parkhøi |
2006 |
|
297 |
39.28 |
1:29.97 |
2:26.65 |
|
3:08.96 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
3:09.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Silje Lyse Legaard |
2006 |
|
289 |
40.41 |
1:32.60 |
2:28.96 |
|
3:10.67 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
3:19.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Athena Haugsted Pihl |
2006 |
|
259 |
41.49 |
1:30.92 |
2:31.67 |
|
3:17.79 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
3:14.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Olga Cermak |
2006 |
|
203 |
47.62 |
1:46.61 |
2:46.07 |
|
3:34.53 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
3:29.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Alberte Berner Mikkelsen |
2006 |
|
198 |
50.26 |
1:47.77 |
2:51.35 |
|
3:36.31 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
3:51.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Helga Rós Ingimarsdóttir |
2006 |
|
190 |
47.95 |
1:46.19 |
2:52.94 |
|
3:39.14 |
|
|
Sundfélag Akraness |
3:48.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Íris Petra Jónsdóttir |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Sundfélag Akraness |
3:27.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
06 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
14:50 |
|