Results for Farum Cup 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2018 | Udskriftsdato | 05 maj 2018 | |||
Stævne by | Farum, Danmark | Udskriftstidspunkt | 10:50 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 04 maj 2018 |
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-1999 |
Sponsor: Farum Tandpleje Center |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 24.90 2016-05-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marcus Olesen | 1995 | 642 | 26.00 | ||||||
Farum Svømmeklub | 24.81 | |||||||||
2 | Philip Greve | 1998 | 636 | 26.07 | ||||||
Farum Svømmeklub | 26.27 | |||||||||
3 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 552 | 27.34 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 27.57 | |||||||||
4 | Oliver Jacobsen | 1997 | 546 | 27.43 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 26.56 | |||||||||
5 | Mads Steen Petersen | 1997 | 540 | 27.54 | Deltager ikke i finalen | |||||
Helsinge Svømmeklub | 27.54 | |||||||||
6 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 514 | 28.00 | Deltager ikke i finalen | |||||
Farum Svømmeklub | 28.72 | |||||||||
7 | Emil Blomgaard | 1999 | 487 | 28.49 | ||||||
Roskilde Svømning | 28.35 | |||||||||
8 | Loic Emmert | 1996 | 418 | 29.98 | ||||||
Brighton Swimming Club | 30.11 | |||||||||
- | Magnus Jákupsson | 1994 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 24.52 | |||||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2000-2002 |
Sponsor: Farum Tandpleje Center |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 |
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 24.90 2016-05-01 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julius Munk | 2000 | 664 | 25.71 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 25.51 | |||||||||
2 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 628 | 26.18 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 26.95 | |||||||||
3 | William Textor Broch | 2001 | 575 | 26.96 | Deltager ikke i finalen | |||||
Lyngby Svømmeklub | 27.17 | |||||||||
4 | Rasmus Steenberg | 2000 | 566 | 27.10 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 26.84 | |||||||||
5 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 549 | 27.38 | ||||||
Roskilde Svømning | 27.87 | |||||||||
6 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 544 | 27.47 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 27.54 | |||||||||
7 | Alfred August Grubert | 2001 | 526 | 27.77 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 27.39 | |||||||||
8 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | 517 | 27.94 | ||||||
Roskilde Svømning | 27.23 | |||||||||
9 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 510 | 28.06 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 28.05 | |||||||||
10 | Malthe Letting | 2001 | 508 | 28.11 | ||||||
Farum Svømmeklub | 28.09 | |||||||||
11 | Owais Hamid | 2000 | 504 | 28.18 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 28.96 | |||||||||
12 | Frederik Bornemann | 2001 | 489 | 28.47 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 28.24 | |||||||||
12 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 489 | 28.47 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 30.18 | |||||||||
14 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 472 | 28.79 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 28.09 | |||||||||
15 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 456 | 29.13 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 28.23 | |||||||||
16 | Ashley Iban Baker | 2001 | 438 | 29.52 | ||||||
Brighton Swimming Club | 30.38 | |||||||||
17 | Mads Lind | 2002 | 435 | 29.59 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 29.13 | |||||||||
18 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 425 | 29.81 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 29.07 | |||||||||
19 | Stanley Andrews | 2000 | 422 | 29.89 | ||||||
Brighton Swimming Club | 29.69 | |||||||||
20 | Affou Adlouni | 2002 | 411 | 30.16 | ||||||
Roskilde Svømning | 30.51 | |||||||||
21 | Alexander Stærkær | 2002 | 393 | 30.62 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.56 | |||||||||
22 | Rasmus Thode Møller | 2002 | 383 | 30.88 | ||||||
Farum Svømmeklub | 33.33 | |||||||||
23 | Jack Spowage | 2002 | 382 | 30.90 | ||||||
Brighton Swimming Club | 30.95 | |||||||||
24 | Mathias Jelshøj | 2001 | 368 | 31.28 | ||||||
Herlev Svømning | 31.55 | |||||||||
25 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 322 | 32.72 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 34.67 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 05 maj 2018 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:50 |