Results for DGI Landsmesterskab 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsmesterskab 2018 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:54 | |||
Arrangør | DGI Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1969-1978 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mette Ø Danielsen | 1975 | DGI Østjylland | 46.27 | ||||||
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1994-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johanne Folkedahl Hole | 2000 | DGI Nordjylland | 36.40 | ||||||
2 | Maja Meinert | 2001 | DGI Nordjylland | 38.60 | ||||||
3 | Karen Krogh Lund | 1996 | DGI Sydøstjylland | 38.79 | ||||||
4 | Julie Martinussen | 1997 | DGI Fyn | 39.55 | ||||||
5 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | DGI Nordjylland | 39.71 | ||||||
6 | Nadja Skov Haffejee | 1998 | DGI Fyn | 39.94 | ||||||
7 | Julie Fink | 2001 | Dgi Sønderjylland | 40.67 | ||||||
8 | Martine Rasmussen | 2000 | DGI Sydøstjylland | 44.74 | ||||||
9 | Katrine Hansen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 45.02 | ||||||
10 | Cathrine Boe Andersen | 2001 | DGI Nordjylland | 47.02 | ||||||
11 | Alberte Jensen | 1999 | DGI Fyn | 52.81 | ||||||
- | Frederikke Brændgaard | 2001 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
- | Amalie Laursen | 2001 | DGI Sydøstjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julia Harpøth | 2002 | DGI Sydøstjylland | 34.99 | ||||||
2 | Ida Troldborg | 2003 | DGI Nordjylland | 39.62 | ||||||
3 | Agnete Riis | 2003 | DGI Midtjylland | 39.96 | ||||||
4 | Frederikke Mortensen | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 43.31 | ||||||
5 | Louise Høeg | 2003 | DGI Nordjylland | 43.40 | ||||||
6 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | DGI Sydøstjylland | 44.07 | ||||||
7 | Marie Bernack | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 44.09 | ||||||
8 | Maria Hall | 2003 | DGI Sydvest | 44.32 | ||||||
9 | Amalie Frikke-Salling | 2002 | DGI Fyn | 44.34 | ||||||
10 | Sofie Horsbøll | 2002 | DGI Nordjylland | 44.38 | ||||||
11 | Anika Fogt | 2002 | DGI Fyn | 44.54 | ||||||
12 | Miia Skjøde | 2003 | DGI Østjylland | 44.81 | ||||||
13 | Lærke Aagaard Nielsen | 2003 | DGI Sydvest | 45.39 | ||||||
14 | Caroline Buhl Søderberg | 2003 | DGI Østjylland | 46.03 | ||||||
15 | Anne Mette Nørmmark Jakob | 2002 | DGI Sydøstjylland | 46.44 | ||||||
16 | Esther V Brunsbjerg | 2003 | DGI Fyn | 46.88 | ||||||
17 | Johanne Rasmussen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 47.04 | ||||||
18 | Linea Theilgaard Knudsen | 2003 | DGI Østjylland | 47.44 | ||||||
19 | Signe D. Jørgensen | 2002 | DGI Østjylland | 47.88 | ||||||
20 | Cecilie Høgfeldt | 2002 | DGI Østjylland | 48.01 | ||||||
21 | Ellen Marie Wiege | 2003 | Dgi Sønderjylland | 48.05 | ||||||
22 | Signe Grøndahl | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 48.21 | ||||||
23 | Siff Pedersen | 2003 | DGI Fyn | 48.23 | ||||||
24 | Vibe Pjengaard | 2003 | DGI Østjylland | 49.82 | ||||||
25 | Sine Poulsen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 51.39 | ||||||
26 | Lærke Kongsfelt | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 53.27 | ||||||
27 | Sara Khelil | 2003 | DGI Nordjylland | 53.78 | ||||||
28 | Luna Marcher | 2002 | DGI Sydvest | 54.70 | ||||||
29 | Freja Funder | 2002 | DGI Fyn | 55.20 | ||||||
30 | Frederikke Johansen | 2003 | DGI Fyn | 58.40 | ||||||
31 | Steffanie Holm | 2002 | Dgi Sønderjylland | 1:07.84 | ||||||
- | Emilie Mortensen | 2003 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
- | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | Dgi Sønderjylland | DNS | ||||||
- | Rosa Bundgaard-Laursen | 2003 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
- | Julie B. Andersen | 2002 | DGI Midtjylland | DSQ | 2 flyben efter vendi | |||||
- | Karen Moos Jensen | 2003 | DGI Midtjylland | DSQ | flere flyben v start | |||||
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Østergaard | 2004 | DGI Sydvest | 36.74 | ||||||
2 | Freja Kruse | 2004 | DGI Sydvest | 39.25 | ||||||
3 | Caroline Christensen | 2004 | DGI Østjylland | 39.80 | ||||||
4 | Weronika L. Bjørn | 2005 | DGI Midtjylland | 39.96 | ||||||
5 | Lærke Møller | 2005 | DGI Storstrømmen | 39.97 | ||||||
6 | Sofie Hjorth Jakobsen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 40.36 | ||||||
7 | Anna Lind Petersen | 2004 | DGI Storstrømmen | 40.88 | ||||||
8 | Ella Ussing | 2004 | DGI Fyn | 41.67 | ||||||
9 | Rosa Marie Schousboe | 2005 | DGI Sydøstjylland | 42.29 | ||||||
10 | Jette Muusmann | 2005 | Dgi Sønderjylland | 42.58 | ||||||
11 | Sara Kokholm | 2005 | DGI Nordjylland | 43.76 | ||||||
12 | Sofie Skovgaard Sørensen | 2004 | DGI Østjylland | 43.88 | ||||||
13 | Freja Schwertfeger | 2004 | DGI Fyn | 44.11 | ||||||
14 | Anna Rahbek Julsgaard | 2004 | DGI Fyn | 44.50 | ||||||
15 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | DGI Sydøstjylland | 44.75 | ||||||
16 | Amalie Hede Kristensen | 2005 | Dgi Sønderjylland | 44.76 | ||||||
17 | Maja M S Sørensen | 2004 | DGI Nordjylland | 44.87 | ||||||
18 | Sofie Frimer | 2004 | DGI Østjylland | 45.58 | ||||||
19 | Karen K. H. Hagensen | 2004 | DGI Østjylland | 45.60 | ||||||
20 | Linnea Persson | 2004 | DGI Østjylland | 45.66 | ||||||
21 | Kirstine Buch | 2005 | DGI Sydøstjylland | 46.01 | ||||||
22 | Lærke Jul Øhlenschlager | 2004 | DGI Fyn | 46.04 | ||||||
23 | Fanny Blomgren Larsen | 2004 | DGI Fyn | 46.11 | ||||||
24 | Tilde Frøsig Stengaard | 2005 | DGI Østjylland | 46.35 | ||||||
25 | Stine Skipper Jørgensen | 2005 | DGI Midtjylland | 46.62 | ||||||
26 | Freja Duus | 2005 | DGI Fyn | 46.97 | ||||||
27 | Marie Søndergaard | 2005 | DGI Nordjylland | 47.25 | ||||||
28 | Maiken Hansen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 47.89 | ||||||
29 | Caroline Madsen | 2005 | DGI Nordjylland | 47.94 | ||||||
30 | Live Andrea Lillelund | 2005 | DGI Fyn | 48.40 | ||||||
31 | Josephine Liis Jacobsen | 2005 | DGI Østjylland | 48.87 | ||||||
32 | Femke Iris Keulen | 2005 | DGI Sydvest | 50.09 | ||||||
33 | Josephine Maja Madsen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 51.99 | ||||||
34 | Wencke Andresen | 2005 | Dgi Sønderjylland | 55.64 | ||||||
35 | Nora Larsen | 2004 | DGI Nordjylland | 56.57 | ||||||
36 | Anna Lis Kristensen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 56.91 | ||||||
37 | Tilde Liljensøe | 2005 | Dgi Sønderjylland | 57.05 | ||||||
38 | Emma Guldmann | 2005 | DGI Storkøbenhavn | 57.08 | ||||||
- | Amalie Fynbo Hansen | 2004 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
- | Ida Kristensen | 2004 | DGI Midtjylland | DNS | ||||||
- | Feliza Dauberg | 2004 | Dgi Sønderjylland | DSQ | ej rørt 25m | |||||
- | Isabella Knudsen | 2004 | Dgi Sønderjylland | DSQ | flere brystarntag | |||||
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freya Thorsgaard | 2006 | DGI Sydøstjylland | 44.29 | ||||||
2 | Stella Harpøth | 2006 | DGI Sydøstjylland | 44.61 | ||||||
3 | Therese J Helt | 2006 | DGI Nordjylland | 46.61 | ||||||
4 | Sofie Egeberg Borch | 2006 | DGI Østjylland | 47.28 | ||||||
5 | Marie Elisabeth Thorsted | 2006 | DGI Nordjylland | 47.45 | ||||||
6 | Silja Larsen | 2006 | DGI Sydøstjylland | 47.59 | ||||||
7 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | DGI Sydøstjylland | 48.20 | ||||||
8 | Mikkeline Liis Jacobsen | 2007 | DGI Østjylland | 49.47 | ||||||
9 | Sarah Storm Jacobsen | 2006 | DGI Nordjylland | 50.03 | ||||||
10 | Serine Ragner | 2006 | DGI Fyn | 50.27 | ||||||
11 | Ida Mørup | 2006 | DGI Østjylland | 50.45 | ||||||
12 | Stine Østergaard | 2006 | DGI Østjylland | 50.64 | ||||||
13 | Karoline Høgh | 2006 | DGI Østjylland | 51.02 | ||||||
14 | Mai Lindum Waltoft | 2007 | DGI Østjylland | 51.53 | ||||||
15 | Celina Klæsøe | 2006 | DGI Fyn | 52.06 | ||||||
16 | Mille Christiansen | 2006 | DGI Midtjylland | 53.22 | ||||||
17 | Ida Jensen | 2006 | DGI Nordjylland | 53.58 | ||||||
18 | Karoline Jørgensen | 2007 | DGI Fyn | 53.80 | ||||||
19 | Anna Mai Andersen | 2006 | Dgi Sønderjylland | 54.02 | ||||||
20 | Sofie Jeppesen | 2007 | DGI Nordjylland | 54.14 | ||||||
21 | Monique Thorbech Hansen | 2007 | DGI Fyn | 54.26 | ||||||
22 | Asta Edelbo Pedersen | 2006 | DGI Storkøbenhavn | 55.04 | ||||||
23 | Simone Trekær Klausen | 2007 | DGI Sydøstjylland | 55.24 | ||||||
24 | Nikoline P. Michaelsen | 2007 | DGI Nordjylland | 55.65 | ||||||
25 | Aya Marie Juel Broch | 2006 | DGI Fyn | 56.12 | ||||||
26 | Mathilde Mørup | 2007 | DGI Østjylland | 57.11 | ||||||
27 | Sofie Skibelund Olesen | 2007 | Dgi Sønderjylland | 57.61 | ||||||
28 | Astrid O. Thomassen | 2007 | DGI Nordjylland | 58.41 | ||||||
29 | Olivia Funder | 2006 | DGI Fyn | 1:02.99 | ||||||
- | Annemone Rasmussen | 2006 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
- | Laura Brødsgaard | 2007 | DGI Sydøstjylland | DSQ | ej synkrone ben | |||||
- | Sofie Søgaard Sørensen | 2007 | DGI Fyn | DSQ | 1 hånd i vending 25 | |||||
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2012 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kalina Gamisheva | 2008 | Dgi Sønderjylland | 45.37 | ||||||
2 | Sille Augustesen | 2008 | DGI Sydøstjylland | 54.52 | ||||||
3 | Lea Skjærris Lund | 2008 | DGI Østjylland | 59.61 | ||||||
4 | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | DGI Sydøstjylland | 1:08.39 | ||||||
5 | Alma Bernsdorf | 2008 | DGI Fyn | 1:14.84 | ||||||
6 | Smilla Lerche | 2008 | DGI Fyn | 1:15.68 | ||||||
- | Emilie Lyngfeldt Boholm | 2008 | DGI Storstrømmen | DSQ | EFB 50m | |||||
- | Frida Knop Kristensen | 2009 | DGI Østjylland | DSQ | crawl ben | |||||
- | Lotta Træger | 2008 | Dgi Sønderjylland | DSQ | svømmer crawl | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 11 marts 2018 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 13:54 |