Resultater for DGI Landsmesterskab 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsmesterskab 2018 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 12:01 | |||
Arrangør | DGI Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2018 |
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1969-1978 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rikke Danielsen | 1976 | DGI Østjylland | 46.40 | 1:37.84 | 2:33.00 | 3:28.86 | |||
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1994-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Johanne Folkedahl Hole | 2000 | DGI Nordjylland | 39.18 | 1:24.37 | 2:09.11 | 2:53.44 | |||
2 | Karen Krogh Lund | 1996 | DGI Sydøstjylland | 41.75 | 1:27.94 | 2:15.01 | 3:01.58 | |||
3 | Nadja Skov Haffejee | 1998 | DGI Fyn | 42.00 | 1:31.00 | 2:22.73 | 3:12.13 | |||
4 | Katrine Hansen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 50.89 | 1:44.07 | 2:39.56 | 3:33.44 | |||
5 | Amalie Faigh Sørensen | 2000 | DGI Fyn | 49.24 | 1:46.09 | 2:45.88 | 3:46.72 | |||
6 | Anna Andreasen | 2001 | DGI Nordjylland | 52.48 | 1:53.36 | 2:54.85 | 3:55.98 | |||
- | Frederikke Brændgaard | 2001 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mia Sommer Johansen | 2002 | DGI Østjylland | 39.85 | 1:23.83 | 2:09.93 | 2:54.03 | |||
2 | Thyra Thomsen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 40.03 | 1:25.32 | 2:12.62 | 3:00.34 | |||
3 | Ida Troldborg | 2003 | DGI Nordjylland | 43.52 | 1:33.31 | 2:25.28 | 3:16.06 | |||
4 | Frederikke Mortensen | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 45.05 | 1:36.04 | 2:28.93 | 3:20.62 | |||
5 | Josephine S. Johansen | 2003 | Dgi Sønderjylland | 43.73 | 1:33.60 | 2:27.32 | 3:23.38 | |||
6 | Rosa Bundgaard-Laursen | 2003 | DGI Østjylland | 47.64 | 1:40.24 | 2:34.10 | 3:25.24 | |||
7 | Amalie Frikke-Salling | 2002 | DGI Fyn | 47.38 | 1:40.36 | 2:34.80 | 3:28.59 | |||
8 | Miia Skjøde | 2003 | DGI Østjylland | 46.43 | 1:38.82 | 2:33.40 | 3:28.65 | |||
9 | Anika Fogt | 2002 | DGI Fyn | 48.17 | 1:41.48 | 2:36.65 | 3:32.62 | |||
10 | Caroline Jul Noe | 2003 | DGI Fyn | 49.54 | 1:46.24 | 2:44.30 | 3:38.69 | |||
11 | Caroline Buhl Søderberg | 2003 | DGI Østjylland | 49.89 | 1:45.30 | 2:42.19 | 3:38.73 | |||
12 | Cecilie Høgfeldt | 2002 | DGI Østjylland | 49.02 | 1:44.82 | 2:42.30 | 3:38.84 | |||
13 | Esther V Brunsbjerg | 2003 | DGI Fyn | 49.36 | 1:45.32 | 2:42.58 | 3:39.14 | |||
14 | Sofie Horsbøll | 2002 | DGI Nordjylland | 49.98 | 1:47.96 | 2:47.00 | 3:42.71 | |||
15 | Laura Sejr Simonsen | 2003 | DGI Østjylland | 49.91 | 1:47.87 | 2:46.94 | 3:43.61 | |||
16 | Siff Pedersen | 2003 | DGI Fyn | 50.57 | 1:46.92 | 2:46.02 | 3:46.30 | |||
17 | Sofie Lilja Hasager | 2003 | DGI Østjylland | 53.57 | 1:53.87 | 2:54.98 | 3:56.67 | |||
18 | Laura Vindstrup Christensen | 2003 | DGI Sydvest | 56.54 | 1:59.59 | 3:04.29 | 4:07.07 | |||
- | Anne Mette Nørmmark Jakob | 2002 | DGI Sydøstjylland | DNF | ||||||
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde Østergaard | 2004 | DGI Sydvest | 38.01 | 1:22.50 | 2:10.36 | 2:58.53 | |||
2 | Freja Kruse | 2004 | DGI Sydvest | 40.39 | 1:26.95 | 2:15.35 | 3:03.69 | |||
3 | Sofie Hjorth Jakobsen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 43.53 | 1:32.14 | 2:21.47 | 3:09.38 | |||
4 | Caroline Christensen | 2004 | DGI Østjylland | 42.53 | 1:31.74 | 2:22.60 | 3:10.76 | |||
5 | Allie F. Brandt | 2004 | DGI Nordjylland | 43.27 | 1:32.57 | 2:24.07 | 3:11.01 | |||
6 | Jette Muusmann | 2005 | Dgi Sønderjylland | 43.78 | 1:33.20 | 2:25.70 | 3:16.01 | |||
7 | Cassandra Spring | 2005 | DGI Nordjylland | 45.68 | 1:35.87 | 2:27.47 | 3:19.23 | |||
8 | Lea Winther | 2004 | Dgi Sønderjylland | 45.41 | 1:36.05 | 2:27.62 | 3:19.27 | |||
9 | Linea Lodberg Klein | 2005 | DGI Nordjylland | 46.32 | 1:37.87 | 2:30.19 | 3:20.07 | |||
10 | Ella Ussing | 2004 | DGI Fyn | 45.01 | 1:35.67 | 2:29.60 | 3:21.58 | |||
11 | Linnea Persson | 2004 | DGI Østjylland | 47.32 | 1:40.65 | 2:34.85 | 3:27.70 | |||
12 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | DGI Sydøstjylland | 45.08 | 1:39.33 | 2:35.26 | 3:30.03 | |||
13 | Sofie Frimer | 2004 | DGI Østjylland | 45.37 | 1:39.88 | 2:35.48 | 3:30.22 | |||
14 | Naya Blyn | 2004 | DGI Fyn | 48.14 | 1:42.27 | 2:37.71 | 3:30.42 | |||
15 | Rosa Marie Schousboe | 2005 | DGI Sydøstjylland | 49.49 | 1:44.94 | 2:40.90 | 3:32.61 | |||
16 | Emma Rosenven | 2004 | DGI Østjylland | 48.59 | 1:43.74 | 2:40.06 | 3:35.54 | |||
17 | Karen K. H. Hagensen | 2004 | DGI Østjylland | 49.92 | 1:45.59 | 2:41.60 | 3:35.82 | |||
18 | Signe Vinding Sørensen | 2005 | DGI Fyn | 49.11 | 1:44.25 | 2:40.91 | 3:37.48 | |||
19 | Josephine Liis Jacobsen | 2005 | DGI Østjylland | 50.40 | 1:47.13 | 2:46.08 | 3:43.39 | |||
20 | Laura Sofie Renneberg | 2005 | DGI Nordjylland | 49.85 | 1:45.80 | 2:44.41 | 3:43.56 | |||
21 | Frederikke Boje | 2004 | DGI Fyn | 50.69 | 1:47.31 | 2:45.67 | 3:43.59 | |||
22 | Anne K. Christiansen | 2004 | DGI Østjylland | 49.24 | 1:46.70 | 2:45.53 | 3:45.36 | |||
23 | Freja Schwertfeger | 2004 | DGI Fyn | 49.34 | 1:46.49 | 2:47.11 | 3:46.72 | |||
24 | Caroline Madsen | 2005 | DGI Nordjylland | 53.95 | 1:53.25 | 2:54.95 | 3:53.67 | |||
25 | Anna Dørk | 2004 | DGI Fyn | 52.80 | 1:53.95 | 2:57.70 | 4:00.54 | |||
26 | Isabella Vinkler Valbjørn | 2005 | DGI Nordjylland | 55.60 | 1:59.06 | 3:03.75 | 4:07.61 | |||
- | Sarah Johansen | 2005 | DGI Fyn | DSQ | asynkrone arme 55m | |||||
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Freya Thorsgaard | 2006 | DGI Sydøstjylland | 46.99 | 1:39.53 | 2:33.45 | 3:25.08 | |||
2 | Isabella Nørgaard | 2007 | DGI Østjylland | 50.84 | 1:47.06 | 2:43.55 | 3:39.55 | |||
3 | Frederikke Wiese Jacobsen | 2007 | DGI Østjylland | 49.84 | 1:47.93 | 2:48.73 | 3:47.05 | |||
4 | Marie Loft Andersen | 2007 | DGI Østjylland | 52.22 | 1:53.05 | 2:51.78 | 3:48.13 | |||
5 | Ida Mørup | 2006 | DGI Østjylland | 53.13 | 1:53.63 | 2:51.03 | 3:49.69 | |||
6 | Marie Elisabeth Thorsted | 2006 | DGI Nordjylland | 52.16 | 1:51.86 | 2:52.76 | 3:55.10 | |||
7 | Nicoline Bohn Jacobsen | 2006 | DGI Storstrømmen | 55.21 | 1:57.15 | 3:00.70 | 4:01.77 | |||
8 | Aya Marie Juel Broch | 2006 | DGI Fyn | 58.34 | 2:06.10 | 3:16.44 | 4:28.26 | |||
9 | Emma Holtz Pedersen | 2006 | DGI Østjylland | 1:06.71 | 2:19.66 | 3:32.14 | 4:40.66 | |||
- | Stella Harpøth | 2006 | DGI Sydøstjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 marts 2018 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 12:01 |