Resultat för UGP 3 2017-2018, Malmö
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | UGP 3 | Utskriftsdatum | 11 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 17:18 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 10 mars 2018 |
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Seth Nillund | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:46.68 | ||||||
2 | Lucas Bontidean | 2005 | Simklubben Poseidon | 2:49.00 | ||||||
3 | Dennis Henriksson | 2005 | Simsällskapet Iden | 3:38.27 | ||||||
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:36.91 | ||||||
2 | Måns Burmester-Lysell | 2004 | Simklubben Hajen | 2:46.52 | ||||||
3 | Elias Löfström | 2004 | Simklubben Poseidon | 2:49.48 | ||||||
4 | Edvin Dahlén | 2004 | Simklubben Poseidon | 3:05.38 | ||||||
5 | Edvard Levau | 2004 | Simklubben Poseidon | 3:06.45 | ||||||
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Vaide | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 2:23.01 | ||||||
2 | Arvid Nilsson | 2003 | Simklubben Triton | 2:24.02 | ||||||
3 | Gabriel Agardh | 2003 | Simklubben Hajen | 2:27.47 | ||||||
4 | Oscar Nordström | 2003 | Kiviks Simklubb | 2:32.64 | ||||||
5 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:33.98 | ||||||
6 | Gustav Conradsen | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:35.20 | ||||||
7 | Daniel Alim | 2003 | Simklubben Poseidon | 2:39.93 | ||||||
8 | Carl Elmer | 2003 | Simklubben Poseidon | 2:42.02 | ||||||
9 | Jacob Baxmann | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:44.36 | ||||||
10 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 2:49.29 | ||||||
11 | Olle Zetterström | 2003 | Simklubben Poseidon | 3:08.40 | ||||||
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 2:26.46 | ||||||
2 | Oscar Klittbo | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:30.80 | ||||||
3 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Sydsim | 2:36.44 | ||||||
4 | Alexander Kulagowski | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 3:02.12 | ||||||
5 | Daniel Novosel | 2002 | Simklubben Sydsim | 3:28.45 | ||||||
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:20.26 | ||||||
2 | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 2:29.72 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 11 mars 2018 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 17:18 |