Tulokset UGP 3 2017-2018, Malmö
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | UGP 3 | Utskriftsdatum | 10 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 09:53 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 10 mars 2018 |
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maja Björnström | 2005 | Simklubben Triton | 2:21.08 | ||||||
2 | Thea Wicknertz | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:29.20 | ||||||
3 | Beatrice Ask | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:36.45 | ||||||
4 | Anna Stenberg | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:36.64 | ||||||
5 | Johanna Andersson Medhanie | 2005 | Simklubben Poseidon | 2:37.44 | ||||||
6 | Emilia Berg | 2005 | Simklubben Lödde | 2:38.63 | ||||||
7 | Nelly Ahmadi | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:39.37 | ||||||
8 | Ella Bodell | 2005 | Simklubben Sydsim | 2:43.66 | ||||||
9 | Nora Olsson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:44.04 | ||||||
10 | Jennifer Norlén | 2005 | Simklubben Sydsim | 2:48.50 | ||||||
11 | Öznur Metovska | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:52.67 | ||||||
12 | Nova Johansson | 2005 | Bromöllaortens Simsällskap | 2:56.43 | ||||||
13 | Cecila Lång Rune | 2005 | Simklubben Poseidon | 2:57.47 | ||||||
14 | Emma Pjanic | 2005 | Simklubben Poseidon | 3:01.63 | ||||||
15 | Elin Jannasch | 2005 | Simklubben Poseidon | 3:01.68 | ||||||
16 | Anna Markenlöv | 2005 | Simklubben Poseidon | 3:20.38 | ||||||
17 | Teodora Stankovic | 2005 | Simklubben Poseidon | 3:23.78 | ||||||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 2:18.38 | ||||||
2 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 2:19.24 | ||||||
3 | Maja Blomliden | 2004 | Simklubben Triton | 2:20.49 | ||||||
4 | Thea Brünjes | 2004 | Kiviks Simklubb | 2:21.26 | ||||||
5 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 2:21.41 | ||||||
6 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 2:25.59 | ||||||
7 | Kajsa Söderholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:27.58 | ||||||
8 | Isabel Persson | 2004 | Simklubben Triton | 2:28.33 | ||||||
9 | Nelly Hansson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 2:29.19 | ||||||
10 | Ella Persson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 2:31.71 | ||||||
11 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:32.15 | ||||||
12 | Lova Persson | 2004 | Simklubben Hajen | 2:32.25 | ||||||
13 | Emelie Ek-Värn | 2004 | Landskrona Simsällskap | 2:32.91 | ||||||
14 | Alice Devinder | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:37.21 | ||||||
15 | Lovisa Yngvesson | 2004 | Simklubben Sydsim | 2:37.93 | ||||||
16 | Hanna Johansson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:38.24 | ||||||
17 | Ida Jeppsson | 2004 | Simklubben Triton | 2:39.29 | ||||||
18 | Mathilde Berild Andersen | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 2:40.60 | ||||||
19 | Frida Pekberg | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 2:42.56 | ||||||
20 | Fanny Hess | 2004 | Landskrona Simsällskap | 2:42.75 | ||||||
21 | Olivia Pantzar | 2004 | Simklubben Hajen | 2:43.61 | ||||||
22 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 2:43.93 | ||||||
23 | Caisa Renström | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 2:49.23 | ||||||
24 | Mollie Dalengran | 2004 | Simklubben Triton | 2:49.87 | ||||||
25 | Rebecka Ungureanu | 2004 | Bromöllaortens Simsällskap | 2:54.06 | ||||||
26 | Lova Flemming | 2004 | Simklubben Sydsim | 2:54.57 | ||||||
27 | Alice Klasholm | 2004 | Simklubben Poseidon | 2:56.78 | ||||||
28 | Mira Sandberg | 2004 | Simklubben Poseidon | 2:58.53 | ||||||
29 | Anna Melgar | 2004 | Ystads Simsällskap | 3:01.92 | ||||||
30 | Klara Harrysson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 3:02.77 | ||||||
31 | Louise Hörup | 2004 | Simklubben Poseidon | 3:08.15 | ||||||
32 | Rakel Johannisson | 2004 | Simklubben Sydsim | 3:15.57 | ||||||
- | Irma Nilsson | 2004 | Ystads Simsällskap | DNS | ||||||
- | Nike Källkvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 2:11.31 | ||||||
2 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:16.95 | ||||||
3 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 2:18.21 | ||||||
4 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:18.39 | ||||||
5 | Ella Jeppsson | 2003 | Simklubben Hajen | 2:22.69 | ||||||
6 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:24.17 | ||||||
7 | Freja Werker | 2003 | Simklubben Hajen | 2:24.29 | ||||||
8 | Viktoria Dellhede | 2003 | Landskrona Simsällskap | 2:24.50 | ||||||
9 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 2:24.51 | ||||||
10 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 2:24.81 | ||||||
11 | Elin Kjellberg | 2003 | Ystads Simsällskap | 2:26.96 | ||||||
12 | Antonia Sandblom | 2003 | Simklubben Triton | 2:27.35 | ||||||
13 | Hannah Fritz | 2003 | Simklubben Laxen | 2:27.88 | ||||||
14 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 2:28.44 | ||||||
15 | Nicole Ahlbeck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:29.06 | ||||||
16 | Sofia Lund | 2003 | Simklubben Poseidon | 2:29.49 | ||||||
17 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 2:29.68 | ||||||
18 | Katja Haglund | 2003 | Landskrona Simsällskap | 2:30.16 | ||||||
19 | Josefin Dellhede | 2003 | Landskrona Simsällskap | 2:30.31 | ||||||
20 | Sofia Hake | 2003 | Simklubben Poseidon | 2:30.62 | ||||||
21 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 2:30.65 | ||||||
22 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 2:31.60 | ||||||
23 | Julia Rieschel | 2003 | Simklubben Poseidon | 2:32.12 | ||||||
24 | Isabell Tretinjak | 2003 | Simklubben Hajen | 2:32.45 | ||||||
25 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 2:33.67 | ||||||
26 | Emma Mattson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:37.11 | ||||||
27 | Mikaela Virc | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:37.34 | ||||||
28 | Emma Bontidean | 2003 | Simklubben Poseidon | 2:37.61 | ||||||
29 | Isabelle Blücher | 2003 | Eslövs Simsällskap | 2:49.86 | ||||||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 2:11.32 | ||||||
2 | Sara Nobrell | 2002 | Simklubben Hajen | 2:14.89 | ||||||
3 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:18.68 | ||||||
4 | Carolina Åsberg | 2002 | Simklubben Lödde | 2:20.80 | ||||||
5 | Elin Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:23.88 | ||||||
6 | Lina Ostreus | 2002 | Simklubben Sydsim | 2:25.53 | ||||||
7 | Tilda Ericsson | 2002 | S71 | 2:25.85 | ||||||
8 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:28.17 | ||||||
9 | Nina Nolén | 2002 | Simklubben Triton | 2:29.14 | ||||||
10 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 2:29.74 | ||||||
11 | Matilda Carlberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 2:35.41 | ||||||
12 | Mia Lang | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:41.10 | ||||||
13 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:43.35 | ||||||
14 | Alma Lindberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 2:45.72 | ||||||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Lackegård | 2000 | Simklubben Hajen | 2:15.29 | ||||||
2 | Ella Laurén | 2001 | Simklubben Hajen | 2:18.51 | ||||||
3 | Sara Stenberg | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:19.19 | ||||||
4 | Emma Palmquist | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 2:30.53 | ||||||
5 | Hanna Nilsson | 2000 | Simklubben Hajen | 2:32.79 | ||||||
6 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 2:39.53 | ||||||
7 | Filippa Fredbo | 2001 | Ystads Simsällskap | 2:41.82 | ||||||
- | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 mars 2018 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 09:53 |