Tulokset UGP 3 2017-2018, Malmö
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Pass 1
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | UGP 3 | Utskriftsdatum | 10 mars 2018 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 10:42 | |||
Arrangör | Malmö Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 10 mars 2018 |
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olivia Klint Ipsa | 2005 | Bromöllaortens Simsällskap | 1:19.27 | ||||||
2 | Livia Sjunnesson | 2005 | Landskrona Simsällskap | 1:21.09 | ||||||
3 | Maja Björnström | 2005 | Simklubben Triton | 1:22.33 | ||||||
4 | Zinna Bengtsson Nimander | 2005 | Simklubben Triton | 1:27.81 | ||||||
5 | Nora Olsson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:30.50 | ||||||
6 | Beatrice Ask | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:33.12 | ||||||
7 | Emma Pjanic | 2005 | Simklubben Poseidon | 1:33.86 | ||||||
8 | Anna Stenberg | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:34.76 | ||||||
9 | Emilia Berg | 2005 | Simklubben Lödde | 1:37.50 | ||||||
10 | Cecila Lång Rune | 2005 | Simklubben Poseidon | 1:39.16 | ||||||
11 | Johanna Andersson Medhanie | 2005 | Simklubben Poseidon | 1:40.38 | ||||||
12 | Filippa Molin | 2005 | Bromöllaortens Simsällskap | 1:44.12 | ||||||
13 | Elin Jannasch | 2005 | Simklubben Poseidon | 1:45.26 | ||||||
14 | Nova Johansson | 2005 | Bromöllaortens Simsällskap | 1:53.04 | ||||||
15 | Teodora Stankovic | 2005 | Simklubben Poseidon | 1:55.44 | ||||||
16 | Jennifer Norlén | 2005 | Simklubben Sydsim | 1:56.63 | ||||||
17 | Anna Markenlöv | 2005 | Simklubben Poseidon | 2:03.83 | ||||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:20.29 | ||||||
2 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:23.74 | ||||||
3 | Olivia Olsson | 2004 | Simklubben Poseidon | 1:23.89 | ||||||
4 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 1:24.11 | ||||||
5 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 1:24.43 | ||||||
6 | Kajsa Söderholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:25.57 | ||||||
7 | Caisa Renström | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 1:26.17 | ||||||
8 | Olivia Pantzar | 2004 | Simklubben Hajen | 1:26.87 | ||||||
9 | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 1:27.30 | ||||||
10 | Isabel Persson | 2004 | Simklubben Triton | 1:27.78 | ||||||
11 | Lova Persson | 2004 | Simklubben Hajen | 1:30.28 | ||||||
12 | Emelie Stridh | 2004 | Simklubben Poseidon | 1:31.63 | ||||||
13 | Ella Persson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 1:31.69 | ||||||
14 | Frida Pekberg | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 1:36.51 | ||||||
15 | Hilma Sörum | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:38.97 | ||||||
16 | Hanna Johansson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:39.10 | ||||||
17 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 1:41.42 | ||||||
18 | Mollie Dalengran | 2004 | Simklubben Triton | 1:43.63 | ||||||
19 | Lovisa Yngvesson | 2004 | Simklubben Sydsim | 1:44.32 | ||||||
20 | Klara Harrysson | 2004 | Ängelholms Simsällskap | 1:47.00 | ||||||
21 | Mira Sandberg | 2004 | Simklubben Poseidon | 1:47.03 | ||||||
22 | Louise Hörup | 2004 | Simklubben Poseidon | 1:47.35 | ||||||
23 | Alice Klasholm | 2004 | Simklubben Poseidon | 1:49.72 | ||||||
24 | Tilda Hildingsson | 2004 | Bromöllaortens Simsällskap | 1:53.36 | ||||||
- | Irma Nilsson | 2004 | Ystads Simsällskap | DNS | ||||||
- | Nike Källkvist | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
- | Lova Flemming | 2004 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
- | Rakel Johannisson | 2004 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 1:18.18 | ||||||
2 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 1:22.80 | ||||||
3 | Agnes Gustafson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:22.86 | ||||||
4 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 1:24.06 | ||||||
5 | Ella Jeppsson | 2003 | Simklubben Hajen | 1:26.61 | ||||||
6 | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | 1:26.97 | ||||||
7 | Antonia Sandblom | 2003 | Simklubben Triton | 1:27.89 | ||||||
8 | Elin Kjellberg | 2003 | Ystads Simsällskap | 1:28.17 | ||||||
9 | Julia Rieschel | 2003 | Simklubben Poseidon | 1:28.32 | ||||||
10 | Moa Järnegren | 2003 | Simklubben Triton | 1:29.42 | ||||||
11 | Dikte Lagergren | 2003 | Eslövs Simsällskap | 1:29.74 | ||||||
12 | Sofia Lund | 2003 | Simklubben Poseidon | 1:32.72 | ||||||
13 | Elvira Eriksson | 2003 | Ystads Simsällskap | 1:34.30 | ||||||
14 | Emma Bontidean | 2003 | Simklubben Poseidon | 1:34.51 | ||||||
15 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 1:36.62 | ||||||
16 | Nicole Ahlbeck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:40.44 | ||||||
17 | Victoria Berild Andersen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 1:45.16 | ||||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:18.24 | ||||||
2 | Alma Sandberg | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 1:25.39 | ||||||
3 | Julia Stenström | 2002 | Simklubben Triton | 1:31.04 | ||||||
4 | Alma Lindberg | 2002 | Simklubben Poseidon | 1:32.45 | ||||||
5 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:34.85 | ||||||
6 | Mia Lang | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:40.46 | ||||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felicia Jartelius | 2001 | Simklubben Triton | 1:30.78 | ||||||
2 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 1:31.27 | ||||||
3 | Julia Frederiksen | 2001 | Ystads Simsällskap | 1:31.99 | ||||||
- | Emilia Frederiksen | 2000 | Ystads Simsällskap | DNS | ||||||
- | Kristina Kulcsar | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 mars 2018 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 10:42 |