Resultater for Polisen Head Summer Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Polisen HEAD Summer Cup |
|
Utskriftsdatum |
29 juni 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
17:17 |
|
|
Arrangör |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alice Velden |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
35.72 |
|
|
|
1:15.41 |
|
2 |
Nike Johnston |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
36.65 |
|
|
|
1:15.91 |
|
3 |
Marina Walker |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
36.67 |
|
|
|
1:16.84 |
|
4 |
Tuva Hjemli |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
37.19 |
|
|
|
1:16.89 |
|
5 |
Liv Bengtsson |
2005 |
Verdala International Swim Clu |
|
39.09 |
|
|
|
1:17.56 |
|
6 |
Agnes Gustavsson |
2005 |
Täby Sim |
|
37.22 |
|
|
|
1:17.65 |
|
7 |
Anna Dimitriou |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
38.10 |
|
|
|
1:18.94 |
|
8 |
Lovisa Ramsten |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
38.47 |
|
|
|
1:19.27 |
|
9 |
Amanda Björklund |
2006 |
Täby Sim |
|
39.36 |
|
|
|
1:21.01 |
|
10 |
Lisen Myrelid |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
39.97 |
|
|
|
1:21.14 |
|
11 |
Ellen Bergman |
2005 |
S77 Stenungsund |
|
39.09 |
|
|
|
1:21.65 |
|
12 |
Elisa Sundberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
40.00 |
|
|
|
1:21.92 |
|
13 |
Nora Kovacs |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
40.21 |
|
|
|
1:22.07 |
|
14 |
Ingrid Norheim |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
39.52 |
|
|
|
1:22.39 |
|
15 |
Malin Rike Holmann |
2006 |
Bærumsvømmerne |
|
39.45 |
|
|
|
1:22.57 |
|
16 |
Madelen Antonsen |
2005 |
SK Speed |
|
40.82 |
|
|
|
1:22.70 |
|
17 |
Maja Wallberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
40.66 |
|
|
|
1:22.74 |
|
18 |
Nela Aavitsland Hem |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
40.83 |
|
|
|
1:22.88 |
|
19 |
Louise Franks |
2005 |
Täby Sim |
|
39.43 |
|
|
|
1:23.02 |
|
20 |
Alma Thunberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
40.82 |
|
|
|
1:23.16 |
|
21 |
Benedikte Løkken Bendiksen |
2005 |
SSK Skjetten Svømming |
|
42.01 |
|
|
|
1:23.86 |
|
22 |
Tove Dicander |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
40.96 |
|
|
|
1:24.66 |
|
23 |
Felicia Klintemar |
2005 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
40.77 |
|
|
|
1:24.85 |
|
24 |
Maja Andersen Nordli |
2005 |
SK Speed |
|
41.68 |
|
|
|
1:25.03 |
|
25 |
Emma Knauer |
2006 |
S77 Stenungsund |
|
40.80 |
|
|
|
1:25.10 |
|
26 |
Lisa Liasjø |
2005 |
Trondhjem SLK |
|
41.58 |
|
|
|
1:25.19 |
|
27 |
Maria Flink |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
40.46 |
|
|
|
1:25.42 |
|
28 |
Frida Rångeby |
2005 |
S77 Stenungsund |
|
40.95 |
|
|
|
1:25.78 |
|
29 |
Johanna Claesson |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
41.76 |
|
|
|
1:25.80 |
|
30 |
Clara Westerdahl |
2005 |
Täby Sim |
|
41.54 |
|
|
|
1:26.07 |
|
31 |
Selma Flage Dragsund |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
41.73 |
|
|
|
1:26.35 |
|
32 |
Ellinor Eldh |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
40.97 |
|
|
|
1:26.44 |
|
33 |
Emilia Karlsson Bertoli |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
|
42.07 |
|
|
|
1:26.61 |
|
34 |
Ines Wijk |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
42.20 |
|
|
|
1:26.74 |
|
35 |
Marit Seeliger |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
41.52 |
|
|
|
1:27.27 |
|
36 |
Rose Li |
2006 |
Täby Sim |
|
42.96 |
|
|
|
1:27.44 |
|
37 |
Hilma Wahlström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
42.67 |
|
|
|
1:27.61 |
|
38 |
Sofia Heim |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
42.42 |
|
|
|
1:28.28 |
|
39 |
Alice Olsson |
2006 |
S77 Stenungsund |
|
42.36 |
|
|
|
1:28.60 |
|
40 |
Filippa Emtemo |
2005 |
Täby Sim |
|
42.90 |
|
|
|
1:28.83 |
|
41 |
Lin-Na Vu |
2005 |
SSK Skjetten Svømming |
|
44.30 |
|
|
|
1:28.89 |
|
42 |
Agnes Lundmark |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
42.08 |
|
|
|
1:29.30 |
|
43 |
Lina Back |
2005 |
S77 Stenungsund |
|
43.51 |
|
|
|
1:30.06 |
|
44 |
Lovis Lång |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
44.67 |
|
|
|
1:30.08 |
|
45 |
Ebba Mattisson |
2006 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
44.23 |
|
|
|
1:30.41 |
|
46 |
Elina Darvish |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
44.22 |
|
|
|
1:31.31 |
|
47 |
Andrea Wold |
2006 |
SK Speed |
|
43.48 |
|
|
|
1:31.55 |
|
48 |
Frida Loqvist |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
42.87 |
|
|
|
1:31.73 |
|
49 |
Jennifer Geaney |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
45.27 |
|
|
|
1:32.51 |
|
50 |
Elsa Gustavsson |
2006 |
S77 Stenungsund |
|
44.66 |
|
|
|
1:32.54 |
|
51 |
Minna Grove-Knutsen |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
45.03 |
|
|
|
1:32.56 |
|
52 |
Moa Berg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
43.77 |
|
|
|
1:32.92 |
|
53 |
Anna Elise Hegstad |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
46.67 |
|
|
|
1:33.02 |
|
54 |
Maja Dunder |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
45.02 |
|
|
|
1:33.04 |
|
55 |
Emma Olsson Sande |
2005 |
Täby Sim |
|
45.22 |
|
|
|
1:34.36 |
|
56 |
Linnea Jansson |
2005 |
Timrå Simklubb |
|
46.51 |
|
|
|
1:34.66 |
|
57 |
Alva Anell |
2005 |
S77 Stenungsund |
|
44.79 |
|
|
|
1:34.86 |
|
58 |
Danielle Youssef |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
46.29 |
|
|
|
1:36.50 |
|
59 |
Felicia Bergman |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
45.83 |
|
|
|
1:37.07 |
|
60 |
Josefine Lossius |
2005 |
Bærumsvømmerne |
|
47.34 |
|
|
|
1:37.38 |
|
61 |
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
48.70 |
|
|
|
1:38.41 |
|
62 |
Agnes Allvin |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
46.81 |
|
|
|
1:38.76 |
|
63 |
Sara Strömsöe |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
47.36 |
|
|
|
1:38.84 |
|
64 |
Amanda Lindberg |
2006 |
Täby Sim |
|
48.15 |
|
|
|
1:39.64 |
|
65 |
Fanny Krekula |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
48.27 |
|
|
|
1:40.89 |
|
66 |
Karin Sadeghi |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
49.82 |
|
|
|
1:42.72 |
|
67 |
Hanna Frank |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
50.45 |
|
|
|
1:44.44 |
|
68 |
Ängla Edin |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
49.46 |
|
|
|
1:46.02 |
|
69 |
Carolin Zetterberg |
2006 |
Falu Simsällskap |
|
53.52 |
|
|
|
1:55.47 |
|
- |
Cornelia Castillo |
2005 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristina Ingvaldsen Karls |
2004 |
SK Speed |
|
35.47 |
|
|
|
1:13.42 |
|
2 |
Elvira Dalin |
2003 |
Sala Simsällskap |
|
36.20 |
|
|
|
1:14.10 |
|
3 |
Una Borchgrenvik |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
36.53 |
|
|
|
1:15.18 |
|
4 |
Emelie Söderström |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.58 |
|
|
|
1:16.42 |
|
5 |
Stine Lise Nordsletta Somby |
2004 |
Karasjok Svømmeklubb |
|
37.05 |
|
|
|
1:16.89 |
|
6 |
Nicole Papachristou |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.51 |
|
|
|
1:17.36 |
|
7 |
Anna Grape |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
37.69 |
|
|
|
1:18.37 |
|
8 |
Aurora Kjensli |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
37.97 |
|
|
|
1:18.53 |
|
9 |
Ella Törnqvist |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
|
38.09 |
|
|
|
1:18.62 |
|
10 |
Tia Sauthon |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
38.24 |
|
|
|
1:19.09 |
|
11 |
Lova Gottberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
38.42 |
|
|
|
1:19.14 |
|
12 |
Wilhemina Knutsen |
2004 |
SK Speed |
|
38.58 |
|
|
|
1:19.63 |
|
13 |
Linnea Bergqvist |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
38.57 |
|
|
|
1:19.70 |
|
14 |
Gabriella Ehn |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
38.93 |
|
|
|
1:19.73 |
|
15 |
Alice Persson |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
38.50 |
|
|
|
1:19.94 |
|
16 |
Cassandra Sjösten |
2003 |
Sala Simsällskap |
|
38.54 |
|
|
|
1:20.78 |
|
17 |
Carina Kvadsheim |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
39.65 |
|
|
|
1:20.79 |
|
18 |
Tuva Blomdahl |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
39.74 |
|
|
|
1:20.84 |
|
19 |
Hannah Haux |
2004 |
Täby Sim |
|
39.32 |
|
|
|
1:22.06 |
|
20 |
Nora Tjugum |
2003 |
Bærumsvømmerne |
|
39.94 |
|
|
|
1:22.85 |
|
21 |
Ella Sörensen |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
40.11 |
|
|
|
1:22.88 |
|
21 |
Embla Baarholm |
2004 |
Trondhjem SLK |
|
38.89 |
|
|
|
1:22.88 |
|
23 |
Emma Sommar |
2004 |
Täby Sim |
|
39.31 |
|
|
|
1:23.11 |
|
24 |
Hedda Mørne-Thomassen |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
40.67 |
|
|
|
1:23.38 |
|
25 |
Clara Björkengren |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
40.74 |
|
|
|
1:23.41 |
|
26 |
Agnes Bjørnlund |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
40.72 |
|
|
|
1:23.56 |
|
27 |
Alice Davies |
2004 |
Täby Sim |
|
39.58 |
|
|
|
1:23.66 |
|
28 |
Erika Storo Dahl |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
40.30 |
|
|
|
1:23.80 |
|
29 |
Tindra Olavi |
2003 |
Timrå Simklubb |
|
39.71 |
|
|
|
1:23.87 |
|
30 |
Emilia Tshibanda |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
39.55 |
|
|
|
1:23.88 |
|
31 |
Eliane Westermark |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
41.70 |
|
|
|
1:23.92 |
|
32 |
Elin Nygren |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
39.91 |
|
|
|
1:24.59 |
|
33 |
Malva Morell |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
40.80 |
|
|
|
1:25.09 |
|
34 |
Nadja Vlaisavljevic |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
41.37 |
|
|
|
1:25.13 |
|
35 |
Mimmi Krekula |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
42.95 |
|
|
|
1:26.48 |
|
36 |
Ellinor Hermann |
2003 |
Upsala Simsällskap |
|
40.74 |
|
|
|
1:26.52 |
|
37 |
Malin Elisabeth Olsen |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
41.16 |
|
|
|
1:26.68 |
|
38 |
Nina Skarø |
2003 |
Trondhjem SLK |
|
43.87 |
|
|
|
1:27.55 |
|
39 |
Victoria Kristengård |
2004 |
SSK Skjetten Svømming |
|
41.77 |
|
|
|
1:27.64 |
|
40 |
Milla Saus Johansen |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
42.83 |
|
|
|
1:27.75 |
|
41 |
Anna Nyberg |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
43.10 |
|
|
|
1:29.06 |
|
42 |
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
44.59 |
|
|
|
1:31.28 |
|
43 |
Linette Frida Hammerling |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
44.55 |
|
|
|
1:32.37 |
|
44 |
Emelie Ekvall |
2003 |
Falu Simsällskap |
|
43.97 |
|
|
|
1:32.57 |
|
45 |
Amelia Tamburplass |
2004 |
Bærumsvømmerne |
|
43.84 |
|
|
|
1:32.70 |
|
46 |
Penelope Gomez Rojas |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
45.06 |
|
|
|
1:34.04 |
|
47 |
Alice Törnkvist |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
46.08 |
|
|
|
1:34.20 |
|
48 |
Gabriella Klang Fornehed |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
45.30 |
|
|
|
1:35.37 |
|
49 |
Doris Larsson |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
45.95 |
|
|
|
1:36.28 |
|
50 |
Rebecka Hedbeck |
2004 |
Täby Sim |
|
48.10 |
|
|
|
1:38.46 |
|
51 |
Isabelle Åström |
2004 |
Timrå Simklubb |
|
46.62 |
|
|
|
1:39.00 |
|
52 |
Jenny Yelda Bibo |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
46.90 |
|
|
|
1:39.40 |
|
53 |
Lucia Lindqvist |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
47.20 |
|
|
|
1:39.70 |
|
54 |
Linnea Ekman |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
49.95 |
|
|
|
1:44.37 |
|
55 |
Andrea Markowicz Lindén |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
53.78 |
|
|
|
1:54.92 |
|
- |
Leona Arganti |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jaqueline Hippi |
1996 |
Simklubben Neptun |
|
33.44 |
|
|
|
1:08.21 |
|
2 |
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
33.30 |
|
|
|
1:10.18 |
|
3 |
Amanda Strömdahl |
2000 |
Täby Sim |
|
36.23 |
|
|
|
1:14.27 |
|
4 |
Tina Huslid |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.91 |
|
|
|
1:15.12 |
|
5 |
Salma Gabot |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
36.08 |
|
|
|
1:16.31 |
|
6 |
Jemina Granholm |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
36.84 |
|
|
|
1:16.53 |
|
7 |
Lisa Holberg |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
36.74 |
|
|
|
1:17.48 |
|
8 |
Jessika Borbos |
2001 |
Falu Simsällskap |
|
37.53 |
|
|
|
1:19.85 |
|
9 |
Maja Graczyk |
2002 |
Trondhjem SLK |
|
36.94 |
|
|
|
1:20.00 |
|
10 |
Wilma Bergman |
2002 |
S77 Stenungsund |
|
41.09 |
|
|
|
1:22.81 |
|
11 |
Silje Aadahl |
2002 |
Trondhjem SLK |
|
40.39 |
|
|
|
1:23.67 |
|
12 |
Nora Dahl Elde |
2002 |
Bærumsvømmerne |
|
41.07 |
|
|
|
1:24.45 |
|
13 |
Inga Nestgaard |
2002 |
Trondhjem SLK |
|
40.18 |
|
|
|
1:26.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
29 juni 2018 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF |
Utskriftstid |
17:17 |
|