Resultater for VAT Copenhagen Open 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 10:39 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2002 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 30.33 | ||||||
2 | Antoine Montier | 1993 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.59 | ||||||
3 | Andreas L. Damgård | 2000 | Køge Svømmeklub | 32.61 | ||||||
4 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.67 | Deltager ikke i finalen | |||||
5 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.19 | ||||||
6 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.27 | ||||||
7 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.93 | ||||||
8 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.29 | ||||||
9 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 35.13 | ||||||
10 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 35.54 | ||||||
11 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.93 | ||||||
12 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.11 | ||||||
13 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.95 | ||||||
14 | Marcus Munkholm | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.18 | ||||||
15 | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.02 | ||||||
16 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.26 | ||||||
- | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | sw 7.1 2 flyben v. s | |||||
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.27 | ||||||
2 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.30 | ||||||
3 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.49 | ||||||
4 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.57 | ||||||
5 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 37.41 | ||||||
6 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.51 | ||||||
7 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | Solrød Svømmeklub | 38.19 | ||||||
8 | Oscar Kroos | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.64 | ||||||
9 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.76 | ||||||
10 | Malte Rasch | 2004 | Rønne Svømme Klub | 40.37 | ||||||
11 | Louie Hermansen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.25 | ||||||
12 | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.32 | ||||||
13 | Grigory Selivanov | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 44.75 | ||||||
14 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 46.75 | ||||||
15 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | 46.92 | Deltager ikke i finalen | |||||
16 | Christian Skriver | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 47.55 | ||||||
17 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 51.05 | ||||||
- | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | SW 7.5 aktiv flyben | |||||
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2018 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.12 | ||||||
2 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | GTI | 37.84 | ||||||
3 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.86 | ||||||
4 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.98 | ||||||
5 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.17 | ||||||
6 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 42.44 | ||||||
7 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.57 | ||||||
8 | Mathias Olsen | 2005 | GTI | 44.18 | ||||||
9 | Zacharias Houmann | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 44.26 | ||||||
10 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 44.33 | ||||||
11 | Frederik Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 44.50 | ||||||
12 | Marius Mains | 2005 | GTI | 46.88 | ||||||
13 | Vincent Borup Schärer | 2006 | GTI | 48.65 | ||||||
14 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 48.75 | ||||||
15 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 49.40 | ||||||
16 | William Hvid | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 49.58 | ||||||
17 | Oskar Mühring | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 51.44 | ||||||
18 | Anders Koefoed-Holm | 2006 | Rønne Svømme Klub | 53.22 | ||||||
19 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 58.37 | ||||||
- | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
- | Marinus Leisvig | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Valdemar Trærup | 2005 | Solrød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 13 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 10:39 |