Tulokset VAT Copenhagen Open 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag 09.30
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | VAT Copenhagen Open 2018 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:55 | |||
Arrangør | VAT Copenhagen | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 12 maj 2018 |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2003 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:00.40 | ||||||
2 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.90 | ||||||
3 | Johanna Berthelsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:01.04 | ||||||
4 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.69 | ||||||
5 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:02.76 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Line Nøhr Petersen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:03.40 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:04.29 | ||||||
8 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:04.94 | ||||||
9 | Caroline Veggerby | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:05.02 | ||||||
10 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.66 | ||||||
11 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.89 | ||||||
12 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:05.90 | ||||||
13 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:06.44 | ||||||
14 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 1:06.49 | ||||||
15 | Chastine Melhede | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.76 | ||||||
16 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:07.02 | ||||||
17 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:07.28 | ||||||
17 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.28 | ||||||
19 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:07.33 | ||||||
20 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.03 | ||||||
21 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 1:09.05 | ||||||
22 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.18 | ||||||
23 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.26 | ||||||
24 | Mette Tofte Jørgensen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 1:10.13 | ||||||
25 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.09 | ||||||
26 | Sofia Levisen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 1:11.78 | ||||||
27 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.41 | ||||||
28 | Julie Silberg | 2002 | Solrød Svømmeklub | 1:16.60 | ||||||
29 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:18.69 | ||||||
30 | Rebecca Andersen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 1:20.83 | ||||||
31 | Elise Bengtsson | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:33.53 | ||||||
- | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:01.63 | ||||||
2 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.82 | ||||||
3 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.96 | ||||||
4 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:04.25 | ||||||
5 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:05.15 | ||||||
6 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:05.62 | ||||||
7 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:06.23 | ||||||
8 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:06.67 | ||||||
9 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.36 | ||||||
10 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 1:07.83 | ||||||
11 | Liva Lund Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:07.86 | ||||||
12 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.98 | ||||||
13 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.71 | ||||||
14 | Victoria W. Stahl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.43 | ||||||
15 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.76 | ||||||
16 | Natacha Munch | 2005 | Solrød Svømmeklub | 1:09.78 | ||||||
17 | Mathilde Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 1:10.40 | ||||||
18 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:10.59 | ||||||
18 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 1:10.59 | ||||||
20 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.75 | ||||||
21 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:11.11 | ||||||
22 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.78 | ||||||
23 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:13.23 | ||||||
24 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:13.52 | ||||||
25 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.71 | ||||||
26 | Emilia Gotfredsen | 2005 | GTI | 1:14.43 | ||||||
27 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | Solrød Svømmeklub | 1:18.18 | ||||||
28 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:18.43 | ||||||
29 | Mathilde Lund | 2004 | Solrød Svømmeklub | 1:20.26 | ||||||
30 | Luna Hein | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:22.08 | ||||||
31 | Sofia Mohammadi | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:22.68 | ||||||
32 | Lærke Marie Clausen | 2005 | GTI | 1:23.44 | ||||||
33 | Sofie Christiansen | 2005 | Rønne Svømme Klub | 1:28.52 | ||||||
- | Mille Bergmann | 2004 | Rønne Svømme Klub | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Albertslund Vagt |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:07.34 | ||||||
2 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 1:12.06 | ||||||
3 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:12.74 | ||||||
4 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 1:12.77 | ||||||
5 | Molly Namensen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.75 | ||||||
6 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 1:15.57 | ||||||
7 | Siv Reimer | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.94 | ||||||
8 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:16.91 | ||||||
9 | Sofie Ammentorp Ribjerg | 2006 | Solrød Svømmeklub | 1:17.18 | ||||||
10 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | Solrød Svømmeklub | 1:17.35 | ||||||
11 | Daniella Anderson | 2006 | Solrød Svømmeklub | 1:18.45 | ||||||
12 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:18.81 | ||||||
13 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:20.34 | ||||||
14 | Amanda Liechti | 2008 | Solrød Svømmeklub | 1:20.78 | ||||||
15 | Karla Bergmann | 2007 | Rønne Svømme Klub | 1:21.38 | ||||||
16 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 1:22.51 | ||||||
17 | Maja Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:22.88 | ||||||
18 | Hanna Rørbech | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:24.80 | ||||||
19 | Jasmin Jansuk Rømer | 2007 | Rønne Svømme Klub | 1:26.01 | ||||||
20 | Ida Sohn | 2008 | Rønne Svømme Klub | 1:26.65 | ||||||
21 | Lara Ghizzaui | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:26.79 | ||||||
22 | Emma Spang | 2006 | Solrød Svømmeklub | 1:27.45 | ||||||
23 | Clara Lindstedt | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 1:27.96 | ||||||
24 | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:28.24 | ||||||
25 | Amalie Møller | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:37.45 | ||||||
26 | Mathilde Bæklund Tygesen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:46.04 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 12 maj 2018 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 13:55 |