Tulokset Elixia Games
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Elixia Games | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 10:50 | |||
Järjestäjä | Vanders | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Linnea Heikkilä | 2008 | 220 | 48.83 | ||||||
Simmis Grani | 48.67 | |||||||||
2 | Fiia Immonen | 2008 | 195 | 50.80 | ||||||
Vanders | 52.31 | |||||||||
3 | Serafima Ratner | 2008 | 185 | 51.70 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 54.10 | |||||||||
4 | Friida Prittinen | 2008 | 157 | 54.63 | ||||||
Vanders | 58.06 | |||||||||
5 | Eerika Savulahti | 2008 | 149 | 55.60 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 57.13 | |||||||||
6 | Kira Kondratjeva | 2008 | 143 | 56.26 | ||||||
Uimaseura Helsinki | 53.74 | |||||||||
7 | Vanja Ilieva | 2008 | 113 | 1:00.84 | ||||||
Vanders | 1:04.90 | |||||||||
8 | Melissa Paukkunen | 2008 | 107 | 1:02.09 | ||||||
Vanders | ||||||||||
9 | Helmi Oksa | 2009 | 104 | 1:02.56 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 1:01.42 | |||||||||
10 | Aleksandra Lopatina | 2009 | 73 | 1:10.31 | ||||||
Vanders | ||||||||||
11 | Tytti Nuorkivi | 2008 | 67 | 1:12.37 | ||||||
Vanders | ||||||||||
- | Marja Anna Siimes | 2008 | DNS | |||||||
Uimaseura Helsinki | 59.75 | |||||||||
- | Taisiya Baindurashvili | 2008 | DSQ | |||||||
Uimaseura Helsinki | 54.50 | |||||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Milla Kiviranta | 2006 | 323 | 42.96 | ||||||
Vanders | 43.65 | |||||||||
2 | Sofie Nauklér | 2006 | 298 | 44.11 | ||||||
Simmis Grani | 46.47 | |||||||||
3 | Ninja Brelo | 2006 | 253 | 46.58 | ||||||
Cetus Espoo | 46.45 | |||||||||
4 | Oona Sarlin | 2006 | 238 | 47.54 | ||||||
Vanders | 47.20 | |||||||||
5 | Kia Mbembela | 2006 | 234 | 47.83 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 51.03 | |||||||||
6 | Iris Lahtinen | 2006 | 213 | 49.34 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 52.75 | |||||||||
7 | Diana Heitkova | 2007 | 156 | 54.75 | ||||||
Stadin Delfiinit | 55.26 | |||||||||
8 | Ella Haavisto | 2007 | 139 | 56.78 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
9 | Matilda Suikkanen | 2006 | 139 | 56.82 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
10 | Nea Risku | 2007 | 77 | 1:09.09 | ||||||
Vanders | ||||||||||
- | Malin Lindblom | 2006 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 48.08 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Milja Vuori | 2006 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | 52.65 | |||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aava Aula | 2004 | 369 | 41.08 | ||||||
Helsingin Uimarit | 40.27 | |||||||||
2 | Aino Koskelo | 2005 | 355 | 41.61 | ||||||
Nurmijärven Uinti | 40.32 | |||||||||
3 | Hanna Ponnikas | 2004 | 233 | 47.84 | ||||||
Uinti Hyvinkää | 47.51 | |||||||||
4 | Iiris Virtanen | 2004 | 202 | 50.19 | ||||||
Simmis Grani | 51.11 | |||||||||
5 | Milana Fedotova | 2005 | 194 | 50.91 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | 52.15 | |||||||||
6 | Inka Poikolainen | 2005 | 173 | 52.83 | ||||||
Uinti Hyvinkää | 54.52 | |||||||||
7 | Emma Sund | 2005 | 163 | 53.93 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 55.81 | |||||||||
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Vilja Grundström | 2003 | 477 | 37.73 | ||||||
Vanders | 36.96 | |||||||||
2 | Vilma Hottinen | 2002 | 470 | 37.91 | ||||||
Simmis Wanda | 36.88 | |||||||||
3 | Juulia Käräjämies | 2003 | 467 | 37.98 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 37.44 | |||||||||
4 | Agneta Kallas | 2002 | 450 | 38.45 | ||||||
Simmis Wanda | 38.65 | |||||||||
5 | Kreetta Uusitalo | 2003 | 380 | 40.67 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 40.10 | |||||||||
6 | Sanni Luostarinen | 2002 | 301 | 43.97 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 43.41 | |||||||||
7 | Kia Kivelä | 2003 | 295 | 44.25 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 44.73 | |||||||||
8 | Essi Helle | 2002 | 252 | 46.62 | ||||||
Helsingin Uimarit | 46.69 | |||||||||
9 | Ella Pitkäkangas | 2003 | 234 | 47.83 | ||||||
Vanders | 44.16 | |||||||||
10 | Nea Viinikka | 2002 | 227 | 48.28 | ||||||
Nummelan Kisaajat | 49.44 | |||||||||
11 | Henna Saarela | 2002 | 208 | 49.72 | ||||||
HTU Stadi | 49.21 | |||||||||
Laji 4, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emma Ingberg | 1999 | 510 | 36.88 | ||||||
Simmis Wanda | 35.02 | |||||||||
2 | Mette Konttila | 2001 | 464 | 38.06 | ||||||
Octopus Lohja | 37.33 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa | Tulostusaika | 10:50 |