Results for DANSKE JUNIORMESTERSKABER LANGBANE (DMJ-L)
Below are all results from the competition shown by session.
Fredag Indl 09.30
Resultat Løb 20 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 06 juli 2018 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 13:40 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juli 2018 |
Løb 20, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Alexander Gliese (1997) 2:01.10 2018-04-14 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 665 | 29.73 | 1:02.04 | 1:35.38 | 2:08.17 | |||
Herlev Svømning | 2:07.83 | |||||||||
2 | Gustav Jørgensen | 2000 | 654 | 30.46 | 1:03.56 | 1:36.77 | 2:08.93 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:05.23 | |||||||||
3 | Alfred August Grubert | 2001 | 630 | 32.05 | 1:05.45 | 1:38.54 | 2:10.54 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:09.04 | |||||||||
4 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 627 | 30.39 | 1:03.17 | 1:36.71 | 2:10.76 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:05.84 | |||||||||
5 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 625 | 30.44 | 1:03.96 | 1:37.50 | 2:10.90 | |||
Herlev Svømning | 2:03.75 | |||||||||
6 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 613 | 30.24 | 1:03.88 | 1:37.74 | 2:11.70 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:10.73 | |||||||||
7 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 612 | 30.83 | 1:04.77 | 1:38.21 | 2:11.81 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:10.39 | |||||||||
8 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 605 | 31.65 | 1:04.70 | 1:38.84 | 2:12.32 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:10.99 | |||||||||
9 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 589 | 31.39 | 1:04.93 | 1:39.89 | 2:13.51 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:14.10 | |||||||||
10 | Filip Bækgaard | 2000 | 575 | 30.42 | 1:03.36 | 1:38.60 | 2:14.57 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | 2:12.05 | |||||||||
11 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 569 | 31.97 | 1:06.94 | 1:41.33 | 2:15.01 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:10.72 | |||||||||
12 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 565 | 32.26 | 1:06.54 | 1:41.30 | 2:15.32 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:07.53 | |||||||||
13 | Jonas Hansen | 2001 | 548 | 32.16 | 1:07.67 | 1:42.79 | 2:16.76 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:12.72 | |||||||||
14 | Mads Kloster | 2002 | 541 | 30.76 | 1:05.35 | 1:40.93 | 2:17.32 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:14.40 | |||||||||
15 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 539 | 32.39 | 1:06.85 | 1:43.04 | 2:17.51 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:11.06 | |||||||||
16 | Marius Nørgaard | 2001 | 537 | 33.53 | 1:08.43 | 1:43.93 | 2:17.63 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:16.97 | |||||||||
17 | Mathias Vestergaard | 2001 | 537 | 30.97 | 1:05.03 | 1:41.11 | 2:17.64 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:12.32 | |||||||||
18 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | 527 | 32.98 | 1:08.33 | 1:43.70 | 2:18.50 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:17.87 | |||||||||
19 | Emil Carstensen | 2002 | 525 | 31.97 | 1:06.81 | 1:42.81 | 2:18.70 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:22.38 | |||||||||
20 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 522 | 30.99 | 1:05.91 | 1:43.03 | 2:18.97 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:15.64 | |||||||||
21 | Thomas Schiby | 2001 | 521 | 32.94 | 1:07.20 | 1:43.14 | 2:19.07 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:16.67 | |||||||||
22 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 520 | 32.35 | 1:07.17 | 1:43.27 | 2:19.16 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:13.73 | |||||||||
23 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 505 | 32.92 | 1:08.62 | 1:44.45 | 2:20.46 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:13.74 | |||||||||
24 | Janus Rosholm | 2002 | 502 | 31.78 | 1:07.14 | 1:44.21 | 2:20.82 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:19.70 | |||||||||
25 | Alfred Højberg | 2002 | 497 | 31.77 | 1:06.98 | 1:44.39 | 2:21.27 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:21.01 | |||||||||
26 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | 496 | 33.94 | 1:09.59 | 1:45.82 | 2:21.35 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:14.05 | |||||||||
27 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 491 | 32.06 | 1:06.77 | 1:42.73 | 2:21.80 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:22.17 | |||||||||
28 | Andreas Gram Peters | 2001 | 490 | 32.77 | 1:08.94 | 1:45.31 | 2:21.95 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:18.88 | |||||||||
29 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 489 | 32.28 | 1:07.81 | 1:44.62 | 2:22.04 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:23.03 | |||||||||
30 | Frederik Pedersen | 2002 | 486 | 32.91 | 1:09.18 | 1:46.01 | 2:22.30 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:23.44 | |||||||||
31 | Anders Skousen | 2002 | 481 | 32.54 | 1:08.45 | 2:22.77 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:17.42 | |||||||||
32 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 481 | 33.06 | 1:08.90 | 1:46.16 | 2:22.80 | |||
Næstved IF | 2:19.96 | |||||||||
33 | Jens Bomgaard | 2002 | 480 | 33.71 | 1:09.42 | 1:46.30 | 2:22.90 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:16.08 | |||||||||
34 | Daniel Gallacher | 2002 | 478 | 32.23 | 1:08.43 | 1:45.61 | 2:23.06 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:15.53 | |||||||||
35 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | 476 | 34.16 | 1:10.77 | 1:47.57 | 2:23.34 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:20.62 | |||||||||
36 | Mert Kaya | 2001 | 471 | 33.44 | 1:09.51 | 1:46.98 | 2:23.82 | |||
Køge Svømmeklub | 2:19.27 | |||||||||
37 | Ejnar Truelsen | 2002 | 466 | 34.14 | 1:11.74 | 1:48.72 | 2:24.32 | |||
Herning Svømmeklub | 2:21.42 | |||||||||
38 | Joakim Mortensen | 2002 | 459 | 33.89 | 1:10.51 | 1:48.08 | 2:25.05 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:21.67 | |||||||||
39 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 458 | 33.10 | 1:09.85 | 1:47.93 | 2:25.18 | |||
Frem Odense | 2:23.98 | |||||||||
40 | Mads Baltzer | 2002 | 446 | 35.50 | 1:12.64 | 1:49.86 | 2:26.42 | |||
Greve Svømmeklub | 2:23.79 | |||||||||
41 | Simon Juul Henriksen | 2001 | 440 | 33.42 | 1:10.56 | 1:48.79 | 2:27.06 | Deltager ikke i finalen | ||
H2Odense | 2:15.16 | |||||||||
42 | Emil Frydenholm | 2002 | 424 | 36.00 | 1:14.03 | 1:51.67 | 2:28.94 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:22.21 | |||||||||
43 | Artúr Jegesi | 2002 | 416 | 33.92 | 1:12.00 | 1:51.05 | 2:29.85 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:19.71 | |||||||||
44 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 410 | 34.79 | 1:11.82 | 1:51.34 | 2:30.58 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:23.66 | |||||||||
45 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 380 | 36.20 | 1:15.79 | 1:55.45 | 2:34.47 | |||
Roskilde Svømning | 2:33.31 | |||||||||
- | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | DNF | |||||||
Lyseng IF | 2:20.11 | |||||||||
- | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | DSQ | sw6.3neddyk v afslut | ||||||
Vejle Svømmeklub | 2:16.86 | |||||||||
- | Bertram Dreyer Riis | 2002 | DSQ | sw6.4 ej forsat 150m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.60 | |||||||||
- | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | DSQ | sw6.4 ej forsat 150m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:20.19 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:40 |