Resultater for DANSKE JUNIORMESTERSKABER LANGBANE (DMJ-L)
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag Finale 17.00
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 06 juli 2018 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 20:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juli 2018 |
Løb 22, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 7:25.76 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: VAT Drenge (1900) 7:37.66 2011-06-28 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | H2Odense Herrer | 2000 | 703 | 7:50.57 | ||||||
H2Odense | 7:48.42 | |||||||||
Mads Sørensen | 2000 | 56.88 | 1:58.35 | 1:58.35 | ||||||
Malthe Burgaard | 2000 | 56.85 | 1:56.71 | 3:55.06 | ||||||
Andreas Bui | 2000 | 57.29 | 1:59.57 | 5:54.63 | ||||||
Simon Juul Henriksen | 2001 | 56.40 | 1:55.94 | 7:50.57 | ||||||
2 | Gentofte Drenge 1 | 2000 | 694 | 7:52.63 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 7:55.39 | |||||||||
Peter Vangsgaard | 2000 | 56.05 | 1:57.83 | 1:57.83 | ||||||
Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 56.44 | 1:57.72 | 3:55.55 | ||||||
Christoffer Weiss | 2001 | 56.42 | 1:58.94 | 5:54.49 | ||||||
Leo Badaker | 2002 | 56.53 | 1:58.14 | 7:52.63 | ||||||
3 | Hsc Herrer 1 | 2000 | 662 | 8:00.21 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 7:58.30 | |||||||||
Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 58.98 | 2:01.66 | 2:01.66 | ||||||
Rasmus Nørfjand | 2000 | 55.58 | 1:56.17 | 3:57.83 | ||||||
Mathias Rasmussen | 2001 | 57.79 | 2:00.06 | 5:57.89 | ||||||
Julius Henriksen | 2002 | 58.00 | 2:02.32 | 8:00.21 | ||||||
4 | Kvik Herrer | 2000 | 651 | 8:02.72 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 7:58.40 | |||||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 57.99 | 1:58.73 | 1:58.73 | ||||||
Roar Andersen | 2001 | 57.02 | 2:02.33 | 4:01.06 | ||||||
Jakob Strunge Nissen | 2002 | 57.40 | 2:00.81 | 6:01.87 | ||||||
Ferdinand Wahl | 2000 | 57.66 | 2:00.85 | 8:02.72 | ||||||
5 | Horsens Drenge 1 | 2000 | 651 | 8:02.87 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 8:03.08 | |||||||||
Viktor Bull Kramer | 2000 | 58.95 | 2:03.22 | 2:03.22 | ||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 54.87 | 1:54.58 | 3:57.80 | ||||||
Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 58.40 | 2:32.70 | 6:30.50 | ||||||
Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 1:00.97 | 1:32.37 | 8:02.87 | ||||||
6 | Holbæk Herrer | 2000 | 649 | 8:03.37 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 7:59.21 | |||||||||
Christopher H. Brown | 2002 | 58.24 | 2:01.34 | 2:01.34 | ||||||
Simon Brixner | 2000 | 57.10 | 2:00.08 | 4:01.42 | ||||||
Mads Toft | 2001 | 56.94 | 2:00.35 | 6:01.77 | ||||||
David Arneskov | 2002 | 57.94 | 2:01.60 | 8:03.37 | ||||||
7 | Aalborg Herrer | 2000 | 641 | 8:05.38 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 8:08.82 | |||||||||
Rune Nørgaard | 2000 | 59.07 | 2:02.29 | 2:02.29 | ||||||
Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 57.70 | 2:01.83 | 4:04.12 | ||||||
Marius Nørgaard | 2001 | 57.83 | 2:00.85 | 6:04.97 | ||||||
Lawrence Langley | 2001 | 58.43 | 2:00.41 | 8:05.38 | ||||||
8 | Triton Drenge | 2000 | 626 | 8:09.21 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 8:04.81 | |||||||||
Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 58.52 | 2:01.86 | 2:01.86 | ||||||
Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 57.75 | 2:02.17 | 4:04.03 | ||||||
Oliver Thor Sørensen | 2000 | 57.44 | 2:03.64 | 6:07.67 | ||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | 57.35 | 2:01.54 | 8:09.21 | ||||||
9 | Hovedstadens Herrer | 2001 | 607 | 8:14.21 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 8:14.08 | |||||||||
Bertram Dreyer Riis | 2002 | 1:00.22 | 2:04.31 | 2:04.31 | ||||||
Jens Bomgaard | 2002 | 58.41 | 2:02.79 | 4:07.10 | ||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 58.18 | 2:02.71 | 6:09.81 | ||||||
Mathias Vestergaard | 2001 | 56.49 | 2:04.40 | 8:14.21 | ||||||
10 | 1 Agf Drenge | 2000 | 601 | 8:15.84 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 8:14.50 | |||||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 1:01.13 | 2:05.82 | 2:05.82 | ||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 58.48 | 1:59.89 | 4:05.71 | ||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 1:00.62 | 2:05.56 | 6:11.27 | ||||||
Andreas Hougaard | 2000 | 1:02.78 | 2:04.57 | 8:15.84 | ||||||
11 | Sigma Drenge 1 | 2002 | 593 | 8:18.06 | ||||||
Sigma Swim | 8:09.52 | |||||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 59.04 | 2:00.93 | 2:00.93 | ||||||
Alfred Højberg | 2002 | 59.03 | 2:05.28 | 4:06.21 | ||||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 1:00.98 | 2:06.73 | 6:12.94 | ||||||
Ulrik Blach Petersen | 2001 | 1:00.52 | 2:05.12 | 8:18.06 | ||||||
12 | Esbjerg Gutter | 2001 | 592 | 8:18.43 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 8:14.99 | |||||||||
Martin H. Abel | 2001 | 57.67 | 2:01.60 | 2:01.60 | ||||||
Jakob Mose | 2000 | 1:00.50 | 2:05.26 | 4:06.86 | ||||||
Tobias Boström | 2002 | 59.44 | 2:05.65 | 6:12.51 | ||||||
Oliver Christensen | 2000 | 1:00.33 | 2:05.92 | 8:18.43 | ||||||
13 | Køge Drenge | 2000 | 591 | 8:18.59 | ||||||
Køge Svømmeklub | 8:19.11 | |||||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 59.30 | 2:03.30 | 2:03.30 | ||||||
August Ryom | 2002 | 1:00.49 | 2:04.20 | 4:07.50 | ||||||
Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 58.34 | 2:03.50 | 6:11.00 | ||||||
Mert Kaya | 2001 | 1:01.17 | 2:07.59 | 8:18.59 | ||||||
14 | Sønderborg Sks | 2000 | 580 | 8:21.85 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 8:17.50 | |||||||||
André Iversen | 2001 | 1:01.51 | 2:08.33 | 2:08.33 | ||||||
Christopher Kristiansen | 2000 | 59.43 | 2:05.82 | 4:14.15 | ||||||
Philip Andersen Ravn | 2002 | 58.34 | 2:03.37 | 6:17.52 | ||||||
Simon Perzynski | 2002 | 59.36 | 2:04.33 | 8:21.85 | ||||||
15 | Vejle Drenge 1 | 2000 | 574 | 8:23.35 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 8:33.84 | |||||||||
Mads Sørensen | 2001 | 59.64 | 2:03.20 | 2:03.20 | ||||||
Anders Rasmussen | 2001 | 1:00.08 | 2:05.83 | 4:09.03 | ||||||
Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 1:02.53 | 2:08.73 | 6:17.76 | ||||||
Andreas Kronborg | 2002 | 1:01.31 | 2:05.59 | 8:23.35 | ||||||
16 | Hvidover Herrer | 2000 | 552 | 8:30.11 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 8:34.24 | |||||||||
Anders Skousen | 2002 | 1:00.22 | 2:05.61 | 2:05.61 | ||||||
Mads Haugård Hansen | 2000 | 1:01.60 | 2:08.03 | 4:13.64 | ||||||
Mads Lind | 2002 | 1:03.73 | 2:08.89 | 6:22.53 | ||||||
Gustav Haugård Hansen | 2002 | 1:02.85 | 2:07.58 | 8:30.11 | ||||||
17 | 2 Agf Drenge | 2000 | 503 | 8:46.00 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 8:36.00 | |||||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 1:01.73 | 2:09.40 | 2:09.40 | ||||||
Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 1:01.45 | 2:09.68 | 4:19.08 | ||||||
Casper Krohn | 2001 | 1:03.22 | 2:11.53 | 6:30.61 | ||||||
Artúr Jegesi | 2002 | 1:03.57 | 2:15.39 | 8:46.00 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:20 |