Tulokset DANSKE JUNIORMESTERSKABER LANGBANE (DMJ-L)
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Søndag Indl 09.30
Resultat Løb 34 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ-L | Udskriftsdato | 08 juli 2018 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 12:04 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juli 2018 |
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 1:02.03 2017-04-04 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 617 | 31.46 | 1:07.10 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:08.02 | |||||||||
2 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 615 | 31.79 | 1:07.15 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:04.58 | |||||||||
3 | Andreas Hougaard | 2000 | 597 | 31.53 | 1:07.82 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.71 | |||||||||
4 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 594 | 31.92 | 1:07.93 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:09.90 | |||||||||
5 | Rasmus Steenberg | 2000 | 594 | 31.54 | 1:07.94 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.88 | |||||||||
6 | Lawrence Langley | 2001 | 588 | 31.58 | 1:08.18 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.40 | |||||||||
7 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 582 | 32.47 | 1:08.41 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:07.85 | |||||||||
8 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 571 | 31.56 | 1:08.86 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:08.10 | |||||||||
9 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 570 | 32.20 | 1:08.87 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:08.33 | |||||||||
10 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 566 | 32.56 | 1:09.03 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:07.47 | |||||||||
11 | Filip Cederstrøm | 2002 | 564 | 32.20 | 1:09.11 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:07.91 | |||||||||
12 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 560 | 31.62 | 1:09.29 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.71 | |||||||||
13 | Oliver Steenberg | 2002 | 548 | 33.38 | 1:09.79 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.05 | |||||||||
14 | Simon Perzynski | 2002 | 541 | 32.87 | 1:10.08 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:10.71 | |||||||||
15 | Oliver Hallenborg | 2002 | 540 | 33.16 | 1:10.13 | |||||
H2Odense | 1:09.36 | |||||||||
16 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 539 | 32.80 | 1:10.18 | |||||
Svømmeklubben Opnør | 1:12.34 | |||||||||
17 | Alexander Søgaard | 2002 | 531 | 32.92 | 1:10.53 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:10.25 | |||||||||
18 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 528 | 32.87 | 1:10.64 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:09.12 | |||||||||
19 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 527 | 33.73 | 1:10.71 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:10.21 | |||||||||
20 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 525 | 32.07 | 1:10.78 | Deltager ikke i finalen | ||||
Greve Svømmeklub | 1:07.30 | |||||||||
21 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 521 | 32.45 | 1:10.99 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:09.04 | |||||||||
22 | Magnus Nygaard | 2000 | 516 | 33.13 | 1:11.19 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:09.24 | |||||||||
23 | Christian Crone | 2001 | 516 | 33.41 | 1:11.21 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.27 | |||||||||
23 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 516 | 32.78 | 1:11.21 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.56 | |||||||||
25 | Morten Østergaard | 2002 | 516 | 33.26 | 1:11.22 | |||||
Svømmeklubben Laksen | 1:12.18 | |||||||||
26 | Casper Krohn | 2001 | 513 | 33.28 | 1:11.32 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.26 | |||||||||
27 | Mingus Okkerholm | 2002 | 512 | 32.53 | 1:11.40 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:09.53 | |||||||||
27 | Oliver Bak Jensen | 2002 | 512 | 33.22 | 1:11.40 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:12.68 | |||||||||
29 | Jacob Christensen | 2002 | 508 | 33.95 | 1:11.57 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:10.71 | |||||||||
30 | Emil Kragh | 2001 | 506 | 33.55 | 1:11.66 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:09.08 | |||||||||
31 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 499 | 33.30 | 1:12.00 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.73 | |||||||||
32 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 498 | 33.13 | 1:12.06 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.00 | |||||||||
33 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 498 | 32.63 | 1:12.07 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.00 | |||||||||
34 | Magnus V. Ancker | 2001 | 484 | 34.14 | 1:12.73 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.87 | |||||||||
35 | Andreas L. Damgård | 2000 | 481 | 33.87 | 1:12.90 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:09.51 | |||||||||
36 | Albert Voldum Krog | 2001 | 480 | 34.33 | 1:12.96 | |||||
Vest-Brøndby | 1:12.29 | |||||||||
37 | Joakim Mortensen | 2002 | 466 | 34.41 | 1:13.65 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:15.98 | |||||||||
38 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 455 | 32.98 | 1:14.26 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.87 | |||||||||
39 | Oskar Allerslev | 2002 | 453 | 34.97 | 1:14.36 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:10.94 | |||||||||
40 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | 453 | 33.68 | 1:14.37 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:13.76 | |||||||||
41 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 451 | 35.34 | 1:14.45 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:13.62 | |||||||||
42 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 451 | 34.65 | 1:14.46 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:12.02 | |||||||||
43 | Mert Kaya | 2001 | 450 | 35.42 | 1:14.55 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:14.01 | |||||||||
44 | Mads Lund | 2002 | 447 | 33.63 | 1:14.68 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:13.45 | |||||||||
45 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 446 | 34.74 | 1:14.72 | |||||
Herlev Svømning | 1:12.25 | |||||||||
46 | Christian Hovmark | 2001 | 434 | 34.35 | 1:15.41 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:13.11 | |||||||||
47 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 432 | 35.25 | 1:15.56 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.72 | |||||||||
48 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 428 | 34.39 | 1:15.78 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:12.83 | |||||||||
49 | Gustav Nissen | 2001 | 427 | 35.49 | 1:15.83 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:13.66 | |||||||||
50 | Zacharias H. Svendsen | 2002 | 420 | 34.72 | 1:16.27 | |||||
Rødding Svømmeklub | 1:16.41 | |||||||||
51 | Sebastian Jensen | 2001 | 413 | 35.33 | 1:16.71 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:14.19 | |||||||||
52 | Mikkel Riis | 2002 | 412 | 35.48 | 1:16.77 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:13.68 | |||||||||
52 | William S. Michaelsen | 2001 | 412 | 35.77 | 1:16.77 | Deltager ikke i finalen | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:15.62 | |||||||||
54 | Emil Carstensen | 2002 | 409 | 36.26 | 1:16.92 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:16.56 | |||||||||
55 | Andreas Hansen | 2001 | 397 | 34.88 | 1:17.72 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:19.38 | |||||||||
56 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 395 | 36.36 | 1:17.82 | Deltager ikke i finalen | ||||
Næstved IF | 1:13.77 | |||||||||
57 | Oliver Mølby | 2001 | 392 | 36.13 | 1:18.06 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.10 | |||||||||
58 | Anders Eenberg | 2001 | 389 | 36.02 | 1:18.20 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.27 | |||||||||
59 | Mads Enghave | 2002 | 388 | 36.81 | 1:18.29 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:16.74 | |||||||||
60 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 384 | 37.13 | 1:18.58 | |||||
Vest-Brøndby | 1:16.46 | |||||||||
61 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 375 | 36.45 | 1:19.22 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:17.10 | |||||||||
62 | Asbjørn Guldager | 2002 | 369 | 36.60 | 1:19.59 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:16.52 | |||||||||
63 | Janus Rosholm | 2002 | 367 | 37.06 | 1:19.73 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:14.48 | |||||||||
64 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 367 | 36.66 | 1:19.76 | |||||
Vest-Brøndby | 1:14.31 | |||||||||
65 | Mikkel Gummer | 2002 | 352 | 37.58 | 1:20.90 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:22.20 | |||||||||
- | Carl Terp Larsen | 2001 | DSQ | sw7.6 ej adsk h v af | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:09.82 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 08 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:04 |