Resultater for Nykredit Gentofte Open 2018 - Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag - Stævnestart kl. 17.15
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open 2018 | Udskriftsdato | 13 april 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 19:22 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 13 april 2018 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicole Bennetsen | 2000 | 479 | 37.55 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.52 | |||||||||
2 | Freja Petersen | 2000 | 430 | 38.95 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 38.90 | |||||||||
3 | Léa Zoé Bingler | 2000 | 354 | 41.55 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 40.29 | |||||||||
4 | Cassandra Thimmer | 1999 | 287 | 44.52 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.26 | |||||||||
5 | Naomi Baldacchino | 2000 | 242 | 47.13 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 48.00 | |||||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 507 | 36.87 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 36.49 | |||||||||
2 | Lærke Blond | 2003 | 471 | 37.77 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 37.57 | |||||||||
3 | Christine Henriksen | 2003 | 457 | 38.15 | ||||||
A6 | 37.37 | |||||||||
3 | Ida Oest | 2003 | 457 | 38.15 | ||||||
Herlev Svømning | 39.17 | |||||||||
5 | Caroline Bendtsen | 2002 | 334 | 42.37 | ||||||
Næstved IF | 39.67 | |||||||||
6 | Laura Boutrup | 2003 | 331 | 42.50 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:05.03 | |||||||||
7 | Maya Nykjær | 2001 | 294 | 44.19 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 42.49 | |||||||||
8 | Pernille Møller Leisted | 2002 | 290 | 44.41 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 43.57 | |||||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 517 | 36.61 | ||||||
A6 | 35.75 | |||||||||
2 | Signe Krag Andersen | 2004 | 515 | 36.67 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 36.31 | |||||||||
3 | Anne Sofie Evald | 2004 | 479 | 37.55 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.79 | |||||||||
4 | Freja Søndergaard | 2004 | 477 | 37.61 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 38.33 | |||||||||
5 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 353 | 41.57 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.42 | |||||||||
6 | Isabella Flyvholm Jensen | 2004 | 313 | 43.27 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 45.76 | |||||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 438 | 38.71 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 37.93 | |||||||||
2 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 430 | 38.94 | ||||||
Herlev Svømning | 37.89 | |||||||||
3 | Silja Brage | 2005 | 413 | 39.47 | ||||||
A6 | 40.28 | |||||||||
4 | Anna R. Strøbek | 2005 | 408 | 39.61 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.93 | |||||||||
5 | Josephine Thomsen | 2005 | 407 | 39.64 | ||||||
Herlev Svømning | 39.51 | |||||||||
6 | Emma S. Kristensen | 2005 | 406 | 39.68 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 41.30 | |||||||||
7 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 395 | 40.05 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.74 | |||||||||
8 | Cecilie C. Helmark | 2005 | 389 | 40.27 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 41.45 | |||||||||
- | Lærke Aistrup Andersen | 2005 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 53.08 | |||||||||
- | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | DSQ | sw71 fler armt start | ||||||
Herlev Svømning | 46.09 | |||||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Juul | 2006 | 375 | 40.76 | ||||||
Næstved IF | 40.54 | |||||||||
2 | Molly Szczepanski | 2006 | 324 | 42.79 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 43.35 | |||||||||
3 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 319 | 43.01 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 42.37 | |||||||||
4 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | 311 | 43.38 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 43.13 | |||||||||
5 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 302 | 43.79 | ||||||
Herlev Svømning | 48.40 | |||||||||
6 | Nynne Zandra Savanna Oppe | 2006 | 296 | 44.10 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 43.73 | |||||||||
7 | Daniella Anderson | 2006 | 259 | 46.09 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 48.80 | |||||||||
8 | Jaqueline Haack | 2006 | 253 | 46.44 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 44.47 | |||||||||
9 | Sofie Ammentorp Ribjerg | 2006 | 239 | 47.31 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 59.54 | |||||||||
10 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 215 | 49.01 | ||||||
Herlev Svømning | 48.40 | |||||||||
11 | Sofija Rønne | 2006 | 198 | 50.40 | ||||||
Herlev Svømning | 50.41 | |||||||||
12 | Marie-Louise Kristensen | 2006 | 189 | 51.16 | ||||||
Næstved IF | 49.85 | |||||||||
13 | Iben Lund Nielsen | 2006 | 172 | 52.82 | ||||||
Næstved IF | 1:03.30 | |||||||||
14 | Katharina Zobel | 2007 | 149 | 55.41 | ||||||
Herlev Svømning | 55.20 | |||||||||
15 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | 103 | 1:02.61 | ||||||
Herlev Svømning | 1:00.36 | |||||||||
16 | Eleonora Marsner | 2009 | 74 | 1:10.02 | ||||||
Herlev Svømning | 1:05.51 | |||||||||
- | Sophie Nielsen | 2006 | DNS | |||||||
Odsherred Svømmeklub | 50.31 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 13 april 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 19:22 |