Results for Regionsmesterskab Region Syd 2018 - lang
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 101 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Syd Lang | Udskriftsdato | 17 marts 2018 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 13:34 | |||
Arrangør | H2Odense og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 marts 2018 |
Løb 101, 4X50m HM-ben Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mix 1 H2Odense | 0 | 2:56.21 | |||||||
H2Odense | ||||||||||
Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 44.51 | 44.51 | |||||||
Victor Nygaard | 2003 | 23.26 | 1:07.77 | |||||||
Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 20.34 | 1:28.11 | |||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 1:28.10 | 2:56.21 | |||||||
2 | Vejle Mix 1 | 0 | 2:57.67 | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 44.62 | 44.62 | |||||||
Oliver Fenger | 2003 | 30.86 | 1:15.48 | |||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 14.22 | 1:29.70 | |||||||
Mads Iversen | 2004 | 1:27.97 | 2:57.67 | |||||||
3 | Vejle Mix 2 | 0 | 3:00.37 | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Sophia Keren-Klaris | 2004 | 22.17 | 22.17 | |||||||
Kim Doan Nguyen | 2003 | 25.07 | 47.24 | |||||||
Emilie Moberg | 2005 | 44.23 | 1:31.47 | |||||||
Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 1:28.90 | 3:00.37 | |||||||
4 | Kolding 1 | 0 | 3:13.46 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
Alexander Kjeldsen | 2004 | 17.57 | 17.57 | |||||||
Elma Gabela | 2004 | 33.59 | 51.16 | |||||||
Cille Christensen | 2004 | 53.67 | 1:44.83 | |||||||
Lasse Thulstrup | 2004 | 1:28.63 | 3:13.46 | |||||||
5 | Vejle Mix 3 | 0 | 3:14.81 | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Mia Hvarre | 2004 | 51.26 | 51.26 | |||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 46.54 | 1:37.80 | |||||||
Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 51.16 | 2:28.96 | |||||||
Daniel Damsbo | 2003 | 45.85 | 3:14.81 | |||||||
6 | Rsk 1 | 0 | 3:15.68 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 49.66 | 49.66 | |||||||
Anna Rønn | 2005 | 29.56 | 1:19.22 | |||||||
Christian Landtved | 2004 | 22.94 | 1:42.16 | |||||||
Luca Hertzog | 2005 | 1:33.52 | 3:15.68 | |||||||
7 | Erritsø Mix | 0 | 3:19.03 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Julie Dumstrei | 2004 | 51.64 | 51.64 | |||||||
Peter Rom Poulsen | 2005 | 57.75 | 1:49.39 | |||||||
Maja Rolighed | 2005 | 25.76 | 2:15.15 | |||||||
Laurits Sigaard | 2003 | 1:03.88 | 3:19.03 | |||||||
8 | Mix 2 H2Odense | 0 | 3:22.00 | |||||||
H2Odense | ||||||||||
August B Bjerregaard | 2003 | 44.91 | 44.91 | |||||||
Agnete Habermann | 2005 | 53.46 | 1:38.37 | |||||||
Casper Bang Clausen | 2003 | 30.71 | 2:09.08 | |||||||
Aurelia Pedersen | 2004 | 1:12.92 | 3:22.00 | |||||||
9 | Sønderborg Sks | 2005 | 3:28.18 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Ellen Jensen | 2005 | 19.32 | 19.32 | |||||||
Nicholas Kristiansen | 2004 | 3.99 | 23.31 | |||||||
Emil Neumann | 2004 | 9.80 | 33.11 | |||||||
Clara Kapke | 2006 | 2:55.07 | 3:28.18 | |||||||
10 | Vejle Mix 4 | 0 | 3:29.37 | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Mette Barfoot | 2005 | 1:01.20 | 1:01.20 | |||||||
Sune Schaarup | 2003 | 36.38 | 1:37.58 | |||||||
Sophie Kronborg | 2005 | 13.92 | 1:51.50 | |||||||
Simon Sandal | 2003 | 1:37.87 | 3:29.37 | |||||||
11 | Mix 3 H2Odense | 0 | 3:35.28 | |||||||
H2Odense | ||||||||||
Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | 56.93 | 56.93 | |||||||
Ludvig L. Møller | 2006 | 56.67 | 1:53.60 | |||||||
Naja Færgemann | 2006 | 24.39 | 2:17.99 | |||||||
Valdemar Stahl | 2004 | 1:17.29 | 3:35.28 | |||||||
12 | Deltacrew 1 | 0 | 3:40.24 | |||||||
DeltaSwim | ||||||||||
Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 52.07 | 52.07 | |||||||
Kresten Skau Hansen | 2005 | 1:05.34 | 1:57.41 | |||||||
Christian Damborg Thomsen | 2005 | 53.98 | 2:51.39 | |||||||
Signe Jochumsen | 2004 | 48.85 | 3:40.24 | |||||||
13 | Rsk 2 | 0 | 3:43.09 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Anna Ryet | 2005 | 34.45 | 34.45 | |||||||
Olivia Hemmeløff | 2006 | 19.70 | 54.15 | |||||||
Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 1:03.93 | 1:58.08 | |||||||
Tobias Damsgaard | 2006 | 1:45.01 | 3:43.09 | |||||||
14 | Kolding 2 | 0 | 3:43.46 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 48.81 | 48.81 | |||||||
Johanne Heilmann | 2005 | 1:00.09 | 1:48.90 | |||||||
Rasmus Kabel | 2004 | 53.80 | 2:42.70 | |||||||
Jonas Pihl | 2003 | 1:00.76 | 3:43.46 | |||||||
15 | Kolding 3 | 0 | 3:44.78 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 54.63 | 54.63 | |||||||
Daniel Busk | 2005 | 26.78 | 1:21.41 | |||||||
Karla Kristensen | 2005 | 29.76 | 1:51.17 | |||||||
Johannes Jonasen | 2004 | 1:53.61 | 3:44.78 | |||||||
16 | Kolding 4 | 0 | 3:51.30 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
Axel Kenneth Thomsen | 2005 | 34.17 | 34.17 | |||||||
Ane Christensen | 2006 | 3.69 | 37.86 | |||||||
Laura Toftgaard | 2007 | 2.92 | 40.78 | |||||||
Vania Danilkin | 2004 | 3:10.52 | 3:51.30 | |||||||
17 | Rsk 3 | 0 | 3:55.01 | |||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 1:03.76 | 1:03.76 | |||||||
Christine Mols | 2006 | 1:02.20 | 2:05.96 | |||||||
Kathrine Hvidberg | 2004 | 1:00.28 | 3:06.24 | |||||||
Julius Schier | 2006 | 48.77 | 3:55.01 | |||||||
18 | Mix 4 H2Odense | 0 | 4:17.51 | |||||||
H2Odense | ||||||||||
Amalie F Piiters | 2006 | 24.22 | 24.22 | |||||||
Mille A. B. Buch | 2006 | 30.29 | 54.51 | |||||||
Patrick Sønderskov | 2005 | 1:10.26 | 2:04.77 | |||||||
Alexander S. Todbjerg | 2005 | 2:12.74 | 4:17.51 | |||||||
- | Deltacrew 2 | 0 | DSQ | ryglig v fly | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 17 marts 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:34 |