Resultater for Regionsmesterskab Region Syd 2018 - lang
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Regionsmesterskaber Syd Lang |
|
Udskriftsdato |
18 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
11:58 |
|
|
Arrangør |
H2Odense og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victor Nygaard |
2003 |
|
653 |
30.58 |
1:09.35 |
1:50.36 |
|
2:22.81 |
|
|
H2Odense |
2:19.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Malthe Elkjær |
2003 |
|
626 |
30.05 |
1:08.63 |
1:51.40 |
|
2:24.85 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:23.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oliver Fenger |
2003 |
|
593 |
32.39 |
1:11.73 |
1:52.91 |
|
2:27.47 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:27.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Daniel Damsbo |
2003 |
|
557 |
31.74 |
1:12.09 |
1:56.40 |
|
2:30.56 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:25.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lukas Stæhr Bentsen |
2003 |
|
513 |
34.74 |
1:13.71 |
1:59.31 |
|
2:34.78 |
|
|
H2Odense |
2:32.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sune Schaarup |
2003 |
|
499 |
35.39 |
1:18.72 |
2:01.55 |
|
2:36.15 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Casper Bang Clausen |
2003 |
|
493 |
35.95 |
1:17.12 |
2:01.77 |
|
2:36.79 |
|
|
H2Odense |
2:29.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
August B Bjerregaard |
2003 |
|
472 |
34.73 |
1:14.03 |
2:04.43 |
|
2:39.13 |
|
|
H2Odense |
2:37.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Laurits Sigaard |
2003 |
|
465 |
32.54 |
1:14.36 |
2:04.20 |
|
2:39.92 |
|
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
2:34.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lauritz Baad Ellekjær |
2003 |
|
454 |
37.34 |
1:17.56 |
2:03.41 |
|
2:41.19 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:33.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kim Doan Nguyen |
2003 |
|
443 |
36.39 |
1:18.25 |
2:01.66 |
|
2:42.57 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:38.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Malte Lyck Falk |
2003 |
|
406 |
37.46 |
1:21.45 |
2:11.71 |
|
2:47.25 |
|
|
DeltaSwim |
2:45.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Varjan Sivakumar |
2003 |
|
357 |
36.30 |
1:20.65 |
2:16.44 |
|
2:54.63 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:56.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Simon Sandal |
2003 |
|
356 |
37.63 |
1:27.70 |
2:18.27 |
|
2:54.81 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:52.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Andreas Nissen |
2003 |
|
319 |
37.12 |
1:23.58 |
2:19.10 |
|
3:01.21 |
|
|
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling |
3:07.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Jonas Pihl |
2003 |
|
318 |
39.00 |
1:23.35 |
2:19.15 |
|
3:01.39 |
|
|
Kolding SK |
3:02.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Jonas Wind Ahrendsen |
2003 |
|
302 |
37.67 |
1:26.41 |
2:19.45 |
|
3:04.55 |
|
|
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling |
3:07.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nikolaj Kiel Johansen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
crawlben ef ven100m |
|
Ringe Svømme Klub |
3:32.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
|
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
|
330 |
39.52 |
1:20.52 |
2:19.87 |
|
2:59.17 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
3:09.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jakob Kristensen |
2006 |
|
273 |
48.00 |
1:34.35 |
2:29.21 |
|
3:10.93 |
|
|
DeltaSwim |
3:06.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mark Rüdinger |
2006 |
|
247 |
41.56 |
1:31.51 |
2:37.18 |
|
3:17.46 |
|
|
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling |
3:54.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Julius Schier |
2006 |
|
245 |
45.48 |
1:34.61 |
2:34.83 |
|
3:18.03 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
3:28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ludvig L. Møller |
2006 |
|
233 |
48.68 |
1:40.13 |
2:35.69 |
|
3:21.13 |
|
|
H2Odense |
3:27.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tobias Damsgaard |
2006 |
|
221 |
42.93 |
1:37.22 |
2:42.77 |
|
3:24.84 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
4:14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Alexander R. S. Pedersen |
2006 |
|
213 |
48.97 |
1:42.54 |
2:41.99 |
|
3:27.45 |
|
|
H2Odense |
3:37.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Casper Batz |
2006 |
|
210 |
48.05 |
1:39.33 |
2:42.07 |
|
3:28.41 |
|
|
Kolding SK |
3:30.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jonatan Lyck Falk |
2006 |
|
202 |
45.37 |
1:41.33 |
2:43.04 |
|
3:30.91 |
|
|
DeltaSwim |
3:54.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ebbe Als Olsen |
2007 |
|
171 |
54.11 |
1:51.93 |
2:51.78 |
|
3:43.20 |
|
|
Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling |
3:54.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
18 marts 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
11:58 |
|