Results for Regionsmesterskab Region Syd 2018 - lang
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | Regionsmesterskaber Syd Lang | Udskriftsdato | 18 marts 2018 | |||
Stvne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:39 | |||
Arrangr | H2Odense og Dansk Svmmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stvne dato | 17 marts 2018 |
Lb 25, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 0-2004 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aurelia Pedersen | 2004 | 667 | 31.54 | 1:04.53 | |||||
H2Odense | 1:03.91 | |||||||||
2 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 667 | 31.40 | 1:04.54 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:03.69 | |||||||||
3 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 597 | 32.54 | 1:06.95 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:08.10 | |||||||||
4 | Josefine S Jrgensen | 2004 | 589 | 32.66 | 1:07.26 | |||||
H2Odense | 1:06.45 | |||||||||
5 | Mia Hvarre | 2004 | 584 | 32.20 | 1:07.44 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:05.89 | |||||||||
6 | Josefine Risum Jrgensen | 2004 | 578 | 33.22 | 1:07.69 | |||||
H2Odense | 1:08.19 | |||||||||
7 | Louise Ovesen | 2004 | 413 | 36.23 | 1:15.70 | |||||
DeltaSwim | 1:18.54 | |||||||||
8 | Sissel Jessen | 2004 | 312 | 40.33 | 1:23.15 | |||||
Errits Gymnastik Og IF | 1:25.93 | |||||||||
9 | Ida Marie Jrgensen | 2004 | 196 | 46.08 | 1:37.06 | |||||
DeltaSwim | ||||||||||
Lb 25, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agnete Habermann | 2005 | 491 | 34.57 | 1:11.45 | |||||
H2Odense | 1:10.56 | |||||||||
2 | Emilie Moberg | 2005 | 466 | 34.61 | 1:12.72 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:12.49 | |||||||||
3 | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | 465 | 35.28 | 1:12.75 | |||||
H2Odense | 1:11.80 | |||||||||
4 | Frederikke Riber | 2005 | 460 | 34.77 | 1:13.03 | |||||
DeltaSwim | 1:14.76 | |||||||||
5 | Anna Ryet | 2005 | 459 | 34.89 | 1:13.11 | |||||
Ringe Svmme Klub | 1:10.76 | |||||||||
6 | Mathilde Linnet Nrgaard | 2005 | 419 | 36.54 | 1:15.37 | |||||
DeltaSwim | 1:17.41 | |||||||||
7 | Emilia Maria Have Fugl | 2005 | 379 | 37.03 | 1:17.91 | |||||
Svmmeklubben Snderborg | 1:16.90 | |||||||||
8 | Mille Lindeblad | 2005 | 329 | 38.74 | 1:21.67 | |||||
DeltaSwim | 1:16.27 | |||||||||
9 | Anna Madsby Rohde | 2005 | 265 | 41.63 | 1:27.78 | |||||
Errits Gymnastik Og IF | 1:28.46 | |||||||||
Lb 25, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 434 | 35.90 | 1:14.48 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:13.52 | |||||||||
2 | Ane Christensen | 2006 | 410 | 36.32 | 1:15.91 | |||||
Kolding SK | 1:18.14 | |||||||||
3 | Amalie F Piiters | 2006 | 310 | 37.76 | 1:23.31 | |||||
H2Odense | 1:23.96 | |||||||||
4 | Sara Als | 2006 | 220 | 43.53 | 1:33.32 | |||||
Vamdrup I.F.s Svmmeafdeling | 1:37.84 | |||||||||
5 | Sofie Damm Johansen | 2006 | 216 | 45.20 | 1:33.92 | |||||
Svmmeklubben Snderborg | 1:25.42 | |||||||||
6 | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | 205 | 44.89 | 1:35.59 | |||||
DeltaSwim | 1:48.45 | |||||||||
Lb 25, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Toftgaard | 2007 | 379 | 36.49 | 1:17.91 | |||||
Kolding SK | 1:15.64 | |||||||||
2 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 315 | 38.52 | 1:22.85 | |||||
Kolding SK | 1:20.64 | |||||||||
3 | Nanna Hjstrm | 2007 | 298 | 40.36 | 1:24.35 | |||||
Kolding SK | 1:23.48 | |||||||||
4 | Emilie Bech Kjlgaard | 2007 | 252 | 41.98 | 1:29.22 | |||||
Errits Gymnastik Og IF | 1:30.55 | |||||||||
- | Signe Jensen | 2007 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svmmeklubben Snderborg | 1:13.75 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 18 marts 2018 |
Licens til Odense Svmme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:39 |