Tulokset Regionsmesterskab Region Syd 2018 - lang
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Regionsmesterskaber Syd Lang |
|
Udskriftsdato |
17 marts 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
12:50 |
|
|
Arrangør |
H2Odense og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 marts 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2004 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cecilie Hingebjerg |
2004 |
|
661 |
37.57 |
1:17.20 |
1:56.79 |
|
2:35.17 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:31.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elma Gabela |
2004 |
|
606 |
37.70 |
1:18.54 |
1:59.27 |
|
2:39.77 |
|
|
Kolding SK |
2:32.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Cille Christensen |
2004 |
|
592 |
38.94 |
1:20.15 |
2:01.27 |
|
2:41.00 |
|
|
Kolding SK |
2:32.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Julie Dumstrei |
2004 |
|
512 |
40.15 |
1:23.68 |
2:06.78 |
|
2:49.01 |
|
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
2:39.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Melanie Petersen |
2004 |
|
509 |
39.74 |
1:22.89 |
2:06.88 |
|
2:49.29 |
|
|
Kolding SK |
2:43.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
|
478 |
40.13 |
1:24.31 |
2:08.99 |
|
2:52.87 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
2:48.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sophia Keren-Klaris |
2004 |
|
458 |
40.13 |
1:24.28 |
2:09.02 |
|
2:55.30 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Luna Holm Møller |
2004 |
|
395 |
43.34 |
1:29.85 |
2:17.25 |
|
3:04.16 |
|
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
3:04.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ida Marie Jørgensen |
2004 |
|
204 |
52.77 |
1:52.38 |
2:52.08 |
|
3:49.49 |
|
|
DeltaSwim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilie Moberg |
2005 |
|
506 |
41.11 |
1:24.38 |
2:08.61 |
|
2:49.69 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:48.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Agnete Habermann |
2005 |
|
421 |
43.12 |
1:27.90 |
2:15.02 |
|
3:00.31 |
|
|
H2Odense |
2:51.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Esther Ellegaard Nielsen |
2005 |
|
410 |
42.36 |
1:28.73 |
2:16.07 |
|
3:01.90 |
|
|
H2Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Louisa Christensen |
2005 |
|
323 |
44.44 |
1:35.70 |
2:26.15 |
|
3:17.00 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
3:08.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Clara Kapke |
2006 |
|
539 |
39.91 |
1:21.98 |
2:04.11 |
|
2:46.08 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
2:50.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Naja Færgemann |
2006 |
|
519 |
40.86 |
1:24.48 |
2:07.38 |
|
2:48.21 |
|
|
H2Odense |
2:51.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Laura Vibe Hansen |
2006 |
|
399 |
45.31 |
|
2:20.07 |
|
3:03.60 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
3:05.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Karoline Hellesøe |
2006 |
|
315 |
46.21 |
1:37.28 |
2:28.95 |
|
3:18.54 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
3:15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sofie Damm Johansen |
2006 |
|
263 |
49.25 |
1:46.70 |
2:39.35 |
|
3:30.88 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
3:32.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lærke Rosen Lundsfryd |
2006 |
|
263 |
49.05 |
1:43.56 |
2:38.84 |
|
3:31.03 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
4:00.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
17 marts 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
12:50 |
|