Tulokset Sportringen Swim Meet
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sportringen Swim Meet | Utskriftsdatum | 21 april 2018 | |||
Tävlingsort | Burlöv | Utskriftstid | 10:16 | |||
Arrangör | SK Sydsim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 21 april 2018 |
Gren 1, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olivia Klint Ipsa | 2005 | Bromöllaortens Simsällskap | 38.16 | 1:19.15 | |||||
2 | Erma Duratovic | 2005 | Trelleborg Sim | 37.54 | 1:20.33 | |||||
3 | Kristina Orban | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.57 | 1:20.51 | |||||
4 | Maja Björnström | 2005 | Simklubben Triton | 38.13 | 1:21.76 | |||||
5 | Linnea Liljenfors | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.92 | 1:22.56 | |||||
6 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 39.10 | 1:24.06 | |||||
7 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.75 | 1:24.18 | |||||
8 | Thea Wicknertz | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.10 | 1:24.39 | |||||
9 | Olivia Olsson | 2004 | Simklubben Poseidon | 39.51 | 1:25.09 | |||||
10 | Zinna Bengtsson Nimander | 2005 | Simklubben Triton | 41.43 | 1:26.28 | |||||
11 | Kajsa Söderholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.60 | 1:27.15 | |||||
12 | Lova Persson | 2004 | Simklubben Hajen | 41.46 | 1:27.66 | |||||
13 | Irma Nilsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 41.76 | 1:28.43 | |||||
14 | Felicia Göthberg | 2004 | Järfälla Simsällskap | 41.05 | 1:30.45 | |||||
15 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 42.29 | 1:31.38 | |||||
16 | Tova Kjellberg | 2004 | Trelleborg Sim | 43.30 | 1:31.69 | |||||
17 | Emma Ramic | 2004 | Simklubben Triton | 43.96 | 1:31.99 | |||||
18 | Emilia Möller | 2004 | Simklubben Hajen | 43.46 | 1:32.83 | |||||
19 | Boel Jägerskog | 2005 | Järfälla Simsällskap | 43.83 | 1:33.25 | |||||
20 | Teodora Petric | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.63 | 1:33.47 | |||||
21 | Alice Devinder | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.39 | 1:33.86 | |||||
22 | Jacquline Rengbrandt | 2005 | Trelleborg Sim | 44.06 | 1:34.61 | |||||
23 | Sanna Westerberg | 2004 | Trelleborg Sim | 42.40 | 1:34.69 | |||||
24 | Amanda Wensmark | 2005 | Järfälla Simsällskap | 44.88 | 1:34.83 | |||||
25 | Emma Martinsson | 2004 | Simklubben Lödde | 46.32 | 1:34.87 | |||||
26 | Elina Lejonqvist | 2004 | Järfälla Simsällskap | 45.22 | 1:36.64 | |||||
27 | Rebecca Westergren | 2005 | Trelleborg Sim | 45.18 | 1:37.45 | |||||
28 | Hilma Sörum | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.39 | 1:37.94 | |||||
29 | Nelly Gustavsson | 2004 | Simklubben Lödde | 46.26 | 1:39.12 | |||||
30 | Nelly Ahmadi | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 46.32 | 1:40.37 | |||||
31 | Olivia Halfar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 47.49 | 1:40.85 | |||||
32 | Melina Mercourios | 2005 | Simklubben Triton | 48.34 | 1:41.55 | |||||
33 | Lovisa Yngvesson | 2004 | Simklubben Sydsim | 47.95 | 1:41.80 | |||||
34 | Mollie Dalengran | 2004 | Simklubben Triton | 47.23 | 1:41.97 | |||||
35 | Emilia Sandström | 2004 | Simklubben Sydsim | 50.14 | 1:49.20 | |||||
36 | Emelie Thern | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 53.07 | 1:53.30 | |||||
37 | Rakel Johannisson | 2004 | Simklubben Sydsim | 55.94 | 1:55.18 | |||||
- | Isabel Smideberg | 2004 | Simklubben Lödde | DNS | ||||||
- | Rebecka Ungureanu | 2004 | Bromöllaortens Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 1, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 35.80 | 1:16.10 | |||||
2 | Lisa Bengtsson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 36.95 | 1:17.87 | |||||
3 | Telma Maltesjö | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 38.23 | 1:19.91 | |||||
4 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 38.47 | 1:22.64 | |||||
5 | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | 39.72 | 1:24.67 | |||||
6 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 40.17 | 1:26.92 | |||||
7 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 41.91 | 1:27.90 | |||||
8 | Elna Jepsson | 2002 | Simklubben Ran | 40.59 | 1:28.44 | |||||
9 | Julie Wolter | 2003 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 42.27 | 1:28.77 | |||||
10 | Linnea Mattila | 2003 | Järfälla Simsällskap | 42.62 | 1:32.79 | |||||
11 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.57 | 1:34.09 | |||||
12 | Linnea Nimander | 2002 | Simklubben Ran | 43.79 | 1:34.91 | |||||
13 | Julia Stenström | 2002 | Simklubben Triton | 44.07 | 1:35.11 | |||||
- | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 1, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Magdalena Kuras | 1988 | Simklubben Triton | 34.90 | 1:16.04 | |||||
2 | Elly Palm | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 36.38 | 1:17.59 | |||||
3 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 36.91 | 1:18.92 | |||||
4 | Louise Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | 36.20 | 1:19.02 | |||||
5 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 37.03 | 1:20.01 | |||||
6 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 37.77 | 1:21.15 | |||||
7 | Olga Schubert | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 36.93 | 1:21.26 | |||||
8 | Kristina Kulcsar | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.13 | 1:24.07 | |||||
9 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 38.63 | 1:24.39 | |||||
10 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 39.72 | 1:24.49 | |||||
11 | Belinda Vedlugaite | 2000 | Klippans Simsällskap | 39.97 | 1:25.40 | |||||
12 | Emilia Frederiksen | 2000 | Ystads Simsällskap | 41.61 | 1:30.30 | |||||
13 | Klara Johansson | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.83 | 1:33.53 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 21 april 2018 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim | Utskriftstid | 10:16 |