Tulokset Sportringen Swim Meet
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sportringen Swim Meet |
|
Utskriftsdatum |
22 april 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Burlöv |
|
Utskriftstid |
17:34 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 april 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 800m Frisim Damer, Finaler 13 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lisa Nordén |
1984 |
Simklubben Neptun |
|
2:21.26 |
3:35.11 |
5:26.95 |
6:41.52 |
9:45.49 |
|
|
|
|
|
|
7:55.88 |
9:09.90 |
|
|
|
|
2 |
Matilda Åkesson |
1999 |
Ystads Simsällskap |
|
1:08.46 |
2:21.87 |
3:36.75 |
4:51.85 |
9:51.43 |
|
|
|
|
|
|
6:07.58 |
7:23.09 |
8:38.36 |
|
|
|
3 |
Carolina Åsberg |
2002 |
Simklubben Lödde |
|
1:10.20 |
2:24.45 |
3:39.15 |
4:54.57 |
9:53.81 |
|
|
|
|
|
|
6:10.21 |
7:25.96 |
8:41.52 |
|
|
|
4 |
Ella Simander |
2002 |
Karlskrona Simsällskap |
|
1:07.63 |
2:20.51 |
3:35.32 |
4:50.62 |
9:59.64 |
|
|
|
|
|
|
6:08.21 |
7:26.59 |
8:44.18 |
|
|
|
5 |
Tilda Ericsson |
2002 |
S71 |
|
1:12.17 |
2:28.37 |
3:44.22 |
4:59.70 |
10:06.92 |
|
|
|
|
|
|
6:15.36 |
7:32.11 |
8:50.15 |
|
|
|
6 |
Ella Gutenwik |
2004 |
Simklubben Hajen |
|
1:12.39 |
2:29.32 |
3:47.00 |
5:05.36 |
10:16.45 |
|
|
|
|
|
|
6:23.58 |
7:42.14 |
9:00.11 |
|
|
|
7 |
Josefin Nilsson |
1999 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:13.25 |
2:30.82 |
3:49.35 |
5:08.69 |
10:20.94 |
|
|
|
|
|
|
6:27.71 |
7:46.57 |
9:05.04 |
|
|
|
8 |
Lina Ostreus |
2002 |
Simklubben Sydsim |
|
1:13.68 |
2:33.85 |
3:53.22 |
5:12.78 |
10:23.40 |
|
|
|
|
|
|
6:31.67 |
7:50.69 |
9:08.74 |
|
|
|
9 |
Gabriella Wivsätter |
2003 |
Simklubben Sydsim |
|
1:14.70 |
2:33.68 |
3:52.89 |
5:12.18 |
10:23.66 |
|
|
|
|
|
|
6:31.61 |
7:50.78 |
9:09.68 |
|
|
|
10 |
Linnea Zetterlund |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:15.43 |
2:35.15 |
3:54.81 |
5:13.58 |
10:24.21 |
|
|
|
|
|
|
6:32.37 |
7:52.08 |
9:10.31 |
|
|
|
11 |
Nina Nolén |
2002 |
Simklubben Triton |
|
1:15.56 |
2:36.24 |
3:57.52 |
5:18.37 |
10:40.77 |
|
|
|
|
|
|
6:39.17 |
8:00.23 |
9:21.16 |
|
|
|
12 |
Isabella Frykholm |
2001 |
Simklubben Ran |
|
1:15.87 |
2:36.23 |
3:58.56 |
5:22.18 |
10:46.58 |
|
|
|
|
|
|
6:44.59 |
8:06.40 |
9:27.98 |
|
|
|
13 |
Elina Lejonqvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:14.41 |
2:36.34 |
3:58.35 |
5:21.78 |
10:51.06 |
|
|
|
|
|
|
6:45.55 |
8:08.73 |
9:30.77 |
|
|
|
14 |
Sanna Bredberg Jakstrand |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:17.77 |
2:40.13 |
4:01.72 |
5:25.39 |
11:01.16 |
|
|
|
|
|
|
6:49.02 |
8:14.23 |
9:38.19 |
|
|
|
15 |
Beatrice Ask |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:17.82 |
2:41.06 |
4:05.91 |
5:31.01 |
11:04.46 |
|
|
|
|
|
|
6:55.95 |
8:20.81 |
9:44.74 |
|
|
|
16 |
Julia Frederiksen |
2001 |
Ystads Simsällskap |
|
1:15.01 |
2:37.69 |
4:01.91 |
5:26.88 |
11:05.26 |
|
|
|
|
|
|
6:52.04 |
8:17.48 |
9:42.37 |
|
|
|
17 |
Belinda Vedlugaite |
2000 |
Klippans Simsällskap |
|
1:15.76 |
2:38.97 |
4:02.72 |
5:28.51 |
11:09.10 |
|
|
|
|
|
|
6:53.96 |
8:20.54 |
9:46.14 |
|
|
|
18 |
Lovisa Yngvesson |
2004 |
Simklubben Sydsim |
|
1:19.74 |
2:45.60 |
4:11.41 |
5:38.47 |
11:18.48 |
|
|
|
|
|
|
7:04.56 |
8:30.11 |
9:55.05 |
|
|
|
19 |
Mollie Dalengran |
2004 |
Simklubben Triton |
|
1:19.26 |
2:47.67 |
4:18.14 |
5:49.31 |
11:43.51 |
|
|
|
|
|
|
7:18.93 |
8:48.96 |
10:18.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
22 april 2018 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
17:34 |
|