Tulokset Pitkäperjantain uinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
11:07 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 4X50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aui Seka [2007] |
2007 |
|
|
|
|
|
|
2:26.26 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ossi Tikka |
2007 |
|
|
35.95 |
|
|
|
35.95 |
|
|
Felix Kandolin |
2007 |
|
|
33.47 |
|
|
|
1:09.42 |
|
|
Lumia Ele |
2008 |
|
|
40.21 |
|
|
|
1:49.63 |
|
|
Jasmiina Laitinen |
2008 |
|
|
36.63 |
|
|
|
2:26.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aui Seka [2007] 2 |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:46.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti |
Tulostusaika |
11:07 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
11:13 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lilli Kulpakko |
2005 |
|
483 |
1:14.89 |
2:42.16 |
4:19.40 |
|
5:39.33 |
|
|
Aurajoen Uinti |
5:48.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kukka Kangas |
2005 |
|
473 |
1:18.12 |
2:45.39 |
4:24.04 |
|
5:41.75 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:38.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elsa Vira |
2006 |
|
369 |
1:21.53 |
2:59.40 |
4:48.74 |
|
6:11.24 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mirelle Hirsiniemi |
2007 |
|
315 |
1:26.57 |
3:05.92 |
5:02.02 |
|
6:31.13 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mari Ääri |
1980 |
|
518 |
1:14.53 |
2:40.10 |
4:15.92 |
|
5:31.53 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Siiri Konkka |
2004 |
|
494 |
1:12.35 |
2:39.46 |
4:16.33 |
|
5:36.73 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:30.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miia Hurskainen |
1992 |
|
481 |
1:11.68 |
2:40.81 |
4:21.76 |
|
5:39.72 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
5:33.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti |
Tulostusaika |
11:13 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
11:27 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niilo Kilpeläinen |
2004 |
|
408 |
1:16.19 |
2:46.36 |
4:17.30 |
|
5:28.57 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lassi Niemi |
2004 |
|
386 |
1:17.25 |
2:41.84 |
4:20.11 |
|
5:34.71 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Seweryn Pastucha |
2004 |
|
380 |
1:18.24 |
2:47.00 |
4:24.99 |
|
5:36.40 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Pavel Pankratov |
2004 |
|
371 |
1:18.64 |
2:46.56 |
4:20.95 |
|
5:39.20 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Akseli Kotti |
2004 |
|
313 |
1:26.65 |
2:59.22 |
4:42.80 |
|
5:58.90 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Efim Romanov |
2002 |
|
547 |
1:05.19 |
2:22.22 |
3:48.82 |
|
4:58.06 |
|
|
TaTu Tampere |
4:52.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Petr Pankratov |
2002 |
|
449 |
1:13.53 |
2:37.35 |
4:05.58 |
|
5:18.35 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mio Harju |
2002 |
|
438 |
1:12.28 |
2:34.82 |
4:10.47 |
|
5:20.93 |
|
|
TaTu Tampere |
5:22.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Pirkka Perkola |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
TaTu Tampere |
5:17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti |
Tulostusaika |
11:27 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
11:44 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maija Nurmi |
2003 |
|
555 |
31.55 |
1:06.48 |
1:42.32 |
|
2:17.47 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:16.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
|
554 |
31.62 |
1:06.24 |
1:41.86 |
|
2:17.48 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kerttu Taponen |
2005 |
|
533 |
31.66 |
1:06.57 |
1:42.74 |
|
2:19.34 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:26.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aino Rantala |
2004 |
|
522 |
32.40 |
1:08.17 |
1:45.00 |
|
2:20.26 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:19.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Wilma Lakanen |
2003 |
|
507 |
32.60 |
1:09.37 |
1:46.54 |
|
2:21.68 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:19.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Daniela Degenhardt |
2003 |
|
468 |
32.67 |
1:08.85 |
1:47.41 |
|
2:25.45 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:23.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ella Suominen |
2005 |
|
467 |
32.58 |
1:09.58 |
1:48.29 |
|
2:25.62 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:26.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Minttu Kiili |
2005 |
|
460 |
34.14 |
1:11.46 |
1:48.80 |
|
2:26.35 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:33.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Hilda Helo |
2003 |
|
457 |
33.63 |
1:10.83 |
1:48.76 |
|
2:26.64 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:24.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ella Nihtilä |
2004 |
|
457 |
32.15 |
1:08.60 |
1:47.35 |
|
2:26.67 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:28.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Maura Bergström |
2005 |
|
454 |
33.31 |
1:10.80 |
1:48.38 |
|
2:26.92 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:28.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Milla Karttunen |
2005 |
|
447 |
34.53 |
1:12.42 |
1:51.12 |
|
2:27.72 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:39.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Oona Sirkiä |
2004 |
|
446 |
33.81 |
1:11.40 |
1:49.80 |
|
2:27.77 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:30.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Milla Lempiälä |
2005 |
|
446 |
34.00 |
1:12.68 |
1:51.89 |
|
2:27.85 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
2:31.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Fiona Laakso |
2005 |
|
428 |
32.74 |
1:10.03 |
1:50.15 |
|
2:29.83 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:35.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Julianna Kurkela |
2005 |
|
419 |
32.38 |
1:10.56 |
1:50.94 |
|
2:30.97 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:33.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
My Laverman |
2004 |
|
413 |
34.36 |
1:12.69 |
1:52.44 |
|
2:31.67 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:31.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Greta Kandolin |
2003 |
|
367 |
34.70 |
1:15.30 |
1:57.09 |
|
2:37.66 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:39.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Emma Nieminen |
2005 |
|
341 |
33.71 |
1:13.43 |
1:57.11 |
|
2:41.71 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:45.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Kristina Grimbaum |
2005 |
|
336 |
36.01 |
1:18.49 |
2:02.21 |
|
2:42.42 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:38.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Erin Gonzalez Catón |
2005 |
|
331 |
37.10 |
1:18.63 |
2:01.43 |
|
2:43.22 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:53.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Ulla Haarala |
2004 |
|
320 |
37.77 |
1:20.42 |
2:03.43 |
|
2:45.14 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
2:52.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Kiia Alenius |
2005 |
|
289 |
38.55 |
1:22.79 |
2:08.83 |
|
2:50.74 |
|
|
TaTu Tampere |
3:00.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Roosa Lahti |
2004 |
|
269 |
39.35 |
1:24.32 |
2:11.37 |
|
2:54.98 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:02.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Joanna Hauhia |
2004 |
|
263 |
36.89 |
1:21.53 |
2:09.88 |
|
2:56.17 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:08.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Ronja Maude |
2005 |
|
260 |
38.96 |
1:26.32 |
2:13.52 |
|
2:56.79 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:59.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Vilma Halava |
2004 |
|
210 |
39.82 |
1:29.29 |
2:18.75 |
|
3:09.86 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peppi Pinomäki |
2002 |
|
547 |
31.61 |
1:06.39 |
1:42.53 |
|
2:18.11 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:15.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mari Ääri |
1980 |
|
535 |
31.84 |
1:06.67 |
1:42.60 |
|
2:19.17 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:16.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ella-Noora Haanpää |
1998 |
|
526 |
31.77 |
1:06.71 |
1:43.57 |
|
2:19.89 |
|
|
Rauman Uimaseura |
2:16.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lotta Aho |
2000 |
|
481 |
31.62 |
1:07.70 |
1:45.66 |
|
2:24.10 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:26.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lydia Rintanen |
2002 |
|
459 |
32.93 |
1:10.27 |
1:49.05 |
|
2:26.40 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:23.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Karine Gagnon |
1985 |
|
422 |
35.36 |
1:13.09 |
1:51.58 |
|
2:30.56 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:25.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Isla Pinta |
2002 |
|
398 |
33.62 |
1:11.52 |
1:52.12 |
|
2:33.59 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:35.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Laura Kinnunen |
2002 |
|
358 |
36.10 |
1:15.87 |
1:57.82 |
|
2:39.03 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:44.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti |
Tulostusaika |
11:44 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
11:56 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arttu Mäenpää |
2003 |
|
546 |
28.52 |
59.64 |
1:32.24 |
|
2:04.78 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:08.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Axel Olander |
2002 |
|
465 |
29.51 |
1:00.94 |
1:35.49 |
|
2:11.57 |
|
|
TaTu Tampere |
2:03.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aapo Kinnunen |
2004 |
|
431 |
30.40 |
1:04.79 |
1:40.57 |
|
2:15.03 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:22.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Akira Konttinen |
2003 |
|
421 |
30.73 |
1:04.92 |
1:41.06 |
|
2:16.05 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:17.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jaakko Pihlava |
2004 |
|
416 |
30.53 |
1:05.40 |
1:41.30 |
|
2:16.57 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:27.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Otto Nurminen |
2004 |
|
336 |
33.19 |
1:10.78 |
1:49.88 |
|
2:26.71 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:35.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Niko Viitala |
2003 |
|
332 |
32.34 |
1:11.73 |
1:50.97 |
|
2:27.22 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Roni Koskinen |
2003 |
|
305 |
31.21 |
1:08.64 |
1:49.69 |
|
2:31.44 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:29.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Elias Laine |
2003 |
|
301 |
32.84 |
1:10.11 |
1:51.39 |
|
2:32.09 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Leo Liukonen |
2004 |
|
294 |
32.48 |
1:12.06 |
1:53.64 |
|
2:33.23 |
|
|
TaTu Tampere |
2:35.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Casper Leo |
2004 |
|
264 |
35.66 |
1:16.49 |
1:58.05 |
|
2:38.90 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:46.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Einari Palmu |
2004 |
|
260 |
36.74 |
1:17.75 |
1:59.32 |
|
2:39.74 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:39.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Samuel Söderholm |
2004 |
|
214 |
38.76 |
1:22.84 |
2:09.16 |
|
2:50.38 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:56.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Onni Kuisma |
2004 |
|
206 |
36.89 |
1:19.41 |
2:05.99 |
|
2:52.64 |
|
|
Uinti-Vakka |
3:00.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Joona Kurppa |
2004 |
|
188 |
39.23 |
1:25.51 |
2:11.96 |
|
2:57.92 |
|
|
TaTu Tampere |
3:03.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ville Luoma |
2004 |
|
160 |
40.48 |
1:28.50 |
2:18.21 |
|
3:07.73 |
|
|
TaTu Tampere |
3:06.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Martikainen |
1997 |
|
575 |
27.07 |
56.95 |
1:29.05 |
|
2:02.63 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:59.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Henri Kyynäräinen |
1994 |
|
497 |
28.51 |
1:00.58 |
1:34.44 |
|
2:08.72 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Riku Leino |
2001 |
|
405 |
30.72 |
1:05.04 |
1:41.38 |
|
2:17.84 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti |
Tulostusaika |
11:56 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
12:05 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 6, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti |
Tulostusaika |
12:05 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
12:15 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
Laji 7, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti |
Tulostusaika |
12:15 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
12:35 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
Laji 8, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sonila Selimi |
2005 |
|
477 |
35.13 |
|
|
|
1:14.34 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:14.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maura Bergström |
2005 |
|
410 |
38.06 |
|
|
|
1:18.23 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:20.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vilma Rintala |
2005 |
|
355 |
38.98 |
|
|
|
1:22.08 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:21.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Amanda Koistinen |
2005 |
|
320 |
39.84 |
|
|
|
1:24.90 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:25.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sabina Rakhimova |
2005 |
|
308 |
42.52 |
|
|
|
1:25.98 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:26.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Veera Ele |
2006 |
|
284 |
41.63 |
|
|
|
1:28.41 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:30.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kristina Grimbaum |
2005 |
|
278 |
43.23 |
|
|
|
1:29.05 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:28.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mia Karolina Müürsepp |
2006 |
|
268 |
43.07 |
|
|
|
1:30.08 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:33.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Pilvi Österman |
2005 |
|
267 |
41.56 |
|
|
|
1:30.17 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:29.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ronja Vilska |
2006 |
|
227 |
46.30 |
|
|
|
1:35.27 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:37.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emma Haapanen |
2006 |
|
176 |
50.94 |
|
|
|
1:43.56 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:41.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aino Lehtinen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Sukellus uidessa/maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Paula Peltola |
2001 |
|
666 |
31.96 |
|
|
|
1:06.55 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:05.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oona Laakso |
2002 |
|
567 |
33.14 |
|
|
|
1:10.19 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:06.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Wilma Lakanen |
2003 |
|
534 |
34.81 |
|
|
|
1:11.62 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Janette Setälä |
2001 |
|
533 |
34.26 |
|
|
|
1:11.66 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:10.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kaisla Kangas |
2002 |
|
520 |
34.12 |
|
|
|
1:12.27 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Venla Salminen |
2002 |
|
480 |
36.26 |
|
|
|
1:14.19 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
1:16.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sini Salmi |
2004 |
|
472 |
35.67 |
|
|
|
1:14.64 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:12.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jenni Lehtonen |
2000 |
|
377 |
38.40 |
|
|
|
1:20.43 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:18.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti |
Tulostusaika |
12:35 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
12:50 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joonatan Davie |
2006 |
|
269 |
39.58 |
|
|
|
1:20.24 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:23.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roope Koskela |
2007 |
|
209 |
43.51 |
|
|
|
1:27.35 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:39.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alex Mukkulainen |
2006 |
|
166 |
44.63 |
|
|
|
1:34.19 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:35.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Romeo Manner |
2008 |
|
154 |
47.70 |
|
|
|
1:36.66 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alex Yli-Salomäki |
2006 |
|
141 |
47.23 |
|
|
|
1:39.44 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:39.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Max Yli-Salomäki |
2006 |
|
117 |
51.17 |
|
|
|
1:45.91 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jooa Laiho |
2006 |
|
109 |
54.38 |
|
|
|
1:48.40 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:47.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Oiva Saarinen |
2008 |
|
89 |
56.16 |
|
|
|
1:55.95 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:56.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ilmari Kunttu |
2006 |
|
78 |
56.07 |
|
|
|
2:01.28 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Romeo Maranzani |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:43.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ei kosketusta seinään käännöksessä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Veeti Hämäläinen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Raision Urheilijat |
1:41.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Seweryn Pastucha |
2004 |
|
403 |
34.63 |
|
|
|
1:10.19 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pavel Pankratov |
2004 |
|
384 |
34.48 |
|
|
|
1:11.29 |
|
|
TaTu Tampere |
1:09.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sakari Korri |
2005 |
|
335 |
35.98 |
|
|
|
1:14.62 |
|
|
Rauman Uimaseura |
1:21.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Luka Laaksonen |
2005 |
|
259 |
38.62 |
|
|
|
1:21.33 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:22.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eero Mäenpää |
2005 |
|
244 |
39.79 |
|
|
|
1:22.95 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:23.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maksim Amosov |
2005 |
|
240 |
39.85 |
|
|
|
1:23.34 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:23.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ossi Barck |
2005 |
|
228 |
41.11 |
|
|
|
1:24.81 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
1:30.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Veeti Valdolin |
2005 |
|
206 |
43.25 |
|
|
|
1:27.71 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:27.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Joona Kurppa |
2004 |
|
193 |
44.08 |
|
|
|
1:29.68 |
|
|
TaTu Tampere |
1:30.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Casper Leo |
2004 |
|
165 |
45.84 |
|
|
|
1:34.39 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:30.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Onni Kuisma |
2004 |
|
161 |
46.38 |
|
|
|
1:35.14 |
|
|
Uinti-Vakka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Markus Koskinen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
TaTu Tampere |
1:32.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nardi Gabriel Orenshtein |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pirkka Perkola |
2001 |
|
435 |
33.14 |
|
|
|
1:08.38 |
|
|
TaTu Tampere |
1:05.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Samu Petteri Kallio |
2002 |
|
420 |
33.59 |
|
|
|
1:09.20 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:07.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Petteri Lepola |
2003 |
|
363 |
34.55 |
|
|
|
1:12.67 |
|
|
TaTu Tampere |
1:13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Miska Birkstedt |
2002 |
|
356 |
35.57 |
|
|
|
1:13.13 |
|
|
TaTu Tampere |
1:12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sharo Mamandi |
2002 |
|
231 |
40.64 |
|
|
|
1:24.42 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:29.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aaro Puutio |
2003 |
|
213 |
41.17 |
|
|
|
1:26.75 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:23.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elias Laine |
2003 |
|
190 |
44.03 |
|
|
|
1:30.19 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:26.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti |
Tulostusaika |
12:50 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
12:56 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ellen Kaituri |
2006 |
|
373 |
35.32 |
|
|
|
1:17.24 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:15.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Daniela Lietzén |
2006 |
|
260 |
39.94 |
|
|
|
1:27.12 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:25.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Linnea Koski |
2007 |
|
237 |
41.08 |
|
|
|
1:29.85 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:29.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mirella Sauhula |
2006 |
|
232 |
40.14 |
|
|
|
1:30.46 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:34.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Iida Vartiainen |
2006 |
|
154 |
44.05 |
|
|
|
1:43.67 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:39.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Karoliina Hirvelä |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kampuksen Plaani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oona Sirkiä |
2004 |
|
510 |
31.88 |
|
|
|
1:09.63 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:08.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nita Tenho |
2004 |
|
431 |
33.18 |
|
|
|
1:13.62 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:17.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Helmi Lehtonen |
2004 |
|
362 |
33.49 |
|
|
|
1:18.00 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:17.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kerttu Taponen |
2005 |
|
339 |
35.35 |
|
|
|
1:19.75 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:18.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ella Nihtilä |
2004 |
|
323 |
35.25 |
|
|
|
1:21.09 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:16.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Hilda Helo |
2003 |
|
272 |
35.33 |
|
|
|
1:25.79 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Peppi Kolari |
2003 |
|
257 |
37.10 |
|
|
|
1:27.49 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:28.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aino Lepola |
2005 |
|
249 |
38.11 |
|
|
|
1:28.34 |
|
|
TaTu Tampere |
1:27.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ulla Haarala |
2004 |
|
199 |
44.60 |
|
|
|
1:35.22 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
1:29.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Suihkonen |
1995 |
|
568 |
30.80 |
|
|
|
1:07.18 |
|
|
TaTu Tampere |
1:05.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aino Puomila |
1992 |
|
563 |
30.50 |
|
|
|
1:07.37 |
|
|
TaTu Tampere |
1:06.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Vira |
2002 |
|
540 |
31.45 |
|
|
|
1:08.31 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:08.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Karine Gagnon |
1985 |
|
457 |
33.36 |
|
|
|
1:12.20 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:12.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mari Kausiala |
1997 |
|
399 |
34.19 |
|
|
|
1:15.53 |
|
|
TaTu Tampere |
1:13.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Olivia Koski |
2002 |
|
368 |
34.99 |
|
|
|
1:17.64 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aino Haarala |
2001 |
|
235 |
42.48 |
|
|
|
1:30.09 |
|
|
Uimaseura Kaarina |
1:30.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Isla Pinta |
2002 |
|
213 |
40.39 |
|
|
|
1:33.11 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:34.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti |
Tulostusaika |
12:56 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
13:00 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Toppinen |
2005 |
|
210 |
36.57 |
|
|
|
1:23.70 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:19.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eero Mäenpää |
2005 |
|
194 |
38.71 |
|
|
|
1:26.04 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:24.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jasper Oikarainen |
2005 |
|
193 |
40.25 |
|
|
|
1:26.18 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:22.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ivan Kovalchuk |
2005 |
|
191 |
38.30 |
|
|
|
1:26.42 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:29.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Efim Romanov |
2002 |
|
541 |
28.56 |
|
|
|
1:01.14 |
|
|
TaTu Tampere |
1:01.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Arttu Mäenpää |
2003 |
|
525 |
28.96 |
|
|
|
1:01.72 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:02.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Santeri Herpola |
2003 |
|
505 |
28.55 |
|
|
|
1:02.55 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:03.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mio Harju |
2002 |
|
413 |
31.28 |
|
|
|
1:06.88 |
|
|
TaTu Tampere |
1:09.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Axel Olander |
2002 |
|
389 |
31.20 |
|
|
|
1:08.23 |
|
|
TaTu Tampere |
1:06.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lassi Niemi |
2004 |
|
376 |
32.14 |
|
|
|
1:09.00 |
|
|
TaTu Tampere |
1:11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Matias Gustafsson |
2002 |
|
343 |
32.38 |
|
|
|
1:11.15 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aapo Kinnunen |
2004 |
|
339 |
32.53 |
|
|
|
1:11.42 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:13.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Leo Liukonen |
2004 |
|
259 |
35.00 |
|
|
|
1:18.06 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Axel Leppähaara |
2004 |
|
112 |
44.81 |
|
|
|
1:43.09 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Otto Nurminen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Raision Urheilijat |
1:19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mohamed Ezzat |
2001 |
|
549 |
27.93 |
|
|
|
1:00.82 |
|
|
Aurajoen Uinti |
57.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jaakko Siipola |
1999 |
|
530 |
28.01 |
|
|
|
1:01.54 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:01.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Teemu Viitanen |
2000 |
|
455 |
29.44 |
|
|
|
1:04.77 |
|
|
TaTu Tampere |
1:04.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eerik Tikkakoski |
2001 |
|
409 |
30.72 |
|
|
|
1:07.07 |
|
|
TaTu Tampere |
1:07.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Riku Leino |
2001 |
|
330 |
32.93 |
|
|
|
1:12.03 |
|
|
TaTu Tampere |
1:09.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti |
Tulostusaika |
13:00 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
13:12 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
|
Laji 12, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v |
|
Laji 12, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti |
Tulostusaika |
13:12 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
13:18 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 13, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felix Kandolin |
2007 |
|
271 |
|
|
|
|
37.11 |
|
|
Aurajoen Uinti |
38.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ossi Tikka |
2007 |
|
117 |
|
|
|
|
49.03 |
|
|
Aurajoen Uinti |
47.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elias Salo |
2007 |
|
111 |
|
|
|
|
49.99 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
48.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alvar Kankare |
2007 |
|
99 |
|
|
|
|
51.90 |
|
|
Aurajoen Uinti |
50.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti |
Tulostusaika |
13:18 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
13:38 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 14, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ellen Kaituri |
2006 |
|
469 |
32.42 |
|
|
|
1:06.96 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:07.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elsa Vira |
2006 |
|
438 |
32.37 |
|
|
|
1:08.52 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:07.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Daniela Lietzén |
2006 |
|
334 |
36.54 |
|
|
|
1:14.97 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Veera Ele |
2006 |
|
324 |
35.49 |
|
|
|
1:15.78 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:17.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Iida Vartiainen |
2006 |
|
270 |
37.66 |
|
|
|
1:20.54 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:18.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ronja Vilska |
2006 |
|
268 |
39.05 |
|
|
|
1:20.67 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nella Imponen |
2007 |
|
222 |
40.54 |
|
|
|
1:25.96 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:28.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ella Jokioinen |
2006 |
|
202 |
42.51 |
|
|
|
1:28.70 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:27.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Maija Grönholm |
2006 |
|
202 |
40.60 |
|
|
|
1:28.70 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:45.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jessica Karling |
2006 |
|
201 |
40.95 |
|
|
|
1:28.78 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:32.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Rahma Ezzat |
2007 |
|
198 |
41.65 |
|
|
|
1:29.22 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:30.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Miisa Järvinen |
2007 |
|
197 |
42.31 |
|
|
|
1:29.37 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Minni-Maria Vesma |
2007 |
|
180 |
43.21 |
|
|
|
1:32.12 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Elina Toivonen |
2006 |
|
177 |
42.71 |
|
|
|
1:32.61 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:35.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Karmen Johanson |
2006 |
|
177 |
43.43 |
|
|
|
1:32.64 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
1:40.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Malandra Anttonen |
2007 |
|
151 |
47.56 |
|
|
|
1:37.73 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:42.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Iiris Paloposki |
2007 |
|
80 |
51.79 |
|
|
|
2:00.67 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:01.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Yasemin Yilmaz |
2007 |
|
77 |
56.62 |
|
|
|
2:01.85 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:01.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sofia Mustonen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
TaTu Tampere |
1:29.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Charlotta Edelman |
2001 |
|
587 |
29.44 |
|
|
|
1:02.16 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:03.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Erika Bergström |
1996 |
|
576 |
29.31 |
|
|
|
1:02.56 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:02.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Venla Salminen |
2002 |
|
569 |
30.33 |
|
|
|
1:02.81 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
1:03.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Venla Suihkonen |
2002 |
|
568 |
29.53 |
|
|
|
1:02.84 |
|
|
Octopus Lohja |
1:03.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Wilma Lakanen |
2003 |
|
547 |
30.82 |
|
|
|
1:03.63 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:03.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Peppi Pinomäki |
2002 |
|
546 |
30.15 |
|
|
|
1:03.67 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:02.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aino Rantala |
2004 |
|
528 |
30.82 |
|
|
|
1:04.41 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:03.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
|
523 |
30.78 |
|
|
|
1:04.58 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:04.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Maija Nurmi |
2003 |
|
522 |
30.81 |
|
|
|
1:04.64 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:03.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emilia Liven |
2002 |
|
506 |
31.28 |
|
|
|
1:05.33 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:06.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kaisla Kangas |
2002 |
|
505 |
31.22 |
|
|
|
1:05.34 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:05.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lilli Kulpakko |
2005 |
|
504 |
31.78 |
|
|
|
1:05.39 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:08.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Anni Hyttinen |
2004 |
|
501 |
31.77 |
|
|
|
1:05.54 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:08.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Helmi Lehtonen |
2004 |
|
498 |
31.81 |
|
|
|
1:05.64 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:08.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sanni Kalliomäki |
2000 |
|
494 |
31.60 |
|
|
|
1:05.82 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:06.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sonila Selimi |
2005 |
|
486 |
31.18 |
|
|
|
1:06.19 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:06.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Nelli Rauhanen |
2005 |
|
478 |
32.11 |
|
|
|
1:06.58 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:08.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Julianna Kurkela |
2005 |
|
467 |
31.90 |
|
|
|
1:07.07 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:09.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Milla Karttunen |
2005 |
|
466 |
31.63 |
|
|
|
1:07.13 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:08.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Minttu Kiili |
2005 |
|
466 |
32.11 |
|
|
|
1:07.13 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:09.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Ella Lammi |
1998 |
|
466 |
30.85 |
|
|
|
1:07.14 |
|
|
TaTu Tampere |
1:08.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Ella Suominen |
2005 |
|
451 |
32.32 |
|
|
|
1:07.87 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:07.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Nita Tenho |
2004 |
|
444 |
33.36 |
|
|
|
1:08.20 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:06.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Maura Bergström |
2005 |
|
438 |
33.20 |
|
|
|
1:08.50 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:08.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Fiona Laakso |
2005 |
|
427 |
32.64 |
|
|
|
1:09.13 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:08.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Hilda Helo |
2003 |
|
414 |
33.42 |
|
|
|
1:09.80 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:07.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
My Laverman |
2004 |
|
385 |
34.05 |
|
|
|
1:11.52 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Kristina Grimbaum |
2005 |
|
383 |
34.74 |
|
|
|
1:11.64 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:11.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Peppi Kolari |
2003 |
|
382 |
33.70 |
|
|
|
1:11.74 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Jenni Lehtonen |
2000 |
|
373 |
34.29 |
|
|
|
1:12.29 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Emma Nieminen |
2005 |
|
363 |
33.69 |
|
|
|
1:12.93 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:13.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Ronja Maude |
2005 |
|
324 |
35.18 |
|
|
|
1:15.74 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:18.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Noora Ketola |
2003 |
|
310 |
37.38 |
|
|
|
1:16.88 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:19.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Sabina Rakhimova |
2005 |
|
308 |
37.74 |
|
|
|
1:17.05 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:18.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Kiia Alenius |
2005 |
|
307 |
37.25 |
|
|
|
1:17.16 |
|
|
TaTu Tampere |
1:19.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Joanna Hauhia |
2004 |
|
296 |
37.56 |
|
|
|
1:18.07 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:21.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Vilma Halava |
2004 |
|
265 |
38.55 |
|
|
|
1:20.95 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:20.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Roosa Lahti |
2004 |
|
257 |
39.32 |
|
|
|
1:21.88 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:22.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Maija Gustafsson |
2004 |
|
252 |
37.72 |
|
|
|
1:22.33 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:22.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Viivi Laiho |
2005 |
|
252 |
37.84 |
|
|
|
1:22.39 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:23.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Emilia Pirttijärvi |
2000 |
|
216 |
41.08 |
|
|
|
1:26.72 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:28.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti |
Tulostusaika |
13:38 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
13:59 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lev Vlasov |
2007 |
|
297 |
33.69 |
|
|
|
1:10.24 |
|
|
TaTu Tampere |
1:12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ossi Tikka |
2007 |
|
180 |
38.06 |
|
|
|
1:22.98 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elias Salo |
2007 |
|
134 |
43.12 |
|
|
|
1:31.61 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
1:31.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Max Hyvärinen |
2007 |
|
127 |
42.00 |
|
|
|
1:33.17 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:39.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alvar Kankare |
2007 |
|
113 |
45.59 |
|
|
|
1:36.88 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:49.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oiva Saarinen |
2008 |
|
90 |
47.57 |
|
|
|
1:44.62 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:51.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Leevi Lahtinen |
2008 |
|
89 |
48.70 |
|
|
|
1:44.71 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
1:46.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Niilo Lehtinen |
2009 |
|
84 |
48.83 |
|
|
|
1:46.93 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:57.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
Laji 15, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matias Tyry |
1993 |
|
644 |
25.62 |
|
|
|
54.30 |
|
|
TaTu Tampere |
52.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lassi Grönroos |
2000 |
|
535 |
26.82 |
|
|
|
57.75 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
56.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Niilo Kilpeläinen |
2004 |
|
461 |
29.27 |
|
|
|
1:00.69 |
|
|
TaTu Tampere |
1:03.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aapo Kinnunen |
2004 |
|
458 |
29.37 |
|
|
|
1:00.82 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:03.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aapo Puikkonen |
2001 |
|
452 |
28.90 |
|
|
|
1:01.10 |
|
|
TaTu Tampere |
1:00.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Eemil Kankare |
2003 |
|
443 |
30.26 |
|
|
|
1:01.53 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:01.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aleksi Vähä-Lassila |
2001 |
|
442 |
29.22 |
|
|
|
1:01.54 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:01.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Axel Olander |
2002 |
|
436 |
30.50 |
|
|
|
1:01.82 |
|
|
TaTu Tampere |
58.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Akira Konttinen |
2003 |
|
430 |
29.71 |
|
|
|
1:02.14 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:04.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Niko Viitala |
2003 |
|
418 |
30.89 |
|
|
|
1:02.70 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:05.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Samu Petteri Kallio |
2002 |
|
414 |
29.88 |
|
|
|
1:02.93 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:02.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Matias Gustafsson |
2002 |
|
384 |
29.60 |
|
|
|
1:04.53 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:02.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Roni Koskinen |
2003 |
|
381 |
29.94 |
|
|
|
1:04.69 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:03.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Tatu Kunttila |
2003 |
|
365 |
31.27 |
|
|
|
1:05.63 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:05.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Janne Juven |
2001 |
|
359 |
31.42 |
|
|
|
1:05.97 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:05.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Joona Saloniemi |
2004 |
|
353 |
31.57 |
|
|
|
1:06.35 |
|
|
TaTu Tampere |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mikael Hirsiniemi |
2004 |
|
352 |
32.08 |
|
|
|
1:06.42 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:08.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Petteri Lepola |
2003 |
|
344 |
31.33 |
|
|
|
1:06.94 |
|
|
TaTu Tampere |
1:04.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Akseli Kotti |
2004 |
|
333 |
32.64 |
|
|
|
1:07.64 |
|
|
TaTu Tampere |
1:08.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Elias Laine |
2003 |
|
294 |
34.10 |
|
|
|
1:10.49 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:09.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Casper Leo |
2004 |
|
274 |
35.29 |
|
|
|
1:12.17 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Aaro Puutio |
2003 |
|
270 |
34.17 |
|
|
|
1:12.52 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:08.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Samuel Salminen |
2003 |
|
258 |
34.77 |
|
|
|
1:13.65 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Samuel Söderholm |
2004 |
|
256 |
35.69 |
|
|
|
1:13.79 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:16.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Onni Kuisma |
2004 |
|
248 |
36.73 |
|
|
|
1:14.58 |
|
|
Uinti-Vakka |
1:21.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Olli Erkkilä |
2003 |
|
219 |
37.00 |
|
|
|
1:17.77 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Ville Luoma |
2004 |
|
192 |
38.74 |
|
|
|
1:21.24 |
|
|
TaTu Tampere |
1:25.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Axel Leppähaara |
2004 |
|
179 |
37.98 |
|
|
|
1:23.20 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:17.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mohamed Ezzat |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Aurajoen Uinti |
55.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Paavo Rautava |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:22.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti |
Tulostusaika |
13:59 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
15:21 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
|
547 |
1:10.12 |
2:25.36 |
3:40.23 |
4:54.43 |
9:52.43 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
9:56.20 |
|
|
6:08.78 |
7:23.94 |
8:39.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maija Nurmi |
2003 |
|
522 |
1:10.29 |
2:26.01 |
3:41.73 |
4:57.48 |
10:02.07 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
9:54.43 |
|
|
6:13.86 |
7:30.43 |
8:47.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Siiri Arjanmaa |
2004 |
|
505 |
1:09.72 |
2:25.80 |
3:43.14 |
5:00.69 |
10:08.64 |
|
|
Uinti Tampere |
10:07.55 |
|
|
6:18.31 |
7:36.63 |
8:54.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kerttu Taponen |
2005 |
|
491 |
1:10.29 |
2:26.76 |
3:44.52 |
5:03.39 |
10:14.47 |
|
|
Aurajoen Uinti |
10:58.01 |
|
|
6:22.34 |
7:40.35 |
8:59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Erin Gonzalez Catón |
2005 |
|
349 |
1:20.63 |
2:47.38 |
4:15.20 |
5:43.49 |
11:28.24 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
7:10.88 |
8:38.16 |
10:05.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ronja Maude |
2005 |
|
233 |
1:29.10 |
3:09.67 |
4:49.40 |
6:30.08 |
13:07.42 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
13:34.90 |
|
|
8:12.19 |
9:54.05 |
11:32.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Vilma Halava |
2004 |
|
229 |
1:30.99 |
3:11.41 |
4:52.66 |
6:34.27 |
13:11.37 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
13:05.23 |
|
|
8:15.33 |
9:56.63 |
11:36.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ella-Noora Haanpää |
1998 |
|
513 |
1:11.28 |
2:26.94 |
3:43.62 |
5:01.23 |
10:05.57 |
|
|
Rauman Uimaseura |
9:58.11 |
|
|
6:18.95 |
7:36.75 |
8:54.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Peppi Pinomäki |
2002 |
|
502 |
1:11.35 |
2:27.46 |
3:44.11 |
5:01.50 |
10:09.80 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
9:54.63 |
|
|
6:19.21 |
7:37.11 |
8:54.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Helmi Viitasalo |
2002 |
|
436 |
1:13.18 |
2:32.89 |
3:53.35 |
5:14.41 |
10:38.97 |
|
|
Rauman Uimaseura |
10:13.43 |
|
|
6:35.12 |
7:57.11 |
9:18.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Laura Kinnunen |
2002 |
|
296 |
1:21.48 |
2:50.44 |
4:21.03 |
5:54.03 |
12:06.62 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
7:27.31 |
9:00.81 |
10:34.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti |
Tulostusaika |
15:21 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
15:33 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arttu Mäenpää |
2003 |
|
587 |
1:04.14 |
2:12.95 |
3:21.80 |
4:30.48 |
8:59.86 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
9:18.68 |
|
|
5:38.15 |
6:46.14 |
7:54.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jaakko Pihlava |
2004 |
|
442 |
1:09.49 |
2:24.90 |
3:40.83 |
4:56.04 |
9:53.19 |
|
|
Aurajoen Uinti |
10:27.80 |
|
|
6:10.68 |
7:26.04 |
8:40.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Akira Konttinen |
2003 |
|
429 |
1:09.06 |
2:25.49 |
3:43.02 |
4:58.64 |
9:59.14 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
10:05.40 |
|
|
6:15.38 |
7:31.87 |
8:48.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Seweryn Pastucha |
2004 |
|
414 |
1:11.11 |
2:27.24 |
3:44.07 |
5:01.62 |
10:06.44 |
|
|
Raision Urheilijat |
10:02.12 |
|
|
6:18.59 |
7:36.25 |
8:54.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Einari Palmu |
2004 |
|
295 |
1:18.88 |
2:44.76 |
4:11.58 |
5:38.61 |
11:19.16 |
|
|
Aurajoen Uinti |
11:33.42 |
|
|
7:04.75 |
8:31.67 |
9:56.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti |
Tulostusaika |
15:33 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
15:43 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 18, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v |
|
Laji 18, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti |
Tulostusaika |
15:43 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
15:56 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lev Vlasov |
2007 |
|
263 |
|
|
|
|
34.99 |
|
|
TaTu Tampere |
35.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Felix Kandolin |
2007 |
|
235 |
|
|
|
|
36.31 |
|
|
Aurajoen Uinti |
37.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Roope Koskela |
2007 |
|
195 |
|
|
|
|
38.63 |
|
|
Raision Urheilijat |
43.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elias Salo |
2007 |
|
71 |
|
|
|
|
53.93 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v |
|
Laji 19, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti |
Tulostusaika |
15:56 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
16:07 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Wilma Lakanen |
2003 |
|
499 |
37.02 |
1:17.49 |
1:59.23 |
|
2:36.38 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:34.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kukka Kangas |
2005 |
|
488 |
36.57 |
1:17.31 |
1:58.01 |
|
2:37.54 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:34.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kerttu Nurmi |
2003 |
|
482 |
36.89 |
1:17.24 |
1:58.09 |
|
2:38.14 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:31.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lilli Kulpakko |
2005 |
|
468 |
36.35 |
1:17.62 |
1:59.02 |
|
2:39.72 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sonila Selimi |
2005 |
|
449 |
37.23 |
1:18.11 |
2:00.33 |
|
2:41.92 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:41.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Siiri Konkka |
2004 |
|
439 |
36.21 |
1:17.73 |
1:59.22 |
|
2:43.19 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:35.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Fiona Laakso |
2005 |
|
417 |
37.61 |
1:19.27 |
2:02.86 |
|
2:46.01 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:45.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Milla Karttunen |
2005 |
|
400 |
38.65 |
1:20.99 |
2:04.76 |
|
2:48.28 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:43.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sini Salmi |
2004 |
|
392 |
38.37 |
1:20.83 |
2:05.93 |
|
2:49.49 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:37.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Aino Lepola |
2005 |
|
379 |
37.92 |
1:21.51 |
2:06.24 |
|
2:51.31 |
|
|
TaTu Tampere |
2:54.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Vilma Rintala |
2005 |
|
326 |
41.60 |
1:28.17 |
2:15.41 |
|
3:00.18 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:57.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sabina Rakhimova |
2005 |
|
287 |
44.96 |
1:32.37 |
2:20.33 |
|
3:07.92 |
|
|
Raision Urheilijat |
3:09.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Paula Peltola |
2001 |
|
643 |
32.93 |
1:09.23 |
1:46.83 |
|
2:23.73 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:26.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ida Konkka |
2000 |
|
528 |
36.00 |
1:15.11 |
1:54.54 |
|
2:33.43 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Vira |
2002 |
|
520 |
35.67 |
1:14.71 |
1:54.76 |
|
2:34.26 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Janette Setälä |
2001 |
|
514 |
36.57 |
1:15.96 |
1:55.75 |
|
2:34.87 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tiia Puolakka |
1998 |
|
498 |
36.12 |
1:16.14 |
1:55.84 |
|
2:36.44 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jenni Lehtonen |
2000 |
|
341 |
40.84 |
1:26.10 |
2:12.05 |
|
2:57.47 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:50.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti |
Tulostusaika |
16:07 |
|
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
16:12 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Samu Petteri Kallio |
2002 |
|
403 |
35.01 |
1:13.76 |
1:53.29 |
|
2:31.40 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:27.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pavel Pankratov |
2004 |
|
356 |
36.81 |
1:16.45 |
1:57.16 |
|
2:37.83 |
|
|
TaTu Tampere |
2:36.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikael Hirsiniemi |
2004 |
|
348 |
36.68 |
1:17.68 |
1:59.41 |
|
2:39.00 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:41.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Petteri Lepola |
2003 |
|
340 |
36.32 |
1:18.70 |
2:01.84 |
|
2:40.24 |
|
|
TaTu Tampere |
2:41.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Otto Nurminen |
2004 |
|
250 |
40.09 |
1:25.64 |
2:12.78 |
|
2:57.55 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:46.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Joona Saloniemi |
2004 |
|
248 |
40.59 |
1:26.07 |
2:12.80 |
|
2:58.02 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti |
Tulostusaika |
16:12 |
|
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
16:28 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
Laji 22, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
Laji 22, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilia Liven |
2002 |
|
638 |
35.36 |
|
|
|
1:14.72 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jade Pönni |
1997 |
|
626 |
35.71 |
|
|
|
1:15.21 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
1:15.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ella Lammi |
1998 |
|
497 |
37.57 |
|
|
|
1:21.19 |
|
|
TaTu Tampere |
1:20.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Iiris Yli-Jama |
2003 |
|
493 |
38.43 |
|
|
|
1:21.44 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:19.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ida Konkka |
2000 |
|
467 |
40.47 |
|
|
|
1:22.93 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anni Hyttinen |
2004 |
|
413 |
40.22 |
|
|
|
1:26.36 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:25.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ella Alanko |
2003 |
|
366 |
40.99 |
|
|
|
1:29.94 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Vilma Halava |
2004 |
|
307 |
45.17 |
|
|
|
1:35.38 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:37.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Roosa Lahti |
2004 |
|
253 |
48.10 |
|
|
|
1:41.63 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:42.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Noora Ketola |
2003 |
|
222 |
49.75 |
|
|
|
1:46.23 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:46.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti |
Tulostusaika |
16:28 |
|
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
16:35 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
Laji 23, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
|
Laji 23, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskari Arvo |
2002 |
|
483 |
33.25 |
|
|
|
1:12.77 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eemil Kankare |
2003 |
|
445 |
34.82 |
|
|
|
1:14.82 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Santeri Kaasinen |
1999 |
|
408 |
35.73 |
|
|
|
1:16.98 |
|
|
TaTu Tampere |
1:22.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Janne Juven |
2001 |
|
362 |
37.82 |
|
|
|
1:20.13 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:19.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sharo Mamandi |
2002 |
|
291 |
38.26 |
|
|
|
1:26.17 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Samuel Salminen |
2003 |
|
234 |
43.38 |
|
|
|
1:32.68 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:31.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti |
Tulostusaika |
16:35 |
|
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
16:45 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
|
Laji 24, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Veera Knuutila |
2008 |
|
196 |
|
|
|
|
40.79 |
|
|
Aurajoen Uinti |
43.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aliisa Kunttu |
2008 |
|
70 |
|
|
|
|
57.48 |
|
|
Aurajoen Uinti |
53.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti |
Tulostusaika |
16:45 |
|
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
16:52 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 25, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v |
|
Laji 25, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti |
Tulostusaika |
16:52 |
|
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
17:11 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sagdiana Rakhimova |
2008 |
|
151 |
1:02.66 |
1:57.43 |
3:06.39 |
|
3:56.39 |
|
|
Raision Urheilijat |
3:56.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kaisa Heikkinen |
2008 |
|
141 |
1:01.55 |
2:06.37 |
3:10.24 |
|
4:01.82 |
|
|
Raision Urheilijat |
4:16.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniela Lietzén |
2006 |
|
388 |
40.19 |
1:25.00 |
2:13.03 |
|
2:52.85 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:52.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elsa Vira |
2006 |
|
371 |
35.77 |
1:23.07 |
2:16.44 |
|
2:55.39 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:50.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mirelle Hirsiniemi |
2007 |
|
371 |
36.05 |
1:22.41 |
2:14.25 |
|
2:55.49 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:58.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mia Karolina Müürsepp |
2006 |
|
249 |
49.54 |
1:38.75 |
2:36.56 |
|
3:20.37 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:15.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Vilma Saarimäki |
2007 |
|
191 |
50.57 |
1:45.86 |
2:51.21 |
|
3:38.86 |
|
|
Raision Urheilijat |
3:43.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tiia Puolakka |
1998 |
|
576 |
31.14 |
1:12.63 |
1:57.51 |
|
2:31.52 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:26.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oona Laakso |
2002 |
|
522 |
33.14 |
1:14.08 |
2:01.95 |
|
2:36.63 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:31.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maija Nurmi |
2003 |
|
462 |
35.17 |
1:18.52 |
2:07.91 |
|
2:43.13 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:43.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Iiris Yli-Jama |
2003 |
|
458 |
34.54 |
1:22.05 |
2:06.53 |
|
2:43.61 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:39.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kerttu Taponen |
2005 |
|
439 |
35.45 |
1:20.15 |
2:09.74 |
|
2:45.87 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:47.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oona Sirkiä |
2004 |
|
436 |
33.94 |
1:14.48 |
2:07.53 |
|
2:46.31 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:49.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ella Suominen |
2005 |
|
429 |
37.14 |
1:21.18 |
2:10.24 |
|
2:47.21 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:47.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Milla Lempiälä |
2005 |
|
428 |
37.73 |
1:21.70 |
2:09.95 |
|
2:47.33 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
2:47.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Minttu Kiili |
2005 |
|
416 |
36.47 |
1:21.54 |
2:11.22 |
|
2:48.85 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:56.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Maura Bergström |
2005 |
|
415 |
36.69 |
1:21.29 |
2:10.45 |
|
2:49.05 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:48.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Daniela Degenhardt |
2003 |
|
409 |
35.22 |
1:20.33 |
2:11.46 |
|
2:49.84 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:46.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Olivia Koski |
2002 |
|
408 |
35.97 |
1:20.73 |
2:11.12 |
|
2:50.00 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:43.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Julianna Kurkela |
2005 |
|
389 |
36.63 |
1:22.60 |
2:14.86 |
|
2:52.68 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:49.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jenni Lehtonen |
2000 |
|
389 |
35.71 |
1:21.84 |
2:13.62 |
|
2:52.75 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Isla Pinta |
2002 |
|
364 |
40.34 |
1:24.53 |
2:15.28 |
|
2:56.56 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
My Laverman |
2004 |
|
349 |
38.24 |
1:23.41 |
2:19.12 |
|
2:59.06 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:58.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Kristina Grimbaum |
2005 |
|
290 |
43.28 |
1:35.26 |
2:30.36 |
|
3:10.38 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:16.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Aino Lehtinen |
2005 |
|
201 |
43.78 |
1:38.35 |
2:50.87 |
|
3:34.98 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:29.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti |
Tulostusaika |
17:11 |
|
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Pitkäperjantain uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
17:20 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Roope Koskela |
2007 |
|
189 |
42.65 |
1:34.21 |
2:34.53 |
|
3:18.46 |
|
|
Raision Urheilijat |
3:27.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Luka Laaksonen |
2005 |
|
314 |
35.69 |
1:22.43 |
2:12.45 |
|
2:47.56 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:50.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tuomas Toppinen |
2005 |
|
312 |
36.94 |
1:20.80 |
2:12.04 |
|
2:47.91 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:43.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Veeti Valdolin |
2005 |
|
259 |
38.76 |
1:25.23 |
2:19.34 |
|
2:58.79 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:00.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jasper Oikarainen |
2005 |
|
256 |
39.29 |
1:27.18 |
2:18.00 |
|
2:59.32 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:54.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maksim Amosov |
2005 |
|
256 |
43.38 |
1:28.27 |
2:22.76 |
|
2:59.42 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:09.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Eero Mäenpää |
2005 |
|
228 |
37.80 |
1:24.71 |
2:24.58 |
|
3:06.35 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:03.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ivan Kovalchuk |
2005 |
|
202 |
38.34 |
1:28.15 |
2:31.77 |
|
3:14.21 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jooa Laiho |
2006 |
|
136 |
51.62 |
1:52.13 |
2:51.11 |
|
3:41.40 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Veeti Hämäläinen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Efim Romanov |
2002 |
|
570 |
28.83 |
1:04.98 |
1:45.23 |
|
2:17.45 |
|
|
TaTu Tampere |
2:19.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lassi Niemi |
2004 |
|
423 |
31.77 |
1:12.29 |
1:58.27 |
|
2:31.84 |
|
|
TaTu Tampere |
2:34.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eerik Tikkakoski |
2001 |
|
410 |
31.42 |
1:10.38 |
1:58.22 |
|
2:33.44 |
|
|
TaTu Tampere |
2:34.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aapo Kinnunen |
2004 |
|
342 |
34.43 |
1:17.07 |
2:07.61 |
|
2:42.95 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:40.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tatu Kunttila |
2003 |
|
297 |
37.83 |
1:22.46 |
2:13.45 |
|
2:50.72 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:44.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aaro Puutio |
2003 |
|
226 |
40.90 |
1:28.69 |
2:24.32 |
|
3:06.96 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:23.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
30 maaliskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti |
Tulostusaika |
17:20 |
|